IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Леле, какви благи думи сте наредили тук! Разплакахте ме, разчувствахте ме! Ще ме направите един от вас, ако продължавате така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      много добри разсъждения ключовото според мен е колко бързо ще успеят да отдадат новата сграда под наем, например близо до руски паметник има една офис сграда, която вече години не може да се запълни. не е лесна задача
      Благодаря
      със сигурност ще отдадат поне част от сградата! Ресторанта сигурно вече е спазарен - все пак има доста големи работодатели на метри, а не знам как е организирано храненето - все пак са в покрайнините. Мисля си че ще има и доста фирми, които ще се настанят там с надежда и желание да лапнат за клиенти част от персонала на ХП и Хюндай - дали ще са школи по танци и йога(както имаше преди в КБЦ), дали ще са фирмички работещи с ХП или самото ХП ще си премести там част от дейностите, и в крайна сметка и никой да не дойде(което ме съмнява) има доста глад за паркоместа и от това ще почнат да печелят докато се появят читави квартиранти!
      Брефчето са скъп, но добър домоуправител на имотите ни - не се съмнявайте в това!
      Поздрави на всички ортаци!

      Коментар


      • много добри разсъждения ключовото според мен е колко бързо ще успеят да отдадат новата сграда под наем, например близо до руски паметник има една офис сграда, която вече години не може да се запълни. не е лесна задача
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Така след като преспах да обобщя важните за мен неща!
          1. Наемите са бетон и се предоговарят за години напред+продължават да подобряват условията в СБП, т.е. 1млн на тримесечие си е почти сигурно.
          2. Тези 1,4млн задължения към МНИ са задължения към строители, които са фактурирани и платени в началото на октомври, т.е. вече кеша им е около 4млн.
          3. Обявили са че имат кеш който ще им стигне до края на годината, т.е. или последното на 2015 или първото трим на 2016 би трябвало да ни се анонсира нов заем. Като гледам 10млн ще ги оправят да рефинансират и да довършат проекта, без да започват нещо в Младост 4
          4. Теглейки новия заем и МНИ ще получи увеличение на таксата! Приятна изненада може да е за някои връщането на ДДС, което за сега е около 200хил.лв
          5. Щом вече има интерес за наемане си е супер. Приемам да отдадат минималичстичните 50% на 10евро, което си е 1,1млн лв приходи от наем годишно, което прави общо 5млн от наеми годишно за дружеството. 5млн-1,2млн за МНИ- 500К за текущи ремонти= 3,3млн за нас, което си е над 5ст(10% доходност) дивидент след 2016! Мисля че компанията си е доста атрактивна!

          Коментар


          • това е интересно също за мен:

            "За финансирането на строителните си дейности през 2016г. Дружеството възнамерява да
            използва нов банков заем, както и сегашните си капиталови ресурси."

            и това за бизнес парка:

            "През тримесечието са предоговорени наемните договори за над 3,800 кв.м. или 60% от
            отдаваемите площи в сградата. В резултат са подписани споразумения за удължаване на
            наемните договори до 2021г. за 2,150 кв.м. и до 2019 г. за 1,650 кв.м. Един от
            наемателите в северното крило на сградата освободи един етаж в размер на 772 кв.м. и
            същата площ бе отдаден под-наем на друг наемател от същата сграда. С извършената
            рокада и подписаните нови споразумения Дружеството си осигури стабилност на
            приходите от наем през следващите години и оптимизира възвръщаемостта от проекта."

            п.п. и Pavkata e доволен!
            Last edited by tony1975; 30.10.2015, 18:51.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              "През отчетния период са проведени множество срещи с потенциални наематели и в ход
              са разговори за подписване на първите договори за наем. Продължава процеса по
              промотиране на новата сграда и позиционирането и на пазара на офис площи."


              Eй това най-много ми хареса от отчета
              Иначе всичко, освен цената върви по план.
              ти пък нищо съдържателно като инфо, щеше да е странно ако още не търсят наематели
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                "През отчетния период са проведени множество срещи с потенциални наематели и в ход
                са разговори за подписване на първите договори за наем. Продължава процеса по
                промотиране на новата сграда и позиционирането и на пазара на офис площи."


                Eй това най-много ми хареса от отчета
                +1111111111111111111111111111111111111111111111111 1111111111111111
                не съм го чел, че взимам малката от градина, Но се включвам от телефона само да ти изплющя плюса!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  печалба от 2 стинки, пък се вдигна с 5 стинки
                  Дивидентна доходност от около 5% при текущата цена без новата сграда, счетоводна

                  Имам акции на дружеството, даже са ми с най-голямо тегло в портфейла

                  Коментар


                  • "През отчетния период са проведени множество срещи с потенциални наематели и в ход
                    са разговори за подписване на първите договори за наем. Продължава процеса по
                    промотиране на новата сграда и позиционирането и на пазара на офис площи."


                    Eй това най-много ми хареса от отчета
                    Иначе всичко, освен цената върви по план.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Гледам задълженията към свързани предприятия скочили с повече от милион....

                      Що тъй???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение
                        Найс!
                        печалба от 2 стинки, пък се вдигна с 5 стинки

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          1,256, почти го заковах

                          http://x3news.com/download/?id=296882
                          Найс!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            и аз, печалбата за деветмесечието я очаквам към 1.2-1.3 млн
                            1,256, почти го заковах

                            http://x3news.com/download/?id=296882
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Топли от днес, естествено от Павката





                              Някой отваря ли ги тия снимки аз не мога?

                              Коментар


                              • Топли от днес, естествено от Павката





                                Коментар

                                Working...
                                X