IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    There’s an old saying... which is obviously a generalization.... “Take a millionaire’s money away, and they will soon be a millionaire again, give it to someone without any money, and they will soon be poor again.” With that in mind, I’d be curious if someone tracked who will be the long term winners and losers of last week’s “Reddit-robinhood” phenomenon.

    A bunch of basement dwellers just got the taste for high stakes gambling and I’m guessing the fallout won’t be pretty.


    Did you like this thesis and point of view?
    Сега я да попитам аз така наивно, ако вземеш парите на един уморен 50 годишен заплатаджия той ще може ли да ги възстанови ? Как мислиш Плевенски ?

    Коментар


    • There’s an old saying... which is obviously a generalization.... “Take a millionaire’s money away, and they will soon be a millionaire again, give it to someone without any money, and they will soon be poor again.” With that in mind, I’d be curious if someone tracked who will be the long term winners and losers of last week’s “Reddit-robinhood” phenomenon.

      A bunch of basement dwellers just got the taste for high stakes gambling and I’m guessing the fallout won’t be pretty.


      Did you like this thesis and point of view?

      Радев, коментирай моля те, ще се сриваме ли сега с тез Робинхудовци. Мисля добре съм подходил да влизам по малко 2 пъти месечно, сега хващам ниски нива на кривите. Наведнъж се влиза ако очакваш движение само нагоре.
      Last edited by bulgarian lev; 03.02.2021, 00:36.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Митак изкарай си бръмбарите от главата че в София е по по най.Не е не е било и никога няма да бъде.Те и от Крумовград не бягат и от Козлодуй не бягат.И от много други места не бягат..А от София бягат и в посока село и в посока навън.Тва със сервитьорките също не е вярно.Разходите за живот извън големите градове са и по ниски...Ако си чел ЕС категорично отказва да налива повече пари в София и издърпа ушите на Бойко не може всичко в София...но ще се изживее и това.Та понеже каза сервитьорките.Аз па да ти кажа че у село арендаторите са много по богати от софийските земеделци..В Плевен има едни юнаци дето пекат на жар пилета кебапчета пържоли кюфтета кърначета наденици.Минимум инвестиция супер оборот.Всеки сбира пълни чантата и дома.Не подценявайте хирата и местата извън София
        Знам и аз едни юнаци в Плевен на ул. Неофит Рилски. Съвсем близо до пресечката с бул. Георги Кочев. Конски кебапи даже опитах...не ми харесаха обаче. Иначе както казваш - всякакви скари и жар гъдели.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zemedelec

          Ти от къде знаеш, аз от колко години работя с имоти? Отново проява на нисък интелект!
          Отколкото и години да работиш с имоти' само имаш импулс да се самоубиеш' предвид реалните цени. Защо' като другите бягаш' а не ги приемеш " профи"?
          земеделец хахахаха хаааааааа!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zemedelec Разгледай мнение

            Как може да твърдиш подобни небивалици, хайде сега вземи си подкрепи твърденията с някое и друго изследване, ти си най-голословният потребител във форума. Как може да отричаш, два основни фундамента на пазара на Ни за жилищни нужди.
            Неграмотен е просто.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              1900 лв някой друг път ! Дай офиц.статистика , а ако неможеш се посипи с пепел ,брокерИце !
              По-прости от брокерите няма, може би само бакшишите ги конкурират.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Начи требе още да растат цените. Кога преди пет годин каръка почна да рути цените средната заплата у софия бе 1200 лева, сега е 1900...
                1900 лв някой друг път ! Дай офиц.статистика , а ако неможеш се посипи с пепел ,брокерИце ! Към днешна дата обаче !
                Last edited by pa4anga; 02.02.2021, 21:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zemedelec Разгледай мнение

                  Изключително икономически неграмотен човек си, хванах се за главата, честно. Правиш нелепи сравнения и не взимаш в предвид куп фактори.
                  Ти' па страшно грамотен' дошъл тук от 5 месеца и ни ограмотява' НАС' дето работим с имоти от десетилетия...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    "собствениците на имоти са месото в сандвича" - доста нагла статия на фона на това че според брокери а и в пресата, "месото" може да продаде въпросния имот на печалба, нали само за миналата година има 10% покачване. Ама май не е точно така и просто ги е страх да си кажат истината. Каква брадва се готви само
                    Това не е в България,постнах статията за да се види процеса,и реално какво се случва.В България всичко се крие,никога не се казва истината,до последно е така.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Мерак с пари се гАси.

                      Продавай я тая гробница и си вземи някой просторен и обзаведен апартамент в София. Може да не е Лозенец или Изток, по-важно е по пантофи да влезнеш. Времето е ценно, не си струва да го пилееш по ремонти и майстори.
                      Дай 1/2 милион и е твоя? Аз с ремонти вече не се занимавам - не съм здрав за това. Като огладнеят строителите и почнат да ми се молят ги чака 1-2 месеца работа за 5к лв, а не за 5 дена да искат 5к
                      И за котур не я сменям.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        "собствениците на имоти са месото в сандвича" - доста нагла статия на фона на това че според брокери а и в пресата, "месото" може да продаде въпросния имот на печалба, нали само за миналата година има 10% покачване. Ама май не е точно така и просто ги е страх да си кажат истината. Каква брадва се готви само
                        Вземаш си едни пуканки и гледаш мача...
                        Лошото е че ще има продължения докато всички минем под ножа
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zemedelec Разгледай мнение

                          Изключително икономически неграмотен човек си, хванах се за главата, честно. Правиш нелепи сравнения и не взимаш в предвид куп фактори.
                          Ти' па страшно грамотен' дошъл тук от 5 месеца и ни ограмотява' НАС' дето работим с имоти от десетилетия...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.investor.bg/po-sveta/453...-naemi-321127/
                            Британски собственици на имоти: Банките да споделят бремето на неплатените наеми

                            Зададохме един и същи въпрос на почти всички банки за ваканции върху капиталовите и лихвените плащания и нито една от тях не даде разумен отговор. Повечето собственици работят с наематели за постигането на разумни споразумения, но някои от големите вериги се държат много несправедливо“, коментира Кевин Холинрейк, депутат от Консервативната партия и съпредседател на Парламентарната група за справедливо банкиране за бизнеса, включваща представители от всички партии.

                            Натиск на кредиторите

                            Но има признаци, че кредиторите започват да оказват натиск върху кредитополучателите си, които са собственици на имоти, в момент, когато пандемията навлиза във втората си година.


                            Форумът на собствениците на имоти, който представлява около 200 британски собственици, е изпратил писмо до държавни агенции с настояване за снизхождение от страна на банките. Те искат ваканции върху лихвите и капиталовите плащания за заеми, обезпечени с имоти, където не е платен наем заради извънредните правила.

                            Притиснати между лишените от средства наематели и настоятелните кредитори, „собствениците на имоти са месото в сандвича“, казва Адам Кофър, президент на групата, създадена по време на пандемията. „Ще имаме огромен дълг, когато изтече мораториумът, а ако правителството го удължи, то просто ритва канчето надолу по пътя“, допълва той.
                            "собствениците на имоти са месото в сандвича" - доста нагла статия на фона на това че според брокери а и в пресата, "месото" може да продаде въпросния имот на печалба, нали само за миналата година има 10% покачване. Ама май не е точно така и просто ги е страх да си кажат истината. Каква брадва се готви само

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              Ето че и тази сграда, за която ви говорих досега, излезе на пазара официално. Много добре е изпипана - лично аз се убедих в това, а знаете какви са ми критериите.
                              2300 без ДДС е цената (да се чете 4000 с ДДС на база реална квадратура).

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61219987680829
                              От чертежите, макар и да не са с добро качество в обявата, останах с впечатлението, че спалните са с ширина до 3 метра, което за мен си е тясно. Една от причиените да се окажа от купения от мен апартамент в Лагера беше точно тази ширина, макар и самите стаи да бяха 15 м2. Като сложа едно легло 2 метра и после трябва да се спъвам в него, за да мина в другия край на стаята. Направо не ги разбирам тез проектанти как им ги раждат главите подобни разпределения. То да кажеш, че ги наблъскват така стаите, че да излязат повече апартаменти, ама нали плащаме по 20 % общи части. Ми направи един двустаен вместо един етристаен, но всичко друго да е просторно поне.
                              Гледах един проект на Меркурий в Лагера, идеални разпределения, ама докато се наканя и свястното се изкупи, макар, че седяха доста време много свободни апарти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Друг я е построил - аз я купих за 7-8 заплати и налях още 30-40 . Имал пари дал. Като нямаш искаш, като имаш виждаш че повече от 100кв ЧИСТО не ти трябват. СЪЩО И МАКС 2 ЕТАЖА. Ама този акъл ми дойде като се разболях ... и си ползвам само 2 етажа. 3-тия стои направен и заключен, като гръчко. На тавана така си стои на купчина материали за 4к лева, в мазето още толкова - най-вече грес 80-90кв ...
                                Мерак с пари се гАси.

                                Продавай я тая гробница и си вземи някой просторен и обзаведен апартамент в София. Може да не е Лозенец или Изток, по-важно е по пантофи да влезнеш. Времето е ценно, не си струва да го пилееш по ремонти и майстори.

                                Коментар

                                Working...
                                X