IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
    това е от на СФИ проспекта сега разглеждам

    средни продажбени цени за вакантни терени в УПИ - 725 €/кв.м;
    - средни продажбени цени за самостоятелни обекти (офисни площи) - 950 €/кв.м;
    - средни продажбени цени за самостоятелни обекти (търговски площи) - 1 350 €/кв.м;
    - средни цени на строителни и монтажни работи - 380 €/кв.м;
    средни цени за месечен наем на самостоятелни обекти (офисни площи) - 10.00 €/кв.м;
    - средни цени за месечен наем на самостоятелни обекти (търговски площи) - 17.50 €/кв.м;
    - индикации за срокове на пазарна реализация на сделки с подобни или сходни обекти, до които оцените-
    лят има достъп (на база публичност на информацията) към датата на оценката, в т.ч.:срок за осъществя-
    ване на наемни сделки със самостоятелни обекти в сгради - 6 месеца;
    - индикации за пазарни норми на възвръщаемост при подобни или сходни обекти, както и за алтернативни
    инвестиционни форми със съпоставими качества за срочност и ликвидност (на база усреднени данни и
    калкулативни стойности от усреднени данни), до които оценителят има достъп (на база публичност на
    информацията) към датата на оценката, в резуктат на които е приета капитализационна норма (норма на
    възвръщаемост), в размер на 8.69%;
    Благодаря ти!
    Значи толкова за 12-13хил кв.м. са около 10млн грубо!

    п.п. И все пак дори и чичо Оги каза че в момента банките кредитират на доста добри нива, аз бих рефинансирал и без това имат само 3% привлечен капитал. Бих дръпнал кредит, който най вероятно ще е на по-добри лихвени нива и ще погася стария кредит, ще довърша офис сградата, а защо не да остане и за прословутия терен в Младост? То е ясно че при тая пазарна цена и това предлагане скоро няма да могат да увеличат капитала с което да привлекат свеж кеш за големия терен в Младост - де да знам, размишлявам си!
    Last edited by tony1975; 01.11.2014, 12:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      тук тези 7,2млн + онези 1,8млн които чакат да им върнат от ддс, дали ще им стигнат за новата сграда? Колко струва построяването на такова нещо 12К кв.м на собствен терен?
      Купиха 5500кв.м със 100% наематели и терена отдолу и паркоместа за 9,2млн лв, ама тук има и печалба за продавача предполагам?
      това е от на СФИ проспекта сега разглеждам

      средни продажбени цени за вакантни терени в УПИ - 725 €/кв.м;
      - средни продажбени цени за самостоятелни обекти (офисни площи) - 950 €/кв.м;
      - средни продажбени цени за самостоятелни обекти (търговски площи) - 1 350 €/кв.м;
      - средни цени на строителни и монтажни работи - 380 €/кв.м;
      средни цени за месечен наем на самостоятелни обекти (офисни площи) - 10.00 €/кв.м;
      - средни цени за месечен наем на самостоятелни обекти (търговски площи) - 17.50 €/кв.м;
      - индикации за срокове на пазарна реализация на сделки с подобни или сходни обекти, до които оцените-
      лят има достъп (на база публичност на информацията) към датата на оценката, в т.ч.:срок за осъществя-
      ване на наемни сделки със самостоятелни обекти в сгради - 6 месеца;
      - индикации за пазарни норми на възвръщаемост при подобни или сходни обекти, както и за алтернативни
      инвестиционни форми със съпоставими качества за срочност и ликвидност (на база усреднени данни и
      калкулативни стойности от усреднени данни), до които оценителят има достъп (на база публичност на
      информацията) към датата на оценката, в резуктат на които е приета капитализационна норма (норма на
      възвръщаемост), в размер на 8.69%;

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        Гледам BDCL поевтинява за последни 12 месеца
        http://finance.yahoo.com/echarts?s=BDCL+Interactive#{%22range%22%3A%221y%22 %2C%22scale%22%3A%22linear%22}

        CEFL
        също е надолу, по-скоро в рейндж
        MORL е с ръст около 10% за година

        Тоест ти си спекулант на дейли или уикли база или инвеститор в тези инструменти?

        Поздрави
        Привет

        Ще ти отговоря малко по късно през деня когато имам повече време ( на ЛС да не спамим тука)
        При всички случаи предпочитам поне половината от дивидентите си да ги получавам в $.
        То само от курсови разлики си поне 10% напред последната година

        Коментар


        • тук тези 7,2млн + онези 1,8млн които чакат да им върнат от ддс, дали ще им стигнат за новата сграда? Колко струва построяването на такова нещо 12К кв.м на собствен терен?
          Купиха 5500кв.м със 100% наематели и терена отдолу и паркоместа за 9,2млн лв, ама тук има и печалба за продавача предполагам?
          Last edited by tony1975; 01.11.2014, 11:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            15%, не мога ви се начудя на чуденето.....бфб вече не е това което беше относно дивидентите.
            А и дивидентни акции се купуват когато са евтини, а не по висините като СФИ. Да не приказваме как ви работят по друг начин там, ма като ви е кеф...
            Аз за какво пълних като луд по време на корекцията BDCL, CEFL, a и MORL.
            Сега на нисе имам 5.3% дивидентен портфейл, като имаш предвид че само половината от акциите ми там са дивидентни (такива с под 4% изобщо не ги титуловам за такива).
            Дори и SDRL да си резнат наполовина дивито ( което би било добре за хартията между другото) - под 4% чисто няма да падна.

            Инак на бфб-то също ми се очертават близо 9% за тая година, естествено благодарение на отново очертаващата се двуцифрената доходност от атерата,но и с щедрата помощ на хим.прив и жабоците...ала естествено купувани по отдавна, когато по му е било времето...
            Гледам BDCL поевтинява за последни 12 месеца
            http://finance.yahoo.com/echarts?s=BDCL+Interactive#{%22range%22%3A%221y%22 %2C%22scale%22%3A%22linear%22}

            CEFL
            също е надолу, по-скоро в рейндж
            MORL е с ръст около 10% за година

            Тоест ти си спекулант на дейли или уикли база или инвеститор в тези инструменти?

            Поздрави

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              15%, не мога ви се начудя на чуденето.....бфб вече не е това което беше относно дивидентите.
              А и дивидентни акции се купуват когато са евтини, а не по висините като СФИ. Да не приказваме как ви работят по друг начин там, ма като ви е кеф...
              Аз за какво пълних като луд по време на корекцията BDCL, CEFL, a и MORL.
              Сега на нисе имам 5.3% дивидентен портфейл, като имаш предвид че само половината от акциите ми там са дивидентни (такива с под 4% изобщо не ги титуловам за такива).
              Дори и SDRL да си резнат наполовина дивито ( което би било добре за хартията между другото) - под 4% чисто няма да падна.

              Инак на бфб-то също ми се очертават близо 9% за тая година, естествено благодарение на отново очертаващата се двуцифрената доходност от атерата,но и с щедрата помощ на хим.прив и жабоците...ала естествено купувани по отдавна, когато по му е било времето...
              кажи де не ни пускай само моркова така все пак СФИ е една от малкото акции дето спада на софикс не я засегна много... белкем я бутнеш
              за НИСЕто спор няма добре си се насочил, ако не друго опит трупаш ние тука сравняваме 5-10 акции пък то все едно и също

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Мнооого кофти. Той резултатът с времето ще се вдигне, но не с колкото очаквах. Тъй като имам план за мин. дивиденти на година, ще трябва оттук - нататък да пълня предимно Хим П и СФИ, че % им е по-голям .

                П.П. Това положение най-много ме нервира - хем лоши резултати, хем липсата на спад в цената. Поне да се срути, та да има човек хъс да пълни....
                15%, не мога ви се начудя на чуденето.....бфб вече не е това което беше относно дивидентите.
                А и дивидентни акции се купуват когато са евтини, а не по висините като СФИ. Да не приказваме как ви работят по друг начин там, ма като ви е кеф...
                Аз за какво пълних като луд по време на корекцията BDCL, CEFL, a и MORL.
                Сега на нисе имам 5.3% дивидентен портфейл, като имаш предвид че само половината от акциите ми там са дивидентни (такива с под 4% изобщо не ги титуловам за такива).
                Дори и SDRL да си резнат наполовина дивито ( което би било добре за хартията между другото) - под 4% чисто няма да падна.

                Инак на бфб-то също ми се очертават близо 9% за тая година, естествено благодарение на отново очертаващата се двуцифрената доходност от атерата,но и с щедрата помощ на хим.прив и жабоците...ала естествено купувани по отдавна, когато по му е било времето...

                Коментар


                • от една страна p/b е най-атрактивно тука, от друга дивидентът много куца, а сега ако
                  теглят и заем за новата сграда/парите ги наместиха вече/ пак става една докато не дигнат лихвите СФИ стои много добре, само и те да не решат да строят нещо по някое време че

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    за 9 месеца 1стотинка печалба, при два Бриколажа под наем, при продаден апартамент, при 2 крила на бизнессградата под наем и при 7млн останал кеш!!!
                    Кво става бе?

                    а и прескъпия и спящ терен в Младост от 40К кв.м. е станал 25К кв.м!!!!!!!!


                    един човек пак ще ми се кара, ама аз да си кажа!!!
                    Мнооого кофти. Той резултатът с времето ще се вдигне, но не с колкото очаквах. Тъй като имам план за мин. дивиденти на година, ще трябва оттук - нататък да пълня предимно Хим П и СФИ, че % им е по-голям .

                    П.П. Това положение най-много ме нервира - хем лоши резултати, хем липсата на спад в цената. Поне да се срути, та да има човек хъс да пълни....
                    Last edited by 15%; 30.10.2014, 20:16.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар



                    • за 9 месеца 1стотинка печалба, при два Бриколажа под наем, при продаден апартамент, при 2 крила на бизнессградата под наем и при 7млн останал кеш!!!
                      Кво става бе?

                      а и прескъпия и спящ терен в Младост от 40К кв.м. е станал 25К кв.м!!!!!!!!


                      един човек пак ще ми се кара, ама аз да си кажа!!!
                      Last edited by tony1975; 30.10.2014, 19:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        Квато е умряла артия ще се смъкне до там
                        Бята не е умряла лисицата както я мислиш ...

                        Не е препоръка за ПК на ЦК

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                          И аз там ги дебна
                          Квато е умряла артия ще се смъкне до там

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            Фонда се е запътил към 50ст.
                            И аз там ги дебна

                            Коментар


                            • Чичо Манчо,да не си бил с кака
                              Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              не съм аз по земята, майка има едни 100дка лозя там и не май още не ги е продала, но има няколко момчета тук Фортис, Олимпиеца и други които могат да ти помогнат!
                              Днес бях командировка Оли(бях по северна Б-я) и за това не отговорих, как беше като си плащаш е курорт, като ти плащат е командировка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                                Фонда се е запътил към 50ст.
                                Че пак добре, че и толкова си им дал.
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X