IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
    Аз просто смятам реална цена на наем - 8-11 евра на м2.

    По твоята сметка делим милиона на 3 и се получават 333 333 лв на месец (или 170 000 евра) делим на 65 % от 16 600 или около 10 700 м2 площ и се получава около 15 евра наем, което ми се вижда доста нереалистично за момента.
    Сигурно в този 1,5 млн. влиза и земята - и трябва да я извадиш.
    Прав си намерих обявка в която предлагат КБЦ по 11евро, хайде с пазарлъка да паднат на 10Евро кв.м.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Берт,
      виждам че си запознат с някои цени при НИ. Би ли споделил моля при един песимистичен сценарии на колко биха били оценени тези 16 000кв.м. на КБЦ при положение че са отдадени дългосрочно и имота се оценява като висок клас.
      Аз мисля че само КБЦ ще е поне колкото сегашната пазарна капитализация на цялото ФНИБ.
      Благодаря предварително и УСПЕХ!
      определено е така, но се обадих за останалите свободни площи. В момента има празни довършени и се довършват още офис площи, които са в луда конкуренция за наематели. Нека излезем от кризата, да дойдат нови ЧИ и този пазар ще живне.
      успех
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Берт,
        виждам че си запознат с някои цени при НИ. Би ли споделил моля при един песимистичен сценарии на колко биха били оценени тези 16 000кв.м. на КБЦ при положение че са отдадени дългосрочно и имота се оценява като висок клас.
        Аз мисля че само КБЦ ще е поне колкото сегашната пазарна капитализация на цялото ФНИБ.
        Благодаря предварително и УСПЕХ!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
          Аз просто смятам реална цена на наем - 8-11 евра на м2.

          По твоята сметка делим милиона на 3 и се получават 333 333 лв на месец (или 170 000 евра) делим на 65 % от 16 600 или около 10 700 м2 площ и се получава около 15 евра наем, което ми се вижда доста нереалистично за момента.
          Сигурно в този 1,5 млн. влиза и земята - и трябва да я извадиш.
          Колега съсобственик Кумру, мислих върху твойте думи за земята. При 80% отдадени при 20лв рента ФНИБ би трябвало да прибират 480 000лв годишно от рента, което прави 120 000лв на тримесечие(ако въобще разхвърлят така дохода от рента през цялата година). Отплеснах се, та и без 120 000лв от рента пак остават около 800 000лв на тримесечие за 65% от офис площите. При тези пропорции за 95% може да очакваме поне 1 200 000лв на тримесечие.
          Мисля че най-точно ще видим разликата между наемите в отчета за 4-то тримесечие, ако не са продали КБЦ до края на годината
          Успех!

          Коментар


          • Сори на феновете на фонда.Написаното бе за форума за дълговете на банановите републики към българия.Аще веднъж извинения

            Коментар


            • Предлагам да ги нахокаме.След това да им викаме мугри и тогава, жална им майка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                По аналогия с И АР ДЖИ 1 - между 33-38 млн. лв
                А дано, ама много бе!
                Не беше ли за двете сгради 13млн. евро? Нямам акции там и не ги следя.

                Коментар


                • оставете кв. и парите ами кога се запо4ва да се раздава дивидента според мен е по-зна4имо това някои знаели кога 6те запо4не пла6тането

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    в момента ако успеят да намерят наемател на сравнително голям офис при цена над 7 ЕУР им правя евала. Ситуацията е тегава. В района има няколко завършени сгради, които са почти празни.
                    по-добре си прави сметките при текущите условия поне 1-2 години напред.

                    успех
                    Благодаря за инфото Берт,
                    Успех и на теб!

                    Коментар


                    • оставете кв. и парите ами кога се запо4ва да се раздава дивидента според мен е по-зна4имо това някои знаели кога 6те запо4не пла6тането

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Кръчмарската ми сметка е следната:
                        Бриколажите 90 000евро х 1,95х3= 526 000лв на тримесечие.
                        В последния отчет казват че взимат 1 511 000лв от наеми за тримесечие.
                        1 511 000-526 000(Бриколажите)= 985 000лв остава да е от БЦ Камбаните(при 65% отдадени към 30 юни). Е щом за 65% взимаме милион с някои допускания приемам че за още 30%(до 95%) ще взимаме около половин милион.
                        Или като дръпна калема 530хил.(Бриколаж)+1 500хил(БЦ)= 2 000 000
                        Ако бъркам моля поправи ме!
                        в момента ако успеят да намерят наемател на сравнително голям офис при цена над 7 ЕУР им правя евала. Ситуацията е тегава. В района има няколко завършени сгради, които са почти празни.
                        по-добре си прави сметките при текущите условия поне 1-2 години напред.

                        успех
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Колега Кумру,
                          Дори и да греша то по песимистични сметки КБЦ започват да дават 1млн доход от наем на тримесечие или поне 4млн. на година. Както обявиха и в годишния си отчет ФНИБ продължават да търсят купувач за сградата. Колко ли биха получили за сграда която носи м/у 4 и 5млн от наем годишно? Не ми се рови, но ако не ме лъже паметта на Хюндай шитнаха 11000кв.м. на зелено за около 20млн.лв. Е верно че беше 2007, но сега пък останалите 16 000кв.м. са разработени и с добра доходност, като имаме в предвид имотния пазар в БГ. Очаквам още добри новини тук и скоро само ще си спомняме за тези нива на акцията!
                          Успех!
                          По аналогия с И АР ДЖИ 1 - между 33-38 млн. лв
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Колега Кумру,
                            Дори и да греша то по песимистични сметки КБЦ започват да дават 1млн доход от наем на тримесечие или поне 4млн. на година. Както обявиха и в годишния си отчет ФНИБ продължават да търсят купувач за сградата. Колко ли биха получили за сграда която носи м/у 4 и 5млн от наем годишно? Не ми се рови, но ако не ме лъже паметта на Хюндай шитнаха 11000кв.м. на зелено за около 20млн.лв. Е верно че беше 2007, но сега пък останалите 16 000кв.м. са разработени и с добра доходност, като имаме в предвид имотния пазар в БГ. Очаквам още добри новини тук и скоро само ще си спомняме за тези нива на акцията!
                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Аз просто смятам реална цена на наем - 8-11 евра на м2.

                              По твоята сметка делим милиона на 3 и се получават 333 333 лв на месец (или 170 000 евра) делим на 65 % от 16 600 или около 10 700 м2 площ и се получава около 15 евра наем, което ми се вижда доста нереалистично за момента.
                              Сигурно в този 1,5 млн. влиза и земята - и трябва да я извадиш.
                              Може и да си прав - не споря. Мисля че земята в табличката на отчета е в перо ренти а не наеми, така че едва ли ми бърка сметката. Нека наистина някой ако знае колко върви кв.м. наемна площ дори и при една песимистична сметка да сподели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Кръчмарската ми сметка е следната:
                                Бриколажите 90 000евро х 1,95х3= 526 000лв на тримесечие.
                                В последния отчет казват че взимат 1 511 000лв от наеми за тримесечие.
                                1 511 000-526 000(Бриколажите)= 985 000лв остава да е от БЦ Камбаните(при 65% отдадени към 30 юни). Е щом за 65% взимаме милион с някои допускания приемам че за още 30%(до 95%) ще взимаме около половин милион.
                                Или като дръпна калема 530хил.(Бриколаж)+1 500хил(БЦ)= 2 000 000
                                Ако бъркам моля поправи ме!
                                Аз просто смятам реална цена на наем - 8-11 евра на м2.

                                По твоята сметка делим милиона на 3 и се получават 333 333 лв на месец (или 170 000 евра) делим на 65 % от 16 600 или около 10 700 м2 площ и се получава около 15 евра наем, което ми се вижда доста нереалистично за момента.
                                Сигурно в този 1,5 млн. влиза и земята - и трябва да я извадиш.
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X