IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Това да предвидиш че при срив ще се налеят пари и слепите го видяха

    Като видиш да вдигат лихвите ела да ми се обадиш - До тогава марш в ъгъла при останалите кибици
    Как когато вдигнат лихвите да се обаждам? Нали с (хипер)инфлация плашиш хората, да спасяват кеша викаш? Инфлация без високи лихви НЯМА. От къде изобщо мислиш идват лихвите? Лихвите са на пазарен принцип. Ти би ли дал заем на някого при 3% лихва за 30 години като "знаеш" че ще има хиперинфлация по 100% на година? Нали? Никоя банка няма да стои и да гледа инфлацията да и яде печалбата. Даже напротив, изпреварващо ще започнат да вдигат лихвите при първия мирис на печено. И точно тук е красотата на постановката. Колкото повече печатат, толкова повече заемчета дават банките и толкова повече не могат да си позволят инфлация (и високи лихви).

    Разбира се винаги го има варианта с опрощаване на дългове, но то ако се стигне до там пък това ще тотален комунизъм и национализация на активи е неизбежна (имоти на първо място както показва историята).

    Капанчето ще щракне и при двата варианта. Поне кеша мога да го преместя за една секунда където остане някакъв капитализъм преди това да се е случило.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Точно тук в аномимен форум е мястото да споделиш какво и как си купил, и за колко, калто аз съм правил. По ТВ то и радиото е другата възможност...или надлъгване в кръчмата (сега в момента е невъзможно почти) , а и преди не е било за вяра.
      Не, казах да не набивате на подобни субекти парата.
      Доходността от всички активи ще спадне, ние мислим след 5 години кво ще носи и кое. Капиталови пазари, злато и ценни суровини, имоти, произведения на изкуството (кой ще ги види при занижаване на потоците физически), горива, природни ресурси и евтина енергия, образование, иновации, неразвити пазари....
      Левчо виж какво става с биткойна,поколението Z прави история.Разбиха борсите с Reddit.Сега Мъск ги подкрепи,отделно са борсите.Имотите отиват в девета глуха за тях де.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
        Ти собственик ли си бре ?! Ти си нает работник ! Ако можеш помисли извън утъпканата ти пътечка.Аз говоря за дребен и среден бизнес ! Мога и аз да ти кажа няколко препиращи парични потоци сектора,но не затова говоря аз . Схвана ли посоката ?
        Успокой се и опитай да разбереш кво ти казвам. Аз съм нает работник, но големите собственици заявиха че аз си наемам персонал и градя всичко нататък. Аз наемам и оформам екип. От технически сътрудници, до помощен персонал, колеги ако преценя. Ти изграждаш екипа и работиш с него. Не е толкова трудно. А може и акционер демек донякъде съсобственик да стана, но не точно сега.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

          Не спирам да се чудя на хората как може при спадаща възвращаемост да твърдят, че ни чака само ръст на цените на имотиту и че никва друга алтернатива няма.
          Това само брокерите в темата го твърдят, но за тях е разбираемо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

            Аз пазарих по това време в района, както съм споделял тук, не искам да казвам там където купих каква е историята, че не е тук мястото, ама на Нове не си и помислих да звъня, но познати ми казаха, че 650 евра били само кофтито етажи, нагоре е друго. Същата оферта имаше и въпросния патриот бизнесмен, за който споменах, че съм се разминал наскоро с майбаха му, ама кой стои зад него не смея и да спомена, не че не знам. Та значи повишителите казвате, да набиваме на такива визионери парата, щото свършиха кимизарниците в София? Не спирам да се чудя на хората как може при спадаща възвращаемост да твърдят, че ни чака само ръст на цените на имотиту и че никва друга алтернатива няма.
            Точно тук в аномимен форум е мястото да споделиш какво и как си купил, и за колко, калто аз съм правил. По ТВ то и радиото е другата възможност...или надлъгване в кръчмата (сега в момента е невъзможно почти) , а и преди не е било за вяра.
            Не, казах да не набивате на подобни субекти парата.
            Доходността от всички активи ще спадне, ние мислим след 5 години кво ще носи и кое. Капиталови пазари, злато и ценни суровини, имоти, произведения на изкуството (кой ще ги види при занижаване на потоците физически), горива, природни ресурси и евтина енергия, образование, иновации, неразвити пазари....
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Не си заслужава комуникацията с подобен трол' плувай палячо безимотен нулевако
              Тихо ти се каза, плебс с речник от 10 думи половината от които лай...а !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga

                , тихо палячо ! Изказът ти е на спрял човек от плебса !
                Не си заслужава комуникацията с подобен трол' плувай палячо безимотен нулевако

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                  Аз пазарих по това време в района, както съм споделял тук, не искам да казвам там където купих каква е историята, че не е тук мястото, ама на Нове не си и помислих да звъня, но познати ми казаха, че 650 евра били само кофтито етажи, нагоре е друго. Същата оферта имаше и въпросния патриот бизнесмен, за който споменах, че съм се разминал наскоро с майбаха му, ама кой стои зад него не смея и да спомена, не че не знам. Та значи повишителите казвате, да набиваме на такива визионери парата, щото свършиха кимизарниците в София? Не спирам да се чудя на хората как може при спадаща възвращаемост да твърдят, че ни чака само ръст на цените на имотиту и че никва друга алтернатива няма.
                  Е що се чудиш, представи си да набиеш 20г труд от заплати в имот У престижната София и да вземе да спихва всичко. При това на връх .Дали ще признаеш ,че си се минал ?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Не сме казвали че ще го погнат, съдружника му не го погнаха, забравил е да си плати където и на когото трябва...но той е знаел кво следва и посбра парици...а ние коментирахме че 650€ е цената на метър, ама ако плати 90% от цената......аз що не се засилих да я платя.
                    Аз пазарих по това време в района, както съм споделял тук, не искам да казвам там където купих каква е историята, че не е тук мястото, ама на Нове не си и помислих да звъня, но познати ми казаха, че 650 евра били само кофтито етажи, нагоре е друго. Същата оферта имаше и въпросния патриот бизнесмен, за който споменах, че съм се разминал наскоро с майбаха му, ама кой стои зад него не смея и да спомена, не че не знам. Та значи повишителите казвате, да набиваме на такива визионери парата, щото свършиха кимизарниците в София? Не спирам да се чудя на хората как може при спадаща възвращаемост да твърдят, че ни чака само ръст на цените на имотиту и че никва друга алтернатива няма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Две години надолу е много време,нали осъзнаваш,че не е като 2008 и сега има много неизвестни .Аз имот освен за спекула нетърся. Това което не ми харесва ,че бизнес климата си е...а ма...та .И ако продължава така а то ще, всичко ще умре . Не е нормално държавен чиновник да взима повече от частно нает и тук не говорим за онИя с фераритата и работници за по 650 кинта. В момента не ми е ясно на мен ,кво ще стане и накъде отива влака,не имотния а влака на живота .
                      Ето аз ще ти кажа какво ще стане та да не се чудиш после

                      Ти чакаш да изпадне евтин имот - Когато имотите станат евтини на теб няма да ти е до купуване на имоти защото бизнеса ептен ще е сдал багажа

                      Също така както когато имотите растът и хора като мен очакват да растът така и при вас като паднат все ще очаквате още да паднат и накрая като почнат да се вдига оставате отново опулени и пак почвате наново да обикаляте форумите да обяснявате как това е балон дето всеки момент ще се срути

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Аз съм вече в частния бизнес...бизнеса ги интересува баш собствениците и наемат каймака в държавата без да жали средства. Само знаещи как да въведат ноу хауто на нещата, бъдеще и първи в Бг с тези подходи. Казват ние техници, среден персонал и даже ваши колеги помощен персонал не назначаваме, избирайте и си ги назначавайте вие, оформяйте екип и ми кажете как да увеличим капитала, как да спечелим пари. Плащат в пъти над държавния сектор, но и изискват. Потоци пациенти, приемане, доболнични или спешни стъпки, приемни звена, ковид и други тестове преди приемане, алгоритми, движение на хора в лечебното заведение без придружител от болницата още от регистратурите, където има 30 човека, кол център за връзка с пациентите, информацив, камери, всяка стъпка се следи, охрана, стелки/чулки за всеки правещ крачкк и две да са, никакви свиждания, камо ли чували с храна, бутилки и кво да е, кетъринг с оторизирани фирми за храна....посегателства, изцепки и даже повишаване на тон са изключени и на теория....това са нещата.
                        Ти собственик ли си бре ?! Ти си нает работник ! Ако можеш помисли извън утъпканата ти пътечка.Аз говоря за дребен и среден бизнес ! Мога и аз да ти кажа няколко препиращи парични потоци сектора,но не затова говоря аз . Схвана ли посоката ?
                        Last edited by pa4anga; 10.02.2021, 00:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          А ти очи нямаш ли че март миналата година спасяваха цените на имотите със 20 трилиона помощи, 20% от които отидоха директно за ипотеки. И все повече и повече трябва да наливат за да те спасят още няколко месеца. Кой месец точно ще спре спасяването не знаем, но знаем че предстои. Дори на така очакваната инфлация от брокитата, първия сигнал за нея ще са високите лихви. Няма как банките да правят пари от ипотеки пък да държат ниски лихви. В абсол'тен капан сте ми в момента. Ни инфлация, ни дефлация ще ви носи приходи. На изкуствено дишане сте и после край.
                          Това да предвидиш че при срив ще се налеят пари и слепите го видяха

                          Като видиш да вдигат лихвите ела да ми се обадиш - До тогава марш в ъгъла при останалите кибици
                          Last edited by ledosvetlenie; 10.02.2021, 00:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Нямам спомен някой тук да е пророкувал като почна черепа да строи, че ще го погнат. Имам някакъв спомен, че Песито обясняваше къв легален голям бизнес имал този предприемач. По-скоро се изказваха мнения от сорта как щели да изработят купувачите с такса поддръжка. За информация има доста други съмнителни патриот бизнесмени, всички големи строителни предприемачи. Това никой не го отчиата, щото имотиту щяло да расте с по 20 % на година. Нищо де, нали безпардонните строители трябва да ходят да си навестяват билдингите с лъскавите майбаси, вчера се разминах с един такъв на светофара, отиваше до новостроящото се комплексче от има-няма 300 апарта. Хайде ъп-ъп, че до средата на годината да си купи по-новия модел.
                            Не сме казвали че ще го погнат, съдружника му не го погнаха, забравил е да си плати където и на когото трябва...но той е знаел кво следва и посбра парици...а ние коментирахме че 650€ е цената на метър, ама ако купувача плати 90% от цената......аз що не се засилих да я платя.
                            Last edited by bulgarian lev; 09.02.2021, 23:59.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Две години надолу е много време,нали осъзнаваш,че не е като 2008 и сега има много неизвестни .Аз имот освен за спекула нетърся. Това което не ми харесва ,че бизнес климата си е...а ма...та .И ако продължава така а то ще, всичко ще умре . Не е нормално държавен чиновник да взима повече от частно нает и тук не говорим за онИя с фераритата и работници за по 650 кинта. В момента не ми е ясно на мен ,кво ще стане и накъде отива влака,не имотния а влака на живота .
                              Аз съм вече в частния бизнес...бизнеса ги интересува баш собствениците и наемат каймака в държавата без да жали средства. Само знаещи как да въведат ноу хауто на нещата, бъдеще и първи в Бг с тези подходи. Казват ние техници, среден персонал и даже ваши колеги помощен персонал не назначаваме, избирайте и си ги назначавайте вие, оформяйте екип и ми кажете как да увеличим капитала, как да спечелим пари. Плащат в пъти над държавния сектор, но и изискват. Потоци пациенти, приемане, доболнични или спешни стъпки, приемни звена, ковид и други тестове преди приемане, алгоритми, движение на хора в лечебното заведение без придружител от болницата още от регистратурите, където има 30 човека, кол център за връзка с пациентите, информацив, камери, всяка стъпка се следи, охрана, стелки/чулки за всеки правещ крачкк и две да са, никакви свиждания, камо ли чували с храна, бутилки и кво да е, кетъринг с оторизирани фирми за храна....посегателства, изцепки и даже повишаване на тон са изключени и на теория....това са нещата.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Още при започване на Нове Хоумс ви казах и аз и Песимиста, даже и Маверик защо имаше по 650€ на зелено. Изходът с погването на шефа даже рано се случи. И той го е знаел. Затова купи Левски например.
                                Нямам спомен някой тук да е пророкувал като почна черепа да строи, че ще го погнат. Имам някакъв спомен, че Песито обясняваше къв легален голям бизнес имал този предприемач. По-скоро се изказваха мнения от сорта как щели да изработят купувачите с такса поддръжка. За информация има доста други съмнителни патриот бизнесмени, всички големи строителни предприемачи. Това никой не го отчиата, щото имотиту щяло да расте с по 20 % на година. Нищо де, нали безпардонните строители трябва да ходят да си навестяват билдингите с лъскавите майбаси, вчера се разминах с един такъв на светофара, отиваше до новостроящото се комплексче от има-няма 300 апарта. Хайде ъп-ъп, че до средата на годината да си купи по-новия модел.

                                Коментар

                                Working...
                                X