IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Некоректни фирми за недвижими имоти и строители

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от laury
    Супер.

    Едно прекрасно решение да се обърнеш към реномирана агенция за недвижими имоти, а не малоумните брокери. Смятам, че всички трябва да правят така, а не да дават парите си на разни идиоти, които ти разправят колко е прекрасен света без да имат реална представа за "прекрасен" и за "свят". Истинските професионалисти в бранша работят в истински агенции, а не са завряни в миши дупки по разни мизерни апартаментчета и да ми искат по 5 лева за оглед. Такива хора трябва да мизерстват, а не да се възползват от вас, от тези които имат пари и акъл.
    Ще съм ти безкрайно благодарен ако дадеш имената на тези така наречени "реномирани агенции" . Защото аз така и не намерих такова животно!
    При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Amatyor
      Ситуацията е следната: Участвам в един строеж на "зелено". При подписването на договора са ми предоставени архитектурни планове. На по късен етап от строителството установявам изменения които не са отразени в "старите" архитектурни планове. Конкретно става въпрос за стена която е отразена като тухлена в плана, но е изпълнена бетонна. Сред разговор с изпълнителя ми беше заявено че строежа върви по "конструктивни" планове до които аз като възложител нямам право на достъп.

      Въпроси:

      1. Имам ли право на достъп до всички планове на строежа, било то конструктивни, архитектурни или каквито и да са?

      2. В договора никъде не е цитирана референция към конкретен план. Това значи ли че не мога да искам разваляне на договора въз основа на това че в началото са предоставени грешни планове?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ivetka
        Здравейте и от мен.
        Преди известно време аз също си закупих апартамент и минах през целия ужас на търсенето и малоумните брокери.Отначало исках да си купя на Григо,защото горещо ми го препоръчаха и видях повечето му обекти.В района,който исках(Младост 1,Дървеница,Мусагеница) беше само този обект до метрото,но самото място и строеж не ми харесаха.Все пак си купих жилище като строителят ми е Феърплей и за момента съм много доволна.Да има забавяне 2м от пусковия срок,но то е чисто административно защото работници по обекта отдавна няма само се чакат някакви документи.Не мисля да им правя проблем защото мисля,че малко забавяне винаги може да има по независещи от никого причини.Както и да е-идеята на поста ми е друга искам да подкрепя Мирослав,защото виждам че си търси правата и това ми харесва.Познавам Григо,познавам собственика, всички обекти,които съм разглеждала ми харесват много и имам приятели живеещи в негови апартаметни без никакви проблеми.Това обаче е без значение,защото и най-добрите грешат и винаги нещо може да се прецака.Така че миро аз съм с тебе и бих се радвала ако мога да ти помогна с нещо,на теб и навсички хора,които сте си купили апартаменти там.Трябва да си търсим правата и да сме единни,защото ако не сме много ще патим.Тук не става дума дали Григо е добър или лош, измамник или не..истината никога не е само една.Искам да изкажа и благодарности към Адрес,защото след 2м. ходене по мъките отидох в техен офис и за по-малко от седмица харесах апартамент и имах сделка и до момента(да чукна на дърво) нямам никакви проблеми.Затова е форума-всеки да има трибуна и трябва да го ползваме по предназначение.Не правя реклама на Адрес не знам дали са добра или лоша фирма,дали са измамници или не-но конкретното им бюро в Студ.град,през което мина сделката ми преди година работеше изключително добре.
        Айде успех на всички в джунглата с недвижимите имоти.
        На мен сега тепърва ще ми влизат майсторчетата и тогава кво ще правя не знам (((
        Такова животно, забавяне винаги може да има по независещи от никого причини няма. Винаги има виновен, когато не се изпълни клауза от договор.
        Те и за това са договорите. Строителя си плаща компенсациите, а после ако иска да си търси обещетение я от общината, я от държавата, или който е виновен за забавянето. Ама май в повечето случаи самите строители са виновни.
        А в договора няма такова нещо като обективни причини за забавяне. Има забавяне и обещетение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ОПТИМИСТ
          Проблемът идва от ниското ниво на контрол от страна на потребителите върху строителните фирми.
          Да сте чули някой който да копува на зелено да е поискал да види някакъв отчет за финансовото състояние на строителната фирма?

          За мене стои въпросът : Защо един строител е готов да даде огромни обещетения на собствениците на парцела а не е готов да плати много по малка сума в брой?
          Предполагам, сега с Регистъра на Строителите, нещата ще бъдат регулирани именно в тая посока. Само да успеят и с контрола да се справят, всичко ще си дойде на мястото. Може би ДНСК няма да може да обхване всички обекти и строители и ще е нужно да се създаде Строителна полиция , както е в някои други Европейски държави
          bgremonti.com

          Коментар


          • Хайде стига безплатна реклама,защото пък аз мога да ви разкажа за нещо коренно различно от супер профи агенцията.Поне така беше преди 4години.
            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

            Коментар


            • Супер.

              Едно прекрасно решение да се обърнеш към реномирана агенция за недвижими имоти, а не малоумните брокери. Смятам, че всички трябва да правят така, а не да дават парите си на разни идиоти, които ти разправят колко е прекрасен света без да имат реална представа за "прекрасен" и за "свят". Истинските професионалисти в бранша работят в истински агенции, а не са завряни в миши дупки по разни мизерни апартаментчета и да ми искат по 5 лева за оглед. Такива хора трябва да мизерстват, а не да се възползват от вас, от тези които имат пари и акъл.

              Коментар


              • Здравейте и от мен.
                Преди известно време аз също си закупих апартамент и минах през целия ужас на търсенето и малоумните брокери.Отначало исках да си купя на Григо,защото горещо ми го препоръчаха и видях повечето му обекти.В района,който исках(Младост 1,Дървеница,Мусагеница) беше само този обект до метрото,но самото място и строеж не ми харесаха.Все пак си купих жилище като строителят ми е Феърплей и за момента съм много доволна.Да има забавяне 2м от пусковия срок,но то е чисто административно защото работници по обекта отдавна няма само се чакат някакви документи.Не мисля да им правя проблем защото мисля,че малко забавяне винаги може да има по независещи от никого причини.Както и да е-идеята на поста ми е друга искам да подкрепя Мирослав,защото виждам че си търси правата и това ми харесва.Познавам Григо,познавам собственика, всички обекти,които съм разглеждала ми харесват много и имам приятели живеещи в негови апартаметни без никакви проблеми.Това обаче е без значение,защото и най-добрите грешат и винаги нещо може да се прецака.Така че миро аз съм с тебе и бих се радвала ако мога да ти помогна с нещо,на теб и навсички хора,които сте си купили апартаменти там.Трябва да си търсим правата и да сме единни,защото ако не сме много ще патим.Тук не става дума дали Григо е добър или лош, измамник или не..истината никога не е само една.Искам да изкажа и благодарности към Адрес,защото след 2м. ходене по мъките отидох в техен офис и за по-малко от седмица харесах апартамент и имах сделка и до момента(да чукна на дърво) нямам никакви проблеми.Затова е форума-всеки да има трибуна и трябва да го ползваме по предназначение.Не правя реклама на Адрес не знам дали са добра или лоша фирма,дали са измамници или не-но конкретното им бюро в Студ.град,през което мина сделката ми преди година работеше изключително добре.
                Айде успех на всички в джунглата с недвижимите имоти.
                На мен сега тепърва ще ми влизат майсторчетата и тогава кво ще правя не знам (((

                Коментар


                • Темата е чудесна, а в това, че се коментират недобросъвестни търговски практики в сферата на строителството, няма нищо лошо. Нито от морална, нито от правна гледна точка.

                  Ако фирмата строител претендира, че се изнасят клеветнически твърдения или обиди, да си търси правата. В този форум се обсъждат и банки, защо да не се обсъждат и нагли брокери и пишман строители, които след един външен независим одит ще бъдат забранени със закон.

                  Коментар


                  • Предаване по канал 1 по темата

                    Има развитие на историята.
                    Днес 11.02.2008 в сутрешния блок на Канал 1 имаше живо предаване с мое участие по темата. По предварителна уговорка трябваше да присъства и строителя. За съжаление се включи само служител във фирмата и то по телефона.
                    В репортаж от обекта показаха и друг собственик, който потвърди че строежа се бави и очаква предложение за компенсации съобразно договора.
                    Мнението на независимият адвокат, поканен да се запознае и коментира случая бе "имате пълно право да се изискват неустойките по договора".
                    Дано тази публичност убеди строителя да предприеме нужните стъпки и изплати неустойките за забава.

                    Коментар


                    • до bigri

                      bigri, хайде да хвърлиш поглед на снимките, които съм приложил по-доло. Ясно се вижда датата, на която са правени. Нали не си мислиш че блок в това състояние може да вземе разрешение за ползване?
                      И айде да не разсмиваш който ти чете постингите с неща от типа "мазето и стълбището на блока не са завършени защото в съседство се строи метро..." мерси предварително!

                      Коментар


                      • Разсъждения как би постъпил един коректен строител в случая

                        Много лесно е човек да постъпва правилно, когато е от страната на печелившите.
                        Трудното е да постъпиш правилно, ако това би ти донесло неприятности или дори загуби.
                        Аз си представях че Григо-Х ще постъпи по следния начин:
                        - писмено ще уведоми всичките си клиенти от обекта в момента, в който е разбрал че работата излиза от графика, като ги увери че в момента в който стане ясно колко точно ще е забавянето - ще ги информира.
                        - писмено ще уведоми всичките си клиенти от обекта за точните рамки на забавянето + уверение за съответните по договора компенсации.
                        - писмена покана до всички клиенти за изплащане на дължимите по договора компенсации + предложение да се подпишат че въпреки забавянето са доволни от извършената работа (нещо като препоръка).

                        А вие как считате че трябва да постъпи и ще постъпи в случая Григо-Х?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bigri
                          Господине,много ми е любопитно самият Вие с какво точно се занимавате и как така лесно си позволявате да плюете по нечий адрес.Дали Вие сте така изряден в нещата,които вършите,както изисквате това от другите.Аз имам сериозни служебни ангажименти с фирмата строител "Григо-Х",познавам лично управителя на фирмата и смея да твърдя,че г-н Григоров е един много сериозен и отговорен човек,който след себе си ще остави сериозна следа с това,което е съградил.Що се отнася до Вашия случай,не зная до колко е редно да очаквате блокът,в който сте закупили жилище да стане в упоменатия в договора срок при положение,че там се строи метрото и всички подземни и надземни комуникации и външни връзки на блока зависят от изграждането му.Това са доста сериозни неща, с които и най-сериозният строител трудно би се справил,тъй като в случая не всичко за предаването на блока зависи от него.
                          Смятам,че нещата винаги трябва да се приемат комплексно и че не е редно толкова лесно да се пускат в ефир подобни на Вашите критики по адрес на хора и фирми,които са доказали във времето своето сериозно и отговорно отношение към работата си и към хората около себе си.
                          Не, не е редно да се приемат нещата комплексно.
                          Що не вземе той да не плати 30 % от цената. Може да има някави проблеми човека, по независещи от него причини. Ама няма да сте толкова благосклонни, нали?

                          Коментар


                          • Ето няколко актуални снимки от коментирания от мен обект в просрочие на пусковия си срок.
                            Всеки сам да прецени дали сградата е завършена.
                            мазе


                            партер


                            стълбище





                            тераса

                            входа

                            вътрешен двор



                            А що се отнася до договорите - мисля че те са за да се спазват. Ако не си спазиш срока се задействат клаузите за неустойка - съвсем простичко е. Няма нужда от драми и сълзливи обяснения как 'някой друг е виновен' и исканите неустойки са несправедливи и т.н.

                            Коментар


                            • Ne sum pro4el vsi4ko po temata, otgore otgore dobivam predstava za kakvo stava vupros i nqma da dam mnenie.
                              Iskam samo da vi kaja 4e i da go opliuvate utre 6te napravi firma na imeto na jena si(naprimer) i pak 6te si stroi...Samo deto gorkiq 4ovek deto se e oplakal v mediite po prostata pri4ina, 4e po drug na4in e nevuzmojno da ti oburne nqkoi vnimanie 6te strada o6te .6te go razkarvat po dela i tn.A nqkoi vodil li e delo sre6tu milioner i to v Bulgaria?Az sum i 6te vi kaja 4e e ujasno.Dano imate blizul advokat i toi da e mnogo dobre finansovo osiguren.

                              Izvinqvam se,che pi6a na latinica.
                              Pozdravi na vsi4ki po slu4ai predstoq6tiq 14/02.Obi4ajte se.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bigri
                                Господине,много ми е любопитно самият Вие с какво точно се занимавате и как така лесно си позволявате да плюете по нечий адрес.Дали Вие сте така изряден в нещата,които вършите,както изисквате това от другите.Аз имам сериозни служебни ангажименти с фирмата строител "Григо-Х",познавам лично управителя на фирмата и смея да твърдя,че г-н Григоров е един много сериозен и отговорен човек,който след себе си ще остави сериозна следа с това,което е съградил.Що се отнася до Вашия случай,не зная до колко е редно да очаквате блокът,в който сте закупили жилище да стане в упоменатия в договора срок при положение,че там се строи метрото и всички подземни и надземни комуникации и външни връзки на блока зависят от изграждането му.Това са доста сериозни неща, с които и най-сериозният строител трудно би се справил,тъй като в случая не всичко за предаването на блока зависи от него.
                                Смятам,че нещата винаги трябва да се приемат комплексно и че не е редно толкова лесно да се пускат в ефир подобни на Вашите критики по адрес на хора и фирми,които са доказали във времето своето сериозно и отговорно отношение към работата си и към хората около себе си.
                                Чета коментарът Ви , и трябва да призная че предизвиквате в мен смесени чувства. От една страна оценявам лоялноста Ви като служител във въпросната фирма , но от друга , като човек занимаващ се с този бизнес от 1992 год. знам , че за строителство от този тип не дават разрешение и строителна линия , без съгласувани и утвърдени проекти за външни комуникации.

                                Коментар

                                Working...
                                X