IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ (FPP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Tova e mnogo kachestven REIT!

    Коментар


    • 2.06-твърде добре!!!ръст от над 30 % за адсиц в рамките на два месеца-това много ме радва!естествено,че това не е препоръка за покупка или продажба на акцията........

      Коментар


      • 1.91-тук се движим много добре!не е препоръка........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от franky4fingers
          Tuka ima dosta budeste. Opredeleno edin ot dobrite REIT's
          Напълно съм съгласен. И е един от най големите. Просто до сега бяха малко извън полезрението на хората но ако спада на БФБ се задълбочи - недай си боже - АДСИЦ пак ще станат Модерни и това е един добър избор

          Коментар


          • Tuka ima dosta budeste. Opredeleno edin ot dobrite REIT's

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Борис
              Не знам защо пазара реагира така на отчета при положение че не показа нищо по-добро от казаното от Моравенов още преди два месеца...
              Може би защото отчетът потвърди прогнозата - не всички вярват на прогнози, а чакат да видят дали ще се изпълнят.

              Коментар


              • тази акция продължава много да ми харесва!не е препоръка за покупка или продажба!

                Коментар


                • Мисля, че пазарът реагира така защото в първоначалната си реакция има заложен резерв, а сега прогнозата се потвърждава. Според мен има още доста неоползотворен потенциал. А за продажбите - трябва да се гледа броя на договорените апартаменти, защото в няколко интервюта и статии беше обяснено, че продажбите се признават за приход и увеличават печалбата чак при нотариалното прехвърляне. Така, че ако през второто тримесечие има най-много договорени продажби на апартаменти, печалбата от тях ще лъсне по-късно.

                  Коментар


                  • Не знам защо пазара реагира така на отчета при положение че не показа нищо по-добро от казаното от Моравенов още преди два месеца. Дори при положение че най-големите продажби са очаквани през Q2 печалба от 5 млн. е слабо постижение.

                    - Г-н Моравенов, каква печалба се очаква да реализира дружеството за 2007 и 2008 г.?


                    Очакванията ни са обявени на Общото събрание и засега нямаме притеснения, че може да не се осъществят. По-скоро потвърждаваме прогнозите си, които са за печалба от около 12 млн. лв. за 2007 г. и 16-18 млн. лв. за 2008 г. При сегашния брой акции това прави около 21 ст. дивидент за 2007 г. и около 30 ст. за 2008 г. Печалбата, която подлежи на разпределение през първото тримесечие на 2007 г., е над 2 млн. лв., реализирана от продажба на апартаменти, така че ако продължаваме с такива темпове ще реализираме прогнозите. Очакваме най-много продажби на апартаменти да има през второто тримесечие.

                    Коментар


                    • Въпрос:
                      Първоначално изпратено от algo
                      ...Никъде не видях точно колко са комисионните на обслужващото дружество.
                      1 и 2 навеждат на мисълта за източване...
                      Отговор:
                      http://fpp.bg/pressrelease.php?lang=bg#14
                      - последното прессъобщение
                      Промени в устава на „ФеърПлей Пропъртис” АДСИЦ, с които се намалява максималния размер на разходите за управление от 15% на 6.5%, бяха приети от Годишното общо събрание на акционерите, което се проведе на 20 март 2007 г.

                      Коментар


                      • Ako produlzavat da generirat takiva dovolni cash flows i 5 bgn ste stane.

                        Коментар


                        • Вярно, че Феъплей са големи строители, но две неща не ми харесват тук:
                          1. Много сделки със свързани лица - колкото и да ме убеждават, че са по справедлижи цени не го вярвам. Не виждам защо трябва всяка покупка на терен, или завършение апартаменти да е от свързани лица.
                          2. Никъде не видях точно колко са комисионните на обслужващото дружество.
                          1 и 2 навеждат на мисълта за източване. Абе смешна работа и някакви прогнози четох колко ще е дивидента догодина, а и по-догодина. Ако през 2009 е 30 стотинки, то акцията сега трабва да е към 3 лева, ама явно хората гледат 1. и 2. и предпочитат да не пазаруват.

                          Коментар


                          • Къде може да се види отчета?

                            Коментар


                            • много съм доволен днес тук!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zelen
                                Честито и от мен, малко ме е яд че продадох половината на 1,45 но пък днес си купих отново на 1,50.
                                Ne stavai maksimalist vajnoto e 4e nai-nakraq q oceniha tazi poziciq podobava6to.Dosega mi be6e 4udno kak moje stroitelna firma na borsata s takiva seriozni proekti kato Santa Marina i takiva ambiciozni planove, a s takava sme6na kapitalizaciq
                                4estito i uspeh na tezi koito sea vlizat v tazi poziciq

                                Коментар

                                Working...
                                X