IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
    Дали има възможност да разпределят и печалбата от 2014-та ?
    Печалбата за 2014 е така да се каже "неутрализирана"...
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      При този пазар ако го правят на 1 лев, просто и цената ще отиде там
      Тука си прав... Но пропускаш момента с цената на правата... Ако те са 50ст... Смисъл, ако не си стар акционер пак ще ти излезе 1,50лв. на акция... Не се шашкай толкоз...
      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
        Мен ме интерсува и отново ще задама следния въпрос:
        как се определят таксите за управление на Мениджмънт недвижими имоти ООД (МНИ ООД)? Свързани ли са с резултатите на BREF или просто ей така си вървят, независимо от обезценките и от представянето на фонда?
        Възнаграждението на ОД е вързано към СК-плащат им на тримесечие,но годишно е около 1.5% от нетните активи.Нов дълг не променя таксата,обезценките я свалят,а продажба на актив на цена, по-висока от балансова стойност им носи 15% от горницата.
        При строителство ОД е посредник между възложител и строител и затова има по-големи задължения,но те са към строителя.
        Ако греша- колегите ще пишат.
        Приятен ден на всички!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          тук е тънкия момент - нека видим как ще го отиграят, това си е тест и за тях за коректност. От друга страна ако направят записването на 1лв - това си е около 33ст на акция в момента, което е супер промоция при тези активи и планирани приходи от наем+ още кеш за нов обект!

          Надявам се момчетата на 22.02. да успеят да изкопчат какво са намислили и на какви нива и дано не го отложат традиционно!
          При този пазар ако го правят на 1 лев, просто и цената ще отиде там

          Коментар


          • Мен ме интерсува и отново ще задама следния въпрос:
            как се определят таксите за управление на Мениджмънт недвижими имоти ООД (МНИ ООД)? Свързани ли са с резултатите на BREF или просто ей така си вървят, независимо от обезценките и от представянето на фонда?

            http://www.infostock.bg/infostock/co...tichni-ploshti
            Last edited by Alee; 20.02.2016, 11:13.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Дали има възможност да разпределят и печалбата от 2014-та ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                FPP sa друга бира-там дузина щерки мезят,а дребните слюноотделят.Освен това работят на парче и с ниска брутна рентабилност-принудени са да продават на зелено.
                Тук увеличението ще е в края на годината и дотогава много неща могат да се променят.
                Това,че обратният сплит е 3 към 1,а не 2 към 1, позволява намаляване на номиналната стойност до 2лв. и осн.капитал до 40млн.,а 20млн.да отидат в резерви и неразпределена печалбаТака се защитават настоящите акционери.
                Всякакви сметки преди подписване на договори за зелените камбани...и още нещо са напразни.Едно повишаване на год.приходи от наеми до около 7 млн.ще доведат до съвсем друга оценка.
                добра възможност, но ТЕ(Донков, Брешков и ония с име като кораба Радецки ), какво са намислили - дано споделят в понеделник. Чак 7млн не вярвам, но едни 5,5-6млн от 2017 и то без проекта за който набират капитал, са си реалистични!
                Last edited by tony1975; 20.02.2016, 07:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Надявам се момчетата на 22.02. да успеят да изкопчат какво са намислили и на какви нива и дано не го отложат традиционно!
                  Правилно, добре ще е да споделят детайли, както се каза за привилегиите при СОФКОМ, да не разтягаме локуми, а да си направим сметка от рано дали да приготвим кеш или не.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                    FPP sa друга бира-там дузина щерки мезят,а дребните слюноотделят.Освен това работят на парче и с ниска брутна рентабилност-принудени са да продават на зелено.
                    Тук увеличението ще е в края на годината и дотогава много неща могат да се променят.
                    Това,че обратният сплит е 3 към 1,а не 2 към 1, позволява намаляване на номиналната стойност до 2лв. и осн.капитал до 40млн.,а 20млн.да отидат в резерви и неразпределена печалбаТака се защитават настоящите акционери.
                    Всякакви сметки преди подписване на договори за зелените камбани...и още нещо са напразни.Едно повишаване на год.приходи от наеми до около 7 млн.ще доведат до съвсем друга оценка.


                    - СЪГЛАСЕН , но тук пак сме с неизвестно !
                    Приходите в близките две години са прогнозируеми, но на колко ще ги делим
                    - За това ритнах качето и отлях 1/3та ,- за да съм в унисон с играта , ако пък направят малък жест - няма да боли толкова !

                    - Има още циркове да гледаме - до септември време бол

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                      Доста гадаете, а то вече е измислено . Гледайте Феърплей АДСИЦ, те измислиха тази схема още преди години, и сега им предстои да тестват пазара - ползвайте увеличението на ФПП като лакмус за това какво ще се случи и тук. Запише ли се всичко там и на аукционите за правата, тук ще се замислят и ще вдигнат и те мизата
                      FPP sa друга бира-там дузина щерки мезят,а дребните слюноотделят.Освен това работят на парче и с ниска брутна рентабилност-принудени са да продават на зелено.
                      Тук увеличението ще е в края на годината и дотогава много неща могат да се променят.
                      Това,че обратният сплит е 3 към 1,а не 2 към 1, позволява намаляване на номиналната стойност до 2лв. и осн.капитал до 40млн.,а 20млн.да отидат в резерви и неразпределена печалбаТака се защитават настоящите акционери.
                      Всякакви сметки преди подписване на договори за зелените камбани...и още нещо са напразни.Едно повишаване на год.приходи от наеми до около 7 млн.ще доведат до съвсем друга оценка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                        Хммм моята гледна точка е малко по-различна. Да речем пазарната е 1.7, капитализация 34 млн., 20м акции сега. Увеличаваш на 1 лв с нови 20м, капитализацията става 54 млн. лв с 40м акции, тоест 1.35 лв на акция. Ако си купил още права за по 35 стотинки, нямаш печалба, а аз ако съм ти ги продал също нямам печалба от цялата операция.
                        тук е тънкия момент - нека видим как ще го отиграят, това си е тест и за тях за коректност. От друга страна ако направят записването на 1лв - това си е около 33ст на акция в момента, което е супер промоция при тези активи и планирани приходи от наем+ още кеш за нов обект!

                        Надявам се момчетата на 22.02. да успеят да изкопчат какво са намислили и на какви нива и дано не го отложат традиционно!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                          Явно не можеш да разбереш че и други съотношения ( напр. P/E) ще бъдат негативно повлияни, ако се направи подобно увеличение, защото печалбата на акция също ще падне.
                          Аз говорех, че собствения капитал на акция е доста мъглява величина. А за Р/Е може да се промени, но ако стане както писах, че дори и на 1 лв. да се увеличи, ако ти си продадеш правата и вземеш цялата разлика, тогава си ОК. Коментирали сме и преди тук, според мен увеличението ще е много близо до пазарната.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                            Не знам как си го изчислил, но за мен 6% не покриват адекватно риска от инвестиция в БГ компания. Освен това, допускаш че пазарната цена е справедлива, но ако компанията е подценена, то цената на финансирането с акции излиза по-висока.
                            Изчислил съм го през пазарните цени на АДСИЦите, които следя и очакваните от мен дългосрочни дивиденти, имам предвид пазарните цени в момента, а не субективните си виждания за риск и цена на капитала. За второто си прав- за БРЕФ в сегашната конюнктура пазарът вероятно ще иска около 8 %.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                              Защо гледаш СК на акция? Наели са си оценител и той им оценява имотите на ХХ млн. лв. От друга страна няколко стотин акционери оценяват фонда на УУ млн. лв. Кое ти се струва по-вярно? За мен пазарът е по-точен, а това, че си ги водят на ХХ няма значение.
                              Явно не можеш да разбереш че и други съотношения ( напр. P/E) ще бъдат негативно повлияни, ако се направи подобно увеличение, защото печалбата на акция също ще падне.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Цената на финансиране с акции напоследък доста се промени, за АДСИЦи с лесно предвидими резултати в момента е макс 6%.
                                Не знам как си го изчислил, но за мен 6% не покриват адекватно риска от инвестиция в БГ компания. Освен това, допускаш че пазарната цена е справедлива, но ако компанията е подценена, то цената на финансирането с акции излиза по-висока.

                                Коментар

                                Working...
                                X