IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Малките шефчета трябва да си оправдаят съществуването, при работа хоум офис са тотално излишни.
    По-скоро, връщането в офисите зависи от баш шефовете. И по-точно, от комисионните, които ще получат от собствениците на сградата.
    Всичко това, след като се намери хапче, дето да го мори този вирус. Преди това няма начин. Как си представяте някой да се качи в метрото до бизнес парка, ако е претъпкано? Или, всички да се качат на колите си?
    Дългосрочно си мисля, че такива струпвания на сгради, каквито виждаме сега в Младост 4, няма да са много успешни. То и без вируса беше станало неприятно да се пътува дотам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dancho_o Разгледай мнение
      В нашата фирма (една от големите IT) ясно ни казаха, че хоум офиса не може да продължи още много, защото когато се пише голям продукт има много хора, които участват в дискусии, трябва постоянно да се пита някой, който е по-навътре в някой модул и разбира се става и онлайн но физическото присъствие е различно.
      Малките шефчета трябва да си оправдаят съществуването, при работа хоум офис са тотално излишни.

      Коментар


      • В нашата фирма (една от големите IT) ясно ни казаха, че хоум офиса не може да продължи още много, защото когато се пише голям продукт има много хора, които участват в дискусии, трябва постоянно да се пита някой, който е по-навътре в някой модул и разбира се става и онлайн но физическото присъствие е различно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dancho_o Разгледай мнение
          Това са глупости. Хоум офис не е алтернатива на офиса както много хора си мислят. От септември масово фирмите, които не са го направили започват да привикват хората да се върнат към нормалния процес на работа.
          По-скоро новото нормално ще си е хоум офис. И то не толкова заради нашите фирми, а заради САЩ които откриха приятното нещо да плащаш източно европейски заплати за вършене на работа в САЩ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

            ИТито брат е вече дистанционна работа. Туитър, Фейсбук, Гугъл, и т.н. най-големите вече така работят.
            Цял ден работих през Туитър. Факт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              само ИТ малко ли е? Това е най-бързо растящ сектор, не знам точно с 10% на година , толкова нови офиси отварят ли се?
              ИТито брат е вече дистанционна работа. Туитър, Фейсбук, Гугъл, и т.н. най-големите вече така работят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                Не се притснявайте, не е само София затънала в небостъргачи офиси, същото е и в Лондон и в Ню Йорк и там има сериозно петиции да връщата служителите в офисите, че стоели празни и не е само ИТ, това са банки и т.н. Но докато там ще измислят нещо и ще се оправят, тук в София няма да има управия, защото тук винаги алчността е много по-голяма, разчетите много по-кофти и защото при нас се движите само от един сектор Ит и аутсорсинг, нямаме банки и такива.
                само ИТ малко ли е? Това е най-бързо растящ сектор, не знам точно с 10% на година , толкова нови офиси отварят ли се?

                Коментар


                • Не се притснявайте, не е само София затънала в небостъргачи офиси, същото е и в Лондон и в Ню Йорк и там има сериозно петиции да връщата служителите в офисите, че стоели празни и не е само ИТ, това са банки и т.н. Но докато там ще измислят нещо и ще се оправят, тук в София няма да има управия, защото тук винаги алчността е много по-голяма, разчетите много по-кофти и защото при нас се движите само от един сектор Ит и аутсорсинг, нямаме банки и такива.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение

                    Интересно, доста по-задлъжнели и с по-лоши P/B-та.

                    Имам акции на дружеството.
                    По коефициенти БФБ е много по - атрактивна в сравнение навън, особено след март, където западните борси върнаха и са на +, а ние не сме мръднали.

                    Относно работата от вкъщи, все повече се убеждавам, че не е вариант, качеството на услугите, които предлагат компаниите пада. Няколко пъти ми се случва да звъня на някой служител, който за да ми свърши работа, трябва да се свърже с колега от друг отдел, но онзи сигурно гледа клипчета или е някъде на кафе и не успява веднага. А друг път обичайно става, отива в съседната стая и всичко отнема секунди. Знам и лично много хора, които от вкъщи са много по - разпуснати и неефективни, като зелено училище им е.

                    След като се махнат безсмисление в съществуването си ПФ-та от БФБ(визирам в частност тегленето от фонда), възможно е и тук да се види малко зелено.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      И оттатък локвата не е много добро положението. Докато пазарите порят здраво върховете като цяло офисните рейтове едва едва са отлепили от дъното, така като гледам грубо са на 50-60% от нивата си преди вируса. Графики по долу на 3 от по големите.
                      Доколко и как ще възстанови тоя пазар след овладяването на пандемията ....трудно поне за мен е да се прогнозира точно.

                      https://www.finviz.com/quote.ashx?t=BXP

                      https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SLG&ty=c&ta=1&p=d

                      https://www.finviz.com/quote.ashx?t=HPP&ty=c&ta=1&p=d

                      Засега съответно и магистралите са полупразни....зелените трябва са доволни.

                      https://www.valuepenguin.com/commute...avirus#commute
                      Интересно, доста по-задлъжнели и с по-лоши P/B-та.

                      Имам акции на дружеството.

                      Коментар


                      • Абе не знам. Ние все наопаки на останалия свят. И магистралите не ми направило впечатление да са се изпразнили, а не е като да не пътувам и да нямам поглед. Те и зелените ни са едни най-обикновени рекетьори, а зеленото е само фасада.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • И оттатък локвата не е много добро положението. Докато пазарите порят здраво върховете като цяло офисните рейтове едва едва са отлепили от дъното, така като гледам грубо са на 50-60% от нивата си преди вируса. Графики по долу на 3 от по големите.
                          Доколко и как ще възстанови тоя пазар след овладяването на пандемията ....трудно поне за мен е да се прогнозира точно.

                          https://www.finviz.com/quote.ashx?t=BXP

                          https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SLG&ty=c&ta=1&p=d

                          https://www.finviz.com/quote.ashx?t=HPP&ty=c&ta=1&p=d

                          Засега съответно и магистралите са полупразни....зелените трябва са доволни.

                          https://www.valuepenguin.com/commute...avirus#commute

                          Коментар


                          • Банка на офис сградите

                            ДСК се оформя като основен кредитор за сектора за началото на годината с финансирани три големи проекта за над 85 млн. евро

                            https://www.capital.bg/biznes/imoti/...ofis_sgradite/


                            Статията засяга и по-общата тема за офис сектора.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Като чета коментарите, виждам че има хора които тълкуват глобалните събития спрямо своя мироглед и стигат до диаметрално различни изводи.
                              Може ли да се намери някой / някои и да представят просто...сметки. При екстраполация на наличните данни - какъв би бил годишният резлтат и готово.
                              Ако можех и аз бих го направил...но аз съм по идеите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                                Aaa мопя, моля - виждаме на теб колко ти е акъла, щом продължаваш да търсиш вината другаде
                                Абе за твое успокоение, като гледам и други като теб се нахакаха в Пиб-а, така че, не си сам в мъката :
                                ех мъка ... и в Сирма се нахаках на 40ст., после кеширах на 70ст. ..сега такава мъкааа очаквам и в ПИБ

                                Коментар

                                Working...
                                X