IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Както знаем , квото стане там често идва и при нас с година закъснение примерно....
    https://www.investor.bg/po-sveta/453...2020-g-321857/
    Щом може в цялата страна с най-развита и балансирана икономика да има 15% ръст, а на места до 40%......не знам при нас какво да си мисля, че е възможно като процент....
    Направо почвам да се плаша , че прогнозите на Ледчо, Бони, и Дедо Поп може да се осъществят.... Това би имало почти същият ефект катп зануляването у нас през 90-те....

    Така, така, ама не съвсем. Същата картинка я наблюдаваме и у нас. Сега, а не с година закъснение.

    ”... Хората напускат скъпи градове като Ню Йорк и Сан Франциско и се местят в по-достъпни райони...“

    Да се разбира: хората напускат София и се местят в по-достъпни райони.

    И бленуваните 40% ръст ги има, но били в ... “окръг Феърфийлд, щата Кънектикът”.

    И нищо чудно някои селски и крайградски имоти и нас да се продадат примерно за 14.000 вместо за исканите доскоро 10.000 и ето ги 40% повишение.

    Ама понеже това не пасва на тезата на форумните тролове, се пропуска същността и се цитират само проценти и фактите се вадят от контекста и се представят като в криво огледало. Подобно на приказката на Андерсен:

    http://www.pravoslavieto.com/history...Snow_Queen.htm


    Коментар


    • Наемите са надолу, имотите обаче не падат. Мисля, че виждаме заформянето на един балон.
      Не знам как е по големите градове в момента но ваканционните добри имоти изчезват като топъл хляб, ще споделя детайли като живот и здраве ми мине сделката, надявам се до 2-3 седмици да стане.

      Коментар


      • Както знаем , квото стане там често идва и при нас с година закъснение примерно....
        https://www.investor.bg/po-sveta/453...2020-g-321857/
        Щом може в цялата страна с най-развита и балансирана икономика да има 15% ръст, а на места до 40%......не знам при нас какво да си мисля, че е възможно като процент....
        Направо почвам да се плаша , че прогнозите на Ледчо, Бони, и Дедо Поп може да се осъществят.... Това би имало почти същият ефект катп зануляването у нас през 90-те....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 13.02.2021, 15:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Ей такива пишман инвеститори чакам и мораториума не работи в моя полза. АМА КАТ ГО МАХНАТ ще наваксаме - всичко ще се изсипе наведнъж на есен (ако няма нов, че и банките ще закъсат)
          вече 1 година как очакванията и прогнозите ми категорично не се случват.
          имай наум, че логиката малко се промени в последните 12 месеца.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
            Поздрав за всички квартиранти и бъдещи пенсионери живеещи при родителите си.

            В рекламата (“Как Ники проспа живота си”) единия приятел се оплака че му е писнало толкова често да местят квартиранта и че вече щял да започне да повтаря квартирите.

            Дали е случайно, че и банката в рекламата и брокерите в темата проповядват непрекъснат ръст без спадове

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Линията безработица,която се задълбочава,удря наемите,от там дохидността плюс лицата които са се набухали в кредити,които се изплащат с наеми.Не случайно запопнаха все по често да излизат готови апартаменти,които до вчера са били отдавани под наем.
              Ей такива пишман инвеститори чакам и мораториума не работи в моя полза. АМА КАТ ГО МАХНАТ ще наваксаме - всичко ще се изсипе наведнъж на есен (ако няма нов, че и банките ще закъсат)
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                Процентът е 20 базисни точки под депозитното улеснение на ЕЦБ, т.е. в момента -0.7%. И е върху свръхрезервите. Но това не е най-важното.
                Има нещо друго. При ниски лихви става трудно отчитането на индивидуалния риск на лицето, което получава кредита. А това пък създава допълнителен лихвен и кредитен риск за банките. Точно това се вижда при сегашната ситуация с мораториумите. Дал си кредити на лица, които нямат буфери да си покрият вноските за няколко месеца или година напред (някои сигурно и за 1 месец нямат спестявания) само защото някакви смешни модели за кредитоспособност са показали, че този човек или фирма може да си плаща ниските вноски в стабилна среда. И сега се налага въвеждане на административни отлагания на плащането.
                Така че нещата не са толкова прости.
                Линията безработица,която се задълбочава,удря наемите,от там дохидността плюс лицата които са се набухали в кредити,които се изплащат с наеми.Не случайно запопнаха все по често да излизат готови апартаменти,които до вчера са били отдавани под наем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Не разчитай много на написаното, а гледай практиката каква е....
                  Та горното са го писали поне дузина пъти последните 5 години и виж къде сме сега с лихвите....
                  Кеша пари и на банките яко нали го осъзнаваш тва ? Тук има поне няколко човека запознати с банковите детайли и ако не греша процента който отива към БНБ е поне 1... Та избери си кое е по-добре за теб - да ти турят лихва по парите в банката минус 2% или да ги раздават за ипотечни кредити на 1-2% лихва / нещо което ще се случи до 5 години/
                  Процентът е 20 базисни точки под депозитното улеснение на ЕЦБ, т.е. в момента -0.7%. И е върху свръхрезервите. Но това не е най-важното.
                  Има нещо друго. При ниски лихви става трудно отчитането на индивидуалния риск на лицето, което получава кредита. А това пък създава допълнителен лихвен и кредитен риск за банките. Точно това се вижда при сегашната ситуация с мораториумите. Дал си кредити на лица, които нямат буфери да си покрият вноските за няколко месеца или година напред (някои сигурно и за 1 месец нямат спестявания) само защото някакви смешни модели за кредитоспособност са показали, че този човек или фирма може да си плаща ниските вноски в стабилна среда. И сега се налага въвеждане на административни отлагания на плащането.
                  Така че нещата не са толкова прости.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                    Поздрав за всички квартиранти и бъдещи пенсионери живеещи при родителите си.

                    В рекламата (“Как Ники проспа живота си”) единия приятел се оплака че му е писнало толкова често да местят квартиранта и че вече щял да започне да повтаря квартирите.

                    Я,кажи ти при кой отиде в Албена ?
                    След купчината пари набити в гробниците в Банско,и след провала в Холандия,при мама на вилата в Албена на 50 годинки,без децата,без жена,иначе си голям тарикат,ама само във форума със 20 ника.

                    Коментар


                    • Поздрав за всички квартиранти и бъдещи пенсионери живеещи при родителите си.

                      В рекламата (“Как Ники проспа живота си”) единия приятел се оплака че му е писнало толкова често да местят квартиранта и че вече щял да започне да повтаря квартирите.

                      Last edited by Арменския пoп; 13.02.2021, 08:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                        Даже мармотите са по-оправни от него
                        Както казва Ледчо: “Иска се талант, за да не достигат парите за гарсониера, при положение, че същите тези пари са купували тристаен”

                        Все пак и притежаването на 0бр. имоти си има и своите предимства, не се занимаваш с ремонти и поддръжки, не плащаш общински данъци и такси, не се занимаваш с наематели, не правиш разходи по завещания на деца и тн... въобще спестява си човек доста грижи, време и разправии.
                        Last edited by Арменския пoп; 13.02.2021, 08:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          накаврък, ти санитар ли си или спешен случай.
                          Даже мармотите са по-оправни от него
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.pariteni.bg/novini/kredi...toriuma-237300

                            Я вижте какво пише тука
                            Лихвите по кредитите ще се повишат след изтичането на мораториума върху плащането на заеми, обявен заради пандемията. Причината за това ще бъде нарастването на лошите и по-ниската склонност на банките да поемат риск. Това се посочва от експертите на Българската народна банка в изданието “Икономически преглед”.
                            Стига писа гнусотии, стига чете жълта преса. Форумния експерт днеска каза че мораториума е една плюнка която само бави ръста на имотите. Веднага като падне мораториума се обявява нов национален празник по случая и всички банки ще задействат тайно съгласувания с ЕЦБ YOLO ипотечен кредит на отрицателен ГПР с единствено условие по кредита да дариш минимум 10% на брокер.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Темата е че всичко е скъпо. И бирата като отворят заведенията, и стоките в Метро (някои от тях) както каза Дъри но професорите спорят с нея че са без ДДС и се объркваш четейки като шимпанзе по 3 цени (уловка), за 1 МЕ за 5 МЕ...уж с ДДС, па то не било така, па аз ДДС от години не бях виждал, па имотите да не говорим...кога ще стане приятна за ушето цена не знам, фрустрация и отчаяние поне още 5 години. Според мен. А матряла не стопли че има дори вирус, че е опасен, че само мобилизация на човешкия вид може да го избави. Всеки търси конспиративното, не, няма такова, просто възможността да се прави пари се появи и големите се ориенрираха светкавично. Та матряла не стопля, чака подаръци. И аз съм от матряла, но не чакам. Ако мога действам.
                              Алекс, лесно ли е да си модератор в Инвестор? Сигурно не е.
                              Тая сигурност като от последна инстанция с която пишеш кое е конспиративно и кое не е леко неадекватна . Иначе кой каквото търси по един или друг начин си го намира в живота.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от aleks262 Разгледай мнение
                                Моля придържайте се към темата!
                                Темата е че всичко е скъпо. И бирата като отворят заведенията, и стоките в Метро (някои от тях) както каза Дъри но професорите спорят с нея че са без ДДС и се объркваш четейки като шимпанзе по 3 цени (уловка), за 1 МЕ за 5 МЕ...уж с ДДС, па то не било така, па аз ДДС от години не бях виждал, па имотите да не говорим...кога ще стане приятна за ушето цена не знам, фрустрация и отчаяние поне още 5 години. Според мен. А матряла не стопли че има дори вирус, че е опасен, че само мобилизация на човешкия вид може да го избави. Всеки търси конспиративното, не, няма такова, просто възможността да се прави пари се появи и големите се ориенрираха светкавично. Та матряла не стопля, чака подаръци. И аз съм от матряла, но не чакам. Ако мога действам.
                                Алекс, лесно ли е да си модератор в Инвестор? Сигурно не е.
                                Last edited by bulgarian lev; 12.02.2021, 22:02.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X