IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря!

    Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
    За "зелена" сграда от висок клас с РЗП на сградата 13,486 кв.м., от които
    отдаваемите офис площи 10,123 кв.м., ресторант с площ от 396 кв.м. и 215
    паркоместа, от които 74 са в подземния паркинг 15млн.предполагам е нормално(1112лв.на квадрат),парцелът е около 5млн.,доходността при 10евро наем на офиси(консервативно)е 12% (при вложени 20млн).Не е зле.Остава да намерят наематели

    Коментар


    • За "зелена" сграда от висок клас с РЗП на сградата 13,486 кв.м., от които
      отдаваемите офис площи 10,123 кв.м., ресторант с площ от 396 кв.м. и 215
      паркоместа, от които 74 са в подземния паркинг 15млн.предполагам е нормално(1112лв.на квадрат),парцелът е около 5млн.,доходността при 10евро наем на офиси(консервативно)е 12% (при вложени 20млн).Не е зле.Остава да намерят наематели

      Коментар


      • Парцела на сградата влиза ли в размера на проекта ? 15 мил. не са ли много за сграда 10 000 кв. ?
        Last edited by LEOPARD; 02.05.2015, 18:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
          Не познаваш мястото - излаз на бул. "Околовръстно" трябва само на бензиностанциите. До кино Арена и кв. Младост можеш и пеш.
          А с оглед паркирането - по-добре далеч..
          да наистина не познавам мястото - видях на мапс-а.
          И все пак там ХП е компания която пренесе доста услуги в България и може да се разширява още

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            ами то така излиза че сградата ще бъде на г@зъ на ХП?
            Те дори няма да имат излаз на булеварда?
            Че кой ще дойде там, освен ако ХП не искат още да се разширят???
            Не познаваш мястото - излаз на бул. "Околовръстно" трябва само на бензиностанциите. До кино Арена и кв. Младост можеш и пеш.
            А с оглед паркирането - по-добре далеч..
            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
              Доколкото разбрах от коментарите в другия форум, паркингът е част от парцела на който е вдигнат Камбаните бизнес центъра. Новата сграда на ФНИБ ще е на триъгълния парцел отвъд паркинга.

              ами то така излиза че сградата ще бъде на г@зъ на ХП?
              Те дори няма да имат излаз на булеварда?
              Че кой ще дойде там, освен ако ХП не искат още да се разширят???

              Коментар


              • Точно,това е от октомври 2011 при продажбата на КБЦ:проектът Камбаните бизнес център е със стойност 30,841 млн. лв. спрямо 27,991 млн. лв. в отчета за шестмесечието. Новото е уточнението, че стойността е заедно с допълнилия сградата паркинг, който се продава заедно с нея.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                  Някой виждал ли е нов бизнес проект с толкова паркирани коли наоколо, май стария Бизнеспарк вече е тесен в това отношение...Етажен паркинг да го направят- пак файда. Бизнеспарка май есиния етажен паркинг го направиха сграда по имотния бум - ГРЕШКА
                  Доколкото разбрах от коментарите в другия форум, паркингът е част от парцела на който е вдигнат Камбаните бизнес центъра. Новата сграда на ФНИБ ще е на триъгълния парцел отвъд паркинга.

                  Не-заслужил инвеститор

                  Коментар


                  • Някой виждал ли е нов бизнес проект с толкова паркирани коли наоколо, май стария Бизнеспарк вече е тесен в това отношение...Етажен паркинг да го направят- пак файда. Бизнеспарка май есиния етажен паркинг го направиха сграда по имотния бум - ГРЕШКА
                    Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                    Снимките са на потребителя Ronny_Gift от един друг форум, в който се следи строителство от всякакъв род. Благодарности за което!



                    Last edited by onakilev; 01.05.2015, 19:40.
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Я как си се завъртял - виж какво си писал преди 4 месеца :
                      pipbel

                      .


                      Не се отказвам от написаното тогава, към момента си е било валидно.
                      НО, има някои положителни развития оттогава.
                      А и цената е 11% по ниска от началото на годината.
                      Затова и влязох миналия месец.

                      Бат ти Тони има едно хубаво изречение оттогава в отговор на моя пост.
                      Понастоящем определено съгласен с него.

                      Колкото до бреф - как да се изразя - мисля че сега е времето да засадим дървото, което ще ни пази сянка след 2-3години, ако ме разбираш!
                      ПС Специално бг рейтовете ми запълват една празнина в портфейла, за която не мога да намеря прилични алтернативи навън.
                      Говоря като клас активи, не за дивидентна доходност.
                      Last edited by pipbel; 01.05.2015, 18:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Мен пък си ме кефи, особено на тия нива.
                        Една от малкото свестни хартии на бфб де едва успявам да ги изброя на пръстите на 1-та ръка.
                        Преди години я бях разкарал при един спайк след големия дивидент, последния месец почти завърших приличен пакет на малко над 48ст средна.
                        Вече изпревари хим.прив, и ми е акция номер 2.
                        Даде ли промоция още по надоле - добре дошло ще е.
                        Ако ли не - здраве, и сега си е 2-3 пъти по евтина от аналозите.

                        Я как си се завъртял - виж какво си писал преди 4 месеца :
                        pipbel

                        Мнения: 4,616 17.01.2015, 12:05

                        Цитат:

                        И каква ти е файдата да чакаш с години на 2-3% дивидент та след време да стане 6-7%....евентуално
                        Ако е за капиталовата и че е подценено - ОК, ма и на други места има точно сега с голям дисконт и над 20% дивиденти ( 4-5% ги вземаш всеки 3 месеца).
                        При това много по диверсифицирано, все пак индекс следва.
                        А и няма да пострада толкова колкото рейтовете ако фед почне да вдига лихвите.

                        http://finviz.com/quote.ashx?t=BDCL&ty=c&ta=1&p=d


                        ПП. И аз имам от тези.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Мен пък си ме кефи, особено на тия нива.
                          Една от малкото свестни хартии на бфб де едва успявам да ги изброя на пръстите на 1-та ръка.
                          Преди години я бях разкарал при един спайк след големия дивидент, последния месец почти завърших приличен пакет на малко над 48ст средна.
                          Вече изпревари хим.прив, и ми е хартия номер 2.
                          Даде ли промоция още по надоле - добре дошло ще е.
                          Ако ли не - здраве, и сега си е 2-3 пъти по евтина от аналозите.
                          ха ха , за съжаление при 350К печалба *4= 1,4млн/60,5млн акции= 2стинки,
                          трябва да вдигнат още профита!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                            По едно време притежавах доста добър пакет тук.Почна да не ме кефи тая артия и я разкарах.Било е за добро.
                            Мен пък си ме кефи, особено на тия нива.
                            Една от малкото свестни хартии на бфб де едва успявам да ги изброя на пръстите на 1-та ръка.
                            Преди години я бях разкарал при един спайк след големия дивидент, последния месец почти завърших приличен пакет на малко над 48ст средна.
                            Вече изпревари хим.прив, и ми е акция номер 2.
                            Даде ли промоция още по надоле - добре дошло ще е.
                            Ако ли не - здраве, и сега си е 2-3 пъти по евтина от аналозите.
                            Last edited by pipbel; 01.05.2015, 17:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Снимките са на потребителя Ronny_Gift от един друг форум, в който се следи строителство от всякакъв род. Благодарности за което!



                              ГолЕм си!
                              Значи са почнали вече?
                              Ей абе много коли там бе, аз си виках то е на края на света, а то май не е така?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Има подобрение, а лихвите по кредедитите паднаха и още ще падат
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X