IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
    Тони ти кво уплаши ли се???Не се плаши,фаворит си ни за управляващ на БРЕФ-а.
    - ти гласуваш за мен нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
      Уплашихте ги с вашите хуморески
      Tе са,като Термитите,никой не може да ги уплаши.Дъвчат ли дъвчат и все се оправдават,че правят уж нещо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
        Уплашихте ги с вашите хуморески

        Коментар


        • Т. Брешков: Средствата на ФНИБ АДСИЦ ще се инвестират в нови и текущи проекти

          Стратегията на фонда е обсъждана на общите събрания на акционерите и ликвидацията не е включена като алтернатива, заявява представляващият АДСИЦ-а
          http://www.investor.bg/bylgariia/451...roekti,159526/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
            Здравейте,

            Чета внимателно мненията ви, дори вчера изказах моето, че това е едно от малкото коректно управлявани публични дружества в полза на акционерите!

            Чета да се съберат 5% - 3 млн. акции, да се съберат 10% и ..... С други думи да се покажат мускули?!

            Хайде да ви предложа нещо - ЗАЩО НЕ СЕ ЗАМИСЛИТЕ ПЪРВО ДА СЕ НАПИШЕ ЕДНО ПИСМО ДО ОД И МЕНИДЖМЪНТА С КОЕТО СЕ ПОИСКА СРЕЩА С АКЦИОНЕРИТЕ, НА КОЯТО ДА СЕ ОБСЪДИ СЪСТОЯНИЕТО НА ДРУЖЕСТВОТО, ПЛАНОВЕТЕ ЗА РАЗВИТИЕ И ИНВЕСТИЦИИ?!
            ЕТО ТОВА БИ БИЛО РАЗУМНА И КОНСТРУКТИВНА ПОЗИЦИЯ НА МИНОРИТАРИТЕ В ИНТЕРЕС НА ДРУЖЕСТВОТО!

            Ако срещата не се състои и/или не се открие диалогичност в мениджмънта, тогава хипотетично може да се мисли за свикване на ОС и т.н. Само, който няма реален опит със свикването на ОС, вкарване на точка в дневния ред и др. като миноринар си мисли, че може да е ....

            И молбата ми е да обсъждаме БРЕФ конструктивно, без крайни изказвания, тък като всички ще загубят от омаскаряването и оклеветяването му!

            Поздрави и успешни сделки днес!
            +1
            Ама ТОЙ / бат Тони / е виновен че повдигна въпроса точно в тази тема
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
              Извинявай , но не разбирам логиката на това, което си написал - така казано си съгласен и на 5 млн. годишно за ОД?
              Не е въпроса какво ми харесва а какво РЕАЛНО мога да променя
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Здравейте,

                Чета внимателно мненията ви, дори вчера изказах моето, че това е едно от малкото коректно управлявани публични дружества в полза на акционерите!

                Чета да се съберат 5% - 3 млн. акции, да се съберат 10% и ..... С други думи да се покажат мускули?!

                Хайде да ви предложа нещо - ЗАЩО НЕ СЕ ЗАМИСЛИТЕ ПЪРВО ДА СЕ НАПИШЕ ЕДНО ПИСМО ДО ОД И МЕНИДЖМЪНТА С КОЕТО СЕ ПОИСКА СРЕЩА С АКЦИОНЕРИТЕ, НА КОЯТО ДА СЕ ОБСЪДИ СЪСТОЯНИЕТО НА ДРУЖЕСТВОТО, ПЛАНОВЕТЕ ЗА РАЗВИТИЕ И ИНВЕСТИЦИИ?!
                ЕТО ТОВА БИ БИЛО РАЗУМНА И КОНСТРУКТИВНА ПОЗИЦИЯ НА МИНОРИТАРИТЕ В ИНТЕРЕС НА ДРУЖЕСТВОТО!

                Ако срещата не се състои и/или не се открие диалогичност в мениджмънта, тогава хипотетично може да се мисли за свикване на ОС и т.н. Само, който няма реален опит със свикването на ОС, вкарване на точка в дневния ред и др. като миноринар си мисли, че може да е ....

                И молбата ми е да обсъждаме БРЕФ конструктивно, без крайни изказвания, тък като всички ще загубят от омаскаряването и оклеветяването му!

                Поздрави и успешни сделки днес!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Леко съм скептичен за този вариант. Най много да покажем че наистина сме умряла лисица. За сега според мен е достатъчно ако големите инвеститори знаят че бихме ги подкрепили с някой и друг процент ако решат да правят нещо Аз си мисля че рано или късно голям инвеститор ще прилапа голям процент и ще раздвижи нещата. Дотогава ще си вземем дивидента и ще съм спокоен защото според мен акцията не е лоша. Има и друго. представи си че примерно утре разпределят кеша. Аз самия не знам къде бих го инвестирал. В момента съм на голям процент кеш така че реално за мен няма голяма разлика дали този кеш ми седи в сметката или в акциите ми в БРЕФ .
                  Извинявай , но не разбирам логиката на това, което си написал - така казано си съгласен и на 5 млн. годишно за ОД?

                  Мен лично не ме интересува какво е било - единственото , което е от значение е как ми управляват инвестицията в момента, ако не съм съгласен продавам или опитвам да променя нещата. Хубавото на това дружество е , че има поне теоретична възможност да се случи второто. За мен би било достатъчно да се гласува точка на ОСА с която да се наложи обвързване на приходите на ОД с оперативния резултат. Проблемът дори не е в този 1 млн. , който прибират годишно, а в това че нищо не ги мотивира да управляват по активно фонда - те са си ок. тяхното е гарантирано. Ликвидация на този етап е хард и не мисля , че ще мине, но големите, ако не иниицират то поне могат да подкрепят справедливо искане за намаляне таксите на ОД.

                  Коментар


                  • Добро утро колеги. Снощи докато спах мислих
                    Жалко че точно в темата на едни от най-читавите мажовци стана панаира.
                    Какво измислих?
                    Това БФБ - то е голям майтап явно. Не само при БРЕФ, има и няколко други компании при които могат бързо да се утроят едни пари при под условие че могат да се изкупят прилични проценти при текущите цени. Маржа е толкова голям, че позволява дори операцията да се извърши със заемен капитал и пак да останат огромни печалби. Няма обаче кой да свърши работата / с изключение на ЕЛАРГ, който е прецедент за сега /. Това на нормалните борси го правят големите фондове. За тях едни примерно 10 милиона за 30% от БРЕФ не са много пари. Понеже чат пат търгувам и навън досега там не съм срещал компания, която може бързо да се ликвидира бързо с голяма печалба. Там всичко е изчислено дето се вика до стотинката към текушите условия. Конкуренцията между фондовете за доходност е зверска и такава възможност няма как да бъде пропусната.
                    И аз съм с двете ръце за сдружение на акционерите по всички компании но не вярвам че е реалистично да доведе до някакви реални резултати. Качвам се сега на самолета и отивам в София в офиса на бреф с пълномощни за 2-3 милиона акции и какво да има кажа? Че не сме съгласни да седи кеша така ли? И те какво ще кажат? Мерси за мнението ама големите инвеститори мислят че управлението ни е добро Има и друго. Този месец сме едни инвеститори с примерно 5% а следващия месец на събранието се оказва че 2% са продали и сме останали само 3. Батя ви каза какво стана с БМРЕЙТ-та. И аз бях пряк учасник там и го потвърждавам.
                    По възможно за малките е да се създаде фонд от много малки инвеститори , който да извършва подобни операции с висока доходност. Това обаче предполага плащане на такси лицензи и т.н
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                      Ще Пенко,ще.В теб има 1-милион,остава ние да се стегнем и да съберем другите бройки.
                      Де да имах 1 мил...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                        Ама айде да организираме нещо - последно нали 3 мил ни трябват за да свикаме ОСА?
                        Ще Пенко,ще.В теб има 1-милион,остава ние да се стегнем и да съберем другите бройки.

                        Коментар


                        • Ама айде да организираме нещо - последно нали 3 мил ни трябват за да свикаме ОСА?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Приятели акцията си е хубава, особено за влезлите след 2009. Дето се вика само от дивиденти съм си избил 36-те стинки .
                            Исках само да кажа че за мен не е нормално да се дават 273 000лева на тримесечие на обслужващото дружество за това че държи 25млн на депозити и поправя(със застраховката) козерката на някой от магазините ако я изкриви някоя буря. Защото по другите проекти нищо не правят все пак. Колко са се преуморили толкова от следенето на лихвите по депозитите - не знам?
                            273 хиляди са мнооого пари, както са и много 750хиляди в АТЕРА, ама хайде там да кажем са тичали напред назад из милата родина да продават земи.
                            Тони ти кво уплаши ли се???Не се плаши,фаворит си ни за управляващ на БРЕФ-а.

                            Коментар


                            • че то търсенето на нови проекти също е работа
                              това е като във вица за автомонтьора дето взел на един 100$ за удар с чук и му оправил колата и оня като се възмутил, автомонтьора му обяснил че удара е 1$ а 99$ струва да знаеш къде да удариш
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Приятели акцията си е хубава, особено за влезлите след 2009. Дето се вика само от дивиденти съм си избил 36-те стинки .
                                Исках само да кажа че за мен не е нормално да се дават 273 000лева на тримесечие на обслужващото дружество за това че държи 25млн на депозити и поправя(със застраховката) козерката на някой от магазините ако я изкриви някоя буря. Защото по другите проекти нищо не правят все пак. Колко са се преуморили толкова от следенето на лихвите по депозитите - не знам?
                                273 хиляди са мнооого пари, както са и много 750хиляди в АТЕРА, ама хайде там да кажем са тичали напред назад из милата родина да продават земи.

                                Коментар

                                Working...
                                X