IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Некоректни фирми за недвижими имоти и строители

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един ден, заедно с този, ще застрелят и прокурорите, които не са го му потърсили отговорност.

    И може да ги хвърлят в морето - поне да не харчат още пара за погребения.

    Първоначално изпратено от milenkk
    http://dnevnik.bg/show/?storyid=477740
    няма такава наглост
    егати държавицата мизерна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от skrejko
      ЧЕТЕТЕ ТУК да видите какво е некоректна фирма за строителство


      http://www.forum-varna.net/forum/ind...t=80&#entry605


      Да видите колко човека е ИЗМАМИЛ този .
      Ще ви стане лошо като прочетете !
      Баси!!! Тоя кърти мивки. Всичко бях виждал, ма чак пък толкоз?!?
      При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

      Коментар


      • ЧЕТЕТЕ ТУК да видите какво е некоректна фирма за строителство


        http://www.forum-varna.net/forum/ind...t=80&#entry605


        Да видите колко човека е ИЗМАМИЛ този .
        Ще ви стане лошо като прочетете !

        Коментар


        • ЧЕТЕТЕ ТУК да видите какво е некоректна фирма за строителство


          http://www.forum-varna.net/forum/ind...t=80&#entry605

          Коментар


          • Некоректни брокери - ЗАПАД офис. Кухи обяви или това, което обявяват няма нищо общо с реалното - нито квадратура, нито етаж, нито състояние. Имам колеги, които потвърдиха това мнение.
            Има ли други с мнение за тях?

            Коментар


            • http://dnevnik.bg/show/?storyid=477740
              няма такава наглост
              егати държавицата мизерна

              Коментар


              • Некоректен строител ГРИГО-Х ЕООД - постигнато споразумение

                Здравейте колеги,
                Днес 28.03.2008 подписах споразумение относно забавения строеж. Така се финализираха преговорите за неустойки в следствие на забавянето.
                Развитието дойде след повече от месец усилени преговори, подпомогнати от адвокатите на двете страни.
                Ако всичко върви добре до месец апартамента ще може да се ползва Smile
                Сега ако си намеря и съвестни наематели, които да не ме карат да съжалявам че съм го дал под наем .... Smile
                Скоро ще кача снимки на мястото, в случай че някой тук прояви интерес.

                Коментар


                • Eй, ако някой си купува кола настаро ще викне 100 разбирачи да го съветват дали е запазена. Обаче ако си купува апартамент за 100 пъти повече пари няма да се сети да викне и един специалист. Плащай на "зелено" и скачай в торбата със затворени очи. Вярвайте на брокерите, 90% от тях нямат нищо общо със строителството, даже нямат и образование, гледат само да вземат комисионната. Ето сега:

                  става въпрос за стена която е отразена като тухлена в плана, но е изпълнена бетонна
                  ами да, така се прави. Що, ако беше тухлена стената щеше да я събориш ли? А що се отнася дали имаш право на достъп до проектите - да имаш право да изискваш всичките части на проекта, по всяко време, по колкото си искаш пъти. Те хората не се крият, в долния десен ъгъл на всеки чертеж има една табличка с имена, подписи и печати.

                  Коментар


                  • Стройлимитид ООД някой да помогне с инфо за тази стройтелна фирма?

                    Много благодаря

                    Коментар


                    • Ситуацията е следната: Участвам в един строеж на "зелено". При подписването на договора са ми предоставени архитектурни планове. На по късен етап от строителството установявам изменения които не са отразени в "старите" архитектурни планове. Конкретно става въпрос за стена която е отразена като тухлена в плана, но е изпълнена бетонна. Сред разговор с изпълнителя ми беше заявено че строежа върви по "конструктивни" планове до които аз като възложител нямам право на достъп.

                      Въпроси:

                      1. Имам ли право на достъп до всички планове на строежа, било то конструктивни, архитектурни или каквито и да са?

                      2. В договора никъде не е цитирана референция към конкретен план. Това значи ли че не мога да искам разваляне на договора въз основа на това че в началото са предоставени грешни планове?

                      Моля за вашето мнение по въпроса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от laury
                        Супер.

                        Едно прекрасно решение да се обърнеш към реномирана агенция за недвижими имоти, а не малоумните брокери. Смятам, че всички трябва да правят така, а не да дават парите си на разни идиоти, които ти разправят колко е прекрасен света без да имат реална представа за "прекрасен" и за "свят". Истинските професионалисти в бранша работят в истински агенции, а не са завряни в миши дупки по разни мизерни апартаментчета и да ми искат по 5 лева за оглед. Такива хора трябва да мизерстват, а не да се възползват от вас, от тези които имат пари и акъл.
                        Ще съм ти безкрайно благодарен ако дадеш имената на тези така наречени "реномирани агенции" . Защото аз така и не намерих такова животно!
                        При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Amatyor
                          Ситуацията е следната: Участвам в един строеж на "зелено". При подписването на договора са ми предоставени архитектурни планове. На по късен етап от строителството установявам изменения които не са отразени в "старите" архитектурни планове. Конкретно става въпрос за стена която е отразена като тухлена в плана, но е изпълнена бетонна. Сред разговор с изпълнителя ми беше заявено че строежа върви по "конструктивни" планове до които аз като възложител нямам право на достъп.

                          Въпроси:

                          1. Имам ли право на достъп до всички планове на строежа, било то конструктивни, архитектурни или каквито и да са?

                          2. В договора никъде не е цитирана референция към конкретен план. Това значи ли че не мога да искам разваляне на договора въз основа на това че в началото са предоставени грешни планове?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivetka
                            Здравейте и от мен.
                            Преди известно време аз също си закупих апартамент и минах през целия ужас на търсенето и малоумните брокери.Отначало исках да си купя на Григо,защото горещо ми го препоръчаха и видях повечето му обекти.В района,който исках(Младост 1,Дървеница,Мусагеница) беше само този обект до метрото,но самото място и строеж не ми харесаха.Все пак си купих жилище като строителят ми е Феърплей и за момента съм много доволна.Да има забавяне 2м от пусковия срок,но то е чисто административно защото работници по обекта отдавна няма само се чакат някакви документи.Не мисля да им правя проблем защото мисля,че малко забавяне винаги може да има по независещи от никого причини.Както и да е-идеята на поста ми е друга искам да подкрепя Мирослав,защото виждам че си търси правата и това ми харесва.Познавам Григо,познавам собственика, всички обекти,които съм разглеждала ми харесват много и имам приятели живеещи в негови апартаметни без никакви проблеми.Това обаче е без значение,защото и най-добрите грешат и винаги нещо може да се прецака.Така че миро аз съм с тебе и бих се радвала ако мога да ти помогна с нещо,на теб и навсички хора,които сте си купили апартаменти там.Трябва да си търсим правата и да сме единни,защото ако не сме много ще патим.Тук не става дума дали Григо е добър или лош, измамник или не..истината никога не е само една.Искам да изкажа и благодарности към Адрес,защото след 2м. ходене по мъките отидох в техен офис и за по-малко от седмица харесах апартамент и имах сделка и до момента(да чукна на дърво) нямам никакви проблеми.Затова е форума-всеки да има трибуна и трябва да го ползваме по предназначение.Не правя реклама на Адрес не знам дали са добра или лоша фирма,дали са измамници или не-но конкретното им бюро в Студ.град,през което мина сделката ми преди година работеше изключително добре.
                            Айде успех на всички в джунглата с недвижимите имоти.
                            На мен сега тепърва ще ми влизат майсторчетата и тогава кво ще правя не знам (((
                            Такова животно, забавяне винаги може да има по независещи от никого причини няма. Винаги има виновен, когато не се изпълни клауза от договор.
                            Те и за това са договорите. Строителя си плаща компенсациите, а после ако иска да си търси обещетение я от общината, я от държавата, или който е виновен за забавянето. Ама май в повечето случаи самите строители са виновни.
                            А в договора няма такова нещо като обективни причини за забавяне. Има забавяне и обещетение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ОПТИМИСТ
                              Проблемът идва от ниското ниво на контрол от страна на потребителите върху строителните фирми.
                              Да сте чули някой който да копува на зелено да е поискал да види някакъв отчет за финансовото състояние на строителната фирма?

                              За мене стои въпросът : Защо един строител е готов да даде огромни обещетения на собствениците на парцела а не е готов да плати много по малка сума в брой?
                              Предполагам, сега с Регистъра на Строителите, нещата ще бъдат регулирани именно в тая посока. Само да успеят и с контрола да се справят, всичко ще си дойде на мястото. Може би ДНСК няма да може да обхване всички обекти и строители и ще е нужно да се създаде Строителна полиция , както е в някои други Европейски държави
                              bgremonti.com

                              Коментар


                              • Хайде стига безплатна реклама,защото пък аз мога да ви разкажа за нещо коренно различно от супер профи агенцията.Поне така беше преди 4години.
                                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                                Коментар

                                Working...
                                X