IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
    Според мен грешат-4ст.дивидент е при 50% заетост на новата сграда.
    Год.приходи от М.Бр. и БПС по тяхна сметка са 1.646м.евро,а факт е,че са по над 2млн.евро.
    За новата са заложили 9евро наем и са намалили площта
    Общо пасиви са "изчислили" 8.28млн.евро
    Посочили са и някакъв ф.ф. от 67%
    Както и да е.Ще поживеем,ще видим.
    Здраве и успехи по всички фронтове на всички!!!
    http://vbox7.com/play:ea8e7900ef&pos=vr
    Искаш да кажеш, че подценяват печалбата ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
      Прогнозата им за 2017 е към 4 ст. дивидент, когато новата сграда е заета на 80%, спрямо сегашната цена е 8% див. доходност което е доста прилично.
      Според мен грешат-4ст.дивидент е при 50% заетост на новата сграда.
      Год.приходи от М.Бр. и БПС по тяхна сметка са 1.646м.евро,а факт е,че са по над 2млн.евро.
      За новата са заложили 9евро наем и са намалили площта
      Общо пасиви са "изчислили" 8.28млн.евро
      Посочили са и някакъв ф.ф. от 67%
      Както и да е.Ще поживеем,ще видим.
      Здраве и успехи по всички фронтове на всички!!!
      http://vbox7.com/play:ea8e7900ef&pos=vr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
        +1
        съгласен съм с теб...но да не забравяме че прогнозите са едно нещо а реалностите в последствие може да се окажат съвсем друго...на първо място големия продавач може да не е приключил с продажбите а просто да се е отдръпнал леко нагоре...нека да не забравяме колко още продавачи могат да излязат над 0,55 ст. и да "запушат" цената.Също така не трябва да се пренебрегва факта че при започването на един сериозен спад на фондовите пазари(както подсказа първата седмица на годината)тук също може да повлече доста желаещи да излязат и то на по ниски цени от сегашната нищо че компанията се развива добре....в темата са раздадени доста розови очила,да се надяваме че когато пазаруват инвеститорите да не гледат само през тях
        Не е Препоръка!!!
        Аз също очаквам 4 ст. дивидент с новата сграда още преди анализа, ако цената падне ще купуваме изгодно, важното е дивидента да расте аз съм инвеститор не спекулант ( не ми се отдава винаги). Имам, 25% от портфейла тук на средна 10% под сегашната и бих увеличил особено при спад. За мен това е много добра алтернатива на депозитите, които умряха вече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          За мен е прилично при адсиц над 10% дивидент.....
          всичко друго е напразно чакане на Годо и розови сънища....
          целта на адсиц е дългосрочена инвестиция със сигурен дивидент над 10%....иначе защо съществува...
          Не е препоръка...
          Хубаво и 15% ама няма вече такива АДСИЦ, и лихвите ниски това е новата реалност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Прогнозата им за 2017 е към 4 ст. дивидент, когато новата сграда е заета на 80%, спрямо сегашната цена е 8% див. доходност което е доста прилично.
            +1
            съгласен съм с теб...но да не забравяме че прогнозите са едно нещо а реалностите в последствие може да се окажат съвсем друго...на първо място големия продавач може да не е приключил с продажбите а просто да се е отдръпнал леко нагоре...нека да не забравяме колко още продавачи могат да излязат над 0,55 ст. и да "запушат" цената.Също така не трябва да се пренебрегва факта че при започването на един сериозен спад на фондовите пазари(както подсказа първата седмица на годината)тук също може да повлече доста желаещи да излязат и то на по ниски цени от сегашната нищо че компанията се развива добре....в темата са раздадени доста розови очила,да се надяваме че когато пазаруват инвеститорите не гледат само през тях
            Не е Препоръка!!!
            Last edited by absd; 10.01.2016, 11:57.
            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
              Прогнозата им за 2017 е към 4 ст. дивидент, когато новата сграда е заета на 80%, спрямо сегашната цена е 8% див. доходност което е доста прилично.
              За мен е прилично при адсиц над 10% дивидент.....
              всичко друго е напразно чакане на Годо и розови сънища....
              целта на адсиц е дългосрочена инвестиция със сигурен дивидент над 10%....иначе защо съществува...
              Не е препоръка...

              Коментар


              • Прогнозата им за 2017 е към 4 ст. дивидент, когато новата сграда е заета на 80%, спрямо сегашната цена е 8% див. доходност което е доста прилично.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  мисля, че другите проекти не са ги забравили, а са ги включили в short term assets доколко са краткосрочни е друг въпрос, защото тези земи и сградата в боровец са в баланса от години вече (над 8 години за сградата).

                  работещите проекти са 3 в момента, камбаните още се строи все пак оценката в тази таблица е на база 80% отдаване на камбаните, което имайки предвид очакваните реултати, явно се чака за 2017 г. много оптимистично гледат
                  It e expects 60% occupancy rate at launch sometime in the second half of 2016.

                  и оценката е спрямо NAV, не FFO или div yield FFO е може и най-важният показател за един REIT, a те са го пропуснали?!

                  не ме разбирай погрешно - и аз мисля, че компанията е подценена и затова съм я включил в моя топ 10 на бфб за 2016 в пътеводителя. но този анализ не споменава почти никакви рискове и не е съвсем направен като оценка на REIT.

                  на база активите бреф е много подценен. камбаните и продажба (най-после) на някой от забуксувалите проекти е изключително положително, но към момента доходността е слаба. трябва да мислиш дългосрочно за да купуваш
                  Цъ, не съм съгласен. "To value BREF, we consider only the key investment projects, which are Office Building 1 in
                  Business Park Sofia, Kambanite Office Center, the two Doverie -Bricolage retail centers
                  and the investment land in Mladost IV in Sofia." По скоро тези 3,7млн може би са кеша който имаше във фонда , след разплащането с доставчиците.
                  Определено другите не са включени!
                  Last edited by tony1975; 10.01.2016, 10:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    забравят за няколкото декара земи, за Боровец, Видин, Търново, че дори и Синеморец и оценяват 4-те работещи обекта спрямо доходността! Брико с договори до 2021, БПС вече на 60% до 2019-21 с преподписани договори и новия КГЦ(Камбаните Грийн Център) зает само на 80%. Включват и терена в Младост намален доста под стойността на която се води в баланса и вадят новия заем! Супер лесна сметка и то с добър дисконт и пак 92стинки, е повече няма какво да кажа - чакам отчета!

                    Поздрави на акционерите за добрия избор, дано продавача се крие още тук там, та който иска да допълни, но не чакайте много защото я някоя банка или застраховател, за да покаже че няма само боклуци в портфейла , може да ги лапне за секунди! Успех ще гледам да дойда на това ОСА!
                    мисля, че другите проекти не са ги забравили, а са ги включили в short term assets доколко са краткосрочни е друг въпрос, защото тези земи и сградата в боровец са в баланса от години вече (над 8 години за сградата).

                    работещите проекти са 3 в момента, камбаните още се строи все пак оценката в тази таблица е на база 80% отдаване на камбаните, което имайки предвид очакваните реултати, явно се чака за 2017 г. много оптимистично гледат
                    It e expects 60% occupancy rate at launch sometime in the second half of 2016.

                    и оценката е спрямо NAV, не FFO или div yield FFO е може и най-важният показател за един REIT, a те са го пропуснали?!

                    не ме разбирай погрешно - и аз мисля, че компанията е подценена и затова съм я включил в моя топ 10 на бфб за 2016 в пътеводителя. но този анализ не споменава почти никакви рискове и не е съвсем направен като оценка на REIT.

                    на база активите бреф е много подценен. камбаните и продажба (най-после) на някой от забуксувалите проекти е изключително положително, но към момента доходността е слаба. трябва да мислиш дългосрочно за да купуваш
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Е затова няма да има спекуланти в Бреф а само дългосрочни инвеститори....
                      Ако имаше дивидент от 10 стинки сигурен съм че до 10 дни ще стане лефче....а сега ще се молите на уплашените в другите позиции да си купят акции тук....
                      Само че тук имаше един продавач и той свърши ли или остави когато цената е по голяма ....
                      Според мен скоро ще викате мечки къде сте ,само тогава това ще бъде топ позиция....
                      Поздрави!
                      от целия анализ, като изключим някои сатистически данни, които са подбрани добре - тази табличка мисля че казва всичко!


                      забравят за няколкото декара земи, за Боровец, Видин, Търново, че дори и Синеморец и оценяват 4-те работещи обекта спрямо доходността! Брико с договори до 2021, БПС вече на 60% до 2019-21 с преподписани договори и новия КГЦ(Камбаните Грийн Център) зает само на 80%. Включват и терена в Младост намален доста под стойността на която се води в баланса и вадят новия заем! Супер лесна сметка и то с добър дисконт и пак 92стинки, е повече няма какво да кажа - чакам отчета!

                      Поздрави на акционерите за добрия избор, дано продавача се крие още тук там, та който иска да допълни, но не чакайте много защото я някоя банка или застраховател, за да покаже че няма само боклуци в портфейла , може да ги лапне за секунди! Успех ще гледам да дойда на това ОСА!
                      Attached Files

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        спекуланти и дивидент трудно бих сложил в едно изречение. Тук провизията за дивидента ще е ясна след 19-20дни, но аз като купувах не съм бил с мисъл в главата какъв ще е дивидента след 6месеца, а ми е по-интересно какъв би бил 2017 и 2018 и мисля че те ще определят посоката на цената. Колкото до този след 6 месеца - Елана казват 2,7стинки, а за през следващата година незнайно за мен защо прогнозират 1,7стинки(което е супер странно решение на анализаторката. Дори и да има голям разход по новия кредит, след юни ще се включи и ноовия обект с наем и би трябвало да покрие тези разходи)

                        Е затова няма да има спекуланти в Бреф а само дългосрочни инвеститори....
                        Ако имаше дивидент от 10 стинки сигурен съм че до 10 дни ще стане лефче....а сега ще се молите на уплашените в другите позиции да си купят акции тук....
                        Само че тук имаше един продавач и той свърши ли или остави когато цената е по голяма ....
                        Според мен скоро ще викате мечки къде сте ,само тогава това ще бъде топ позиция....
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Тук поради изискването за раздаване на печалбата се получава, че главница не можеш да я върнеш, ако даваш дивидент. Тоест или увеличаваш капитала като Софарма, или обезценяваш нещо за да нямаш печалба и да платиш кредита. Тук няма проблем да обезценят някои имоти и да си ползват кеша. Това при условие, че нямаш друг кеш от преди, а те нямат вече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Тони ,в тази позиция спекулантите не ги интересува дали имат 5 лива печалба или 500 а колко дивидент ще вземат в края на 2016 г... ...
                            кажи и с това ще решиш много въпроси.....
                            спекуланти и дивидент трудно бих сложил в едно изречение. Тук провизията за дивидента ще е ясна след 19-20дни, но аз като купувах не съм бил с мисъл в главата какъв ще е дивидента след 6месеца, а ми е по-интересно какъв би бил 2017 и 2018 и мисля че те ще определят посоката на цената. Колкото до този след 6 месеца - Елана казват 2,7стинки, а за през следващата година незнайно за мен защо прогнозират 1,7стинки(което е супер странно решение на анализаторката. Дори и да има голям разход по новия кредит, след юни ще се включи и ноовия обект с наем и би трябвало да покрие тези разходи)
                            Last edited by tony1975; 09.01.2016, 18:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Очаквах да чуя мнения, коментари или дори сметки на 1984, Пандата, Алиии, Joz, Алонсо ама явно сте заети.
                              Тони ,в тази позиция спекулантите не ги интересува дали имат 5 лива печалба или 500 а колко дивидент ще вземат в края на 2016 г... ...
                              кажи и с това ще решиш много въпроси.....

                              Коментар


                              • Очаквах да чуя мнения, коментари или дори сметки на 1984, Пандата, Алиии, Joz, Алонсо ама явно сте заети.

                                Коментар

                                Working...
                                X