IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • докато тук бъбрехме - никой нищо!
    в събота неделя обсъждахме анализа - пак понеделник-вторник никой нищо!
    и днес Мариян написа една статия и айдеееее на черешата!
    Имам още да уча на тая борса!

    Attached Files
    Last edited by tony1975; 13.01.2016, 21:23.

    Коментар


    • Кефите ме, като помпате избушляци...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Тъкмо се чудех как сте пропуснали анализа на Елана ....
        Там има и други доста интересни анализи, които явно не са намерили покритие във времето.

        Коментар


        • Тъкмо се чудех как сте пропуснали анализа на Елана ....
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Защо не правиш разлика между консервативни, спекулативни и агресивни акции....
            Какво е било 2009-2011 е същото,както тогава убежище бяха табаците Пловдив ,сойфия ,благоевград БТ атерата ,бреф ....сега е гагарин ,фармата бреф...
            ...и ти си там...
            както е казал костулани при криза ...
            се купува ,земи , храни ,цигари , алкохол и илачи и земи ....:
            В момента на БФБ няма никаква криза, намираме се в много тежъл след-кризисен период който няма харектеристиките на криза, прблемите са други.
            От 8 г. се купуват акции спасение, и всичките те са вече безбожно скъпи - не са никакво спасение, а само проблем защото като започе излизаето от тези т.н. "спасения" ще види колко са несъстоятелни.
            А БРЕФа си беше акция спасение, но при дивидент 25 ст., сега когато е към 2 ст. и е един шит горе долу, особено над 50 ст.
            Bulls on BSE

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              И какво като си от 13, аз съм и от повече и това не ме прави автоматично печеливш инвеститор, и аз мога да кажа, че много скимтения във форума съм слушало през времето, а и сега продължават .
              Няма такъв филм, че миналите ти игри ще се повтарят - каквото е било 2010 си остава там и няма да го върнеш, и аз спасих кеша 2009 в софком на под 4 лв/картон, а при гарантиран дивидент 71,25 стинки това си беше над 18% гарантиран профит, но всеки бъдещ момент е различен и предоставя различни възможности, или ги играеш или не, но и при двата случая празнословието е излишно Това че се чудиш какво да правиш е повече от ясно, и не си единствения, а както казах - една от причините е, защото играта е вече друга, не като преди 5 г. Или се настройваш или ти остава писането във форума! Който играе - пИчели, както е казал Христо стоичков )))
              Защо не правиш разлика между консервативни, спекулативни и агресивни акции....
              Какво е било 2009-2011 е същото,както тогава убежище бяха табаците Пловдив ,сойфия ,благоевград БТ атерата ,бреф ....сега е гагарин ,фармата бреф...
              ...и ти си там...
              както е казал костулани при криза ...
              се купува ,земи , храни ,цигари , алкохол и илачи и земи ....:

              Коментар


              • Браво на Прецаканото, един от малкото участници, от които човек може да се поучи
                Да не споменамвам една друга многобройна категория, начело с Форти, които пишат само ако са платени и само по позиции които цената вече е избушила тавана
                Bulls on BSE

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Е аз съм от 13 г. на борсата , за всички акции на БФБ съм го чул тези приказки и в тези интервали и поне 3 пъти за бреф......но тогава бяха прави.....адсица спасяваше кеша през 2010-2011 г ама и дивидента си го биваше ........ а сега за да избираме консервативен портфеил....ами то ако тръгне борсата тук ще скачате най малко ако не тръгне кеша си е бог и в банките........

                  Върху това трябва да се мисли.....
                  И какво като си от 13, аз съм и от повече и това не ме прави автоматично печеливш инвеститор, и аз мога да кажа, че много скимтения във форума съм слушало през времето, а и сега продължават .
                  Няма такъв филм, че миналите ти игри ще се повтарят - каквото е било 2010 си остава там и няма да го върнеш, и аз спасих кеша 2009 в софком на под 4 лв/картон, а при гарантиран дивидент 71,25 стинки това си беше над 18% гарантиран профит, но всеки бъдещ момент е различен и предоставя различни възможности, или ги играеш или не, но и при двата случая празнословието е излишно Това че се чудиш какво да правиш е повече от ясно, и не си единствения, а както казах - една от причините е, защото играта е вече друга, не като преди 5 г. Или се настройваш или ти остава писането във форума! Който играе - пИчели, както е казал Христо стоичков )))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Монти, кешът пари до такава степен че започва да генерира словоблудства из форума
                    Не се мотай, а купувай, докато цената е 50 стинки.
                    като стане 80-90 пак ще плямпаш някакви подобни, но лошото е че ще си останеш без профит и само с празните приказки ))))
                    споделям го с чисто практична гледна точка, не за друго

                    Е аз съм от 13 г. на борсата , за всички акции на БФБ съм го чул тези приказки и в тези интервали и поне 3 пъти за бреф......но тогава бяха прави.....адсица спасяваше кеша през 2010-2011 г ама и дивидента си го биваше ........ а сега за да избираме консервативен портфеил....ами то ако тръгне борсата тук ще скачате най малко ако не тръгне кеша си е бог и в банките........

                    Върху това трябва да се мисли.....

                    Коментар


                    • Под 50 ст. буъ, над 60 ст селл
                      Bulls on BSE

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        не съм много съгласен с това.
                        Ти може да не си, ама аз съм с кеш. А от дивиденти и ренти като ти влизат пари на всеки 3 месеца е ок да има евтини активи. Нали?!
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                          Поне за себе си съм прав, а и както е казал Форти в другата тема, нали дивидентите и рентите си вървят, не виждам за къде да бързаме. Колкото по-ниски цени видим на всички активи, толкова по-добре.
                          не съм много съгласен с това.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            така е прав си
                            Поне за себе си съм прав, а и както е казал Форти в другата тема, нали дивидентите и рентите си вървят, не виждам за къде да бързаме. Колкото по-ниски цени видим на всички активи, толкова по-добре.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                              Тони, не бързай изобщо с цената на акцията, виж какво става с цената на петрола, Китай и всички пазари. Няма да се вдигната нещата скоро, а и ако цената тук задържи или падне на нива 0,40-0,45 лв. ще още по-добре. Необходимостта от капиталова печалба за сега изобщо не я виждам, освен да си доказваме какво правилно решение сме взимали като сме влизали в дадена позиция. Дивидент от 3 ст. тук е добре за мен.
                              така е прав си

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                съгласен съм че еланци са подценили сериозно приходите. Тази сметка е наистина минимума и то при лош развой. Говорим за печалбата на 2017, която ще се раздаде 2018, нали? Тогава ще имаме пълна година на новата сграда, нов заем при доста по-ниски нива на лихва, не се знае дали и Младост4 няма да е реализирана по някакъв начин - нека не забравяме че на оса са казали, че търсят още една сграда от която да папат наеми(дали ще е купена ч/з по-голям кредит, увеличение на капитала или продажба на Младост ще видим), аз очаквам печалбата за 2017 да е около и над 5стинки на акция.
                                Поздрави!

                                Тони, не бързай изобщо с цената на акцията, виж какво става с цената на петрола, Китай и всички пазари. Няма да се вдигната нещата скоро, а и ако цената тук задържи или падне на нива 0,40-0,45 лв. ще още по-добре. Необходимостта от капиталова печалба за сега изобщо не я виждам, освен да си доказваме какво правилно решение сме взимали като сме влизали в дадена позиция. Дивидент от 3 ст. тук е добре за мен.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X