IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колега Кумру,
    Дори и да греша то по песимистични сметки КБЦ започват да дават 1млн доход от наем на тримесечие или поне 4млн. на година. Както обявиха и в годишния си отчет ФНИБ продължават да търсят купувач за сградата. Колко ли биха получили за сграда която носи м/у 4 и 5млн от наем годишно? Не ми се рови, но ако не ме лъже паметта на Хюндай шитнаха 11000кв.м. на зелено за около 20млн.лв. Е верно че беше 2007, но сега пък останалите 16 000кв.м. са разработени и с добра доходност, като имаме в предвид имотния пазар в БГ. Очаквам още добри новини тук и скоро само ще си спомняме за тези нива на акцията!
    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
      Аз просто смятам реална цена на наем - 8-11 евра на м2.

      По твоята сметка делим милиона на 3 и се получават 333 333 лв на месец (или 170 000 евра) делим на 65 % от 16 600 или около 10 700 м2 площ и се получава около 15 евра наем, което ми се вижда доста нереалистично за момента.
      Сигурно в този 1,5 млн. влиза и земята - и трябва да я извадиш.
      Може и да си прав - не споря. Мисля че земята в табличката на отчета е в перо ренти а не наеми, така че едва ли ми бърка сметката. Нека наистина някой ако знае колко върви кв.м. наемна площ дори и при една песимистична сметка да сподели.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Кръчмарската ми сметка е следната:
        Бриколажите 90 000евро х 1,95х3= 526 000лв на тримесечие.
        В последния отчет казват че взимат 1 511 000лв от наеми за тримесечие.
        1 511 000-526 000(Бриколажите)= 985 000лв остава да е от БЦ Камбаните(при 65% отдадени към 30 юни). Е щом за 65% взимаме милион с някои допускания приемам че за още 30%(до 95%) ще взимаме около половин милион.
        Или като дръпна калема 530хил.(Бриколаж)+1 500хил(БЦ)= 2 000 000
        Ако бъркам моля поправи ме!
        Аз просто смятам реална цена на наем - 8-11 евра на м2.

        По твоята сметка делим милиона на 3 и се получават 333 333 лв на месец (или 170 000 евра) делим на 65 % от 16 600 или около 10 700 м2 площ и се получава около 15 евра наем, което ми се вижда доста нереалистично за момента.
        Сигурно в този 1,5 млн. влиза и земята - и трябва да я извадиш.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
          Оптимистична ми се вижда сметката ти - аз ги изкарвам около 1,2-1,5 млн..
          Кръчмарската ми сметка е следната:
          Бриколажите 90 000евро х 1,95х3= 526 000лв на тримесечие.
          В последния отчет казват че взимат 1 511 000лв от наеми за тримесечие.
          1 511 000-526 000(Бриколажите)= 985 000лв остава да е от БЦ Камбаните(при 65% отдадени към 30 юни). Е щом за 65% взимаме милион с някои допускания приемам че за още 30%(до 95%) ще взимаме около половин милион.
          Или като дръпна калема 530хил.(Бриколаж)+1 500хил(БЦ)= 2 000 000
          Ако бъркам моля поправи ме!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            „Имотният пазар във Варна пълзи по дъното”
            "Бенчмарк фонд имоти" е замразил и проекта си в Боровец | Обмисля се и вариант за продажба на спа комплекса
            „Наемите падат”-Стандарт
            „10% повече празни магазини в центъра на София” – Монитор
            „Празни молове - все по-честа гледка? „ – Econ.bg
            “Липсата на наематели превръща търговски центрове в Плевен в пустиня”


            и мнооого други подобни новини ни заливат всеки ден и в тази среда юнаците от ФНИ продължават да ни радват, ами какво да кажа освен едно БРАВО!!!


            Една бърза кръчмарска сметка показва че при отдадени 95% от Камбаните + Мосю Бриколажите , то наемите които ще получава дружеството за тримесечие ще бъдат около 2млн.лв.
            Оптимистична ми се вижда сметката ти - аз ги изкарвам около 1,2-1,5 млн..
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • „Имотният пазар във Варна пълзи по дъното”
              "Бенчмарк фонд имоти" е замразил и проекта си в Боровец | Обмисля се и вариант за продажба на спа комплекса
              „Наемите падат”-Стандарт
              „10% повече празни магазини в центъра на София” – Монитор
              „Празни молове - все по-честа гледка? „ – Econ.bg
              “Липсата на наематели превръща търговски центрове в Плевен в пустиня”


              и мнооого други подобни новини ни заливат всеки ден и в тази среда юнаците от ФНИ продължават да ни радват, ами какво да кажа освен едно БРАВО!!!


              Една бърза кръчмарска сметка показва че при отдадени 95% от Камбаните + Мосю Бриколажите , то наемите които ще получава дружеството за тримесечие ще бъдат около 2млн.лв.

              Коментар


              • Абе и същия да остане на 11%доходност нема да се сърдя!

                Коментар


                • С тези резултати да не удвоят дивидента

                  Коментар


                  • Браво

                    Коментар


                    • Да си пожелаем и да влезем в Софикса другия месец!

                      Коментар


                      • УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА, На основание чл. 40, т. 3, във връзка с чл. 27, т. 2 и чл. 28 от Наредба № 2 за проспектите при публично предлагане на ценни книжа и за разкриването на информация от публичните дружества и другите емитенти на ценни книжа Ви уведомявам, за следното: ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ АДСИЦ е отдало още 2 302.31 кв.м. офис площи в Камбаните Бизнес Център, намиращ се на Околовръстното шосе в гр.София. Общо отдадените площи възлизат на около 80 % от площите на Камбаните Бизнес Център.


                        Като са добри - добри са!!! Браво а бенча тръгнаха да продават сградите че не могат да намерят наематели!!!


                        _______________________________________
                        How to invest

                        Коментар


                        • ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ АДСИЦ (5BU) източник: finance.news.bg 2 Август 2010 18:19


                          Печалбата на ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ АДСИЦ за второто тримесечие на 2010г. е в размер на 1 162 хил. лв.
                          Дружеството ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ АДСИЦ е реализирало печалба за вторите три месеца на годината, в размер на 1 162 хил. лв. Общите приходи на дружеството са 3 873 хил. лв., което е с 8.61 % повече спрямо предходния период. Общите разходи отчитат спад от 46.01 % спрямо предходния период до 2 711 хил.лв.

                          Нетните приходи от продажби за второто тримесечие на 2010г. са в размер на 3769 хил.лв. и представляват 97.31 % от общите приходи. Спрямо второто тримесечие на 2009 година те се увеличават с 30.15 %.

                          Към 30 юни 2010г. дружеството показва загуба на акция(на осреднена годишна база) в размер на 0.03лв. . Данните са от Баланс/Отчет на дружеството за II-рото трим. на 2010г.

                          Собственият капитал на дружеството към 30 юни 2010г. е 76 922 хил. лв. , като спрямо същия период на 2009г. е намалял с 5.15 %.

                          Обобщена информация за търговията с акции на дружеството на БФБ – София през вторите три месеца на 2010г.:
                          Общ брой изтъргувани акции: ( 2 612 208 бр. акции )
                          Общ брой сделки: ( 239 бр. )
                          Минимална цена: ( 0.330 лв. )
                          Максимална цена: ( 0.363 лв. )
                          Среднопретеглена цена: ( 0.356 лв. за акция. )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от softohold Разгледай мнение
                            мерси приятелчеэбез малко да купя 3000 броя
                            За нищо!

                            Хубав и успешен ден ти желая!


                            ................
                            П.С. Компанияте е добра! Просто си прецени какъв вход те устройва!

                            Не е препоръка, разбира се!

                            Коментар


                            • мерси приятелчеэбез малко да купя 3000 броя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от softohold Разгледай мнение
                                Френдове сигорни ли сте че днес е последния ден в който може да се купи и да се получи дивиденче ?
                                НА 4 beше!!!!

                                Внимавай!

                                Коментар

                                Working...
                                X