IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Аз пък що си мисля, че в случая пази повече себе си от колкото приятелката си!
    Хахаа, има го и това
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Хубава дискусия се е разразила, ако може и от мен 5 стотинки по темата:

      1. Фондът е с хоризонт края на 2029, ерго 8 години - нито са 5, нито са 7 А 8 години за инвестиция у нас, още повече за нашего брата -спекулантинът на БФБ, са не просто дълъг срок, а невъзможно дълъг срок.

      2. Аз също съм вкарал акции на жената и децата тук (мои нямам), точно щото не смятам да ги пипам 8 години, а друга такава компания на БФБ не виждам, дето да даде гарантирано по 3 за периода. Ако има, моля, посочете ми я

      3. Разбира се, че това с промените в закона е малоумно, но както ми казаха, когато се уших при евереста - ми за теб може да не е гот акцията да слезе от 1,50 на 1,10, ама за мен е гот, щото на 1,50 ми беше скъпа. Та и аз така - миналата година се ослушвах тук и чаках под 1,50, ама не пожела да слезе и тръгна към 2. Тъкмо се бях отказал да я гоня и новото законче ми дойде дюшеш, щото свали цената под 1,80 и там ми бяха първите покупки. Първоначално не мислех да го правя, дразнеха ме тези нови глупсоти, но после решеих, че това пък е шанс за тези, които са бай енд форгет за 8 години, затова и влязох по-мощно. Средната ми е около 2, макар че можеше и да е по-ниска, но купувах още и лятото до 2,30 -доволен съм.

      4. И последно, щото май е най-важно - колкото и да ми е непрятно, тук нямаме прахосмукачката, врътките на чичикака или обажданията от яхтата, тук имаме точни и ясни правила, по които се движи фонда, а хората от УД са просто хора от УД - тях моментната цена на акцията не ги вълнува по никакъв начин. И те си го казаха много ясно, щото питах и такъв въпрос в края - що не предлагате акциите на БРЕФ, както Карол предлага Атера, на големи инвеститори -ето, имоти са, има глад за имтои, зашита от ибфлация, дивидент, който със сигурност бие всяка банкова лихва, гарантирани активи по 3 до 8 години и т.н. И те просто казаха, че не са Карол и не предлагат/промотират акцията, щото не им е работа да го правят, тяхната работа е да управляват офис площите.

      П.С. Разбира се, че и аз искам дивидентът да не се намалява с плащанията по главниците, ама на, законът вече е такъв. И разбира се, че искам акцията вече да е поне 3,50, щото и прилягат на активите, ама не е и се върти около 2,10 с тенденция да слезе към 2. Обаче аз не съм от вчера на БФБ и съм виждал какво ли не - тази акция не е за спекуланти и който иска да спекулира, по-добре да си търси нещо друго някъде. Тук наистина е за дългорсочни, като догодина ще е ключова в много отношения - преполагам, че ще се разпродадат доста неща.

      П.П.С И финално, че се сетих - на уебинара казаха, че у нас няма проблем с търсенето на офис площи, т.е. връщане на хората на работа - в самите хора няма такова силно желание за хоум офис. Проблемът е в учениците - ако затварят училищата, хората волю-неволю си стоят вкъщи, щото няма кой да им гледа децата.

      Здраве и успехи желая



      Ха хахааа, не била спекулативна, това че ти не можеш да си я джиткаш си е личен проблем

      Коментар


      • Този уебинар няма ли да го качат на запис?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

          Точно тук дългосрочен за мен означава с хоризонт 5+ години. В случая от 5 до 7, защото 7 е евентуалния максимум.
          Хубава дискусия се е разразила, ако може и от мен 5 стотинки по темата:

          1. Фондът е с хоризонт края на 2029, ерго 8 години - нито са 5, нито са 7 А 8 години за инвестиция у нас, още повече за нашего брата -спекулантинът на БФБ, са не просто дълъг срок, а невъзможно дълъг срок.

          2. Аз също съм вкарал акции на жената и децата тук (мои нямам), точно щото не смятам да ги пипам 8 години, а друга такава компания на БФБ не виждам, дето да даде гарантирано по 3 за периода. Ако има, моля, посочете ми я

          3. Разбира се, че това с промените в закона е малоумно, но както ми казаха, когато се уших при евереста - ми за теб може да не е гот акцията да слезе от 1,50 на 1,10, ама за мен е гот, щото на 1,50 ми беше скъпа. Та и аз така - миналата година се ослушвах тук и чаках под 1,50, ама не пожела да слезе и тръгна към 2. Тъкмо се бях отказал да я гоня и новото законче ми дойде дюшеш, щото свали цената под 1,80 и там ми бяха първите покупки. Първоначално не мислех да го правя, дразнеха ме тези нови глупсоти, но после решеих, че това пък е шанс за тези, които са бай енд форгет за 8 години, затова и влязох по-мощно. Средната ми е около 2, макар че можеше и да е по-ниска, но купувах още и лятото до 2,30 -доволен съм.

          4. И последно, щото май е най-важно - колкото и да ми е непрятно, тук нямаме прахосмукачката, врътките на чичикака или обажданията от яхтата, тук имаме точни и ясни правила, по които се движи фонда, а хората от УД са просто хора от УД - тях моментната цена на акцията не ги вълнува по никакъв начин. И те си го казаха много ясно, щото питах и такъв въпрос в края - що не предлагате акциите на БРЕФ, както Карол предлага Атера, на големи инвеститори -ето, имоти са, има глад за имтои, зашита от ибфлация, дивидент, който със сигурност бие всяка банкова лихва, гарантирани активи по 3 до 8 години и т.н. И те просто казаха, че не са Карол и не предлагат/промотират акцията, щото не им е работа да го правят, тяхната работа е да управляват офис площите.

          П.С. Разбира се, че и аз искам дивидентът да не се намалява с плащанията по главниците, ама на, законът вече е такъв. И разбира се, че искам акцията вече да е поне 3,50, щото и прилягат на активите, ама не е и се върти около 2,10 с тенденция да слезе към 2. Обаче аз не съм от вчера на БФБ и съм виждал какво ли не - тази акция не е за спекуланти и който иска да спекулира, по-добре да си търси нещо друго някъде. Тук наистина е за дългорсочни, като догодина ще е ключова в много отношения - преполагам, че ще се разпродадат доста неща.

          П.П.С И финално, че се сетих - на уебинара казаха, че у нас няма проблем с търсенето на офис площи, т.е. връщане на хората на работа - в самите хора няма такова силно желание за хоум офис. Проблемът е в учениците - ако затварят училищата, хората волю-неволю си стоят вкъщи, щото няма кой да им гледа децата.

          Здраве и успехи желая
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            Много добър подход да я пазиш от "мяу", това е много много важно. Дано да изкараме малко по-дълго, че да ѝ се натрупа някаква доходност. Макар че колкото по-дългогодишен участник на БФБ е човек, толкова по-невероятно и нелогично ми изглежда да препоръчва български книжа за консервативен портфейл. Успех и късмет ви пожелавам като съакционер в тук.

            Аз пък що си мисля, че в случая пази повече себе си от колкото приятелката си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              И за да не бъда разбран като хейтър, ще кажа, че днес купих около 1000 броя за приятелката ми. Тя има малко парички, но всеки месец довнася по малко и се стремя да и направя супер консервативен портфейл, за да не я откажа при първото "мяу на борсите". Засега има около 50% трейдинг, около 30% СФИ, тези 1000 броя БРЕФ и едни 500 Ароми. За мен към момента това са най-приемливите акции с относителна сигурност и все пак с някакъва вероятност за растеж. Не ми се ще да и купувам Алтерко, Доверие, Хим и т.н. Не че не вярвам в тях, но голяма волателност може да има там. Ако се задържи цената тук и прподпишат договора с Модис, ще допълвам от тук за нея.
              Много добър подход да я пазиш от "мяу", това е много много важно. Дано да изкараме малко по-дълго, че да ѝ се натрупа някаква доходност. Макар че колкото по-дългогодишен участник на БФБ е човек, толкова по-невероятно и нелогично ми изглежда да препоръчва български книжа за консервативен портфейл. Успех и късмет ви пожелавам като съакционер тук.
              Last edited by unsworth; 30.11.2021, 10:44.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                Какво точно значи дългосрочен инвеститор като дружеството ще се ликвидира след 7 години?
                ​​​​​​този закон е 100% лобистки и трябва да бъде преразгледан при първа възможност.
                Точно тук дългосрочен за мен означава с хоризонт 5+ години. В случая от 5 до 7, защото 7 е евентуалния максимум.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Зависи от това дали ще изгубят още 1 голям наемател следващия месец и от това дали приказките, които слушаме от поне година за "разговори" за нови наематели в Синерджито най-накрая ще се окажат изпълнени със съдържание /както казва Сл. Трифонов /.
                  Да, губите много време в тая тежка гемия и други котви, през което време може се окаже по-добре ако парите поработят другаде
                  Прочетох по-назад... Защо не замените двете чичови котви с агрия и ихлбл? - Хем ще оправите сигурността, хем доход ще види вашата готина приятелка. С един куршум, хващаш няколко зайчета, но най-вече - най-готиното
                  Last edited by shokova terapia; 30.11.2021, 05:54.
                  Не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение

                    Какво може да се обърка?
                    Просто не ми го одобриха, въпреки обещанията. Ако зависеше от мен, щях да съм го взел и да съм си купил акции на доста по-добри нива.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      аз смятах да взема кредита, да накупя БРЕФ-ове
                      Какво може да се обърка?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                        Проблемът с тази поправка, е че правилата на играта се променят по средата и. Не може да направиш дългосрочна инвестиция в имоти при едни условия и те да се променят по съвсем неясни причини няколко години по-късно. Това дава изключително лош сигнал към инвеститорите и създава огромна несигурност.
                        Затова въпреки ниските разходи, в Бугаристан големи инвеститори не идват. Това е разходът "трети свят" с който разходите стават високи.



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                          Въпроса по никакъв начин не цели заяждане. Съжалявам, че сте си го помислили. Аз също съм акционер в БРЕФ. В началото, когато научих за промените и аз не бях много щастлив. Но честно казано предпочитам така пред това да се увеличава капитала всяка година, за да се плати дивидента (или дори да се тегли още дълг, за да се плати дивидент). А по финалния ви абзац разбирам, че сте по-скоро краткосрочно насочен. Може и да греша. Защото за акционер, който смята да остане с акции в следващите 6-7 години, промените в закона са без особено значение. Това е просто мнение на един неспециалист като мен. Разбрах вашата гледна точка и тя също има логика. Успех в инвестициите.
                          Какво точно значи дългосрочен инвеститор като дружеството ще се ликвидира след 7 години?
                          ​​​​​​този закон е 100% лобистки и трябва да бъде преразгледан при първа възможност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Мен ме съмнява .че не би имало интерес към увеличение на текущи цени....,а за много по-висока не ми се мисли .
                            Зависи от това дали ще изгубят още 1 голям наемател следващия месец и от това дали приказките, които слушаме от поне година за "разговори" за нови наематели в Синерджито най-накрая ще се окажат изпълнени със съдържание /както казва Сл. Трифонов /.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Точно така, има кредит за камбаните бизнес център, за който даже казаха, че ще го обединят с новия, защото бил с по-лоши условия.
                              Относно новият закон съм 100% съгласен с Ван Бастен! Нормално е преди да инвестира, всеки човек да си прави сметка за собствените парични потоци! Когато съм инвестирал тук, съм имал някакви очаквиня, които се променят посредата на играта. Ще дам и един конкретен пример /абсолютен факт/. На един приятел жена му работи в банка и понеже говореше, че доста бързо може да ме уреди за кредит с добра лихва, когато се срина всичко, аз смятах да взема кредита, да накупя БРЕФ-ове и първоначално да изплащам вноските с мои пари, а във времето вноските да ми станат много по-малки от дивидента и просто да чакам ликвидация! какво би се случило с мен ако не ми го бяха отказали този кредит? Ако това не беше държавата и кредитът бе по-голям, със сигурност бих се консултирал с някой адвокат дали да не заведа дело даже! Още нещо - акционерите сме прецакани и то за сметка на банките! Тяхната сигурност главоломно расте за сметка на нас и това не доведе до преговаряне на условията! Защо банката иска ежемесечни вноски, а акционерите да нямат дори годишни?! Защо да не се разводнява капиталът на много по-висока цена?
                              Мен ме съмнява .че не би имало интерес към увеличение на текущи цени....,а за много по-висока не ми се мисли .

                              Коментар


                              • И за да не бъда разбран като хейтър, ще кажа, че днес купих около 1000 броя за приятелката ми. Тя има малко парички, но всеки месец довнася по малко и се стремя да и направя супер консервативен портфейл, за да не я откажа при първото "мяу на борсите". Засега има около 50% трейдинг, около 30% СФИ, тези 1000 броя БРЕФ и едни 500 Ароми. За мен към момента това са най-приемливите акции с относителна сигурност и все пак с някакъва вероятност за растеж. Не ми се ще да и купувам Алтерко, Доверие, Хим и т.н. Не че не вярвам в тях, но голяма волателност може да има там. Ако се задържи цената тук и прподпишат договора с Модис, ще допълвам от тук за нея.
                                Last edited by 15%; 29.11.2021, 18:14.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X