IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Имате ли идея колко са главничните плащания през 2022, за да се сметне с колко ще намалее дивидента за разпределение догодина?
    Имаме, плаща се от март 2022, т.е. 10 месеца - към 420 000 на месец е главницата, около половин милка е цялата сума. Не се знае обаче колко ще е заетостта дотогава, дали няма да има разрочване, дали няма да се продаде нещо и т.н., за да се смята каквото и да било. При 65-70% запълняемост на сградата, тя се самоизплаща в срока на кредита, всичко над тази заетост е чиста печалба. Само дето за момента заетостта е някакви мижави 25% и не стига за нищо, затова и цената на акцията е такава, каквато е - скокът ще е бърз и много рязък, когато се случи

    П.С. И няма да е догодина, а по-догодина дивидентът, за догодина дивидентът, който е на база резултатите от тази година, ще е приблизително равен на таз годишния. Отделно могат да разпределят и печалба от минали периоди, ако искат и имат наличен кеш, с което да заобиколят абсурдния закон
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Момци.по време на Ковид кризата от миналата и тази година света се ориентира към работа от вкъщи.Офисите са бита карта много отдавна,но сега с тази криза която изобщо не и се вижда края,пък хептем.

      Само тотален СЕРСЕМИН би инвестирал в офиси в момента.Прав ли съм, или да?

      По време на криза,а тя може да прерастне и в тотален РЕЗЕТ ,никой няма да налива милиони за някакви нискокачествени кочини в ГЕТОТО на Европа.И то на цени около и над европейските

      Кой разбрал,разбрал,другите ще лапат мухи
      Last edited by petrg5s; 16.10.2021, 07:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Разбира се, че е по-добре да се дои Само че тук има малка разлика с Атера - там УД е и мажо, тук не е така, а са просто наемници. Казаха, че не искат повече да строят, така че може пък и да ликвидират, знам ли, но засега не съм особен оптимист с ликвидацията. Пък и като, не ако, а като всичко заработи, само от Синерджи ще влизат по половин милион на месец (при 100% заетост и приспаднати 800 000 лева за вноска до ноември 2029), отделно от другите - ерго към 8-10 милиона на година печалба, т.е. 25-30 стинки само от наеми, без да има и продажби. Просто трябва да свърши грипа, това е. А и УД да се поразмърда, щото заспаха в последните 3 месеца!
        Доказано е, че с малко генно инженерство, този грип тепърва ще се развива и никой няма да се върне по офисите. Имам. Бая. Просто си махни очилата "само акциите които притежавам, и то точно в сегашния момент, стават за нещо".

        Естествено пожелавам успех и супер много се надявам да спечелиш.

        Коментар


        • Имате ли идея колко са главничните плащания през 2022, за да се сметне с колко ще намалее дивидента за разпределение догодина?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

            Мен вече ме попита информативно инвестиционният посредник, през който работя / няма да го посочвам /, дали бих продал ако намерят голям външен инвеститор. Предполагам, че е попитал и пенсионните. Има намерение да търси. А дали ще намери не мога да прогнозирам.
            Супер, драсни на лично, ако е удобно, за повече инфо
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ъхъ, и от кой ще ги купи, че ми е интересно? То няма мажо, дето да им ги шитне

              https://brefbg.com/bg/shareholders/
              Мен вече ме попита информативно инвестиционният посредник, през който работя / няма да го посочвам /, дали бих продал ако намерят голям външен инвеститор. Предполагам, че е попитал и пенсионните. Има намерение да търси. А дали ще намери не мога да прогнозирам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

                Има вариант и някой чужд фонд да поиска да стъпи на нашия имотен пазар на едро и да предложи да изкупи не имотите, а големи пакети акции на цени около ликвидационните. Подобно влизане на пазара би било много по-лесно и по евтино за инвеститора. Това разбира се след като свърши грипа, а междувременно мениджмънта да разкара безсмислените дребнила.
                Ъхъ, и от кой ще ги купи, че ми е интересно? То няма мажо, дето да им ги шитне

                https://brefbg.com/bg/shareholders/

                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                  Добре, а за чий им е да се ликвидира? Не е ли по-добре да се дои? Възможно ли е при ликвидацията да се случат разни задкулисни договорки и акционерите да бъдат ощетени?
                  Разбира се, че е по-добре да се дои Само че тук има малка разлика с Атера - там УД е и мажо, тук не е така, а са просто наемници. Казаха, че не искат повече да строят, така че може пък и да ликвидират, знам ли, но засега не съм особен оптимист с ликвидацията. Пък и като, не ако, а като всичко заработи, само от Синерджи ще влизат по половин милион на месец (при 100% заетост и приспаднати 800 000 лева за вноска до ноември 2029), отделно от другите - ерго към 8-10 милиона на година печалба, т.е. 25-30 стинки само от наеми, без да има и продажби. Просто трябва да свърши грипа, това е. А и УД да се поразмърда, щото заспаха в последните 3 месеца!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    А, дано, макар че аз не вярвам, че ще се ликвидира през 2029 и мисля, че пак ще го отложат. Но да видим, има още доста време
                    Има вариант и някой чужд фонд да поиска да стъпи на нашия имотен пазар на едро и да предложи да изкупи не имотите, а големи пакети акции на цени около ликвидационните. Подобно влизане на пазара би било много по-лесно и по евтино за инвеститора. Това разбира се след като свърши грипа, а междувременно мениджмънта да разкара безсмислените дребнила.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Мерси, abc, знаеш, хортуваме си с теб Принципно си прав, но аз и друг път съм го заявявал - не мога да се разпростирам в повече от 3 акции, често съм и само с една - нали така беше модерно, както е казал другарят Бъфет, че диверсификацията е само за хора, дето не знаели какво правят Затова само тук (плюс едната електричка и 15-те халтурки за ташак), както едно време бях само в Спиди, пък каквото стане. Вярвам, че както стана там, така ще стане и тук. Мога да се повторя, че ситуацията с тази акция е бетон - и в прекия, и в преносния смисъл
                      Много ще се радвам в правотата ти, искренно , но и без много да съм убеден в това.
                      Здрав и успешен да си

                      Коментар


                      • Добре, а за чий им е да се ликвидира? Не е ли по-добре да се дои? Възможно ли е при ликвидацията да се случат разни задкулисни договорки и акционерите да бъдат ощетени?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                          От мениджмънта на поне два от уебинарите декларираха, че няма да чакат последния момент за ликвидация, а ще я направят постепенно (в зависимост от обстоятелствата) започвайки няколко години преди 2029 г.
                          А, дано, макар че аз не вярвам, че ще се ликвидира през 2029 и мисля, че пак ще го отложат. Но да видим, има още доста време
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            Г-н Груев,
                            не слагай всчките си яйца в една кошница.
                            Приятелски съвет.
                            Поздрави!
                            Мерси, abc, знаеш, хортуваме си с теб Принципно си прав, но аз и друг път съм го заявявал - не мога да се разпростирам в повече от 3 акции, често съм и само с една - нали така беше модерно, както е казал другарят Бъфет, че диверсификацията е само за хора, дето не знаели какво правят Затова само тук (плюс едната електричка и 15-те халтурки за ташак), както едно време бях само в Спиди, пък каквото стане. Вярвам, че както стана там, така ще стане и тук. Мога да се повторя, че ситуацията с тази акция е бетон - и в прекия, и в преносния смисъл
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • От мениджмънта на поне два от уебинарите декларираха, че няма да чакат последния момент за ликвидация, а ще я направят постепенно (в зависимост от обстоятелствата) започвайки няколко години преди 2029 г.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                брефчето не е защита от инфлация, брефчето е най-сигурният начин да си утроиш парите за 7-8 години (може и по-малко)! И сметките ти са леко грешни
                                - офис имоти - 73 000 (РЗП), отдаваеми - 51 000 (и разни паркоместа) - само тук са ти 200 000 000 лева оценка по цени към момента! И то консервативни
                                - 23 декара в София -само този на Бриколаж е поне 50 000 000 лева и с него се плащат кредитите от раз и 12 декара във Варна - та без Бриколажа в София са поне 20-25 000 000 от тук, да не кажа и повече
                                - разни други глупости за поне още 10-15 милиона във Видин, Велико Търново, Боровец и Лозенец

                                Т.е. цената в момента, с приспаднат дълг, е 230-240 милиона. В момента. Но пазарът я оценява 3 пъти по-ниско - пазар, винаги е прав и толкова. А колко ще е след 7-8 години, когато уж ще го ликвидират? Да не говорим, че при запълняемост от 65-70% на Синерджи, кредитът за него ще се самоизплати в рамките на срока, за който е отпуснат. Единственият минус е положението на пазара за офис сгради в момента, но грипът няма да е вечен.

                                Апропо, тази акция беше предвидена да е топ акцията на 2020, но удари грипът и сантиментът се обърна. Нищо, това позвали на такива като мен да влязат, други пък отидоха другаде - всеки сам си е преценил какво и как ще се случи, за мен това е единствената сигурна акция на БФБ, но примерно продавачът (Карол или Елена беше, че от мобилното ми е трудно да видя) на 2,20 не мисли така - свят широк, хора всякакви
                                Г-н Груев,
                                не слагай всчките си яйца в една кошница.
                                Приятелски съвет.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X