IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По отношение на средната цена от справката - според моите наблюдения част от офертите са изтеглени от пазара от където идва и спада в извадката ти. Освен това ако се задълбочи понижението добрите оферти, които не е належащо да се продават, се изтеглят. Остават продънени панелки, които така или иначе са интерес за много малко хора

    Коментар


    • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6c7yjg&f1=1

      Резултат от Вашето търсене на:
      Вид имот: 2-СТАЕН,
      Местоположение: град София

      Особености: Тухла
      Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

      Средна цена на имотите в извадката: 88602 euro
      Средна цена на кв.м: 1267 euro.

      паднахме под границата от 1270

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Имаше някава шведска банка дето даваше на фиктивна отрицателна лихва, казвам фиктивна защото таксите им бяха по високи и в крайна сметка реално не е отрицателна

        На мен други неща са ми по интересни

        1-во Неразбирането на ниските лихви и последиците от тях - Тук в главите не олимпийците битува мита че повишителите желаят ниски лихви

        Ниските лихви говорят за ниска възвръщаемост от имотите, отиването на лихвата към нула води до възвръщаемост около нула - Ама щел да ми бъде евтин кредита какво те брига че ще е евтин кредита след като ти не можеш да получиш възвръщаемост от имота ????
        Около 2000-та лихвите бяха над 10% който е купил тогава е най на далавера така че аз на ниски лихви не се радвам
        Доходността е относителен измерител, а не абсолютен. 0% може да е висока доходност в определени случаи, а например 5% да е ниска доходност в други случаи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Един брокер, цитира друг брокер, от платено прес-съобщение.
          Orthodox не е брокер' той е трол

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Достъпни жища и в момента има в покрайнините на София Бутонец например - Ако говориш за безплатни жилища и такива ще има но хората дето ще бъдат настанени там и така и така не са фактор на пазара

            За ниските лихви прочети предишният ми пост

            Ако се махне мораториума цените ще паднат с 30%
            Преди обаче да падне мораториума се приготви за едно поне 20% поскъпване тази година и после като поевтинеят с 30% вероятно ще си много доволен но все така под наем
            гладен брокер - ръст и сделки сънува

            е сега тръгват да растят
            само днес са 4 % ръст
            хихиххихи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Един брокер, цитира друг брокер, от платено прес-съобщение.
              лека поправка колега
              цитиращия НЕ МОЖЕ да бъде брокер

              все пак и там имат минимум изисквания

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                И аз така мисля, цените си се покачват с и без темата. От началото на новата година с около +10% според песимиста. Ако продължава така купата за пореден ще се окаже прав, а чеканьето за перонЯ ще се удължи до 2029-та.
                Когато Апофис мине през 2029-та, чакащите на перона ще се отпечатат на него като Исус на торинската плащеница.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Имаше някава шведска банка дето даваше на фиктивна отрицателна лихва, казвам фиктивна защото таксите им бяха по високи и в крайна сметка реално не е отрицателна

                  На мен други неща са ми по интересни

                  1-во Неразбирането на ниските лихви и последиците от тях - Тук в главите не олимпийците битува мита че повишителите желаят ниски лихви

                  Ниските лихви говорят за ниска възвръщаемост от имотите, отиването на лихвата към нула води до възвръщаемост около нула - Ама щел да ми бъде евтин кредита какво те брига че ще е евтин кредита след като ти не можеш да получиш възвръщаемост от имота ????
                  Около 2000-та лихвите бяха над 10% който е купил тогава е най на далавера така че аз на ниски лихви не се радвам

                  2-ро Хора дремещи на по една заплата на перона с нетърпение очакват да се срине икономиката без да си дават сметка че именно те ще изядат най голямата хурка
                  така така = кой рева за некви такси за контейнерче?
                  Най реват и ще реват търгашите дето НИЩО не произвеждат
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Ако нямаше мораториум изобщо цените щяха да са 30% надолу без съмнение. Сега ако го махнат мораториума има психологическа нагласа че пак могат да го въведат или друго облекчение по всяко време съответно спада ще е по-малък. Но ако го нямаше миналата година, тоя инвентар щеше да е почти половината от продажбите, пълен срив.

                    Ако влезем в еврозоната пак няма да имаме достъп до най-ниските лихви. Най-ниските лихви са запазени само за много големи играчи които емитират бондове с висок рейтинг, от сорта на Луи Витон сделката. Такива в България няма. А докато влезем в еврозоната данъците ще са се вдигнали до невъобразими нива, оня ден Дянков говореше. Днеска по блумбърг също. ЕС ще събира и федерално дотогава. Да не говорим че директивата за достъпни жилища ще е в сила още тази година или за фискалното изравняване.
                    Достъпни жища и в момента има в покрайнините на София Бутонец например - Ако говориш за безплатни жилища и такива ще има но хората дето ще бъдат настанени там и така и така не са фактор на пазара

                    За ниските лихви прочети предишният ми пост

                    Ако се махне мораториума цените ще паднат с 30%
                    Преди обаче да падне мораториума се приготви за едно поне 20% поскъпване тази година и после като поевтинеят с 30% вероятно ще си много доволен но все така под наем

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
                      Хайде време беше след кратко спиране' отново НАГОРЕ
                      https://money.bg/property/ekspert-ts...no-nagore.html

                      р.s. Разбирам' че някои се разстройват до болка....
                      Един брокер, цитира друг брокер, от платено прес-съобщение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Имаше някава шведска банка дето даваше на фиктивна отрицателна лихва, казвам фиктивна защото таксите им бяха по високи и в крайна сметка реално не е отрицателна

                        На мен други неща са ми по интересни

                        1-во Неразбирането на ниските лихви и последиците от тях - Тук в главите не олимпийците битува мита че повишителите желаят ниски лихви

                        Ниските лихви говорят за ниска възвръщаемост от имотите, отиването на лихвата към нула води до възвръщаемост около нула - Ама щел да ми бъде евтин кредита какво те брига че ще е евтин кредита след като ти не можеш да получиш възвръщаемост от имота ????
                        Около 2000-та лихвите бяха над 10% който е купил тогава е най на далавера така че аз на ниски лихви не се радвам

                        2-ро Хора дремещи на по една заплата на перона с нетърпение очакват да се срине икономиката без да си дават сметка че именно те ще изядат най голямата хурка
                        В Германия където лихвите са може би най-ниски от 10 години, под 0.3% за ипотеки има, под 1% за фиксирани 20-годишни, възращаемостта от имотите беше колкото в България. Очевидни глупости плещиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Значи, ако мораториума върху кредитите спре, ще има понижение на имотите? Чакаме -30%, само с отчитане на инфлацията или без са тези проценти, не разбрах.

                          А какво ще стане когато влезем в еврозоната, приемем еврото и изведнъж бизнеса и гражданите имат достъп до кредити с отрицателна лихва? Дали ще повлияе на цените на имотите нагоре?
                          Ако нямаше мораториум изобщо цените щяха да са 30% надолу без съмнение. Сега ако го махнат мораториума има психологическа нагласа че пак могат да го въведат или друго облекчение по всяко време съответно спада ще е по-малък. Но ако го нямаше миналата година, тоя инвентар щеше да е почти половината от продажбите, пълен срив.

                          Ако влезем в еврозоната пак няма да имаме достъп до най-ниските лихви. Най-ниските лихви са запазени само за много големи играчи които емитират бондове с висок рейтинг, от сорта на Луи Витон сделката. Такива в България няма. А докато влезем в еврозоната данъците ще са се вдигнали до невъобразими нива, оня ден Дянков говореше. Днеска по блумбърг също. ЕС ще събира и федерално дотогава. Да не говорим че директивата за достъпни жилища ще е в сила още тази година или за фискалното изравняване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

                            За това, в червеното, ще посочиш ли поне една банка в еврозоната, която да го прави (може и да не е в еврозоната)?
                            Имаше някава шведска банка дето даваше на фиктивна отрицателна лихва, казвам фиктивна защото таксите им бяха по високи и в крайна сметка реално не е отрицателна

                            На мен други неща са ми по интересни

                            1-во Неразбирането на ниските лихви и последиците от тях - Тук в главите не олимпийците битува мита че повишителите желаят ниски лихви

                            Ниските лихви говорят за ниска възвръщаемост от имотите, отиването на лихвата към нула води до възвръщаемост около нула - Ама щел да ми бъде евтин кредита какво те брига че ще е евтин кредита след като ти не можеш да получиш възвръщаемост от имота ????
                            Около 2000-та лихвите бяха над 10% който е купил тогава е най на далавера така че аз на ниски лихви не се радвам

                            2-ро Хора дремещи на по една заплата на перона с нетърпение очакват да се срине икономиката без да си дават сметка че именно те ще изядат най голямата хурка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение
                              Хайде време беше след кратко спиране' отново НАГОРЕ
                              https://money.bg/property/ekspert-ts...no-nagore.html
                              Кавръковата справка също го показва всеки ден.

                              Резултат от Вашето търсене на:
                              Вид имот: 2-СТАЕН,
                              Местоположение: град София

                              Особености: Тухла
                              Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                              Средна цена на имотите в извадката: 88809 euro
                              Средна цена на кв.м: 1282 euro.

                              Last edited by mibova; 04.02.2021, 11:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Това го обясняваше 20000лв заплата, че имало такива лихви за бизнеса из еврозоната и затова нашия бил неконкурентен. Ако знаеш колко е стандартна лихва по ипотека в еврозоната, информирай ако може.
                                Има,но разликата е под формата на такси,което на практика изключва отрицателните лихви за ип.кредит.

                                Коментар

                                Working...
                                X