IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре дошъл!

    Коментар


    • Взех 7Т на 2 лв днес, надолу ще допълвам още

      Коментар


      • Груйче, ти имаш събран пакет и няма смисъл да излизаш..Дъното наистина не се знае..Дано фондовете и ИП не продават от техните..
        Last edited by Kiro; 03.10.2022, 16:45.

        Коментар


        • Дъното колко е, никой не знае, така че аз поне гледам мача - купил съм си колкото искам, нямам намерение да продавам в стил "махам сега, за да взема после по-евтино", щото не се знае знае ли се.

          Междувременно КЗК се задейства с 3 месеца моткане и 2 от 3-те жалби за изпънител по нашата линия на метрото паднаха. Сега чакаме да се оправят с последната (Метрополитен са идиоти, но това е друга тема) и да минат и през ВАС, ако има обжалвания. Тук най-доброто предстои...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            За съжаление познах.. Нови прогнози няма да правя, но ще дебна дъно за покупка..
            Дъното е 2 лв

            Коментар


            • Факт, Кире, позна - аз лично не го очаквах, за да съм честен, затова и купих по-рано. А можеше да взема с 10% отгоре акции, но нищо, здраве да е. От друга страна навреме продадох яйчарския капитал (единствената ми друга акция на БФБ), така че тези 10% все едно съм си ги взел

              Всеки сам си преценя, нали така
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                За съжаление познах.. Нови прогнози няма да правя, но ще дебна дъно за покупка..
                Позна Киро. позна! Как да не познаеш, като на БФБ преобладават не мечките, а зайците

                Коментар


                • За съжаление познах.. Нови прогнози няма да правя, но ще дебна дъно за покупка..

                  Коментар


                  • Коментар


                    • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

                      В момента, там в радиус от 500 метра има 3-4 офис сгради с 0% заетост, обявени за продажба. Най-близко можеш да ядеш на GoGrill-a на Кауфланд Слатина, да си купиш цигари или кола от бензиностанция Еко - Искърско Шосе. Да не говорим за банки, аптеки, мобилни оператори и други. Реално има голяма вероятност тази сграда въобще никога да не се напълни до 2029 година, точно поради липсата на каквото и да било около нея. Същото важи и за Камбаните.
                      Едно не мога да разбера - нарочно ли манипулираш, или просто си неграмотен/незапознат? По точки:
                      - банка има, и то каква - фибанкасъту са точно на 10 метра от Синерджи. Вече си правят и банерчетата за поредпочитан работодател със снимки от сградата
                      - мобилни оператори за чий са ти, идея си нямам - всеки грамотен човек плаща онлайн, през телефона, само бабките и идиотите се редят на опашка при оператора или тъчат от изи пей?
                      - аптека засега няма, ако се наложи, ще има - това е помещение от 20 квадрата и не знам в някои офис тауър да го има, освен на чичикака
                      - заведение за хранене и сега има на 100 метра в самия парк - явно никога не си ходил на място. Отделно вече се нае 700 квадртата помещение точно за тази цел
                      - кои са сградите в Тех парка (в Тех парка, не в Сусурлево, на забито място и строени преди 20 години с допотопни средства), дето да се продават? Че аз знам за продадени в района
                      - транспортната свързаност в момента с кола е почти перфектна - остава само да се пусне и улица Северна, която е почти готова
                      - Синерджи е мега, хипер, супер, дупер хай изпълнение откъм зелена сграда и прочие бълвочи, плюс предостатъчно места за зареждано на електротрошки
                      - очакваме метрото и тази сграда ще стане не топ, ами абсолютен топ в София - няма друга такава (е, ще почакаме 4 години, но така е с метрото)
                      - парцелът на Бриколжа вече го казвах около 50 пъти колко пари струва, особено с метро на самия му вход, да не се повтарям.

                      С две думи - който иска, нека си купува, който счита, че е шит - да продава. Има и някаква особено категория, дето продават с надеждата да купят по-евтино, щото се чака глобален спад. Може и да стане, може и да не стане - всеки сам си прецения. Аз вече съм си купил, колкото съм преценил за необходимо, и чакам уебинара - виж за уебинара са си за бой - преди 1,5 години с това ме привлякоха, освен с мега подценениете активи. И ще им набия канчетата, само да се включат - срамно е, че отебават така задълженията си
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                        Отдадоха търговско помещение 700 метра. Ще има къде да се купуват неща
                        Ти май не разбра, че само ресторанти и в случая само 1 не е достатъчно за 1 офис сграда (хората искат избор, включително работодателите). При тази ситуация, ще се направи монопол на храненето в тази офис сграда и собствениците на никому неизвестна компания от Благоевград ще могат да си вдигат цените както си искат, друг казус е уменията им да предоставят нужната услуга с нужното качесто. Офис сградите които се представят добре, тъй не са в полето. Трябват ти и други удобства, не може да отидеш да стоиш цял ден там, да не можеш да си платиш сметките за тока, телефона и други в обедната почивка. Силно се съмнявам, че текущите наематели които в момента са в сградата ще си подновят договорите и дори смятам, че е доста възможно да си използват брейк опциите.

                        Коментар


                        • Отдадоха търговско помещение 700 метра. Ще има къде да се купуват неща

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                            На събранието казаха, че почти ежедневно имат огледи, явно проблемът не е в мързела.
                            Трябва си време да се разработи и оживи района според мен. Все още както бях споменал няма едно кафе и сандвич откъде да си купиш там.
                            В момента, там в радиус от 500 метра има 3-4 офис сгради с 0% заетост, обявени за продажба. Най-близко можеш да ядеш на GoGrill-a на Кауфланд Слатина, да си купиш цигари или кола от бензиностанция Еко - Искърско Шосе. Да не говорим за банки, аптеки, мобилни оператори и други. Реално има голяма вероятност тази сграда въобще никога да не се напълни до 2029 година, точно поради липсата на каквото и да било около нея. Същото важи и за Камбаните.
                            Last edited by Econlav; 30.09.2022, 13:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                              Еконе, не знам какво работиш (по-вероятно нищо), но пак "разтягаш лакуми", както и преди си го правил. Впечатленията ми не са от "ходя на разходка и виждам как хората влизат в офис сгради", а дъщерята и синът работят в големи интернационални компании във Виена и Мюнхен и вече ходят поне 3 дни седмично в офисите, с тенденция да стане ежедневно. Аз самия работя в болница и хоум офис никога не е имало, макар да имам трудоустоена колежка със злокачествено заболяване, на която й разрешиха от фервалтунга в Берлин, да не идва на работа в разгара на първата епидемия, преди ваксините. Официално я водеха "хоум офис", но нищо не правеше, защото не може да лекуваш дистанционно.
                              Дори няма да се занимавам да ти отговарям, само ще кажа, че сравняваш сектор здравеопазване със сектор услуги.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                Приятелчета, тук е малко като при риболова. Допълвайте си тихо и кротко, без излишни нерви и тръшкане, без много шум и пъшкане. За съжаление при мен свободните парички привършиха. Дивидентът, макар и скромен бе реинвестиран, че и отгоре… След 2-3 години, ако няма ядрена война, ако все още сме живи и здрави, пак ще си говорим. Считам, че в средносрочен и дългосрочен план няма място за безпокойство!
                                Имаш 1 лайк от мен Чичо Манчо Вкарах дивидента, че и доста отгоре за 750 нови акции на 2.16 лв. Според мен тук някъде трябва да е дъното на настоящият срив (меко казано). Времето ще покаже. Аз съм дългосрочен и много не се кося от такива разпродажби. Единствено ги използвам за допълване.

                                Коментар

                                Working...
                                X