IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз си пълня тук от 31 ст. и вече имам доста акции.

    1. Основният приход е от наем (Бриколаж). Гърми, трещи - печалба и дивидентче ще има.

    2. Имат много имоти, които са с огромен потенциал. Само да се раздвижи пазара и ще дойде някое хубаво проектче.

    3. Нямат големи разходи понеже имат ниска задлъжнялост и на практика само обслужват проекти с приключили инвестиции. Ниски разходи със сигурни по-големи приходи означава само едно: печалба.

    4. Цените на имотите са на дъното или около дъното, поне така си мисля. П/Б въпреки това е около 0,30. Това е много атрактивен коефициент. Особено ако се замислим за "forward P/B".

    5. Голям инвеститор влиза. И не кой да е. Това ми помогна много да си взема инвестиционното решение.

    6. Не сме отлепили много от дъното. Защото много скандинавци и естонци искаха да излязат. Т.е. възможноста за капиталова печалба по-голяма от средната за пазара е доста реална.

    Абе въобще щом имаш 6 аргумента "за" какво да му мислиш. Не е препоръка към никого обаче.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff
      Първоначално изпратено от tony1975
      Първоначално изпратено от обзървър
      ФНИ България с 10,8% дивидентна доходност за 2009 г. или по 4,2 ст./акция

      http://imoti.investor.bg/?cat=122&id=93220
      да видяхме го!!!
      уж сме на загуба - пък дивидент раздаваме ?!?!
      Преоценките не се броят! Както при преоценяване нагоре, така и при преоценяване надолу. От основна дейност дружеството си е на печалба. Ако цените на имотите се вдигнат след 2 години, ФНИ ще отчете печалба доста по-голяма от реално постигната. Дивидент ще получиш обаче на реалната печалба.
      Схванах, благодаря!
      Абе значи ще прибера дивидентче!!! Браво на ФНИ - тази година очаквах само капиталова печалба тук, а то и бонус излезе!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975
        Първоначално изпратено от обзървър
        ФНИ България с 10,8% дивидентна доходност за 2009 г. или по 4,2 ст./акция

        http://imoti.investor.bg/?cat=122&id=93220
        да видяхме го!!!
        уж сме на загуба - пък дивидент раздаваме ?!?!
        Преоценките не се броят! Както при преоценяване нагоре, така и при преоценяване надолу. От основна дейност дружеството си е на печалба. Ако цените на имотите се вдигнат след 2 години, ФНИ ще отчете печалба доста по-голяма от реално постигната. Дивидент ще получиш обаче на реалната печалба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от обзървър
          ФНИ България с 10,8% дивидентна доходност за 2009 г. или по 4,2 ст./акция

          http://imoti.investor.bg/?cat=122&id=93220
          да видяхме го!!!
          уж сме на загуба - пък дивидент раздаваме ?!?!

          Коментар


          • ФНИ България с 10,8% дивидентна доходност за 2009 г. или по 4,2 ст./акция

            http://imoti.investor.bg/?cat=122&id=93220

            Коментар


            • Абе четох миналата година статия в Капитал ли беше - имаше в табличен вид инфо по колко плаща всеки АДСИЦ на обслужващото го дружество. Някой ако пусне линк ще съм благодарен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hah
                zer interesant....
                Някой реши, че не му се чакат 3-4 стотинки дивидент ли?
                Няма нищо интересно... Ако цената след дивидента падне с повече от 4 ст. за какво изобщо да чака?!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Циганките на този фонд май никога няма да умрат.

                  Коментар


                  • zer interesant....
                    Някой реши, че не му се чакат 3-4 стотинки дивидент ли?
                    Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivan4o Iotata
                      Първоначално изпратено от ghettoff
                      Тук си имам от доста време голям брой акции. Спокоен съм. Очаквам добра капиталова печалба в средносрочен план. Не е препоръка.
                      По отношение на печалбата, очакванията ни са взаимни. Определено ще става интересно, продавачите намаляха доста......време е да има движение вече....
                      Тук май най-накрая потръгват нещата?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff
                        Тук си имам от доста време голям брой акции. Спокоен съм. Очаквам добра капиталова печалба в средносрочен план. Не е препоръка.
                        По отношение на печалбата, очакванията ни са взаимни. Определено ще става интересно, продавачите намаляха доста......време е да има движение вече....

                        Коментар


                        • Тук си имам от доста време голям брой акции. Спокоен съм. Очаквам добра капиталова печалба в средносрочен план. Не е препоръка.

                          Коментар


                          • С нетърпение очаквам годишния отчет, та да видим колко ще е дивидента тази година,определено си мисля,че купувача на големите пакети определено знае нещо,което предстои да бъде узнато и от нас.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal
                              Първоначално изпратено от bledas
                              Здравейте!

                              Искам да попитам:

                              Unicredit Bank Austria е официалният купувач на големите пакети в последните месеци!
                              Как мислите, за своя собствена сметка ли купува банката, за взаимните си фондове или за клиент!

                              Всяко мнение по въпроса значително би ми помогнало!

                              Благодаря предварително!
                              Би ти помогнало за какво ?
                              Да осмисля по-обхватно случващото се с компанията (БРЕФ)!

                              Важно е да се знае кой точно е купувача.
                              Така ще може с голяма доза увереност да се определи каква би била неговата стратегия - краткосрочен или дългочен интерес има; опитът му в конкретния бизнес - т.е. дали ще се наложат разходи за наемане на помощни компетенции при управлението и експолоатацията; и не на последно място - как би протекла фактическата смяна на контрола.. (да не се получи както при Прайм Пропърти или Еларг)...

                              Ако ще инвестирам тук - това са въпроси на които трябва да намеря смислен отговор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bledas
                                Здравейте!

                                Искам да попитам:

                                Unicredit Bank Austria е официалният купувач на големите пакети в последните месеци!
                                Как мислите, за своя собствена сметка ли купува банката, за взаимните си фондове или за клиент!

                                Всяко мнение по въпроса значително би ми помогнало!

                                Благодаря предварително!
                                може би за управителите на фонда ....

                                Коментар

                                Working...
                                X