IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

    При всичкото ми уважение, но бъркаш! За феърплей Питай г-н Маньо Моравенов - колко "прибраха"/окрадоха и колко остана в АДСИЦ-а!
    Ами тук, новият проект има някакъв подобен потенциал. 80 М за нещо, което я стане след 2 години, я не. Я се напълни наполовина, я не. Прилича на мощно засилване на пари посока някоя строителна фирма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Тук работата става - трай коне за зелена трева..Може ли някой да гарантира за колко ще се построи този проект за 80милиона и как ще го запълват и продават, след като и с Камбаните видяхме, че зациклиха..Интересно ще ми е кога ще се появят и Ферплей да дават по 1-2ст..
      При всичкото ми уважение, но бъркаш! За феърплей Питай г-н Маньо Моравенов - колко "прибраха"/окрадоха и колко остана в АДСИЦ-а!
      Last edited by buyvalue; 30.01.2018, 23:24.
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение
        Финансовият резултат е добър:
        "Доход на акция - основен и с намалена стойност 0.276"
        "Печалба за годината 5 555"
        5.555 милки не е зле.
        Аз съм против да се разводнява Собствения Капитал с емитиране под счетоводната стойност.
        По отношение на отнасянето на капитала отнася във фонд „Резервен“, най-вероятно също ще съм против, тъй като не съм 100% наясно за рисковете.
        Имам акции на дружеството да добавя и не е препоръка за търговия.
        От 5.555 извади 2.373 преоценки и получаваш истинската печалба. Скоро ще разберем как точно ще наберат капитал.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Финансовият резултат е добър:
          "Доход на акция - основен и с намалена стойност 0.276"
          "Печалба за годината 5 555"
          5.555 милки не е зле.
          Аз съм против да се разводнява Собствения Капитал с емитиране под счетоводната стойност.
          По отношение на отнасянето на капитала отнася във фонд „Резервен“, най-вероятно също ще съм против, тъй като не съм 100% наясно за рисковете.
          Имам акции на дружеството да добавя и не е препоръка за търговия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

            те не трябва ли да имат някакви предварителни уговорки с предполагаем бъдещ клиент, преди да стартират такъв проект
            За сериозни инвеститори, които влагат основно собствени пари, ДА, но с чужди пари и ламтящи за такси и комисионни...

            Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            Първо да кажа - Спрете да пишете след 3-тата ракия, че излиза страшна бръщолевица и не се разбира нищо!
            После, какво е толкова страшно, че искат да вкарат в дружеството проект за 80 млн? доказали са, че и с по-големи се справят, имат опит, имат трак рекърд за дивиденти и успешни проекти! Уплашихте се, че няма да има дивидент следващата година, па нищо че след 2 може да е 30 стотинки? не разбирам?
            С кой, стартъпите им за по няколко хиляди ли? Пъти по - голям проект от старите, огромен и риск за размера на компанията.

            Да, акционерите са много благодарни за успешните проекти Младост 4, Велико Върново, Видин, Лозенец, всички носят чудесна доходност на акционерите.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Тук работата става - трай коне за зелена трева..Може ли някой да гарантира за колко ще се построи този проект за 80милиона и как ще го запълват и продават, след като и с Камбаните видяхме, че зациклиха..Интересно ще ми е кога ще се появят и Ферплей да дават по 1-2ст..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                само трябва да се появят едни стартъпи за новата сграда, нищо работа казваш
                Английския ти хумор не пасва, ако визираш други бизнес отношения на един от съдружниците! Въпросът не е само колко дивидент се очаква, а какви са шансовете за успех и релативни, т.е. алтернативни варианти за инвестиции, съизмерени с риска на инвестиция! Софарма - САЩ проекта червено/черно. Монбат - голям потенциал, голяма задлъжнялост-огромен риск! Химимпорт, ЦКБ - без коментар! БФБ, Стара Планина Корадо, Сирма и т.н. гемблинг! ПИБ - много неизвестни? Ако излезем от СОФИК става място за 5 хил. лв. портфейл, но поне в 3 дружества, за да е диверсифициран ликвидния риск! е какво? Скачай в Ес енд П 500, но да знаеш, че ВИКС е на 15 и срива е иминънт
                IM d best

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  само трябва да се появят едни стартъпи за новата сграда, нищо работа казваш
                  те не трябва ли да имат някакви предварителни уговорки с предполагаем бъдещ клиент, преди да стартират такъв проект
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                    Първо да кажа - Спрете да пишете след 3-тата ракия, че излиза страшна бръщолевица и не се разбира нищо!
                    После, какво е толкова страшно, че искат да вкарат в дружеството проект за 80 млн? доказали са, че и с по-големи се справят, имат опит, имат трак рекърд за дивиденти и успешни проекти! Уплашихте се, че няма да има дивидент следващата година, па нищо че след 2 може да е 30 стотинки? не разбирам?
                    само трябва да се появят едни стартъпи за новата сграда, нищо работа казваш
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Тези се оляха излища по 1ст. на акция, преди обратният сплит..
                      Първо да кажа - Спрете да пишете след 3-тата ракия, че излиза страшна бръщолевица и не се разбира нищо!
                      После, какво е толкова страшно, че искат да вкарат в дружеството проект за 80 млн? доказали са, че и с по-големи се справят, имат опит, имат трак рекърд за дивиденти и успешни проекти! Уплашихте се, че няма да има дивидент следващата година, па нищо че след 2 може да е 30 стотинки? не разбирам?
                      Last edited by buyvalue; 30.01.2018, 22:25.
                      IM d best

                      Коментар


                      • Тези се оляха излища по 1ст. на акция, преди обратният сплит..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                          Да, очаквани 3 ст. бруто, това можеха да кажат преди 1 г., а не да мишкуват и да не пускат никаква информация. Мариян колко пъти се опита да направи интервю около сделката в Младост.

                          За капак на всичко:


                          Значи новата сграда ще излезе над 80 млн. лв., а това по прогноза, реално винаги се оскъпява повече от предвиденото. При 40 млн. капитализация искат да добавят такъв актив. Явно на някой таксите, които МНИ прибира му се струват малко и рязко целят да раздуят баланса.

                          Те от 1 г. не успяват да напълнят "Камбаните", 1/3 стои празна, а този мегапроект, с пъти по - голям, с кой ще го напълнят като вземем в предвид и специфичните изисквания, с които подписаха договора. Общежитие за бежанци ли ще става?
                          Над 80 млн лева!!! а може и 85 млн лева да отидат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            п.п. баси - тук при кап.40млн им трябват 65млн за следващия проект, не се ли надцениха!!!
                            Защото разходите за управление трябва да са процент от печалбата а не да се бутат в огромни проекти да надуят баланса. Ако докато построят сградата има някаква криза или има пренасищане на пазара на офиси ще е много негативно за акционерите. В крайна сметка тук се инвестира за дивидент и ако той е малък .........

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              да видях го това, честно надявах се на повече, но...хим-а и корадо ще компенсират ))
                              И аз така ама ..
                              и стая нова сграда не знам да се радвам ли да рИва ли

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                                Провизии за дължими дивиденти 624хил по около 3 ст. дивидент.
                                Да, очаквани 3 ст. бруто, това можеха да кажат преди 1 г., а не да мишкуват и да не пускат никаква информация. Мариян колко пъти се опита да направи интервю около сделката в Младост.

                                За капак на всичко:
                                След разработването на проекта се очаква да бъде определен и бюджета на проекта, който по предварителна информация се очаква да надхвърли 36-37 млн.евро без стойността на правото за строеж.
                                Значи новата сграда ще излезе над 80 млн. лв., а това по прогноза, реално винаги се оскъпява повече от предвиденото. При 40 млн. капитализация искат да добавят такъв актив. Явно на някой таксите, които МНИ прибира му се струват малко и рязко целят да раздуят баланса.

                                Те от 1 г. не успяват да напълнят "Камбаните", 1/3 стои празна, а този мегапроект, с пъти по - голям, с кой ще го напълнят като вземем в предвид и специфичните изисквания, с които подписаха договора. Общежитие за бежанци ли ще става?
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X