IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Привет момчета!
    С к.о. се запознах, ама тоя 15% много го мързи едно кафе да дойде да го почерпя
    Отчета очаквано е по-добър за мен!
    Видях няколко основни неща наемите на тримесечие вече носят на дружеството по 1,5млн или 6млн на година и това е без дохода от ресторанта и т.н.
    Другото интересно е че са договорили НОВ погасителен план с банката, каквото и да значи това, но виждам че внасят около 1,3млн на година.
    Натъртено в отчета е че за 2016 НЕ СА правени преоценки на имотите в посока нагоре, а всички знаем че бе разширен единия Бриколаж+ подобрения в СБП и както виждам от отчета например балансовата ст-ст на Брико е с 2млн повече от историческата, същото е и при другите сгради! Така че едното може да балансира отрицателните преоценки при другото ето защо, нека не бъдем песимисти а погледнем фактите:
    имаме 6млн от наеми и от тях 1,3млн за заем +1,2млн за МНИ + 500хилки за нови фоета и дрън дрън и остават грубо 3млн лева, хайде 1млн да изгорят в преоценките, въпреки че новите чилъри и фоайета дърпат в другата посока преоценките и остават малко над 2милки приход
    2млн/20 150 000акции=10ст на акция и това при 10млн спящ кеш който ще си лежи на влог цяла година в което се съмнявам
    Тонка, според бъркаш в сметките чрез главниците и лихвите на кредита. Може би по-лесно би било да се умножи настоящата печалба х 4 и да се извадят 2,5-3 млн., въпреки че не съм спец в счетоводните материи.
    За кафето е въпрос на време. Повече от ясно за мен е, че някой ден ще пием с теб /а и не само/ всякакви течности.
    Last edited by 15%; 02.05.2017, 20:49.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Привет момчета!
      С к.о. се запознах, ама тоя 15% много го мързи едно кафе да дойде да го почерпя
      Отчета очаквано е по-добър за мен!
      Видях няколко основни неща наемите на тримесечие вече носят на дружеството по 1,5млн или 6млн на година и това е без дохода от ресторанта и т.н.
      Другото интересно е че са договорили НОВ погасителен план с банката, каквото и да значи това, но виждам че внасят около 1,3млн на година.
      Натъртено в отчета е че за 2016 НЕ СА правени преоценки на имотите в посока нагоре, а всички знаем че бе разширен единия Бриколаж+ подобрения в СБП и както виждам от отчета например балансовата ст-ст на Брико е с 2млн повече от историческата, същото е и при другите сгради! Така че едното може да балансира отрицателните преоценки при другото ето защо, нека не бъдем песимисти а погледнем фактите:
      имаме 6млн от наеми и от тях 1,3млн за заем +1,2млн за МНИ + 500хилки за нови фоета и дрън дрън и остават грубо 3млн лева, хайде 1млн да изгорят в преоценките, въпреки че новите чилъри и фоайета дърпат в другата посока преоценките и остават малко над 2милки приход
      2млн/20 150 000акции=10ст на акция и това при 10млн спящ кеш който ще си лежи на влог цяла година в което се съмнявам
      Last edited by tony1975; 02.05.2017, 20:24.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Аз ги изкарвам 4,1 ст/ акция, а не 1,4 ст...
        По-важното обаче според мен е следното изречение: "През декември 2016 г. Дружеството подписа нови два предварителни договора за продажбата на други два от регулираните имоти в Младост IV в гр. София с общ размер 13,471 кв.м., които са със себестойност 9,066 хил.лв. Договорената продажна цена отново е 250 евро/кв.м."
        Поне аз го разбирам, че ще има отрицателен ефект от продажбите в Младост 4 за малко под 2,5 млн. лева. Нали за това число умувахме толкова време...
        Нека поне каквото има да минава като отрицателен ефект да е в тази година, а не да се разпределя и за следващите и все да намаля дивидента. Повече от ясно е за всеки, че покупката е била крайно неуспешна, от години седи в актива и носи единствено загуба на акционерите във формата на такси към управляващото дружество, също голяма част от земите по новия регулационен план са определени за зелени площи и т.н., а накрая в новия бум на НИ се продава с негативен резултат.

        Не само Младост, каквото може от спящите активи да се изчисти/продаде и през следващите години да се акумулира доход от вече доказаните проекти без излишни тежести.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
          Отчета излезе. Печалбата е увеличена с 370к, за тримесечието 1.4 ст./акция, очаквано спрямо резултата от новата сграда. Все пак неизвестните остават, явно като въпроси за ОСА.
          Аз ги изкарвам 4,1 ст/ акция, а не 1,4 ст...
          По-важното обаче според мен е следното изречение: "През декември 2016 г. Дружеството подписа нови два предварителни договора за продажбата на други два от регулираните имоти в Младост IV в гр. София с общ размер 13,471 кв.м., които са със себестойност 9,066 хил.лв. Договорената продажна цена отново е 250 евро/кв.м."
          Поне аз го разбирам, че ще има отрицателен ефект от продажбите в Младост 4 за малко под 2,5 млн. лева. Нали за това число умувахме толкова време...
          Last edited by 15%; 02.05.2017, 19:44.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Отчета излезе. Печалбата е увеличена с 370к, за тримесечието 4.1 ст./акция, очаквано спрямо резултата от новата сграда. Все пак неизвестните остават, явно като въпроси за ОСА.
            Last edited by k.o.; 02.05.2017, 20:06. Причина: Корекция 1.4 -> 4.1
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

              Според ГПК срока наистина изтича утре, но да не се публикува отчет в рамките на месеца и още няколко страници готови на 90% материали - предимно copy/paste, е несериозно. Важи за Спиди и Монбат също, като все пак последните предоставят ежемесечна информация за продажби и печалба.
              Съгласен!
              Или са заети или предполагат, че знаете какъв ще е отчета.
              Нищо ново

              не е препоръка

              Коментар


              • НАРЕДБА № 2 от 17.09.2003 г. за проспектите при публично предлагане и допускане до търговия на регулиран пазар на ценни книжа и за разкриването на информация от публичните дружества и другите емитенти на ценни книжа (Загл. доп. - ДВ, бр. 82 от 2007 г.)

                Чл. 40. (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2006 г., бр. 37 от 2008 г.) Дружествата със специална инвестиционна цел представят на комисията, както и на обществеността:

                2. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2007 г.) тримесечни финансови отчети за дейността по чл. 41, ал. 2 в срок 30 дни от края на всяко тримесечие;
                Според ГПК срока наистина изтича утре, но да не се публикува отчет в рамките на месеца и още няколко страници готови на 90% материали - предимно copy/paste, е несериозно. Важи за Спиди и Монбат също, като все пак последните предоставят ежемесечна информация за продажби и печалба.
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • хората по нощите качват ли качват отчети, а нашия още го няма!
                  Ей, Химимпорт си пуснаха отчета преди 2 дни, а тук още не са готови със стъкмяването!
                  хайде да ви осигуря малко инфрмационно


                  Last edited by tony1975; 30.04.2017, 08:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                    Това е миналото без новата сграда! Тук гледаме напред и нагоре (към 3 лв)
                    Да, на фона на останалото поскъпване 3лв вече не ми изглежда толкова далече
                    все пак имаме Брико за 20млн, СБП за 15млн и КГЦ за 20млн +10млн кеш от Младост=3,22лв на акция. Останалите на Боровец, Младост, морето, ЗЗ и т.н. ги приспадам за заема.

                    п.п. и пак да кажа ако наистина терените в Младост са купени на 246Е за кв.м., а са продадени на 250Е, може и да няма загуби и току виж догодина 15ст дивидент!

                    п.п.п. Валка благодаря за забележката. Ще поема този риск. Ако мине на 29ти дано някой верен приятел да разкаже!
                    Last edited by tony1975; 19.04.2017, 06:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      Абе, момци, защо не кажете нещо за дивидентната доходност? А за движението на цената от началото на годината? Или не ви отърва да говорите за такива неща?
                      Това е миналото без новата сграда! Тук гледаме напред и нагоре (към 3 лв)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                        Тони виждам ,че си фен на акцията , но изглежда не си чел устава.
                        Според мен , ако в поканата за ОСА няма точки ,които предвиждат промени в устава - не се изисква да има представителство от 50 + % акционери.
                        Т.е. събранието може да се проведе и на първата обявена дата.
                        ДА, може би преди 2 или 3 години събранието се проведе на първата дата при под 50% присъствие на акционерите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                          Абе, момци, защо не кажете нещо за дивидентната доходност? А за движението на цената от началото на годината? Или не ви отърва да говорите за такива неща?
                          Мен и двете ме устройват. 4% доходност от цената на придобиване не е зле. Перспективата също не е лоша, а това че цената не върви нагоре е хубав момент които иска да си допълни бройки...

                          Коментар


                          • Абе, момци, защо не кажете нещо за дивидентната доходност? А за движението на цената от началото на годината? Или не ви отърва да говорите за такива неща?
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Днес купих малко за портфейла на жената.
                              На първото оса знам, че няма смисъл да се ходи, но за второто може да се жертвам.

                              п.п. чета по едни женски форуми в Сф е истерия с НИ и на зелено вече нямало, изкупували ги още на чертеж. Тоя народ в държавата, която се стапя с 52хиил на година се побъркА.

                              Поздрави на акционерите!
                              Тони виждам ,че си фен на акцията , но изглежда не си чел устава.
                              Според мен , ако в поканата за ОСА няма точки ,които предвиждат промени в устава - не се изисква да има представителство от 50 + % акционери.
                              Т.е. събранието може да се проведе и на първата обявена дата.

                              Коментар


                              • Дивидентът за 2016 спада само със 121 хил. спрямо 2015, при продадени по спомен 3 616 кв. м. от парцелите в Младост. Очакваме нисък и даже нулев дивидент за 2017 и нещо не ми се връзва ... Какви са ви прогнозите за първото тримесечие ? Моята е 780 хил. печалба.

                                Коментар

                                Working...
                                X