IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga

    Тихо се сипе...... спри да се пънеш ,че хемороидите вече са ти за операция и можеш от кръвозагуба да умреш. Детските филмчета не са ти помогнали да разбереш ,че си лай...о ! При това опитващо се да омирише всичко около себе си .
    Добре де' аз се държа добронамерено' цитирам светила' а ти какво правиш? Не проявяваш капка разум' а се нервиш на мен защо? Щото не се е случил твоя невъзможен сценарий. Обиждаш' слаба личност' слаба ракия

    Коментар


    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

      Значи брокерите най-много са намазали в годините непосредствено след 2008. НО чакай... то тогава броят на сделките се е сринал, хмммм...
      Разкри още един брокер в темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
        Купуваш евтино - Продаваш скъпо. Това е капитализЪма!
        Купуваш евтино и продаваш скъпо когато са ценности, арт, бижу или борсово търгувани активи. Или алъш вериш - фалшификати, копия, антикварни стоки. С имотите не е точно така, едни имоти са ликвидни, други не, едни са заети и генерират наем макар и с променлива доходност, други не.
        Ако си сигурен че един имот макар и с по-висока от обичайната пазарна цена един ден ще има и капиталова и текуща доходност е по-добре да го ковнеш отколкото да чакаш да падне цената. Не си само ти и това което го знаеш и цениш го знаят и други...няма да се доредиш. Да чакаш дъно на имот е по-безрисково ако си склонен на компромиси и купуваш за себе си или деца, внуци...за инвестиция гледаш да нямаш кредит и ако това е твоя имот забиваш директно. Утре го няма.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          При як спад сделиките ще зациклят за кратко време. Ще има продавачи. И купувачи на имоти които си заслужават. Но те ще се появят късно. Добрите имоти се скриват от пазара. Труден период за брокерите. Но с ръст и толкова грамотни люде схващайки балона пак не е безспир търговията, така че брокерите свиват разходите. Съкращават персонал големите компании, малките се оправят по-добре. 5 лева да изкарат са си негови/техни. Големите им лапат 80% от комисиона.
          Четейки написаното оставам с впечатлението ,че мисилш ,че краткото време е месеци . Аз не съм на твоето мнение,особено при криза като днешно заформящата се в която има прекалено много неизвестни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            А на теб ако ти "текне" че при як спад никой няма да купува ще бъде забележително постижение !
            При як спад сделиките ще зациклят за кратко време. Ще има продавачи. И купувачи на имоти които си заслужават. Но те ще се появят късно. Добрите имоти се скриват от пазара. Труден период за брокерите. Но с ръст и толкова грамотни люде схващайки балона пак не е безспир търговията, така че брокерите свиват разходите. Съкращават персонал големите компании, малките се оправят по-добре. 5 лева да изкарат са си негови/техни. Големите им лапат 80% от комисиона.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga

              Тролче, магистър геодезист съм ,да кажем ,че това което ти разбираш го хващам по 100. Как ти се струва или тролския ти мозък ще ака пак в темата ?!
              Внимавай с определенията и квалификациите' щото и аз съм тренирал за ръце и в добрите ми години бях заприличал на Серджо Олива. Един геодезист разбира от имоти' колкото Ум' белия делфин от проучванията на Жак Ив Кусто.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Бах тая сриваща се цена вече 3 години я чакаме и тя все зад ъгъла се крие

                Пак да ви питам - Абе вие очи имате ли???
                А ти очи нямаш ли че март миналата година спасяваха цените на имотите със 20 трилиона помощи, 20% от които отидоха директно за ипотеки. И все повече и повече трябва да наливат за да те спасят още няколко месеца. Кой месец точно ще спре спасяването не знаем, но знаем че предстои. Дори на така очакваната инфлация от брокитата, първия сигнал за нея ще са високите лихви. Няма как банките да правят пари от ипотеки пък да държат ниски лихви. В абсол'тен капан сте ми в момента. Ни инфлация, ни дефлация ще ви носи приходи. На изкуствено дишане сте и после край.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Ти нямаш глава питаш нас дали имаме очи ?! А де от къде ти дойде на "акъла"....
                  Откъде пък очи у вифаджия' не са ли само бицепси' трицепси и квадрицепси?
                  Сетих се друго' ти точно откъде ли би имал някаква дори бегла експертиза в имотната тема?. Никогаш никой от нас не е чул или видял да си участвал в пазара на НИ' като купувач или продавач.....или и ти като 24 годишния ще речеш' че го схващаш фундамента...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    със сигурност ще се срине спрямо ценните метали, а спрямо хартията е 50/50 щанса да има някакъв спад преди обезценката и рестарта, които се задават на хоризонта.
                    Тоест залагаш на скок на златото - Трудна работа там не са пазарни нещата и го натискат надолу не виждам в тази година да се вдигне значително над 2000

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Ти нямаш глава питаш нас дали имаме очи ?! А де от къде ти дойде на "акъла"....
                      Аз дали имам глава си личи по сбъдващите се прогнози

                      Като почнат да не се сбъдват ми го припомнете - До тогава марш в ъгъла и гледайте мача от далече
                      Last edited by ledosvetlenie; 09.02.2021, 22:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Бах тая сриваща се цена вече 3 години я чакаме и тя все зад ъгъла се крие

                        Пак да ви питам - Абе вие очи имате ли???
                        със сигурност ще се срине спрямо ценните метали, а спрямо хартията е 50/50 щанса да има някакъв спад преди обезценката и рестарта, които се задават на хоризонта.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                          Бах тая сриваща се цена вече 3 години я чакаме и тя все зад ъгъла се крие

                          Пак да ви питам - Абе вие очи имате ли???
                          Ти нямаш глава питаш нас дали имаме очи ?! А де от къде ти дойде на "акъла"....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Тя рекламата ако не работеше нямаше да плащат толкова пари за нея. Ама тя работи до толкова колкото да добави сделки към вече органично намалелия брой. Няма как да се види номинално ефекта и съотвено умозаключението е грешно за пореден път. Ако медиите имаха естествен интерес нямаше да забикалят вече мощно надделяващите фактори за срив на цената. Няма нито един експерт или жирналист който да опонира на живо с въпроси към брокитата. В едно интервю със тая последната по нова дето едва си беше наизустила репликите например ако бяха поканили мен да опонирам как щеше да се развие темата?
                            Бах тая сриваща се цена вече 3 години я чакаме и тя все зад ъгъла се крие

                            Пак да ви питам - Абе вие очи имате ли???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                              Е тука вече трябва да усетиш собственото си противоречие. Или рекламата работи и сделките растат пропорционално на изявите на брокерите противно на мнението ти за спад, или рекламата е органична и има естествен интерес към имотите, което кара медиите да пишат за тях сами.
                              Тя рекламата ако не работеше нямаше да плащат толкова пари за нея. Ама тя работи до толкова колкото да добави сделки към вече органично намалелия брой. Няма как да се види номинално ефекта и съотвено умозаключението е грешно за пореден път. Ако медиите имаха естествен интерес нямаше да забикалят вече мощно надделяващите фактори за срив на цената. Няма нито един експерт или жирналист който да опонира на живо с въпроси към брокитата. В едно интервю със тая последната по нова дето едва си беше наизустила репликите например ако бяха поканили мен да опонирам как щеше да се развие темата?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Да бе не можем да минем 08 ма, ум феноменален имаш.
                                Кавръка стиска парите от предната криза и все реве че трябва да е по евтино

                                В задачата се пита има ли шанс цените да върнат до нивата от 2012

                                Коментар

                                Working...
                                X