IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
    Ами след обратен сплит има възможност за увеличение на о.к. при емисионна цена доста под справедливата за досегашните акционери.Сега не може да е под 1лев емисионна,но ако има обратен сплит 1нова за 2 стари дали при евентуално следващо увеличение емисионната ще е над 2 лева
    Сега те разбрах. Само че в ЗППЦК е предвидена известна защита от разводняване на капитала по този начин.

    Коментар


    • Ами след обратен сплит има възможност за увеличение на о.к. при емисионна цена доста под справедливата за досегашните акционери.Сега не може да е под 1лев емисионна,но ако има обратен сплит 1нова за 2 стари дали при евентуално следващо увеличение емисионната ще е над 2 лева

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        е те тези от феърплей да не са почнали да раздават дивиденти след сплитовете,
        та ги даваш за пример
        Само относно сплита ги давам ФПП за пример. Не е зле да се помисли отрано, защото още една по-сериозна обезценка и оставаме без дивидент за дълго.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
          Да вземат пример от ФПП и да действат...
          е те тези от феърплей да не са почнали да раздават дивиденти след сплитовете,
          та ги даваш за пример
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
            Точно от ФПП не ми се иска да вземат пример.
            Твърдо против съм,защото тогава има възможност от размиване на о.к.
            Потапянето под 50ст.отдавам на желанието на централноевропейци да излязат при умрял пазарПреди няколко години имаха над 19%,последното тримесичие имат 6%
            Какво имаш предвид под размиване на основния капитал? На мен ми изглежда като чисто счетоводна операция, но може и нещо да пропускам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
              Да вземат пример от ФПП и да действат...
              Точно от ФПП не ми се иска да вземат пример.
              Твърдо против съм,защото тогава има възможност от размиване на о.к.
              Потапянето под 50ст.отдавам на желанието на централноевропейци да излязат при умрял пазарПреди няколко години имаха над 19%,последното тримесичие имат 6%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                - Някой ще се сети ли за дивидент, ако след две години цената застане твърдо над 0,75 и на база мечтаният дивидент започне да Чука 0,90+
                Eпа и ти скромник...само до РВ 0.8 ли стигат РТ мечтите ти....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Условие за разпределяне на дивидент - Чл. 247а от ТЗ гласи:

                  Собствения капитал - евентуален дивидент > ОК + резерви.

                  В нашия случай:

                  67 155 000 - х > 60 450 000 + 10 000 000.

                  Очевидно липсват едни 3 300 000 лв., за да се изпълни изискването и да се разпредели какъвто и да е дивидент.
                  Резервите не е задължително да са 10 000 000, ами 10% от оснонвния капитал или 6 045 000лв.

                  И тук сметката излиза... Каквото припечели дружеството през 2015 ще е дивидента за следващат година, грубо казано...
                  Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Да вземат пример от ФПП и да действат...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                      Процентов,с проекторешението за покриване на загубата от фонд резервен всъщност
                      неравенството с.к.<о.к.+резерви става равенство 66.8=60.45+6.35
                      Остава да формират печалба и да няма повече обезценки за да има дивидент.Това са си мои сметки(може да се окажат без кръчмар)
                      Да, така задачата става по-лесна и дивидентна
                      Да видим от кой път ще се събере кворум на Оса-то, че и структурата май допълнително се разпокъса...
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                        Не знам как я правите сметката, но аз както и да го смятам 2016 ще има дивидент от около 2-3 ст. за 2015г. при текущата ситуация, ако има някаква продажба и по-голам даже...
                        Условие за разпределяне на дивидент - Чл. 247а от ТЗ гласи:

                        Собствения капитал - евентуален дивидент > ОК + резерви.

                        В нашия случай:

                        67 155 000 - х > 60 450 000 + 10 000 000.

                        Очевидно липсват едни 3 300 000 лв., за да се изпълни изискването и да се разпредели какъвто и да е дивидент.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Процентов,с проекторешението за покриване на загубата от фонд резервен всъщност
                          неравенството с.к.<о.к.+резерви става равенство 66.8=60.45+6.35
                          Остава да формират печалба и да няма повече обезценки за да има дивидент.Това са си мои сметки(може да се окажат без кръчмар)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                            Не знам как я правите сметката, но аз както и да го смятам 2016 ще има дивидент от около 2-3 ст. за 2015г. при текущата ситуация, ако има някаква продажба и по-голам даже...


                            - Някой ще се сети ли за дивидент, ако след две години цената застане твърдо над 0,75 и на база мечтаният дивидент започне да Чука 0,90+

                            Коментар


                            • Не знам как я правите сметката, но аз както и да го смятам 2016 ще има дивидент от около 2-3 ст. за 2015г. при текущата ситуация, ако има някаква продажба и по-голам даже...
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                                Много ми е странна цялата тая разпродажба... Тая година няма да има дивидент и толкоз... Да няма сълзи после..
                                И аз така мислех, но 1984 ми помогна като обясни, че най-вероятно няма да е само тази година. Тази загуба от преоценки 3,7 млн. трябва да се избие /по формулата о.к. по-голямо от сбор на с.к и резерви/ и чак тогава. Ако не направят някоя продажба със значителна печалба, може да сметнем кога би имало дивидент.
                                Не съм много в час и ако греша, нека някой по-разбиращ от счетоводство да ме поправи.

                                П.П. Иначе си харесвам позицията и си допълвам. Дано Бог ми даде повечко търпение
                                Last edited by 15%; 05.06.2015, 13:53.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X