IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Странно, а при Атера няма ли? ...
    Колегата на който отговарям не сравнява с АТЕРА, а говори за "колко позиции на БФБ".. т.е. компаниите на борсата ни по принцип.
    Като се намесваш в разговора, поне вникни в неговото съдържание! Знаем те че адски мразиш Атера и Карол и търсиш всяка възможност да ги оплюеш, но това си е твой проблем. Не ни занимавай с него, моля!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Само 300K? А 2021 купиха има-няма 15 милиона и оттогава като почна един ръст - малииии. Случайно съвпадение, разбира се, убеден съм в това

      А това е специално за теб:



      Мисля, че коментарите оттук-натаък за телефоните на яхтсмените стават излишни
      Не бях чел това интервю, за което ти благодаря!
      Ето и още един цитат от него -

      При увеличението през 2008 г. акционер в „Адванс Терафонд“ става и Световна*та банка (чрез Международната финансо*ва корпорация) със 17.7 на сто от капита*ла на дружеството. „Екип на банката прави осем месеца дю дилиджънс, преди да се запи*шат акции“, си спомня Манолов. Световната банка е акционер до края на февруари 2021 г. (13 години), въпреки че обикновено тя при*тежава акции в подобни дружества за мак*симум седем години. Което за Радослав Ма*нолов е оценка, че дружеството е изградило сериозен бизнес с качествен модел. Акционе*ри в него са и по-голяма част от българските пенсионноосигурителни дружества, които са най-големите институционални инвестито*ри в български публични дружества.

      Без коментари!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

        Там мажо подпрял с 300 К мин. год. , а тук мажо сипал 70 К.
        Ясно защо.
        Само 300K? А 2021 купиха има-няма 15 милиона и оттогава като почна един ръст - малииии. Случайно съвпадение, разбира се, убеден съм в това

        А това е специално за теб:

        Първоначално изпратено от PR интервю на яхтсмените)
        В търсенето на подходяща земя се сблъсква с немалко проблеми, един от които е недоверието на собствениците. В някои райони него и сътрудниците му ги наричат „гастрольори“, които ще минат и повече няма да се върнат. Това обаче го амбицира допълнително. В хода на осъществяването на проекта той стига до това да изчисли колко е времевата ставка на една сделка – колко часа са необходими от началото до края на всяка сделка и колко хора са необходими за закупу*ването на 10 хил. декара земя. Сметките му показват, че за да стартира, ще са нужни поне 70 души. „Представях си как отивам при Станимир Каролев и му казвам, че ми е необходим такъв екип, при положение че в цялата група по това време имаше горе-долу толкова хора“, казва Радослав Манолов.

        Затова решава да предприеме друг ход. Започва да изгражда структурата с хора от капи*таловия пазар, които познава и на които има доверие. Постепенно успява да създаде екип от около 200 души, представители и пълномощници на компанията, които познават съответ*ния земеделски район. Организират се срещи със земеделци и собственици на земя, на които се обяснява с какво се занимава дру*жеството и с какво могат да си бъдат по*лезни взаимно. След като хората със земе*делска земя разбират, че екипът на „Адванс Терафонд“ има понятие от материята, идва и доверието.
        Мисля, че коментарите оттук-натаък за телефоните на яхтсмените стават излишни
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Няма нищо странно - това са двата адсица на родния пазар, макар и с различна насоченост, поради което са си конкуренти (до немалка степен). разликата е, че там се подпира, а тук се сипва от едни и съши яхтсмени - ясно защо. За всичко останало си напълно прав - и за двата адсица, за съжаление!
          Там мажо подпрял с 300 К мин. год. , а тук мажо сипал 70 К.
          Ясно защо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

            Трябва да си много недоволен от движението на цената на акцията, за да напишеш такава глупост!
            Аз гледам в бъдеще, не гледам в минало! Това ти е безплатен съвет от мен, за да минеш на следващо ниво на инвестиране. Моля!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
              Тука какво стана - продадоха доходоносните активи и останаха само празните. Догодина дивидент колко ще е ?
              Трябва да си много недоволен от движението на цената на акцията, за да напишеш такава глупост!
              Last edited by X_Y; 31.01.2023, 16:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Колко ще е дивидента догодина за 2023 като очаквания?
                Гарантирано по-висок!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

                  За да е коректно сравнението обаче трябва да бъдат взети предвид не само частичната ликвидация, а и плащанията по главницата на кредитите.
                  Колко ще е дивидента догодина за 2023 като очаквания?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p Разгледай мнение
                    Това постоянно сравнение с Атера а малко странно. Ако има прилики то те са в безпорния факт, че и двете не се управляват добре. Както запълняемостта на БРЕФ е под средната, така и рентите на АТЕРА са по-ниски от пазара. И при двете се дерат такси и разни хора си живуркат от тях без да си дават много зор.
                    От друга страна и двете носят прилична доходност и за хора, които не търсят максимален риск са добра алтернатива на банковия депозит.
                    Няма нищо странно - това са двата адсица на родния пазар, макар и с различна насоченост, поради което са си конкуренти (до немалка степен). разликата е, че там се подпира, а тук се сипва от едни и съши яхтсмени - ясно защо. За всичко останало си напълно прав - и за двата адсица, за съжаление!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Това постоянно сравнение с Атера а малко странно. Ако има прилики то те са в безпорния факт, че и двете не се управляват добре. Както запълняемостта на БРЕФ е под средната, така и рентите на АТЕРА са по-ниски от пазара. И при двете се дерат такси и разни хора си живуркат от тях без да си дават много зор.
                      От друга страна и двете носят прилична доходност и за хора, които не търсят максимален риск са добра алтернатива на банковия депозит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Некоректно сравнение!
                        Има включена частична ликвидация.
                        Странно, а при Атера няма ли? Отделно, както е отбелязал колегата Леопард, имаме и сериозно чистене на дълг - от предвидения за теглене 41 милионен заем за Синерджи бяха изтеглени 33 (другото се покри от Бриколажа във Варна), а в момента е останал 31. Камбаните също са намалили с 1 милка дълга си. Или иначе казано - това са 11 милиона дълг по-малко за 1 година. Как е, добре ли е?

                        За цената на имотЯта е друга тема - нарочно ги държат на по-ниска от реалната им стойност в отчета, за да не плащаме още кинти на МНИ (алчни са, но не чак толкова, колкото яхтсмените). Например Синерджи с 50 000 квадрата РЗП, от които 35 000 квадрата чиста офис площ е на стойност 80 милки в отчета - айде намери ми подобна сграда за подобна цена . Бриколажа е 18 милки - 18 милки, баце, за 15 декара с вход на метроспирка точно пред него (не на 500 метра и между блоковете, а точно пред него) и с лице на най-големия булевард в София с подстъпи и от двете страни на Цариградско шосе (основната пътна артерия в София). Това е не топ място, ми ултра топ място. Ама тези неща сме си ги дъвкали вече де, но нищо, пак ще си ги кажем - махат талаша, пълнят останалото и акцията моментално излита над 5 лева на този пазар сега с все осраната ликвидност. Но няма драма, 2029 е близо и аз не бързам за никъде
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Тука какво стана - продадоха доходоносните активи и останаха само празните. Догодина дивидент колко ще е ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Некоректно сравнение!
                            Има включена частична ликвидация.
                            За да е коректно сравнението обаче трябва да бъдат взети предвид не само частичната ликвидация, а и плащанията по главницата на кредитите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                              5,5% дивидентна доходност. Колко позиции от БФБ ще имат такава!?
                              Некоректно сравнение!
                              Има включена частична ликвидация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                                5,5% дивидентна доходност. Колко позиции от БФБ ще имат такава!?
                                бегай оттука бре, само Атера-та е истината, щото как беше рекъл Марк твен - купувайте земя, не я произвеждат вече. Отделно Бил Гейтс купува и сега ще ни чипира, за да ни изкупи по-евтино земята. А и в моя регион има сделки по 5000 лева декара (не се бъзикам - отделни парчета по долината Струма и за повече се продават, нищо, че ни един адсиц не бачка в югозапада, щото те си обичат само зърнарите)

                                Аз обаче наистина съм разочарован от дивидента и очаквах 15 стинки - не че е невъзможно да се гласуват и толкова на ОС, щото има откъде да се вземат парите и са налични, но явно ще зависи и от запъняемостта към лятото. Разочарован съм и от продажбата на 70 000 акции от Брешков, както и че не ги е обявил. Не са обявили и новия договор с МНИ, което си е липса на прозрачност отвсякъде.

                                Иначе отчетът е в полупозитивен тон, точно както е било и ИОС, но наематели все още няма. При това за нито една от трите ни офис сгради, като и трите са под средното за страната. И все пак нещата са почти на 6 откъм активи, а и метрото ще дойде до 4 години и Тех парка наистина ще стане ултра топ дестинация. А дотогава дано сме продали нещо от талаша и задължително да си пазим Бриколажа, щото ни е ултра специален с това метро (всеки път го повтарям). Дано намерят купувач на добри цени и за парцела на Околовръстното. Писах вече за сделката там на Сайт граунд - 27,3 дка за 18,2 милки лева, които пишат, че са в регулация и повечето са близо до нашите 15,5, от които 7,5 в регулация (слагам картинките, че ги нямаше на сайта на Капитал, та изрових от вестника)




                                Ми това е положението - аз си чакам заветното 3 през 2023, след кръглото 2 за 2022, после 4 за 2024 и т.н. до финала през 2029
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X