IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • има отчет

    Коментар


    • Тук битката яко продължава на 1.66...

      Коментар


      • Ми той заемът да не потъва в нищото ,нали срещу него ще има актив
        Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
        Аз не оспорвам очакванията ти, само коментирам подхода за оценка на акциите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
          На мен ми се струва, че заемът за Камбаните си пропуснал, това са 10-11 млн. Освен това таксата за управление за мен също трябва да се извади в определена степен, капитализирана, ако се придържаме към подхода с оценка на частите. След това може да дойде и малко дискаунт за намиране на наематели и за времевия период за продажба на Младост. Аз поне така го виждам.
          има резон в тезата ти - не го смятах защото не знаех колко от него ще вземат и ще изпапат, така че приемам забележката(по-ценна е от убре-дебре-наздраве от други участници). С удоволствие бих чул твоята оценка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
            На мен ми се струва, че заемът за Камбаните си пропуснал, това са 10-11 млн. Освен това таксата за управление за мен също трябва да се извади в определена степен, капитализирана, ако се придържаме към подхода с оценка на частите. След това може да дойде и малко дискаунт за намиране на наематели и за времевия период за продажба на Младост. Аз поне така го виждам.
            На Тони не му харесват такива сметки. Той човека си има негов си начин на смятане и не се интересува дали е правилен или не.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              аз съм доволен от позицията, очаквам дори още по-добри времена
              Аз не оспорвам очакванията ти, само коментирам подхода за оценка на акциите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                На мен ми се струва, че заемът за Камбаните си пропуснал, това са 10-11 млн. Освен това таксата за управление за мен също трябва да се извади в определена степен, капитализирана, ако се придържаме към подхода с оценка на частите. След това може да дойде и малко дискаунт за намиране на наематели и за времевия период за продажба на Младост. Аз поне така го виждам.
                аз съм доволен от позицията, очаквам дори още по-добри времена

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                  То остави темпоно, ама трябва и да има хора с пари и идеи за бизнес, за да имат наемател. За съжаление имаме само идеи в България, а парите така и все ни подминават.
                  По мои наблюдения пари има доста, но качествени бизнесмени трудно се намират и затова парите се крадът и пилеят. Има и лека тенденция към подобряване, така че има надежда.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Така първа бакалска сметка след сплита:
                    Брико=20млн
                    Камбаните=19млн(тук Елана го бяха оценили 15млн и бяха забравили да включат земята)
                    Бизнес парк=14млн
                    Младост 4 = 25 000кв.м.*250евро= 12,2млн(взимам цената на която продават, приемам че зелените площи са нереализуеми и че сделката за свинарника на бай Миле се е развалила)

                    Забравям някакви си 100К в ЗЗ, забравям 4,5млн на черноморието и около 3млн в Боровец, терените около Видин и Велико Търново и тях забравяме, ей така за сефти маржин и какво излиза:
                    65млн към 20150000акции= 3,23лв, хайде за още по голям маржин на сигурност да намалим с 20% и тараммммм 2,58лв Под тази цена и при доходността която очаквам да реализира след 2016 мисля че дружеството си е достта апетитно!
                    На мен ми се струва, че заемът за Камбаните си пропуснал, това са 10-11 млн. Освен това таксата за управление за мен също трябва да се извади в определена степен, капитализирана, ако се придържаме към подхода с оценка на частите. След това може да дойде и малко дискаунт за намиране на наематели и за времевия период за продажба на Младост. Аз поне така го виждам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                      И аз така мисля!
                      По-скоро обаче към края на лятото ще обявят подобни новини предвид темпото, с което работят
                      То остави темпоно, ама трябва и да има хора с пари и идеи за бизнес, за да имат наемател. За съжаление имаме само идеи в България, а парите така и все ни подминават.

                      Коментар


                      • Я Мъро е изкрал надника : Акциите на ФНИБ АДСИЦ поскъпват с 15,35% за последните 12 месеца до 1,661 лв. за акция и 33 млн. лв. пазарна капитализация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          мойте 100бр много взеха да натежават вече са почти 34% от скромния ми аматьорски портфейл! С тези новини и ако другия месец обявят 1-ви наемател в новата сграда може бързо да стигнем 2лв, а?
                          И аз така мисля!
                          По-скоро обаче към края на лятото ще обявят подобни новини предвид темпото, с което работят

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                            Ако наистина се развиват добре нещата, така както описваш, ще купя още 100. Засега обаче съм пас, вече са 26% от портфолиото ми и не смея да увеличавам.
                            мойте 100бр много взеха да натежават вече са почти 34% от скромния ми аматьорски портфейл! С тези новини и ако другия месец обявят 1-ви наемател в новата сграда може бързо да стигнем 2лв, а?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Това съм го писал на 02.02.2015г. Баси колко мъдър съм взел да ставам!

                              Така първа бакалска сметка след сплита:
                              Брико=20млн
                              Камбаните=19млн(тук Елана го бяха оценили 15млн и бяха забравили да включат земята)
                              Бизнес парк=14млн
                              Младост 4 = 25 000кв.м.*250евро= 12,2млн(взимам цената на която продават, приемам че зелените площи са нереализуеми и че сделката за свинарника на бай Миле се е развалила)

                              Забравям някакви си 100К в ЗЗ, забравям 4,5млн на черноморието и около 3млн в Боровец, терените около Видин и Велико Търново и тях забравяме, ей така за сефти маржин и какво излиза:
                              65млн към 20150000акции= 3,23лв, хайде за още по голям маржин на сигурност да намалим с 20% и тараммммм 2,58лв Под тази цена и при доходността която очаквам да реализира след 2016 мисля че дружеството си е достта апетитно! . Важното е че се събудиха от летаргия - те са показали че знаят как да печеля от имоти!

                              Поздрави!
                              Ако наистина се развиват добре нещата, така както описваш, ще купя още 100. Засега обаче съм пас, вече са 26% от портфолиото ми и не смея да увеличавам.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Това съм го писал на 02.02.2015г. Баси колко мъдър съм взел да ставам!

                                Така първа бакалска сметка след сплита:
                                Брико=20млн
                                Камбаните=19млн(тук Елана го бяха оценили 15млн и бяха забравили да включат земята)
                                Бизнес парк=14млн
                                Младост 4 = 25 000кв.м.*250евро= 12,2млн(взимам цената на която продават, приемам че зелените площи са нереализуеми и че сделката за свинарника на бай Миле се е развалила)

                                Забравям някакви си 100К в ЗЗ, забравям 4,5млн на черноморието и около 3млн в Боровец, терените около Видин и Велико Търново и тях забравяме, ей така за сефти маржин и какво излиза:
                                65млн към 20150000акции= 3,23лв, хайде за още по голям маржин на сигурност да намалим с 20% и тараммммм 2,58лв Под тази цена и при доходността която очаквам да реализира след 2016 мисля че дружеството си е достта апетитно! . Важното е че се събудиха от летаргия - те са показали че знаят как да печеля от имоти!

                                Поздрави!
                                Ти и преди правеше някакви сметки, ама май ти излязоха криви

                                Коментар

                                Working...
                                X