IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дупка ама с договор за наем. Нищо чудно да я напълнят докато стане готова.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Наливат...

      Кучетата си лаят, керванът си върви, БРЕФ скача Дано има някаква ликвидност и на по-високо, а не 2К акции на ден! Не съм ходил на място. Стигнали са 9-ти етаж или това с дупката отпреде е тяхното?
      IM d best

      Коментар


      • Наливат...

        Коментар


        • Като се сравняват АДСИЦи трябва да се отчете:
          - валутата - в долари навсякъде лихвите са по-високи/въпреки че някои АДСИЦи, плащащи в долари имат имоти в Европа/
          - ливърижда - колко са заемите спряво собстевния капитал. И реално тук идва проблема, защото в Европа АДСИЦ-ите минават на преоценка на 6 месеца или година/вече всеки може да види какви са допусканията при тази оценка и дали е съгласен с тях/, а в САЩ първо нямат тази годишна преоценка и второ всяка година начисляват задължително амортизации и това доста затруднява сметката
          като гледам в САЩ гледат NOI - net operaing income и го делят на някакъв cap rate, та да получат оценка, която сравняват с пазарната капитализация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            Явно в САЩ е друго законодателството и разпределят освен печалбата от наеми и положителни преоценки
            Няма друга причина цената да падат при 11% дивидент
            Може да е и ликвидационен дивидент (от разпродажба на активи), което е доста по-различно от дивидент от текущ доход, защото златната кокошка не е заклана

            Някакъв дейтайл има
            Не ми се ровчи сега, но самото име е Lease. Може би това не са приходи от наеми, а от лизинг. Разликата е от земята до небето.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение

              За последен път безплатно ето няколко идеи Apollo Commercial Real Estate Finance 9.9%, Armour Residential REIT 12%, Global Net Lease 11%
              За съжаление имам само от Глобъл, но съм доволен на 3-та поредна година доход
              И пак да напомня 4.8% звучи доста бедно за неликвидна компания, още повече че недвижимите имоти скочиха с над 50% последните 3 години. Защо и техните активи и NAV не са скочили поне с 30%? Нещо не е наред в тази картина, както и договора с Бош?
              Успех и се оправяйте сами!
              Явно в САЩ е друго законодателството и разпределят освен печалбата от наеми и положителни преоценки
              Няма друга причина цената да падат при 11% дивидент
              Може да е и ликвидационен дивидент (от разпродажба на активи), което е доста по-различно от дивидент от текущ доход, защото златната кокошка не е заклана

              Някакъв дейтайл има
              Last edited by mpy_yordanov; 05.07.2019, 11:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение

                За последен път безплатно ето няколко идеи Apollo Commercial Real Estate Finance 9.9%, Armour Residential REIT 12%, Global Net Lease 11%
                За съжаление имам само от Глобъл, но съм доволен на 3-та поредна година доход
                И пак да напомня 4.8% звучи доста бедно за неликвидна компания, още повече че недвижимите имоти скочиха с над 50% последните 3 години. Защо и техните активи и NAV не са скочили поне с 30%? Нещо не е наред в тази картина, както и договора с Бош?
                Успех и се оправяйте сами!
                Благодаря. Моя грешка. Не следя американския пазар. Тези REIT ако се понапънат ще достигнат дивидентната доходност на Исторически парк (евентуалната де). Global Net Lease е с P/E Ratio - 399.92. Това вярно ли е, или е някаква грешка в сайта? Иначе не са лоши признавам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение

                  За последен път безплатно ето няколко идеи Apollo Commercial Real Estate Finance 9.9%, Armour Residential REIT 12%, Global Net Lease 11%
                  За съжаление имам само от Глобъл, но съм доволен на 3-та поредна година доход
                  И пак да напомня 4.8% звучи доста бедно за неликвидна компания, още повече че недвижимите имоти скочиха с над 50% последните 3 години. Защо и техните активи и NAV не са скочили поне с 30%? Нещо не е наред в тази картина, както и договора с Бош?
                  Успех и се оправяйте сами!
                  Не разбирам кое те развалнува и кое не е наред? Ако дивидента е по-малък това избива на капиталов растеж, нали? Не е ясно какво визираш? Да не би да искаш да кажеш, че една акция трябва да расте, ако има дивиденти? И какъв е проблема с Бош??
                  Last edited by petyob; 05.07.2019, 01:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Миналата година едно момче обясняваше как "справедливата" цена на земеделската земя в Търговище и Шумен е 3000 лв/дк., сега ти ни обясняваш как 10-15% била нормална дивидентна доходност за Източна Европа. Ами айде кажи ни кои са тези АДСИЦ-и от източна Европа на 15% дивидент. За 6 години ще си "избием" инвестицията и ще си свиркаме после... Чудя се как Уорън Бъфет не се е сетил преди нас за тази златна възможност?
                    За последен път безплатно ето няколко идеи Apollo Commercial Real Estate Finance 9.9%, Armour Residential REIT 12%, Global Net Lease 11%
                    За съжаление имам само от Глобъл, но съм доволен на 3-та поредна година доход
                    И пак да напомня 4.8% звучи доста бедно за неликвидна компания, още повече че недвижимите имоти скочиха с над 50% последните 3 години. Защо и техните активи и NAV не са скочили поне с 30%? Нещо не е наред в тази картина, както и договора с Бош?
                    Успех и се оправяйте сами!
                    Last edited by B.Gerov; 05.07.2019, 00:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение

                      Сори, ако съм засегнал някой, явно е клуб за веселба и доволство тука! Нищо няма да трия, предполагам има цензура която може да го направи, а като не ти харесва истинита зарови си главата в пясъка
                      След само 2 седмици наблюдение разбрах защо на местния пазар няма чужди сериозни фондове, а само местни запалянковци и аматьори - фенове докрай без оглед на това какво се случва, ами успех!
                      Ей, по-полека с обобщенията! аз имам акции, следя, скъсил съм и ще скъсявам още докато има ентусиазъм, но с идеята после да си натъпкам яко като върне на 1.90 И ние следим някои коефициенти и кво се случва на вън
                      IM d best

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                        Изтрий сам глупостите, които си написал и си седни на мястото!
                        Сори, ако съм засегнал някой, явно е клуб за веселба и доволство тука! Нищо няма да трия, предполагам има цензура която може да го направи, а като не ти харесва истинита зарови си главата в пясъка
                        След само 2 седмици наблюдение разбрах защо на местния пазар няма чужди сериозни фондове, а само местни запалянковци и аматьори - фенове докрай без оглед на това какво се случва, ами успех!
                        Last edited by B.Gerov; 04.07.2019, 21:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение

                          Нямам акции от това, но след хлъзгавата новина ме заинтригуваха. Как проект с пусков срок 2022 и евентуални приходи в отчета 2023 се каклулират в цената днес?
                          Видях, че днес са гласували 0,0996 дивидент на акция, но това е 4,8% дивидентна доходност, а средната за централна и източна Европа за REIT компания е 10-15%
                          Кеш флоу след 3-4 год. с всичките рискове да не се случи няма как да влезе в оценка днес, а ако се гледа дивидентната доходност и търсим долната граница от 10% годишно то излиза 1 лев цена на акция! Как точно смятате 2.26?
                          Oсвен доходът на средностатистическия SPV тези компании са и доста по-ликвидни от българския аналог, за което инвеститорите обичайно прилагат допълнителен дискаунт 10-20% в цената на неликвидните дружества, но то в България хората не им обръщат внимание на тия подробности
                          Изтрий сам глупостите, които си написал и си седни на мястото!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение

                            Нямам акции от това, но след хлъзгавата новина ме заинтригуваха. Как проект с пусков срок 2022 и евентуални приходи в отчета 2023 се каклулират в цената днес?
                            Видях, че днес са гласували 0,0996 дивидент на акция, но това е 4,8% дивидентна доходност, а средната за централна и източна Европа за REIT компания е 10-15%
                            Кеш флоу след 3-4 год. с всичките рискове да не се случи няма как да влезе в оценка днес, а ако се гледа дивидентната доходност и търсим долната граница от 10% годишно то излиза 1 лев цена на акция! Как точно смятате 2.26?
                            Oсвен доходът на средностатистическия SPV тези компании са и доста по-ликвидни от българския аналог, за което инвеститорите обичайно прилагат допълнителен дискаунт 10-20% в цената на неликвидните дружества, но то в България хората не им обръщат внимание на тия подробности
                            Миналата година едно момче обясняваше как "справедливата" цена на земеделската земя в Търговище и Шумен е 3000 лв/дк., сега ти ни обясняваш как 10-15% била нормална дивидентна доходност за Източна Европа. Ами айде кажи ни кои са тези АДСИЦ-и от източна Европа на 15% дивидент. За 6 години ще си "избием" инвестицията и ще си свиркаме после... Чудя се как Уорън Бъфет не се е сетил преди нас за тази златна възможност?
                            Last edited by mancev; 04.07.2019, 09:47.

                            Коментар


                            • Геров, щом пишеш във форума, вероятно имаш акции. Оценяваш ги на 1 лв., аз веднага бих купил 30К на почти двойна цена. Ще реализираш добра печалба!

                              Коментар


                              • Тук има хора , които си оценяват акциите на 2,40-3 лева ..Да се обадят да им продам и аз моите..
                                Last edited by Kiro; 04.07.2019, 09:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X