IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • срока за дивидента

    Френдове сигорни ли сте че днес е последния ден в който може да се купи и да се получи дивиденче ?

    Коментар


    • Отчетчето мисля, че е добре. Имаме още един наемател в БЦ Камбаните(със договор за 7г.), което е добър резултат в настоящата стагнация.
      Вярно продали са 1300дка земя но явно на добра цена около 350лв/декар- при средна цена на придобиване 309лв на декар., т.е. 13% печалба . Земите в портфейла намаляват с около процент и все пак остават около 30 000дка. При положение че са арендовани 24000дка при средна цена 18,5лв, което носи на дружеството годишно 440 000лв. Мисля че правилно дружеството обръща по-голямо внимание на магазините Бриколаж и БЦ Камбаните, приходите от които надвишава с пъти дохода от земеделските земи(поне такова усещане имам като чета отчета).
      Дивидента най-вероятно ще се забави и през тази година, но това е само от полза за бъдещите акционери, защото носи лихвички за тях.
      И под чертата в крайна сметка 450 000лв печалба през 1трим. + 700 000лв печалба през 2трим!!! До тук 1 150 000, което ме навежда на мисълта че ще имаме поне миналогодишният резултат на печалба или 2мил. към края на годината.
      Last edited by tony1975; 31.07.2010, 10:36.

      Коментар


      • Браво на фонда!!!
        12% доходност от дивидент!
        Над 1,20 лв счетоводна ст-ст на акция - е как да не си пълни човек?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Коя е последната дата с право на дивидент?
          според мен 4.8

          Коментар


          • Коя е последната дата с право на дивидент?

            Коментар


            • Изпревариха конкурентите си от FPP

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Сега говорих с офиса им- според секретарката е гласуван дивидент от 0.039 лева- честито
                Браво на БРЕФ-чето !!!
                Единствената забележка тук ми е ако може да си пооправят сайта!
                Хайде догодина още

                Коментар


                • Сега говорих с офиса им- според секретарката е гласуван дивидент от 0.039 лева- честито

                  Коментар


                  • Благодаря!
                    Надявам се че съм бил полезен.
                    Успех и на теб!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                      Днес е ОСА.на което трябва да се вземе това решение.
                      Много благодаря!

                      аз мислех, че вече е минало.
                      Като каза днес - се разрових и видях инфото:
                      "Поради липса на кворум свиканото от Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ-София (5BU) ОСА за 06.07.2010 год. не се е провело.
                      Във връзка с това ОСА ще се проведе на 23.07.2010 год. от 11.00 ч., на същото място и при същия дневен ред"

                      Още веднъж - благодаря!
                      Усмихнат и успешен ден ти пожелавам!

                      Коментар


                      • Днес е ОСА.на което трябва да се вземе това решение.

                        Коментар


                        • Здравейте!

                          Тук, кога е последния ден за търговия, с акции, даващи право на дивидент?

                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                            Според мен са калкулирани очакванията за цената на акцията след дивидента.
                            Не е препоръка.
                            Всеки може да калкулира каквото си иска!

                            Коментар


                            • Според мен са калкулирани очакванията за цената на акцията след дивидента.
                              Не е препоръка.

                              Коментар


                              • На сайта на фонда brefbg.com/brefbg.spnet.net
                                е публикувана покана към всички акционери за ОСА за 6 юли т.г.. От точка 7 от предложения дневен ред става ясен и точния размер на дивидента за 2009 г. "7. Вземане на решение за разпределение на финансов резултат; проект за решение - ОС взема решение сума в размер на 2 375 117.03 лева, представляваща 90 % от преобразувания финансов резултат, определен съгласно чл. 10 от ЗДСИЦ, да се разпредели като дивидент за акционерите. Брутният дивидент на една акция е 0.039290604 лева."

                                А как ще коментирате парадоксалната според мен ситуация, че в навечерието на ОСА в последните няколко седмици цената на акциите падна с над 5 процента? Подобно движение не е ли нормално едва след "ex-dividend date"???

                                Коментар

                                Working...
                                X