IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може би някой е прогнозирал дивидент от 4 ст.при 80% заетост по следния начин:
    За 2015 се очертават 2.7ст. печалба при 4 млн.приходи...
    значи,ако приходите скочат с 50% до 6 млн.,то печалбата на акция ще е...4ст.
    Шегувам се,но сигурно има инвеститори,които не отчитат,че при ръст на оборотите (в промишленост,услуги и търговия)при равни други условия ,рентабилността скача
    Това е заради постоянните разходи.В нашият случай разходите за ОД и персонал ще са без промяна,ще се повишат разходите за лихви(от около 160хил.за 2015 до около 280хил .за 2017 при 8млн.нов заем на 3.5%),както и разходите за данъци и застраховки на новата сграда-още около 250хил.
    Имам предвид 500 000 по 3лв.които осигуряват нужните 1.5 млн.за погасяване на главницата по новия заем(допускам,че 8млн.ще са достатъчни,при стартиране на строежа имаха почти 10млн.,а СМР са оценени на 15 млн.)
    Може и да греша,драскам си щото няма търговия днес
    А,това увеличение с по около500хил.трябва да е ежегодно,до изплащане на главницата -както при СФИ,където също имам.Само предположение
    Last edited by 1984; 19.01.2016, 15:54.

    Коментар


    • 1984, предполагам имаш предвид да речем 5 млн. акции по 3 лева, а не 500 хил.

      Коментар


      • Първоначалната заявка е номиналната стойност на една акция да се увеличи от 1 лв. на 3 лв,никой не е казал че ще се развива Младост със собствени средства,може да намерят купувач за парцела,а може и да не намалят номинала.
        Увеличение на капитала с 500 000 акции при цена от 3 лв.е достатъчно за да осигури "покриване" на главницата по новия заем и плащане на дивидент от около 15ст.по новите 20млн.обратносплитнати акции.Това по схемата на СФИ.При тях доходността от дивиденти е по-висока,но и задлъжнялостта им е по-сериозна,а почти 50% от наемателите са свързани лица.А и "мажовците" на БРЕФ са с по-дълбоки джобчета от чичото и компанияЕвентуална доходност от 5% би трябвало да ги удовлетвори тук.Така всички ще са хепи.
        За да е възможно горното е достатъчно "само" да намерят дългосрочни наематели за около 75% от новата сграда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Винаги когато се печатат нови акции на Р/В под 1 има разводнявка... Но който гледа по-дългосрочно вероятно си е ОК.
          Пропускаш обратния сплит. Ако първо 3 акции станат 1 и после на всяка нова се емитира още една нова по 1 лв (например) - това си е емитиране на 33 стинки спрямо сегашната цена и има сериозен профит за акционера. Т.е. - без да знаем пълните намерения на маджо и параметрите на увеличението, няма как да преценим реално, иначе си коментираме колкото за лафа във форума, но няма как да го оценим точно
          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

          Коментар


          • При нови акции, ако приемем че са за "Младост 4" и се търсят 20 - 30 млн., сметките за чаканите дивиденти през следващите години няма да излязат, %-а доходност на акция ще е по - малък, докато набраните средства от увеличението не почнат да носят някакви пари, около 2 години от старта на проекта.

            Ако целта е само покриване на нуждите по текущите проекти, да изплатят всички кредити, до 10 млн., съвсем различно се получава.

            Дългосрочно може би е добре да се разработи и "Младост", сега има търсене на имотния пазар, офис площи особено, но след 3 - 4 години кой знае. Тук не е СФИ да се пълнят сградите със свързани фирми.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Не схващаш, доверие означава да се гледат коефициенти, а при недоверие не се гледат. Ти правиш обратното.
              Не мисля така. От там се бъркате по - старите и опитни форумци
              .
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                Е хубаво де , като продавах ХИМ-а на 1.42 уж било дъно и хартията според вашите коефициенти струва над 5 лв.
                Аре де - купувайте , нали е евтинджак , какво чакаш ?
                Не схващаш, доверие означава да се гледат коефициенти, а при недоверие не се гледат. Ти правиш обратното.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  да бе, като купуваш акции какво ти дреме за финансовите показатели
                  Е хубаво де , като продавах ХИМ-а на 1.42 уж било дъно и хартията според вашите коефициенти струва над 5 лв.
                  Аре де - купувайте , нали е евтинджак , какво чакаш ?
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                    въпрос на доверие а не на разни ебитди и други подвеждащи счетоводни елементи.
                    да бе, като купуваш акции какво ти дреме за финансовите показатели
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Откъде ви намират такива доверчиви?
                      След толкова счетоводни схеми на които се нагледах мисля че са необходими две неща и всеки фундаменталист ги знае
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                        Мисля че големите инвеститори вече не смятат коефициентите за измерител. Да купиш качествена акция е въпрос на доверие а не на разни ебитди и други подвеждащи счетоводни елементи.
                        Откъде ви намират такива доверчиви?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Винаги когато се печатат нови акции на Р/В под 1 има разводнявка... Но който гледа по-дългосрочно вероятно си е ОК.
                          Мисля че големите инвеститори вече не смятат коефициентите за измерител. Да купиш качествена акция е въпрос на доверие а не на разни ебитди и други подвеждащи счетоводни елементи.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Винаги когато се печатат нови акции на Р/В под 1 има разводнявка... Но който гледа по-дългосрочно вероятно си е ОК.
                            стига да не става твърде дългосрочно, няма проблеми
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Винаги когато се печатат нови акции на Р/В под 1 има разводнявка... Но който гледа по-дългосрочно вероятно си е ОК.
                              Не трябва да забравяме нещо - когато говорим за увеличение на капитала, определено най-важният въпрос е за какво са парите. Така че не след дълго трябва да се разбере

                              На мен това ми е втора позиция в портфейла

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                                Разводняване ще има за тези, които не участват. При сегашната ситуация, очевидно големите ще участват при направените вече анализи на очакваните проекти, дивиденти и лихви по депозитите. От увеличението, най вероятно ще загубят малките акционери.
                                Винаги когато се печатат нови акции на Р/В под 1 има разводнявка... Но който гледа по-дългосрочно вероятно си е ОК.

                                Коментар

                                Working...
                                X