IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
    Нормално е да има дискаунт и цена под 1.5, за да имат интерес вече притежаващите акции да запишат, към средата на януари мисля пак дискутирахме цената в темата, но накрая ръководството ще реши.
    Имам акции и нямам никакъв интерес увеличението да е на 1,50. Подобна цена разводнява капитала и е в полза на евентуалните нови акционери. Ако цената ще е под да кажем 2,40, по-добре да вземат кредит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от JaG Разгледай мнение
      Според мен колегата правилно е писал, че после ще последва намаляне на номинала от 3 на 1лв. В момента ако предложат увеличение на цена 3лв, кой ще участва? Като намалят номинала на 1лв и емисионна 1.6-7 предполагам ще има желаещи.
      Нормално е да има дискаунт и цена под 1.5, за да имат интерес вече притежаващите акции да запишат, към средата на януари мисля пак дискутирахме цената в темата, но накрая ръководството ще реши.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от JaG Разгледай мнение
        Според мен колегата правилно е писал, че после ще последва намаляне на номинала от 3 на 1лв. В момента ако предложат увеличение на цена 3лв, кой ще участва? Като намалят номинала на 1лв и емисионна 1.6-7 предполагам ще има желаещи.
        Четох го това, само не ми е ясно това как ще стане? Някой?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Обратното Колега, номинала става 3 лева, съответно цената би трябвало да се утрои.. до към 1,70 лв.
          Разбира се, но колегата питаше за целта. Сега става 3 лв., след което ще бъде намален до 1 лв., за да бъде увеличен капитала. Цената я оставям на пазара, горе - долу колкото си написал.

          Мариян направи много хубаво интервю с Брешков по въпроса:

          http://www.investor.bg/imenata-na-bi...roekti-209742/
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Обратното Колега, номинала става 3 лева, съответно цената би трябвало да се утрои.. до към 1,70 лв.
            Според мен колегата правилно е писал, че после ще последва намаляне на номинала от 3 на 1лв. В момента ако предложат увеличение на цена 3лв, кой ще участва? Като намалят номинала на 1лв и емисионна 1.6-7 предполагам ще има желаещи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
              С по малко акции
              3 пъти по-малко да сме точни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Обратното Колега, номинала става 3 лева, съответно цената би трябвало да се утрои.. до към 1,70 лв.
                С по малко акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                  Прави се с цел, за да може да бъде увеличен капитала на дружеството. След обратния сплит би трябвало да намалят номинала от 3 на 1 лв., което ще позволи да наберат нови средства.
                  Обратното Колега, номинала става 3 лева, съответно цената би трябвало да се утрои.. до към 1,70 лв.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от duzo Разгледай мнение
                    сори за лаишкия въпрос
                    ама някой може ли да ми каже какъв е смисълът на този обратен сплит
                    не се променя структура на собствеността, не се променя капитала.
                    честно казано не виждам какво се променя, освен това че ще излязат едни пари за един консултант, който ще направи това велико дело
                    Прави се с цел, за да може да бъде увеличен капитала на дружеството. След обратния сплит би трябвало да намалят номинала от 3 на 1 лв., което ще позволи да наберат нови средства.

                    Сега номинала е 1лв., а цената на акцията по - малка. Нямат право да увеличат капитала с акции под номинал, а никой няма да запише сега нови акции на цена 1 лв. и повече.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • сори за лаишкия въпрос
                      ама някой може ли да ми каже какъв е смисълът на този обратен сплит
                      не се променя структура на собствеността, не се променя капитала.
                      честно казано не виждам какво се променя, освен това че ще излязат едни пари за един консултант, който ще направи това велико дело

                      Коментар


                      • Търговията с емисията акции, издадена от "ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ
                        ИМОТИ БЪЛГАРИЯ" АДСИЦ (5BU), ISIN код BG1100001053, е временно спряна
                        за срок до три работни дни, считано от 19.02.2016 г., по искане на Съвета на
                        директорите на "ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ" АДСИЦ, във
                        връзка процедурата за осъществяване на увеличаването на номиналната стойност
                        на емитираните от „ФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ“ АДСИЦ
                        акции от 1 лв. на 3 лв. и едновременно намаляване на броя на тези акции от 60 450
                        000 броя на 20 150 000 броя при запазване на размера на капитала на дружеството
                        на 60 450 000 лева.

                        Коментар


                        • Валски прав си за това. Но пък за 5-те % не е ли длъжен притежателя на акциите да уведоми промяната а не ФНИ? И отделно както и 1984 казва, не е ли по-коректно да се спре сега отколкот да има някакви луди "флуктоации" ако изобщо може да се очаква това, с кои разбрал кой не и после да трябва да се обяснява. Смисъл сега някоий помислил нещо (че вече е решено) накупи до левче, не че няма да му свършат парите докато стигне защото ще го обуят ама после някоий ще трябва и да му разваля сделките в случай, че има и кой да се съгласи на това. Затова съм склонен да се съглася, че е ОК да се спре сега. Но пък не е по правилник както ти вече показа.

                          Коментар


                          • При другите 2 компании също имаше спиране на търговията преди ОСА,вероятно така е коректно за да има равнопоставеност между присъстващи и отсъстващи-предполага се, че гласуването може да повлияе на цената.Ама и при тази бясна търговия
                            Решението за спиране е на съвета на директорите на БФБ.
                            Last edited by 1984; 19.02.2016, 10:57.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                              Защо да е така? Просто се спира докато се види какво ще е решението на ОСА-то и после може да се удължи до края на другата седмица да речем или ако се отхвърли, просто да си продължи търговията от сегашната ситуация. И защо да не зависи нищо след като все пак около 70% е фрий флоута нали така? Успех на всички
                              За да имаме една по добра борса - трябва всички да спазват правилата.

                              Чл. 65. (1) Съветът, при условията на чл. 91 от ЗПФИ, има право да вземе решение за спиране на търговията с допуснати до търговия емисии финансови инструменти в следните случаи:
                              3. при подаване на заявление към ЦД за вписване на промяна в номиналната стойност на финансовите инструменти;

                              Де факто такава промяна няма още.

                              Мениджмънта за втори път прави гаф - след липсата на инфо в законо установения срок за промяна на акционерното участие,а после така и не се разбра дали този фонд има над 5 % или общо в Уникредит са толкова.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                Koлкото и да е формално ,все пак мислех ,че ще изчакат решението на ОСА .
                                Пък сега се създава впечатление ,че нищо не завси от него.
                                То си е така ,нали
                                Защо да е така? Просто се спира докато се види какво ще е решението на ОСА-то и после може да се удължи до края на другата седмица да речем или ако се отхвърли, просто да си продължи търговията от сегашната ситуация. И защо да не зависи нищо след като все пак около 70% е фрий флоута нали така? Успех на всички

                                Коментар

                                Working...
                                X