IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук поради изискването за раздаване на печалбата се получава, че главница не можеш да я върнеш, ако даваш дивидент. Тоест или увеличаваш капитала като Софарма, или обезценяваш нещо за да нямаш печалба и да платиш кредита. Тук няма проблем да обезценят някои имоти и да си ползват кеша. Това при условие, че нямаш друг кеш от преди, а те нямат вече.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Тони ,в тази позиция спекулантите не ги интересува дали имат 5 лива печалба или 500 а колко дивидент ще вземат в края на 2016 г... ...
      кажи и с това ще решиш много въпроси.....
      спекуланти и дивидент трудно бих сложил в едно изречение. Тук провизията за дивидента ще е ясна след 19-20дни, но аз като купувах не съм бил с мисъл в главата какъв ще е дивидента след 6месеца, а ми е по-интересно какъв би бил 2017 и 2018 и мисля че те ще определят посоката на цената. Колкото до този след 6 месеца - Елана казват 2,7стинки, а за през следващата година незнайно за мен защо прогнозират 1,7стинки(което е супер странно решение на анализаторката. Дори и да има голям разход по новия кредит, след юни ще се включи и ноовия обект с наем и би трябвало да покрие тези разходи)
      Last edited by tony1975; 09.01.2016, 18:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Очаквах да чуя мнения, коментари или дори сметки на 1984, Пандата, Алиии, Joz, Алонсо ама явно сте заети.
        Тони ,в тази позиция спекулантите не ги интересува дали имат 5 лива печалба или 500 а колко дивидент ще вземат в края на 2016 г... ...
        кажи и с това ще решиш много въпроси.....

        Коментар


        • Очаквах да чуя мнения, коментари или дори сметки на 1984, Пандата, Алиии, Joz, Алонсо ама явно сте заети.

          Коментар


          • Погледнах анализа на Елана тази сутрин и реших да видя и аз как ще го оценя. При мен излиза EUR 0.32/BGN 0.63 на акция. Едната разкиката идва от имотите в Младост, които аз вземам за 8 млн. лв, а те за близо 11. Просто там има още време докато се реализират, поне според мен. Другата разлика е, че акционерите плащат и 1 млн. лв. такса управление, което дисконтирано дори с 10% са си 10 мнл. лв. намаление на сегашната стойност. С по-малък процент са повече, всеки може да си избере.

            Тоест цените определени на база нетен доход (наем минус оперативни разходи) и доходност са ОК, само че без да смяташ разходи за управление. Добро е дружеството, не споря, но пазарът го оценява добре, като се има предвид, че доколкото разбирам е имало излизащи големи акционери. Нямам акции.

            Съвсем набързо го направих, така че не претендирам за пълна точност.

            Коментар


            • Тони, защо те трият ?!
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975
                Не можете ли да отворите анализа на Елана? Да го кача другаде?
                Коментари?
                Отваря се даже от телефона
                Last edited by dici; 09.01.2016, 11:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Любопитни са аргументите зад номинацията на "Фонд за недвижими имоти България". "Раздвижването на пазара на офис площи и рефокусирането на фонда в този сегмент ще са сред двигателите на акцията през новата година. Ако компанията успее бързо да напълни новата офис сграда, която строи, 2016 г. може да се окаже годината на BREF", смята Татяна Пунчева-Василева, ръководител "Анализи" в "Елана трейдинг". Според Владимир Малчев от "Бул тренд брокеридж" акцията е оценена твърде консервативно от пазара с оглед на потенциала на активите и подобрените перспективи пред имотния пазар. Участието й в групата на акциите, носещи дивидентна доходност, е също важен фактор, върху който акцентира Георги Георгиев от "Карол капитал мениджмънт", който не пропуска да наблегне също и на добрата ликвидност на акцията, големия брой акционери, както и на добрата работа на мениджмънта.
                  Съгласен съм за всичко, с изключение на това за мениджмънта. Предвид, че имат една жилищна сграда на име Секвоя 2 в Боровец, от която не са успяли да продадат и половината от 2007 г досега, се съмнявам за "добрата работа".

                  И малко история:

                  Търговията с БРЕФ започва активно 18 август 2005, цена 1.23. Нетният дивидент през годините досега е 0.857552244, + последната цена на затваряне 0.522 прави 1.379552244. Общо 15 стотинки или 12.16% възвръщаемост за над 10 години.

                  И една табличка за сравнение за деветмесечието на ROA и възнаграждение на обслужващото дружество+разходи за персонала спрямо другите два ликвидни АДСИЦ на БФБ:
                  code........ATERA BREF SFI
                  revenuе.....6640..........3367.......7419
                  profit.........3487..........1256.......4882
                  man exp....2428...........868........356
                  ROA.........1.70%........1.72%....5.72%
                  Cap.........171922........31555....79946
                  assets......204790.......72878....85291

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Някакви коментари?
                    Еланци му дават потенциал за ръст 43%, и таргет цена 92ст., което малко ме обърква защото таргет цената ще се постигне при доста по-голям ръст( ама като знам че Холдинг Варна и ЕМПИ им станаха водещи позиции във фондовете си мисля че може да са се пообъркали )

                    малко за дискусия:
                    "In regards to dividends, which were not distributed in 2014 because of negative
                    accounting profit due to portfolio revaluations, we expect that the Fund will distribute approximately EUR 0.0135 DPS in 2015 and EUR 0.009 DPS in 2016, using regulatory guidelines for 90% of distributable profit. Finally, we issue a Buy recommendation for BREF
                    and value its stock at EUR 0.46, with an upside of 43 % under normal market conditions."

                    "BREF is very well capitalized since it has only EUR 1.19m principal left of its bank loan towards Doverie-Bricolage project, and expected to be fully repaid within 2016.
                    Nevertheless, we expect the capital structure to change as the Fund would need additional funding to complete Kambanite Office Center construction. BREF’s management expects to obtain the funding via a bank loan. It is estimated that a loan of EUR 5m will suffice, according to management guidelines. Furthermore, if approved at the shareholders’ meeting,the management might do a reverse split in order to raise
                    additional capital for office building acquisitions.Our expectations are for such a move to be welcomed by local pension funds due to excessive cash.We haven’t included a capital hike through a split in the proections for 2016 and 2017, but have done
                    so with the bank loan."

                    пп. явно анАлизаторие са били на оса-то, но нали там е било загатнато за евентуален дивидент над 3ст - защо не го отчитат в анализа? хубаво е да се ходи на оса!!!

                    В оценката на стр.9 са пропуснали 400квадрата ресторант + над 200 паркоместа(за които чичо О в едно друго дружество си взима наемче), сметнали са Младост4 на 11млн лв И ПАК ЦЕНАТА ИДВА 92стинки!!! Ами бива кво Дано я стигнем!
                    Last edited by tony1975; 09.01.2016, 08:21.

                    Коментар


                    • Любопитни са аргументите зад номинацията на "Фонд за недвижими имоти България". "Раздвижването на пазара на офис площи и рефокусирането на фонда в този сегмент ще са сред двигателите на акцията през новата година. Ако компанията успее бързо да напълни новата офис сграда, която строи, 2016 г. може да се окаже годината на BREF", смята Татяна Пунчева-Василева, ръководител "Анализи" в "Елана трейдинг". Според Владимир Малчев от "Бул тренд брокеридж" акцията е оценена твърде консервативно от пазара с оглед на потенциала на активите и подобрените перспективи пред имотния пазар. Участието й в групата на акциите, носещи дивидентна доходност, е също важен фактор, върху който акцентира Георги Георгиев от "Карол капитал мениджмънт", който не пропуска да наблегне също и на добрата ликвидност на акцията, големия брой акционери, както и на добрата работа на мениджмънта.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                        Тони, в статията малко след прогнозите за 2016 има и прогноза за 2017, която е за 170 хил. кв.м. нови площи от големите проекти, които сега се довършват. Фондът има предимство, че сградата ще е готова тази година.
                        няма предимство, а има план Камбаните Green Centre да е готов до средата на 2016 и да улови клиенти преди 2017!!!

                        Коментар


                        • Тони, в статията малко след прогнозите за 2016 има и прогноза за 2017, която е за 170 хил. кв.м. нови площи от големите проекти, които сега се довършват. Фондът има предимство, че сградата ще е готова тази година.

                          Коментар


                          • Офисите и жилищата се очертават като най-атрактивни през тази година

                            ех че късмет , а?

                            "Тъй като през 2016-2017 г. изтичат и много наемни договори, тяхното подновяване ще е другият голям двигател на офис пазара."
                            и още
                            "Наистина ще е интересно как това предлагане, което ще излезе 2016 г., ще отговори на нуждите на наемателите. Защото за следващата година (2016 г. - бел. ред.) очакваме на пазара завършени офис площи от порядъка на само 62-63 хил. кв.м", коментира Иглика Йорданова, изпълнителен директор на Colliers International, и допълва: "Имайки предвид, че годишно стойността на новите площи е доста над 70 хил. кв.м, остава въпросът как пазарът ще реагира на такъв недостиг. Годината определено ще е такава, в която осезаемо ще се усеща сериозен дисбаланс между търсенето и предлагането. "
                            Last edited by tony1975; 07.01.2016, 06:11.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              съжелявам че не можах да стана съакционер с вас колеги поради липсата на средства сега като ги имам вече цените са други. може да се включа ще преценя утре
                              аз не ги разбирам много нещата но, ако решиш - гледай да е преди отчета. Как така на 45ст ти е била апетитна, а сега +10% вече не се кефиш на компанията?!?! Ако влизам някъде очаквам поне 50-60% та до 80-90ст има още доста!!!

                              п.п.. рядко си позволявам да съветвам някой за позиция, но след катто видях че и фондовете на ЕЛАНА са минали на "тъмната страна" смятам че останаха малко хора ценящи качествени компании и трябваше да кажа какво мисля!

                              Поздави -- имам акции!!
                              Last edited by tony1975; 06.01.2016, 20:13.

                              Коментар


                              • съжелявам че не можах да стана съакционер с вас колеги поради липсата на средства сега като ги имам вече цените са други. може да се включа ще преценя утре

                                Коментар

                                Working...
                                X