IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • около 6.7% дивидент по предварителни сметки...а Киро ще каже, че беше време, даваха 60%

    между другото, сметките ви по-надолу са грешни поради неотчитане на факта, че отчетната стойност на сградата е пазарна стойност, а не себестойност...а за дивидента след продажба ще се гледа второто.
    Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

    Коментар


    • http://www.x3news.com/displayCompany.jsp?bul=131350366

      Коментар


      • Благодаря на Маринката и на Кумру за мненията!
        Радвам се че моето невежество беше коригирано на време!
        Момчета искате да кажете че ще раздадат само разликата между 27млн(цената на сградата и то преди да продадат частта на Хюндай) и пазарната цена? А останалите парички не се ли раздават?
        Аз си мислех че дивелъпърските адсиц-ове раздават всичко и тъкмо се чудех как освен с нови акции или заеми, намират кеш за новите проекти .
        Ха дано наистина да тръгнат нещата, както казва Маринката.!
        Last edited by tony1975; 22.01.2011, 09:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Няма много мнения, е аз се разрових из нет-а и намерих един анализ, който казва че офис площ клас Б вървят от 800-1800 евро в София.

          Нека приемем че Камбаните е клас А(след толкова подобрения), а и този наемател дано помогне да продадат за 1200евро, та какво излиза:
          16 000кв.м.х 2400лева=38 400 000лева;
          10% за обсл.дружество остават 34 500 000
          да върнат част от заемите за около 10млн, пак за нас остават 24 000 000!!! А сега да ги разделим на 60млн акции...., я 0,40ст дивидент!!! а аз съм влязал на цена 0,34ст не е ли разкошно!?!?!?
          _______________________________________
          Дръжте под око и БУлленд, да не кажете че не съм предупредил!
          Тони, доста по-различно се смята:
          а/ печалбата е разликата м/у продажна и ОТЧЕТНА стойност. Тука ти трябва отчетната стойност. тя е около цената за която искаш да я продадеш тая сграда 1-во;
          б/ цената на такива сгради не е на кв. м. а на напр. 12-15 годишните й наеми, макс! тука сега ще ми наизлизат брокерчета, за да ми кажат, че цената е не повече от 7-10 годишните наеми, но това са златотърсачи. Серизни фондове биха били доволни и на 15 годишен наем;
          в/ освен 10-те % за УД-то има още поне 3-4% разхди които ги изпускаш;
          г/ сега точно когато всичко тръгва да се набалночва е малко кофти да седиш и да чакаш нещо да го продадат, за да вземеш диви в 2012 евентуално (поне за мен, но ти си си дългосрочен, което е похвално)...

          Успехи, нека има все повече инвеститори като теб на бфб!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Няма много мнения, е аз се разрових из нет-а и намерих един анализ, който казва че офис площ клас Б вървят от 800-1800 евро в София.

            Нека приемем че Камбаните е клас А(след толкова подобрения), а и този наемател дано помогне да продадат за 1200евро, та какво излиза:
            16 000кв.м.х 2400лева=38 400 000лева;
            10% за обсл.дружество остават 34 500 000
            да върнат част от заемите за около 10млн, пак за нас остават 24 000 000!!! А сега да ги разделим на 60млн акции...., я 0,40ст дивидент!!! а аз съм влязал на цена 0,34ст не е ли разкошно!?!?!?
            _______________________________________
            Дръжте под око и БУлленд, да не кажете че не съм предупредил!
            Тони - омешваш счетоводен резултат с парични потоци.Трябва да видиш балансовата стойност на сградата - по спомен беше около 30 мил лева.
            След като продадат сградата примерно за 40 мил ще останат 10 мил печалба. От печалбата отива за обслужващото и се формира подлежащата за разпределяне печалба.

            Заемите нямат общо със счетоводния резултат освен разходите за лихви.
            Сиреч ако искат могат да върнат заеми за 40 мил. както е примера (щото ще имат толкова кеш), но пак трябва да разпределят дивидент защото имат счетоводна печалба.

            Числата, които съм използвал са абсолютно произволни.
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
              А със сигурност ли търсят купувач?
              ДА, пише го в отчета!

              Коментар


              • А със сигурност ли търсят купувач?

                Коментар


                • Няма много мнения, е аз се разрових из нет-а и намерих един анализ, който казва че офис площ клас Б вървят от 800-1800 евро в София.

                  Нека приемем че Камбаните е клас А(след толкова подобрения), а и този наемател дано помогне да продадат за 1200евро, та какво излиза:
                  16 000кв.м.х 2400лева=38 400 000лева;
                  10% за обсл.дружество остават 34 500 000
                  да върнат част от заемите за около 10млн, пак за нас остават 24 000 000!!! А сега да ги разделим на 60млн акции...., я 0,40ст дивидент!!! а аз съм влязал на цена 0,34ст не е ли разкошно!?!?!?
                  _______________________________________
                  Дръжте под око и БУлленд, да не кажете че не съм предупредил!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Може ли някой от запознатите да сподели сграда от този клас и с наематели, може ли да прибере по 1000евро/кв.м. благодаря предварително.
                    Берт, Кумру, Проди?
                    Може и на лични.

                    Коментар


                    • Браво на БРЕФА

                      Коментар


                      • Може ли някой от запознатите да сподели сграда от този клас и с наематели, може ли да прибере по 1000евро/кв.м. благодаря предварително.

                        Коментар


                        • Най-добрите !!!

                          Коментар


                          • айде честито! сградата е отдадена на 100% и готова за продан, ако сключат договор за продажба, за левче не знам ама 0,70ст. ги минава със сигурност!
                            Last edited by tony1975; 21.01.2011, 17:54.

                            Коментар


                            • Не е лош , но са давали и по 0.47

                              Коментар


                              • То не че сега ще е лош...

                                Коментар

                                Working...
                                X