IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук никой ли не е чувал за ликвидационна стойност и т.н.
    Veni, Vidi, Vici

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      И какъв актив е това
      Не казвам че е актив, но много хора го считат за такъв трябваше първо да уточним какво наричаме актив По принцип всяко нещо има някаква стойност, а дали е актив е различен въпрос. Някои Играчи смятат за актив и чистите акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
        Златните монети на импето не му носят приход, но само разход. Все пак имат някаква стойност.
        И какъв актив е това

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          Нещо не мога да се съглася с теб.
          Златните монети на импето не му носят приход, но само разход. Все пак имат някаква стойност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
            Сега - не е много умно да мислиш, че щом един актив във момента не ти носи приход и хоп - веднага има стойност 0. Това е разликата във философията на инвестиране - някои се движат само от моментните показатели, други - от процеса. Ако гледаме дивидентната политика, ПИБ-а от 7-8г. не са дали и 1 ст. дивидент, следователно цената им трябваше да е голяма кръгла 0. В известен смисъл пазарът същомисли така, защото си е чисто спекулативна хартия. Тук обаче случаят е друг - важната подробност, както е казал колегата е, че 90% от счетоводната печалба се разпределя. Като изключим и транзакционните такси, за разлика от депозита, тук дори данъци не се плащат, но пък няма и гаранция. Ясно е, че при 45 ст. всяка 1 ст. дивидент е повече от онова, което би взел в банка, отделно изкушението за 70% печалба е зверски голямо.
            Така или иначе имаме и счетоводна стойност на акцията, това също е някакъв индикатор.
            Нещо не мога да се съглася с теб.

            Коментар


            • Сега - не е много умно да мислиш, че щом един актив във момента не ти носи приход и хоп - веднага има стойност 0. Това е разликата във философията на инвестиране - някои се движат само от моментните показатели, други - от процеса. Ако гледаме дивидентната политика, ПИБ-а от 7-8г. не са дали и 1 ст. дивидент, следователно цената им трябваше да е голяма кръгла 0. В известен смисъл пазарът същомисли така, защото си е чисто спекулативна хартия. Тук обаче случаят е друг - важната подробност, както е казал колегата е, че 90% от счетоводната печалба се разпределя. Като изключим и транзакционните такси, за разлика от депозита, тук дори данъци не се плащат, но пък няма и гаранция. Ясно е, че при 45 ст. всяка 1 ст. дивидент е повече от онова, което би взел в банка, отделно изкушението за 70% печалба е зверски голямо.
              Така или иначе имаме и счетоводна стойност на акцията, това също е някакъв индикатор.
              Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                Абе хора вие скоро ,ще забравите българският език бре
                Този форум не е за правопис и за родна реч. Няма да е лошо да има коментари свързани с оценки, стойност и конкретни компании, конкретни инвестиционни идеи от участниците.

                В момента е пълен резил.

                http://www.valueinvestorsclub.com/

                Това е пример за инвестиционен форум - където се обсъждат инвестиционни идеи от инвеститори.

                По-малко фокус върху това кой на какъв език пише и повече фокус върху същественото съдържание на написаното.

                Поздрави
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Абе хора вие скоро ,ще забравите българският език бре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                    Срещу тази сграда има 1 (даже се вижда на снимката ) с много свободно площи от 5 години насам и акциите и вървят вече по 1-2 стотинки.
                    Всички я знаем добре, много акционери пиха по една студена вода там !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                      Хайде да ви пусна и аз една оптимистична статия за офис пазара !

                      http://fakti.bg/imoti/155405-kupuvat-se-ofisi-v-stroej
                      Срещу тази сграда има 1 (даже се вижда на снимката ) с много свободно площи от 5 години насам и акциите и вървят вече по 1-2 стотинки.

                      Коментар


                      • Хайде да ви пусна и аз една оптимистична статия за офис пазара !

                        http://fakti.bg/imoti/155405-kupuvat-se-ofisi-v-stroej

                        Коментар


                        • Има два основни източника на value:

                          - quality earnings / печалба подплатена с парични потоци от оперативна дейност
                          - asset conversion - обикновено тук е hidden value- то особено в us, защото по us gaap активите се рипортват по цена на придобиване
                          Veni, Vidi, Vici

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                            ...Това, че един актив не генерира текущ доход не означава, че няма стойност.
                            И таз хубава! Ами за чий х*й ми е актив, който не ми докарва приходи, а има разходи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              не съм съгласен!
                              Имам един приятел, чете понякога тук за това няма да уточнявам. Та той взе един готин апартамент в един от големите градове в БГ. Обзаведе го и тъй като със семейството му живеят в друг град очаквах че ще го отдаде под наем, ама - не! Не искали квартиранти да им цапат!
                              И сега си има там един "актив" с голямо NAV дето му носи само данъци и такси!!!
                              Така и при нас - не ми дреме за НАВ а за дохода който реализират работещиите, защото не трябва да забравяме че имаме една черна дупка с име ОД и носят не нося тази дупка всяка година поглъща 1,25млн!!! Така че НАВ може бързо да намалее(да не говорим че за един терените в Младост може да са 20млн, ноо ако не могат да продадат за повече от 10млн... или с оаканото море на Лозенец да не се окаже че терена до морето е поевтинял с 50%) - нав е субективна оценка(някой така го оценил) и за това не го гледам.
                              Интересува ме колко дивидент ще могат да ми донесат!


                              п.п. те някои заради НАВ още клепат в Прайм Пропъртис и си бършат носа вече 7 години!
                              Казвам NAV, а не book value, защото трябва да се направят adjustments на активите, ако вече не са направени - дружеството прави преоценки на активите.

                              ПС
                              Това, че един актив не генерира текущ доход не означава, че няма стойност.
                              Veni, Vidi, Vici

                              Коментар


                              • не съм съгласен!
                                Имам един приятел, чете понякога тук за това няма да уточнявам. Та той взе един готин апартамент в един от големите градове в БГ. Обзаведе го и тъй като със семейството му живеят в друг град очаквах че ще го отдаде под наем, ама - не! Не искали квартиранти да им цапат!
                                И сега си има там един "актив" с голямо NAV дето му носи само данъци и такси!!!
                                Така и при нас - не ми дреме за НАВ а за дохода който реализират работещиите, защото не трябва да забравяме че имаме една черна дупка с име ОД и носят не нося тази дупка всяка година поглъща 1,25млн!!! Така че НАВ може бързо да намалее(да не говорим че за един терените в Младост може да са 20млн, ноо ако не могат да продадат за повече от 10млн... или с оаканото море на Лозенец да не се окаже че терена до морето е поевтинял с 50%) - нав е субективна оценка(някой така го оценил) и за това не го гледам.
                                Интересува ме колко дивидент ще могат да ми донесат!


                                п.п. те някои заради НАВ още клепат в Прайм Пропъртис и си бършат носа вече 7 години!

                                Коментар

                                Working...
                                X