IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

    Единствената цел е моето желание това нещо да не се случва друг път! Дружеството имаше профил на инвеститорите си, сравнително прогнозируемо бъдеще и дивидентна политика. Решават да скочат в дълбокото, предполагам за да се решиш на такъв ход си водил поне принципни разговори за набирането на капитала и нивата на които това да стане (пазарните бяха 2.20/2.30). Определено смятах че няма да се направи всичко това за сметка на досегашните си акционери и увеличението ще стане някъде околко текущите нива (макар че ясно че е за сметка на досегашните когато BV е 3.70!!!). За да се продава така от 2.20/30 до 1.80 очевидно увеличението е някъде долу. Нещо което аз поне не знам, но пазара това показва ... и няма как да ми харесва.
    КФН няма да го допусне ...За мен това е Промоция ,жалко че нямам достатъчно Кеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

      Единствената цел е моето желание това нещо да не се случва друг път! Дружеството имаше профил на инвеститорите си, сравнително прогнозируемо бъдеще и дивидентна политика. Решават да скочат в дълбокото, предполагам за да се решиш на такъв ход си водил поне принципни разговори за набирането на капитала и нивата на които това да стане (пазарните бяха 2.20/2.30). Определено смятах че няма да се направи всичко това за сметка на досегашните си акционери и увеличението ще стане някъде околко текущите нива (макар че ясно че е за сметка на досегашните когато BV е 3.70!!!). За да се продава така от 2.20/30 до 1.80 очевидно увеличението е някъде долу. Нещо което аз поне не знам, но пазара това показва ... и няма как да ми харесва.
      А не мислиш ли, че тези, които разпродват последните седмици може да не са вътрещари. Може посто да не вярват в този нов проект, който ще е огоромен за тази компания. Просто не искат да участват в нещо, което според тях няма смисъл на сегашния етап нра развитие на бизнес площите в БГ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

        Какво имаш впредвид с тези тежки обвинения ?
        Или само стреляш напосоки с някава цел ?
        Единствената цел е моето желание това нещо да не се случва друг път! Дружеството имаше профил на инвеститорите си, сравнително прогнозируемо бъдеще и дивидентна политика. Решават да скочат в дълбокото, предполагам за да се решиш на такъв ход си водил поне принципни разговори за набирането на капитала и нивата на които това да стане (пазарните бяха 2.20/2.30). Определено смятах че няма да се направи всичко това за сметка на досегашните си акционери и увеличението ще стане някъде околко текущите нива (макар че ясно че е за сметка на досегашните когато BV е 3.70!!!). За да се продава така от 2.20/30 до 1.80 очевидно увеличението е някъде долу. Нещо което аз поне не знам, но пазара това показва ... и няма как да ми харесва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Да живее търговията с вътрешна информация! Само това мога да кажа в добавка към това, че не очаквах че Брешков може така да ... всички свои досегашни инвеститори.
          Сега като погледна назад , се чудя защо не последвах решението си да стоя далеч от БРЕФ, заради мениджмънта, но като искаш да купиш бг парар ( на фона на другите дървета в SOFIX) - нямаш много избор..

          Просто лакомията ( за такси) може да им излезе много скъпо , освен на нас, но и на тях

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
            Да живее търговията с вътрешна информация! Само това мога да кажа в добавка към това, че не очаквах че Брешков може така да ... всички свои досегашни инвеститори.
            Какво имаш впредвид с тези тежки обвинения ?
            Или само стреляш напосоки с някава цел ?

            Коментар


            • може би още малко трябва да падне за 61.8 фибо на движението от 1.35 до летния връх

              ще видим на 28 ПФ дали са разбрали какво им нашепва пазарът

              Коментар


              • Да живее търговията с вътрешна информация! Само това мога да кажа в добавка към това, че не очаквах че Брешков може така да ... всички свои досегашни инвеститори.

                Коментар


                • какъв е този sell off тук?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                    Срока е 5 години ....Какви таксиджии ,На Бфб дали има няма 1000 човека ,като изкл. Институционалните
                    Правилно - това добре, че го има като публична информация, а и е законов срок, та го знаем. То и за наемите някой ден можем да научим дали са индексирани, но струва твърде много усилия за инвеститорите - това е идеята на публичността на дружествата, а иначе - индексацията не е панацея и не е чак толкова важна, колкото движението на пазарните нива на самите наеми. Има бизнеси в БГ, при които това се доказа на практика през миналите години..
                    Last edited by onakilev; 23.02.2018, 13:29.
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                      Според мен ПФ ще запишат ,някой може да стане и Мажо
                      Пенсионен или договорен фонд няма как да стане мажо !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение
                        Това ако се случи може и да се окаже по-добре! Ще има някой (по-голям), който да мисли като собственик, а не като управляващо дружесто (МНИ) - само за допълнителни приходи (имам предвид таксите, които получават за Неработещите активи на дружеството)!!!
                        Не е препоръка, имам (все още) от БРЕФ!


                        Извинявай, ама ПФ да не мислиш, че мислят като собственици, а не се интересуват само от таксите, които взимат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                          Според мен ПФ ще запишат ,някой може да стане и Мажо
                          Това ако се случи може и да се окаже по-добре! Ще има някой (по-голям), който да мисли като собственик, а не като управляващо дружесто (МНИ) - само за допълнителни приходи (имам предвид таксите, които получават за Неработещите активи на дружеството)!!!
                          Не е препоръка, имам (все още) от БРЕФ!

                          Коментар


                          • ЗАВИСИ от кого ще очакваш този наем - от печеливши бизнеси, или от микро фирми - прощъпулници.
                            Нищо лично, но моля ви, мислете като пишете.
                            Това не е стенвестник!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              За изпълнението на сградата има определени срокове, за които са се ангажирали. През този период тя трябва да се построи чрез едно или друго финансиране и без да съм чел договора, предполагам след като изтекат сроковете, губи се правото на строеж и внесените милиони, ако не са изпълнили условията. Би трябвало също да има клауза, която да им позволява да се откажат в определен период и да понесат известна неустойка или пък да прехвърлят/продадат правото на строеж.

                              Все пак очаквам да предложат добри условия, при които ще е успешно на 100 или близо до 100%, ламтят за увеличение на таксите на дружеството, които се изчисляват върху стойността на активите.

                              П.П.:
                              Съдейки по коментарите на някои(не визирам колегата mancev), в тази акция са се набили вече "от кол и въже", като почнат да инвестират от бгмама и таксиджии, това е ясен сигнал за повечето акционери. Акцията вече си търси типичната равновесна стойност на около 55 ст./стара акция или 1.65 лв. сега.
                              Срока е 5 години ....Какви таксиджии ,На Бфб дали има няма 1000 човека ,като изкл. Институционалните

                              Коментар


                              • Според мен ПФ ще запишат ,някой може да стане и Мажо

                                Коментар

                                Working...
                                X