IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    Хайде да ви пусна и аз една оптимистична статия за офис пазара !

    http://fakti.bg/imoti/155405-kupuvat-se-ofisi-v-stroej
    Срещу тази сграда има 1 (даже се вижда на снимката ) с много свободно площи от 5 години насам и акциите и вървят вече по 1-2 стотинки.

    Коментар


    • Хайде да ви пусна и аз една оптимистична статия за офис пазара !

      http://fakti.bg/imoti/155405-kupuvat-se-ofisi-v-stroej

      Коментар


      • Има два основни източника на value:

        - quality earnings / печалба подплатена с парични потоци от оперативна дейност
        - asset conversion - обикновено тук е hidden value- то особено в us, защото по us gaap активите се рипортват по цена на придобиване
        Veni, Vidi, Vici

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
          ...Това, че един актив не генерира текущ доход не означава, че няма стойност.
          И таз хубава! Ами за чий х*й ми е актив, който не ми докарва приходи, а има разходи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            не съм съгласен!
            Имам един приятел, чете понякога тук за това няма да уточнявам. Та той взе един готин апартамент в един от големите градове в БГ. Обзаведе го и тъй като със семейството му живеят в друг град очаквах че ще го отдаде под наем, ама - не! Не искали квартиранти да им цапат!
            И сега си има там един "актив" с голямо NAV дето му носи само данъци и такси!!!
            Така и при нас - не ми дреме за НАВ а за дохода който реализират работещиите, защото не трябва да забравяме че имаме една черна дупка с име ОД и носят не нося тази дупка всяка година поглъща 1,25млн!!! Така че НАВ може бързо да намалее(да не говорим че за един терените в Младост може да са 20млн, ноо ако не могат да продадат за повече от 10млн... или с оаканото море на Лозенец да не се окаже че терена до морето е поевтинял с 50%) - нав е субективна оценка(някой така го оценил) и за това не го гледам.
            Интересува ме колко дивидент ще могат да ми донесат!


            п.п. те някои заради НАВ още клепат в Прайм Пропъртис и си бършат носа вече 7 години!
            Казвам NAV, а не book value, защото трябва да се направят adjustments на активите, ако вече не са направени - дружеството прави преоценки на активите.

            ПС
            Това, че един актив не генерира текущ доход не означава, че няма стойност.
            Veni, Vidi, Vici

            Коментар


            • не съм съгласен!
              Имам един приятел, чете понякога тук за това няма да уточнявам. Та той взе един готин апартамент в един от големите градове в БГ. Обзаведе го и тъй като със семейството му живеят в друг град очаквах че ще го отдаде под наем, ама - не! Не искали квартиранти да им цапат!
              И сега си има там един "актив" с голямо NAV дето му носи само данъци и такси!!!
              Така и при нас - не ми дреме за НАВ а за дохода който реализират работещиите, защото не трябва да забравяме че имаме една черна дупка с име ОД и носят не нося тази дупка всяка година поглъща 1,25млн!!! Така че НАВ може бързо да намалее(да не говорим че за един терените в Младост може да са 20млн, ноо ако не могат да продадат за повече от 10млн... или с оаканото море на Лозенец да не се окаже че терена до морето е поевтинял с 50%) - нав е субективна оценка(някой така го оценил) и за това не го гледам.
              Интересува ме колко дивидент ще могат да ми донесат!


              п.п. те някои заради НАВ още клепат в Прайм Пропъртис и си бършат носа вече 7 години!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                Тук трябва да се гледа NAV и после div yield.
                Точно!!!
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Тук трябва да се гледа NAV и после div yield.
                  Veni, Vidi, Vici

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                    Сметките са добри. На мен ми харесват.

                    Има и други сметки според мен. Доходността от дивиденти би следвало да се смята през годините спрямо стойността, на която си закупил акциите, а не на стойността им към дадения момент, нали?! Тоест след определен момент, доходността може (а дали ще стане не се знае) да бъде над 10%.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      извинявам се, не съм искал да внушавам каквото и да е.
                      Просто не съм толкова печен в екксела, а искам да си проетирам една табличка 5год. напред, която да ми показва цена която е обвързана с дивидента. Изхождах от презумпцията, че на свежите пари след 2-3години може да не им дреме за прашасалите имоти, а да ги привлече определена дивидента доходност и понеже мисля че след 2-3год 7-8% може би ще бъдат доста апетитна доходност ми се иска даа следя каква е съответстващата пазарна цена актива на тази доходност.


                      Поздрави!

                      п.п. Нещо такова

                      2016г. /0,025 / 0,36
                      2017г. /0,03/ 0,43
                      2018г. /0,05/ 0,71
                      2019г. /0,05/ 0,71
                      2020г. /0,065/ 0,93

                      Просто друга гледна точка. Приемам че аз се заблуждавам че актива е подценен и исках да го видя пррез дивидента(което разбира се е без онези 20млн в Младост и 5млн на морето и 3млн на балкана и т.н.)
                      Сметките са добри. На мен ми харесват.

                      Коментар


                      • извинявам се, не съм искал да внушавам каквото и да е.
                        Просто не съм толкова печен в екксела, а искам да си проетирам една табличка 5год. напред, която да ми показва цена която е обвързана с дивидента. Изхождах от презумпцията, че на свежите пари след 2-3години може да не им дреме за прашасалите имоти, а да ги привлече определена дивидента доходност и понеже мисля че след 2-3год 7-8% може би ще бъдат доста апетитна доходност ми се иска даа следя каква е съответстващата пазарна цена актива на тази доходност.


                        Поздрави!

                        п.п. Нещо такова

                        2016г. /0,025 / 0,36
                        2017г. /0,03/ 0,43
                        2018г. /0,05/ 0,71
                        2019г. /0,05/ 0,71
                        2020г. /0,065/ 0,93

                        Просто друга гледна точка. Приемам че аз се заблуждавам че актива е подценен и исках да го видя пррез дивидента(което разбира се е без онези 20млн в Младост и 5млн на морето и 3млн на балкана и т.н.)
                        Last edited by tony1975; 07.09.2015, 18:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                          Т'ва някаква провокация ли е
                          Така ли се изчислява стойността ?
                          Ако беше само от дивидента, Майкрософт и Епъл дъъъъъъълги години трябваше да струват 0-ла.
                          Разликата е, че това е АДСИЦ и е задължен да разпределя поне 90% от печалбата. Но да, не мисля че е много коректно да се изчислява цената при БРЕФ спрямо дивидента, защото има едни скъпи активи, които трупат прах и не могат да ги продадат с години. И те трябва да влязат по някакъв начин в сметките
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Здравейте имам един малко различен въпрос. Опитвам се в ексел да си направя табличка, която да ми изчислява цена на акция спрямо дивидента обвързана с даден процент. Може ли някой да ми помогне каква трябва да е формулата. Например приемаме че бреф догодина ще даде 0.025лв дивидент. Ако приемем че 7% е апетитна доходност каква трябва да е цената. Ясно ми е че е 36ст. Но как да го заложа в ексел. Може и на лични. Благодаря.
                            Т'ва някаква провокация ли е
                            Така ли се изчислява стойността ?
                            Ако беше само от дивидента, Майкрософт и Епъл дъъъъъъълги години трябваше да струват 0-ла.
                            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Здравейте имам един малко различен въпрос. Опитвам се в ексел да си направя табличка, която да ми изчислява цена на акция спрямо дивидента обвързана с даден процент. Може ли някой да ми помогне каква трябва да е формулата. Например приемаме че бреф догодина ще даде 0.025лв дивидент. Ако приемем че 7% е апетитна доходност каква трябва да е цената. Ясно ми е че е 36ст. Но как да го заложа в ексел. Може и на лични. Благодаря.
                              8-10% е още по сосна...
                              Бреф на 36 стинки, хммм...пу пу да не ти е уроки....мога да приведа насам някой $ ко ги видя...плюс мега репо

                              Коментар


                              • Интересно защо са решили новата сграда да е само 5 етажа- за да виждат парка от предните две ли? Направо си е като някаква сервизна постройка към КБЦ.

                                Коментар

                                Working...
                                X