IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение

    Вместо да се питате какво става, ходете на събрания
    Сега щяхте да имате отговор на почети всички въпроси.
    А един мармот увива шоколада..
    Защо има задължение за публикуване на протоколи от ОС, ако те не дават същото инфо?!? Или, може би, трябва и на кафе да ходя с Мериндж. И да си чакам шапката?
    Last edited by onakilev; 07.03.2018, 23:30.
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      За мен истината е, че тук просто има огромна пропаст между профилите на акционерите и управлението! Това го казвам като наблюдател, без да имам претенциите да познавам Брешков и сие, както и по-голямата част от акционерите. Убеден съм, че ако просто не правиха нищо / не продадоха НР, нивите, не тръгнаха да строят камбаните, както разбира се и на тех парка/ цената би била доста по-високо. Това за мен е абсолютно доказателство за тезата ми относно профилите на управление и акционери. Имам чувството, че акционерите са влезли тук за спокойствие и сигурност, а мениджмънта явно иска да прави чудеса и да става нъмбър уан! Когато обаче човек се заиграва с много неща и се мъчи да се надскача, обикновено се "наиграва". Чист пример за това са земите на околовръстното - никога районът не е бил толкова облагороден и с такъв потенциал, никога не е имало и по-благоприятна среда за продажба, а те пак на загуба и то доста сериозна /да не говорим за морето, Видин и Търново/. За емитирането на новите акции направо не ми се мисли, при цена 2,28 писах, че очаквам да бъде на 2 лева. При положение обаче, че пенсиите са ограничени, а 50% от акционерите са на практика "мъртви души", които въобще не ги интересува нищо /предвид факта, че ако се събере кворум на ОСА е изненада/ явно МНИ-то ще са основен играч, поне парички имат със сигурност. Та, похвално е човек да има доверие, но тук мисля, че бенефициента на това доверие лекичко прекали! Може ли да се гласуват 1001 тъпотии, а за проект на стойност 2 пъти капитализацията да не се проведе едно ИСА и да се питат собствениците какво мислят за този проект, да им се поясни? Малко като бащиния се действа.

      П.П. Хайде наздраве, че ми се вдигна кръвното
      Много трезво мнение, описва цялата ситуация коректно.

      Видно е от поведението на пазара, че увеличението ще е вероятно на кръглите 2 лв, за който има интерес да записва. И въпреки информацията, дадена на ОСА, докато не се види черно на бяло договор за наем, на доверие не можем да се приеме за истина.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • http://m.dir.bg/banks/news/26945032/

        Коментар


        • +1 за мнението 15%.
          В добавка за мен тази акция трябваше да е най-лежерната и предвидима в портфейла, фондовете имаха достатъчно време да реагират на начина на таксуване от ОД, ред забележки по отношение на управление на имотите , комуникация и т.н. Затова без препоръки вече бивш акционер.

          Коментар


          • За мен истината е, че тук просто има огромна пропаст между профилите на акционерите и управлението! Това го казвам като наблюдател, без да имам претенциите да познавам Брешков и сие, както и по-голямата част от акционерите. Убеден съм, че ако просто не правиха нищо / не продадоха НР, нивите, не тръгнаха да строят камбаните, както разбира се и на тех парка/ цената би била доста по-високо. Това за мен е абсолютно доказателство за тезата ми относно профилите на управление и акционери. Имам чувството, че акционерите са влезли тук за спокойствие и сигурност, а мениджмънта явно иска да прави чудеса и да става нъмбър уан! Когато обаче човек се заиграва с много неща и се мъчи да се надскача, обикновено се "наиграва". Чист пример за това са земите на околовръстното - никога районът не е бил толкова облагороден и с такъв потенциал, никога не е имало и по-благоприятна среда за продажба, а те пак на загуба и то доста сериозна /да не говорим за морето, Видин и Търново/. За емитирането на новите акции направо не ми се мисли, при цена 2,28 писах, че очаквам да бъде на 2 лева. При положение обаче, че пенсиите са ограничени, а 50% от акционерите са на практика "мъртви души", които въобще не ги интересува нищо /предвид факта, че ако се събере кворум на ОСА е изненада/ явно МНИ-то ще са основен играч, поне парички имат със сигурност. Та, похвално е човек да има доверие, но тук мисля, че бенефициента на това доверие лекичко прекали! Може ли да се гласуват 1001 тъпотии, а за проект на стойност 2 пъти капитализацията да не се проведе едно ИСА и да се питат собствениците какво мислят за този проект, да им се поясни? Малко като бащиния се действа.

            П.П. Хайде наздраве, че ми се вдигна кръвното
            Last edited by 15%; 07.03.2018, 19:31.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Нашите меринджеи както обикновено се юрват да строят мега-сграда на върха на балона. А такъв има, особено в офис сегмента, в София.
              Както каза един колега, тук във форума преди време: "аз на вас ли да вярвам или на Брешков?!" Аз лично предпочитам да вярвам сляпо на мениджмънта на БРЕФ. А като станат над 700 хил кв. метра отгоре, клас А, тогава ще му мислим за доходността от наеми. За дивидента също.

              Коментар


              • Нашите меринджеи както обикновено се юрват да строят мега-сграда на върха на балона. А такъв има, особено в офис сегмента, в София.

                Коментар


                • Радвам се че се включваш по темата и благодаря за разясненията. наистина не можах да присъствам на събранието, но много ми се щеше. Естествено не се и съмнявам, че са се сипели суперлативи за новата сграда, та нали предстои увеличение на капитала. Но от това, което прочетох разбирам, че съотношението риск/възвращаемост не есе оправдава с вероятностите за наематели.
                  Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                  Драги ми колега- не можеш да си представиш колко невярно разсъждаваш на двете подчертани места. За новата сграда- ако беше на събранието, ако беше чул плана за развитие и финансиране и вероятните нови наематели.... просто ...."без да са договорени дори 30% от отдаваемите площи" -щеше да пропуснеш. Що се отнася до сравнението Фонд Имоти и БРЕФ- наистина не познаваш тези дружества.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sasho7777 Разгледай мнение
                    Като цяло по тази позиция има още много непремислени и неизяснени моменти. Та нали затова имаше ОС, за да се дадат отговори?! Освен, че ще се строи нова сграда със заемен капитал, без да са договорени дори 30% от отдаваемите площи, нищо ново под слънцето. Преди това обаче яко се разпродаваше като цената се свали до 1.85 лв/акция, сега някой изкупува до 2.00 лв, какво се случва , може ли някой да отговори?!!! Оставам с впечтлението , че има търговия с вътрешна информация, а ние дрбните акционери търгуваме догатки едно иначе перспективно дружество. Подобен беше сценария при Фонд Имоти, но това е друга тема....

                    Не е прпоръка
                    Драги ми колега- не можеш да си представиш колко невярно разсъждаваш на двете подчертани места. За новата сграда- ако беше на събранието, ако беше чул плана за развитие и финансиране и вероятните нови наематели.... просто ...."без да са договорени дори 30% от отдаваемите площи" -щеше да пропуснеш. Що се отнася до сравнението Фонд Имоти и БРЕФ- наистина не познаваш тези дружества.

                    Коментар


                    • Какво толкова е станало ,и защо трябва да има някой с вътрешна информация за да купува ...Пазар ,продават се очаквания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sasho7777 Разгледай мнение
                        Като цяло по тази позиция има още много непремислени и неизяснени моменти. Та нали затова имаше ОС, за да се дадат отговори?! Освен, че ще се строи нова сграда със заемен капитал, без да са договорени дори 30% от отдаваемите площи, нищо ново под слънцето. Преди това обаче яко се разпродаваше като цената се свали до 1.85 лв/акция, сега някой изкупува до 2.00 лв, какво се случва , може ли някой да отговори?!!! Оставам с впечтлението , че има търговия с вътрешна информация, а ние дрбните акционери търгуваме догатки едно иначе перспективно дружество. Подобен беше сценария при Фонд Имоти, но това е друга тема....

                        Не е прпоръка
                        Вместо да се питате какво става, ходете на събрания
                        Сега щяхте да имате отговор на почети всички въпроси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sasho7777 Разгледай мнение
                          Като цяло по тази позиция има още много непремислени и неизяснени моменти. Та нали затова имаше ОС, за да се дадат отговори?! Освен, че ще се строи нова сграда със заемен капитал, без да са договорени дори 30% от отдаваемите площи, нищо ново под слънцето. Преди това обаче яко се разпродаваше като цената се свали до 1.85 лв/акция, сега някой изкупува до 2.00 лв, какво се случва , може ли някой да отговори?!!! Оставам с впечтлението , че има търговия с вътрешна информация, а ние дрбните акционери търгуваме догатки едно иначе перспективно дружество. Подобен беше сценария при Фонд Имоти, но това е друга тема....

                          Не е прпоръка
                          И аз не знам какво става. Купих на 2.20 и сега съм вътре с около 3 хилки и затова седя, чакам и гледам...

                          Коментар


                          • Като цяло по тази позиция има още много непремислени и неизяснени моменти. Та нали затова имаше ОС, за да се дадат отговори?! Освен, че ще се строи нова сграда със заемен капитал, без да са договорени дори 30% от отдаваемите площи, нищо ново под слънцето. Преди това обаче яко се разпродаваше като цената се свали до 1.85 лв/акция, сега някой изкупува до 2.00 лв, какво се случва , може ли някой да отговори?!!! Оставам с впечтлението , че има търговия с вътрешна информация, а ние дрбните акционери търгуваме догатки едно иначе перспективно дружество. Подобен беше сценария при Фонд Имоти, но това е друга тема....

                            Не е прпоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                              Някой мощно изкупи до 2 лева тука...
                              Има логика да го държат това ниво. Сигурно ще се пробват да правят увеличението на тази кота.

                              Коментар


                              • Някой мощно изкупи до 2 лева тука...

                                Коментар

                                Working...
                                X