IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Еййй, и аз така - откато се захванах с тея борси, все не ми достигат пари за още и още. Както Импето го възбужда златото, така и аз като си купя някой шит и като наркоманите ми олеква някак
    +1 и аз!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Еййй, и аз така - откато се захванах с тея борси, все не ми достигат пари за още и още. Както Импето го възбужда златото, така и аз като си купя някой шит и като наркоманите ми олеква някак
      Абе я кажете кво толкова купувате!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        аааааааааааа, ами миналата седмица купих на жената и сега няма сухо!
        Другата седмица пак!
        Еййй, и аз така - откато се захванах с тея борси, все не ми достигат пари за още и още. Както Импето го възбужда златото, така и аз като си купя някой шит и като наркоманите ми олеква някак
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Защо де, нали това е въпроса?
          аааааааааааа, ами миналата седмица купих на жената и сега няма сухо!
          Другата седмица пак!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            купих си нов лаптоп Тошиба със смотана клавиатура и често яде или дублира букви!
            Сори! Да в момента нямам оферти купува!
            Ми върни го де

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              купих си нов лаптоп Тошиба със смотана клавиатура и често яде или дублира букви!
              Сори! Да в момента нямам оферти купува!
              Защо де, нали това е въпроса?

              П.П. Ха дано зеленият цвят пръв ти се изхаби на екрана на новия лаптоп
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                И аз така мисля, но не съм сигурен . Да беше написал нямаМ, та да попитам защо
                купих си нов лаптоп Тошиба със смотана клавиатура и често яде или дублира букви!
                Сори! Да в момента нямам оферти купува!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Мисля, че точно това казва.
                  И аз така мисля, но не съм сигурен . Да беше написал нямаМ, та да попитам защо
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Искаш да кажеш, че ти ли нямаш отляво...
                    Мисля, че точно това казва.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      в момента няма от лЕво.
                      Искаш да кажеш, че ти ли нямаш отляво или какво, че не те разбирам? Какво няма отляво?

                      О2 - едва ли сега е подходящ момент за спекула със земя от публична компания
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • То тези едно време не спекулираха ли със земеделски земи? Някакъв такъв спомен имам, който може и да се пренесе в настоящем

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                          Тони,не такаИ аз чакам отляво,но не е честно да манипулираме.Алианц УПФ имат 2 977 348бр.май2014 и отчитат1 611 000лв.към 31.12.2014 при цена 54ст. А колкото до нюх и коректност към осигурените при тях ,виж продажбата на пакета в ЕЛАРГ за 1,07.
                          извинявам се, приел съм левовете в отчета за бройки
                          в момента няма от лЕво.

                          Коментар


                          • Тони,не такаИ аз чакам отляво,но не е честно да манипулираме.Алианц УПФ имат 2 977 348бр.май2014 и отчитат1 611 000лв.към 31.12.2014 при цена 54ст. А колкото до нюх и коректност към осигурените при тях ,виж продажбата на пакета в ЕЛАРГ за 1,07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                              Иначе при сегашната ситуация по добре е УД да станат публични, а АДСИЦ непубични защото реалната печалба е в първите...

                              Коментар


                              • Една стара статия на Биг Беър, като препоръчвам и коментарите под нея, тъй като дискутират познати нам дружества:

                                Уморените коне ги застрелват!

                                Предлагам следния член 1 в закона за АДСИЦ, за да не се мъчат повече инвеститорите в тях – Управляващите дружества имат право на печалбата на управляваните от тях дружества. Цялата! :-)

                                Тази нелепа мисъл ми хрумна, когато четях поредните предлагани промени в полза на УД. И не че фактическото положение не е близо до нея – еденици са АДСИЦ които са раздавали дивиденти, но надали има и едно УД, което да е на загуба. Има всякаква публична информация за фондовете, но никаква за договорите с УД и техните промени. УД взимат авансово на месечна база полагащото им се по договор възнаграждение пропорционално на размера на преоценените от самите тях активи, а акционерите взимат процент от реалната печелба и с предлаганите промени може и това да не взимат. Всичко е в полза на УД и не е чудно, че акциите им паднаха повече от спада на цените на реалните недвижими имоти които са купили. Има едно неписано правило при успешните съдружия и то е, че начинът на разпределение инвестициите, печалбите и загубите се определят преди старта на дейността и не се променят в процеса на работа. Сега УД посягат и на основното отличително което ги характеризираше спрямо другите инвестиции на БФБ – гарантираното със закон 90 % разпределение на реалната печалба. Защо Управляващите дружества искат това е ясно, но защо Комисията им разрешава? Това ще засили още повече отлива на инвеститорите от този сегмент от пазара . Или логиката е няма АДСИЦ, няма проблем?

                                Редно е да се припомни какво е правилно от гледна точка на инвеститорите. Възнаграждението за успешно управление на активи трябва да е процент от реализираната доходност, а не процент от размера на активите. За това правя следните предложения за промяна на Закона за АДСИЦ :

                                1. Възнаграждението на УД може да бъде само процент от печалбата за разпределение между акционерите и да не надвишава 10 % от общия и размер както и да се изплаща заедно с изплащането на дивидента на акционерите

                                2. Договорите на УД с АДСИЦ да са публични и промяната им да става само с одобрение от Общото събрание на акционерите с гласовете на 75 % от присъстващите

                                3. Ако се предлага отлагане на плащането на дивидент то трябва да става с съгласието одобрението от Общото събрание на акционерите с гласовете на 75 % от присъстващите

                                4. УД да правят детайлено отчет на сключените от тях договори задължаващи АДСИЦ – контрагенти, комисионни и срокове.

                                Знам, че ще има силни възражения по точка едно – УД няма да имат приходи за дейността си в началото,но считам че за да управляваш чужди пари е добре да можеш и да имаш свои. Иначе при сегашната ситуация по добре е УД да станат публични, а АДСИЦ непубични защото реалната печалба е в първите...
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X