IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В каква валута да изтегля ипотечен кредит?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
    Официалното минаване към евро има много малко влияние върху оценката дали евро или лева е по-добре. По-голямо влияние има:
    1. Разлика в лихви
    2. Разлика в такси - поддръжка, превод, превалутиране
    3. Валутен курс на превалутиране

    От цялата ситуация не ти, а банката ще е на далавера.

    И понеже вица Е по темата:

    Питат Радио Ереван:
    - Как е най-добре за булката да бъде облечена в първата брачна нощ - с копринена или памучна нощница?
    Радио Ереван отговаря:
    - Все тая, и в двата случая ще бъде
    .....
    +1
    Като видях тая нова темичка и се сетих точно за този виц.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от aabbvv Разгледай мнение
      Здравейте,

      Предстои ми покупка на апартамент и се чудя дали лева или евро да е ипотечния кредит. Какво бихте ме посъветвали на фона на това, че до няколко години официално ще минем към евро?

      Благодаря.
      Мине се известно време и все едно и същи теми се пускат:

      Първоначално изпратено от iivvaa 24.01.2018, 13:08 Разгледай мнение
      Здравейте, нова съм в този форум. Предстои ми да тегля ипотечен кредит, навсякъде по банките ме съветват да е в лева, само че много вяра им нямам.. Заплата ми е в лева. Една от причините, поради които се колебая е индексът euribor, тъй като при него флуктуацията е по-малка, т.е. няма такава опасност чак толкова много да скочи, както евентуално sofibor.. Например последния 3м софибор е 0,015%, а към юли 2014г. е бил 0,785%, т.е. за период от 3г. и половина се е понижил с 0,77 пункта. Последния 3м юрибор е -0,329%, а към 01.07.2014г. е 0,206%, понижил се е с 0,535 пункта. След като по-плавно намалява, съответно и по-плавно ще се покачва юрибор, ако се появи някаква криза, не знам дали правилно разсъждавам? Друго, което ме притеснява относно софибор е, че той ще отпадне, уж тази година, и ще бъде заместен от друг близък индекс, който ще се изчислява не от БНБ, ами от регистриран и лицензиран администратор от ЕС. Ми те могат да сложат по-висок индекс и всички с изтеглени кредити ще увиснат жестоко. От друга страна ни предстои влизане в шенген и преминаване към евро.. В кой от двата варианта поемам валутен риск, ако кредита ми е в лева или евро? Това което са казали Горанов и шефа на БНБ е, че БГ ще премине към еврото на сегашния курс 1,95583, но кой ли знае със сигурност. Благодаря за отделеното време и внимание
      Намери темата "Ипотечен кредит в лева или евро?" и чети. Освен ако не искаш в турски лири или рубли, в такъв случай се извинявам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        А колко ще струват имотите след две години?Нека погледне джонката кавръчето кратунчо и ако иска да е като тях да чака
        Какво да ти кажа?Този филм го гледам от 30 г и винаги сценарият е един и същ.Една криза по борсите и банките веднага качват лихвите.Парите
        стават кът и имотите падат.Въпросът е кога ще започне,но щом големите инвеститори залагат масово на късо означава ,че скоро до лятото
        може да започне.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от aabbvv Разгледай мнение
          Здравейте,

          Предстои ми покупка на апартамент и се чудя дали лева или евро да е ипотечния кредит. Какво бихте ме посъветвали на фона на това, че до няколко години официално ще минем към евро?

          Благодаря.
          В биткойн.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            На този етап имотите са прекалено скъпи и в каквато и валута да теглиш набутацията ти е сигурна.Изчакай година две и като корегират тогава
            действай.Може да се окаже ,че заемът ти ще бъде двойно по-малък.
            А колко ще струват имотите след две години?Нека погледне джонката кавръчето кратунчо и ако иска да е като тях да чака

            Коментар


            • На този етап имотите са прекалено скъпи и в каквато и валута да теглиш набутацията ти е сигурна.Изчакай година две и като корегират тогава
              действай.Може да се окаже ,че заемът ти ще бъде двойно по-малък.

              Коментар


              • Eй хора човека пита в каква валута да тегли кредит а не дали ще се прецака.Пич аз не се чувствам компетентен да ти дам съвет.Кредити не съм теглил през живота си.Мога само да ти пожелая късмет и успех

                Коментар


                • Първоначално изпратено от aabbvv Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Предстои ми покупка на апартамент и се чудя дали лева или евро да е ипотечния кредит. Какво бихте ме посъветвали на фона на това, че до няколко години официално ще минем към евро?

                  Благодаря.
                  В каквато и валута да изтеглиш кредита, винаги ще си от страната на прецаканите.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Официалното минаване към евро има много малко влияние върху оценката дали евро или лева е по-добре. По-голямо влияние има:
                    1. Разлика в лихви
                    2. Разлика в такси - поддръжка, превод, превалутиране
                    3. Валутен курс на превалутиране

                    От цялата ситуация не ти, а банката ще е на далавера.

                    И понеже вица Е по темата:

                    Питат Радио Ереван:
                    - Как е най-добре за булката да бъде облечена в първата брачна нощ - с копринена или памучна нощница?
                    Радио Ереван отговаря:
                    - Все тая, и в двата случая ще бъде .....
                    Last edited by RUBLA; 02.02.2021, 09:55. Причина: Спазвайте добрия тон!

                    Коментар


                    • В каква валута да изтегля ипотечен кредит?

                      Здравейте,

                      Предстои ми покупка на апартамент и се чудя дали лева или евро да е ипотечния кредит. Какво бихте ме посъветвали на фона на това, че до няколко години официално ще минем към евро?

                      Благодаря.
                    Working...
                    X