IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз за златото още август (кога чукна 2000$) писах, че е време за продажба.

    Пак тогава за борс. спад септември писах, но са затрили старата тема?

    Така че кой внимавал - внимавал!

    Кьорав карти не играе...
    Last edited by Julius_BG; 08.02.2021, 17:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      Ти си от най-циментовите глави тук. (не го казвам с лошо)

      Но ако това са единствените две алтернативи, за които си чувал (имот/влог), значи не си за тоя форум!
      Юлка, ако не ме лъже паметта ти беше по тази част... в евро....


      Нямам представа как е Ледчо, но за мен мога да ти кажа, че хазарт не играя от ТОХ-а / ака Манджата/, картината горе не виждам с какво е по-добра от имотите / и тва при идеални условия без загубите по пътя/. Дано да си продал преди 6 месеца и парите да са стигнали до единственото нормално място за тях....имотУ :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Борси,акции,имоти,биткойни,бизнес,....питам те,КАК ти решаваш къде ще отидат чуждите пари ???И то пари на хора които отдавна са в час,дори повече и от теб и от мен,къде какво се случва и в България и по света...???
        Каврък в един култов наш филм Антон Радичев казва алоооууу кибиците ако обичате....Ти си най големия кибик тука имоти нямаш ама раздаваш мозък

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          За какво ги предупреди да си държат парите на влог 1% вместо на 5-6% наем плюс поскъпване на имота с ръста на инфлацията

          Тия дето са ви послушали сега вече имат високоволтови сигнали - Ток ги бие яко
          Ламби тока и напрежението са различни неща

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Жонка ти виждал ли си балон да се надува с темпа на инфлацията 5-10% съпроводен със съответният ръст на заплатите 5-10%

            Аз такъв балон не съм виждал - За да имаш балон трябва да започне да се губи фундамента - Тоест ръстът на имотите значително да изпревари инфлацията и заплатите

            Това нещо го видяхме за първи път 2020 - Увеличена безработица почти никакъв ръст на заплатите, и ръст на имотите

            Ето така започват балоните когато се загуби фундамента и ще завърши като все друг балон в миналото с рязък ръст на цените докато не се спука или докато държавата административно не го охлади преди да е придобил застрашаващи размери
            Фундаментът не е инфлацията, а вътрешната стойност, която носи активът. И балонът се пука, когато участниците на пазара преценят, че стойността не отговаря на цената.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              За какво ги предупреди да си държат парите на влог 1% вместо на 5-6% наем плюс поскъпване на имота с ръста на инфлацията

              Тия дето са ви послушали сега вече имат високоволтови сигнали - Ток ги бие яко
              Ти си от най-циментовите глави тук. (не го казвам с лошо)

              Но ако това са единствените две алтернативи, за които си чувал (имот/влог), значи не си за тоя форум!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Ножицата "наем-заем" се разтваря:
                https://money.bg/property/naemite-v-...naha-s-15.html
                Рентиерите бяха предупредени още мин. год.
                Но по-нисковолтовите са свикнали само ръст да сънуват.
                За какво ги предупреди да си държат парите на влог 1% вместо на 5-6% наем плюс поскъпване на имота с ръста на инфлацията

                Тия дето са ви послушали сега вече имат високоволтови сигнали - Ток ги бие яко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Половината свят се е изпокрил по миши дупки и заврял на муцуните си парцали ВИЕ РЪСТ СЪНУВАТЕ !?!?!
                  Ти си единственият дето сме чували да е продал и да се е покрил, беше казвал че е голяма дупката дето си се скрил сега да разбираме че е миша?

                  Коментар


                  • Ножицата "наем-заем" се разтваря:
                    https://money.bg/property/naemite-v-...naha-s-15.html
                    Рентиерите бяха предупредени още мин. год.
                    Но по-нисковолтовите са свикнали само ръст да сънуват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Нещата са ми ясни кристално :-), но няма смисъл да навлизам в детайли....
                      Само ще продължа малко посоката и задам следната чуденка - когато човек има повече от 1 имот - примерно 2, 3, 5, 10, 20 + и му се навирва кеш какво прави ? Знам че за хора, копито нямат все още нито 1 имот това не е въпрос и врага са брокерите..., но всъщност така е устроен света , че обикновено парите се навирват в тези хора с повече от 1 имот....
                      Аз зная какъв отговора му защото съм в подобна ситуация, Дури също, Левчо и ти също , но за останалите докато се борят за първи е мъгла...., но отново неизбежен процес.... защото все повече хора са в подобна ситуация....
                      Аз не съм такъв оптимист за настоящите цени защото мисля, че строителите ще компенсират и уловят на зелено голяма част от силата, банките пипат меко, държавата послъгва за инфлацията и дава измамно спокойствие за кеша.... Като цяло Българите са консервативни нерешителни / трябват топки да купиш на ''върха'' защото това са често спестяванията на няколко семейства за цял живот....
                      Според мен усещането, че има нещо гнило с кеша им ще започнат от догодина и ще продължат до 22-23....

                      ПП От друга страна щом в Щатите който е водещ световен пазар като цени и обеми може да има 13% ръст / за всичко/ не виждам какъв шок би било 20% ръст да има за градче като София, което е с размера на Щатско предградие....
                      Половината свят се е изпокрил по миши дупки и заврял на муцуните си парцали ВИЕ РЪСТ СЪНУВАТЕ !?!?!
                      Last edited by X_Y; 08.02.2021, 16:05.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                        ЛЕД е прав в едно - балонът е факт. Но не започва сега да се надува, а е вече надут. Не твърдя, че ще се спука точно тази година - може да се издуе още повече. Но все в един момент в бъдещето такова спукване ще има.
                        Жонка ти виждал ли си балон да се надува с темпа на инфлацията 5-10% съпроводен със съответният ръст на заплатите 5-10%

                        Аз такъв балон не съм виждал - За да имаш балон трябва да започне да се губи фундамента - Тоест ръстът на имотите значително да изпревари инфлацията и заплатите

                        Това нещо го видяхме за първи път 2020 - Увеличена безработица почти никакъв ръст на заплатите, и ръст на имотите

                        Ето така започват балоните когато се загуби фундамента и ще завърши като все друг балон в миналото с рязък ръст на цените докато не се спука или докато държавата административно не го охлади преди да е придобил застрашаващи размери

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Твоята логика я виждаме имотите едвам едвам се увеличават срещу тях кеша расте в геометрична прогресия но това за теб това не значи нищо

                          Бъди жив и здрав
                          Нямам моя логика, а само давам пример как звучи твоята логика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Лева е казал че на тия цени не влиза ,всички са така и ти .
                            Не аз казах нещо по различно

                            че цените не ми отърват и когато това се случи почвам да се оглеждам за други възможности

                            И за да те успокоя - В края на Януари купих, но не мисля да ви давам подробности щото после една седмица ще виете от кеф ако ви кажа какво и за какви пари съм го купил. Както стана миналата година.

                            Пожелавам ти и ти да можеш да купиш тази година защото догодина ще ти е още по трудно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              600 000 жилища по каквато кажеш средна цена правят по-голям обем за инвестиране от депозитите в справката ти. Но не това беше важното в мнението ми, а неправилната логика, която прилагаш. Няма как да решиш, че това са потенциални пари за имоти, както и не може да кажжем, че утре всички ще се откажат от жилищата, за да инвестират в нещо друго.

                              А за "цифрите" (аз бих ги нарекъл числа), казах ти, че са грешни. Или нещо си объркал справките, или сметките.
                              Твоята логика я виждаме имотите едвам едвам се увеличават срещу тях кеша расте в геометрична прогресия но това за теб това не значи нищо

                              Бъди жив и здрав

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


                                Според мен усещането, че има нещо гнило с кеша им ще започнат от догодина и ще продължат до 22-23....

                                Песи тези дето ще го получат това усещане 22-23 ще е придружено със силно горчив вкус

                                Както и преди няколко месеца писах - Има над 100 000 с потенциал да купят и срещу това имоти с редовни документи обявени за продажба в София са под 3000бр

                                Тоест само за първите 3% които придобият това усещане ще има възможност да купят имоти на цени близки до сегашните или с +20%

                                Останалите 97% ще го придобият следващата година когато вече ще е доста късно и ще започне истинското избиване на зъби

                                Коментар

                                Working...
                                X