IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
    Няма ли дъно тази акция ???
    На 0.51 големи обороти се развъртяха обаче на 0.488 няма желаещи.
    Май очакванията са в посока на долу.
    е изчакай седмица-две за да свикнат продаващите с цени под 0,50

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      май окончателно слизаме?
      Няма ли дъно тази акция ???
      На 0.51 големи обороти се развъртяха обаче на 0.488 няма желаещи.
      Май очакванията са в посока на долу.
      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        Здравейте
        докато няма положителна развръзка трябва да има постоянен натиск

        подадох молба при Омбусмана, тъй като имам по 1 или повече акции в редица фирми, споменати като собственици на земя, като например Адванс Терафонд АДСИЦ, Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ, Софарма АД, Елана Агрокредит АД и други

        от Омбудсманството ми казаха, че ако се съберат поне 10 жалби по темата, Омбудсмана ще се самосезира

        Моля ви да се стегнем и да изпратим по една жалба на адрес
        ДО
        Г-Н КОНСТАНТИН ПЕНЧЕВ
        ОМБУДСМАН НА Р БЪЛГАРИЯ
        София 1202, ул. Джордж Вашингтон № 22

        Със Спиди или Еконт за 5 лв. и готово

        Ето готов текст на жалбата
        https://dl.dropboxusercontent.com/u/...Ombudsman.docx
        който е много професионално написан

        Защото:
        1. Искат да убият маркетмейкъра на пазара на земеделска земя, след което земеделската земя ще е бизнес за единици. Всеки собственик на земя също трябва да подаде жалба
        2. Не може дружеството да плаща, заради това че някой си чужденец купил дори само 1 акция, пък били те и 10 000 000 акции в него. Защото когато дружеството плаща, плащам и аз.
        3. Не може на свободен пазар, да се ограничава кой да купува. Ако ще има санкция да търсят виновния (купувача), а не да санкционират дружеството.

        Битката не е спечелена докато не бъде спечелена

        Ето линк към жалбата
        https://dl.dropboxusercontent.com/u/...Ombudsman.docx

        Поздрави
        Мариян Йорданов
        - Днес изпратих!
        Поздравления за инициативата!

        Коментар


        • май окончателно слизаме?

          Коментар


          • Здравейте
            докато няма положителна развръзка трябва да има постоянен натиск

            подадох молба при Омбусмана, тъй като имам по 1 или повече акции в редица фирми, споменати като собственици на земя, като например Адванс Терафонд АДСИЦ, Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ, Софарма АД, Елана Агрокредит АД и други

            от Омбудсманството ми казаха, че ако се съберат поне 10 жалби по темата, Омбудсмана ще се самосезира

            Моля ви да се стегнем и да изпратим по една жалба на адрес
            ДО
            Г-Н КОНСТАНТИН ПЕНЧЕВ
            ОМБУДСМАН НА Р БЪЛГАРИЯ
            София 1202, ул. Джордж Вашингтон № 22

            Със Спиди или Еконт за 5 лв. и готово

            Ето готов текст на жалбата
            https://dl.dropboxusercontent.com/u/...Ombudsman.docx
            който е много професионално написан

            Защото:
            1. Искат да убият маркетмейкъра на пазара на земеделска земя, след което земеделската земя ще е бизнес за единици. Всеки собственик на земя също трябва да подаде жалба
            2. Не може дружеството да плаща, заради това че някой си чужденец купил дори само 1 акция, пък били те и 10 000 000 акции в него. Защото когато дружеството плаща, плащам и аз.
            3. Не може на свободен пазар, да се ограничава кой да купува. Ако ще има санкция да търсят виновния (купувача), а не да санкционират дружеството.

            Битката не е спечелена докато не бъде спечелена

            Ето линк към жалбата
            https://dl.dropboxusercontent.com/u/...Ombudsman.docx

            Поздрави
            Мариян Йорданов

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Не знам къде гледаш, ма най добрата и надеждна база данни за всички затворени фондове е тази:

              http://www.cefconnect.com/Details/Su...spx?Ticker=RFI

              Както можеш да провериш за последните 5г /20 тримесечия дивидентите са доста стабилни в рейнджа 0.22-0.25 $ и са изплатили около 36% под формата на дивиденти, така че вкл.и в момента са си над 7% див.доходност.
              Заедно с капиталовата са почти 17% на годишна база, така че би трябвало да ти удовлетвори ника
              Видях си грешката и затова изтрих поста.
              Ще ги погледна по-специално, благодарско.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15%
                Ще отговоря само за себе си - от липса на информираност за океана от чужди акции. Тук поне знам що-годе какво да очаквам.
                Сега между другото погледнах RFI /Cohen & Steers Total Return Realty Fund Inc./и видях, че всъщност див. доходност към момента е около 2-2,5%, като не включвам и данъка, който се дължи. Ако ти се занимава, ще ти бъда благодарен да кажеш къде бъркам.
                Пип, не ме разбирай погрешно - не искам и не съм в позиция за спорове и винаги съм отворен на каквито и да било препоръки. Между другото съм се възползвал от твои такива за навън и не съжалявам.
                Не знам къде гледаш, ма най добрата и надеждна база данни за всички затворени фондове е тази:

                http://www.cefconnect.com/Details/Su...spx?Ticker=RFI

                Както можеш да провериш за последните 5г /20 тримесечия дивидентите са доста стабилни в рейнджа 0.22-0.25 $ и са изплатили около 36% под формата на дивиденти, така че вкл.и в момента са си над 7% див.доходност.
                Заедно с капиталовата са почти 17% на годишна база, така че би трябвало да ти удовлетвори ника

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Тонка, много бързаш бе. Чакай да видим с глобите дали ще се оправят, след това да видим дали ще им стигнат наличните пари или по-скоро колко още ще трябва да се дръпнат...
                  Аз въобще не смея да си помечтая още за наем от новата сграда.

                  Иначе 1984 отново явно е прав за многото продавачи, тъй като днес на 0,495 бяха ПФБК.
                  Чудя се що ли се занимавате с чакане на годо....

                  Като сте фенове на рейтс - ей ти ги RFI например.
                  Диверсификация, капиталова, хубав дисконт, 0.9% такса, почти 7.2% дивидент (без ROC!)
                  То цеф, ама кой не го кефи и етф-и не е да няма...
                  Чакам малко да се пооплезят покрай евентуалното вдигане на лихвите след няколко месеца - те тогава ще е времето на големия черпак.

                  Коментар


                  • отивам да дремна, ама ПФБК да не сипе сега до 0,45стинки ей!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Тонка, много бързаш бе. Чакай да видим с глобите дали ще се оправят, след това да видим дали ще им стигнат наличните пари или по-скоро колко още ще трябва да се дръпнат...
                      Аз въобще не смея да си помечтая още за наем от новата сграда.

                      Иначе 1984 отново явно е прав за многото продавачи, тъй като днес на 0,495 бяха ПФБК.

                      е дори и на дъщеря ми стана ясно че закона е за АТЕРА! Това е стил Гагарин - ще ги накарат да разпродадат до м..май и после тутакси ще изключат публичните дружества! Какво все едно Трайчо(РБ) или Миков(БСП) дето инвестират на БФБ не знаят за какво става дума - хайде стига моля те, нека не ги мислим за толкова прости! Просто това са поръчали "пиянките от Пещера" и това ще стане!
                      Тъжното е че автора на публикацията в Преса е прав и цената на земята в последствие ще падне, защото ще убият прозрачните, публичните компании! И после Ромфарм, Пещера и още 3-4 имена ще диктуват нещата!

                      Колкото до БРЕФ имат там няколко стотин(май 400)дка и то ако не се водеха съдебни спорове за тях да ги бяха продали вече. Сигурно ще ги шитнат до тогава, а и колко ще е глобата сам може да сметнеш - нЕма да фалират . Интересно ми е терена край Търново дали е земеделски и там какво ще правят.

                      Питам за наемите, защото купувачите сега влизат с цел поне 2години(все пак дивидент тази година няма да видим), т.е. нормално е тогава вече сградата да е готова и да се търси/отдава на наемател. Гледам цените в Букурещ са 17--18евра, в София между 6-13, та се чудех колко биха взели за тези 10 000кв.м, за да мога да изчисля бъдещ доход

                      Защо мислиш че 9млн няма да им стигнат за сграда 13К кв.м.?
                      Last edited by tony1975; 25.02.2015, 09:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        как мислите тези 10 000кв.м. н Камбаните, по колко могат да носят 10Е на кв.м?
                        Тонка, много бързаш бе. Чакай да видим с глобите дали ще се оправят, след това да видим дали ще им стигнат наличните пари или по-скоро колко още ще трябва да се дръпнат...
                        Аз въобще не смея да си помечтая още за наем от новата сграда.

                        Иначе 1984 отново явно е прав за многото продавачи, тъй като днес на 0,495 бяха ПФБК.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • как мислите тези 10 000кв.м. на Камбаните, по колко могат да носят 10Е на кв.м?
                          Знам че още разрешение чака строежа, просто искам да знам какво може да се очаква от офис в Младост 4, четейки анализчето по-долу.
                          Last edited by tony1975; 24.02.2015, 19:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Май не допълваш тук - нито за теб, нито за жената

                            ПФБК
                            напрооотив! но ми даде Кобос!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              кой е 106?
                              Май не допълваш тук - нито за теб, нито за жената

                              ПФБК
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                кой е 106?
                                Добре де, айде давайте ги и на 40 ст., още по-добре за нас.

                                Само се чудя на пенсиите кога ще се усетят, че и тях ги обират и ще се задействат. Надявам се станалото с Елана навремето да не е последния случай на ликвидация на АДСИЦ.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X