IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    относно площите в младост, не мисля че ще има някаква загуба или печалба. от q3 отчета:

    http://www.x3news.com/download/?id=368925

    "През декември 2016 г. Дружеството подписа нови два предварителни договора за продажбата на други два от регулираните имоти в Младост IV в гр. София с общ размер 13,471 кв.м., които са със себестойност 9,066 хил.лв"

    на стр 7 тези имоти са записани с балансова стойност 6,587 хил. лв. а цената на продажбата е 1.9 млн евро + 1.47 млн евро, или 6.59 млн лева.

    .очаквам към 15 стотинки дивидент, увеличението на колкото и да е мисля да си продам правата. експозицията ми тук е почти 10% от портфейла, не давам повече
    +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      относно площите в младост, не мисля че ще има някаква загуба или печалба. от q3 отчета:

      http://www.x3news.com/download/?id=368925

      "През декември 2016 г. Дружеството подписа нови два предварителни договора за продажбата на други два от регулираните имоти в Младост IV в гр. София с общ размер 13,471 кв.м., които са със себестойност 9,066 хил.лв"

      на стр 7 тези имоти са записани с балансова стойност 6,587 хил. лв. а цената на продажбата е 1.9 млн евро + 1.47 млн евро, или 6.59 млн лева.

      .очаквам към 15 стотинки дивидент, увеличението на колкото и да е мисля да си продам правата. експозицията ми тук е почти 10% от портфейла, не давам повече
      Според мен няма значение балансовата стойност, а тази на придобиване. Ще видим, според мен дивидента ще е 4,5 ст. и 2,05 увеличение, но това си е мое лаишко мнение и не е съвет за нищо.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • относно площите в младост, не мисля че ще има някаква загуба или печалба. от q3 отчета:

        http://www.x3news.com/download/?id=368925

        "През декември 2016 г. Дружеството подписа нови два предварителни договора за продажбата на други два от регулираните имоти в Младост IV в гр. София с общ размер 13,471 кв.м., които са със себестойност 9,066 хил.лв"

        на стр 7 тези имоти са записани с балансова стойност 6,587 хил. лв. а цената на продажбата е 1.9 млн евро + 1.47 млн евро, или 6.59 млн лева.

        .очаквам към 15 стотинки дивидент, увеличението на колкото и да е мисля да си продам правата. експозицията ми тук е почти 10% от портфейла, не давам повече
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • За да стимулират пълно записване, понеже ще им трябват доста средства за новата сграда, това не е увеличение ала СФИ, е нормално да има дискаунт в сравнение с установената цена от последната година. Не мисля да е над 2 лв, добър диапазон е 1.8 - 2. Така много акционери ще запишат заради по - добрите нива, а други пък ще вземат някоя стотинка за правата.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

            Здравей Joz! Предполагам че ще емитират около 10мил.нови акци на цена около 2.2. За дивидента съм писал малко по назад.
            дано стане нещо такова.
            Ако за разлика от друг път ДВИ-то поработи и се понапънат повечко с инфото....ако излязат с разчети и кажат влагаме 20млн., имаме предварителни разговори и договорки за 50% от сградата, което само по себе си би ви донесло 6-7% доходност и т.н. и т.н. Ще видим

            Иначе да минава това пусто увеличение и да потегляме към 3те лева където ние мястото след разкарването на част от спящите активи!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

              Колко очакваш да е увеличенитето на капитала?
              аз мисля между 2.2 и 2.3, а дивидента?
              Здравей Joz! Предполагам че ще емитират около 10мил.нови акци на цена около 2.2. За дивидента съм писал малко по назад.

              Коментар


              • Нямам идея. Мисля че ще пуснат определен брой акции само за проекта с разчети и т.н. Дано не ощетяват настоящи акционери.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Скоро ще видим заделената сума за.дивидент в годишния отчет. Тук ме радва факта че съгласно новия ЗППЦК вече трябва да кихат до 60дни
                  Колко очакваш да е увеличенитето на капитала?
                  аз мисля между 2.2 и 2.3, а дивидента?

                  Коментар


                  • Гимнастиките по пазарна с цел повдигане на емисионна не са от вчера ....., на там си насочете аритметиката!
                    Аз съм пас по стечение на обстоятелства, оставам с това което имам.

                    Коментар


                    • Скоро ще видим заделената сума за.дивидент в годишния отчет. Тук ме радва факта че съгласно новия ЗППЦК вече трябва да кихат до 60дни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        И все пак никой ли няма да се наеме да даде някаква прогноза, колко дивидент да очакваме?
                        До днешна дата съм прочел поне 4 прогнози, разрови се малко назад. Но за мен сега цената се определя по-скоро от цената на увеличението, а не толкова от дивидентите.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • И все пак никой ли няма да се наеме да даде някаква прогноза, колко дивидент да очакваме?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                            Малко сметки и очаквания за Q4

                            Очаквана печалба от дейността - 3.4мил.
                            ​​​​
                            Очаквана загуба от продажбата на имота в Младост - 2.35мил.

                            Очаквана печалба за разпределение - 1.05мил.

                            Очакван дивидент - 0.05лв.

                            Възможно е някъде да греша в сметките.

                            Успешен ден на всички!
                            Мда ,тези загуби как ги сметна

                            Коментар


                            • 28.02. ИОСА

                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...kciite-254241/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                А този дивидент от 5 стотинки за цялата година ли е, или само за Q4 ?
                                От догодина за всяко Q...

                                Коментар

                                Working...
                                X