IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бре бре. Двойно дежурство ли карате днеска. Предизборен оувъртайм от тролската фабрика или в състезание за служител на месеца? Не знам къде ги гледате тия цени, всичко ново е луксозен сегмент докато умните пари излизат, а балъците купуват. Даже форумните тролове не смеят да купят виртуално поне. Ако поне купувахте с пълни шепи ама то все някакво чакане на по-високи цени че тогава да купят ...

    Да имаше някакви сделки на пазара пък те все едни и същи обяви ту се появят ту изчезнат...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      като тези дето още чакат 149Е2

      напротив бъзика с голямото мяу не ме дразни - нека се знае, че периодично има МЯУ, защото хората сме така устроени, че след всяка криза казваме 'аа това му беше оттук нататък само реки от мед и масло, всичко гадно го видяхме и повече не може да ни изненада живота с нищо' .... така е било и така ще бъде и затова е добре да се гледа на нещата от живота умерно критично що се касе до пазарни цикли и прекомерен оптимизъм.

      икономически може да не сме го усетили всички (със сигурност всеки го е усетил по един или друг начин) ...все още, но не живеем ли вече една година в нова реалност ? не усещаш ли напрежението гепополитическото, което води след себе си и икономически рискове - огромни ?

      в личен план просперира ли в последната година? ако си значи си един от малкото, които са добре в условията на здравната криза и стагнация, която ни налегна. болестта не е само проблема , тя води след себе си много други проблеми, но е дълга темата.

      как точно ще се развият нещате ще разберем идните няколко месеца, когато се размърдат банките и лихварите.

      това, че има риск не значи да си седнем на ръцете и да дращим криза криза по форума.
      просто свалете розовите очила и се захванете за работа ако имате, че после лошо-гошо.



      спор по въпроса няма, според едни МЯУ-то идва по неколко пъти на година, според други ще говидим пак некъде около 2029-та

      пп. ратко сега ти е голем фен загдето те послуша и продаде с идеята да купи 2бр като доде МЯУ-то тази година (ти защо забрави да му споменеш да обърне кеша в напальони, защо не го прати и него при Златорян?)
      Last edited by Арменския пoп; 03.04.2021, 23:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Знаеш, че не продавам. Пазя всичко, особено, ако се наложи да се срещна със съмишленик от Бела вода..
        Мисля да се съберем при моя човек песимиста. Там ще сложим една каса бира да се студи у барата докато бистриме цените на имотите. Ще поканя и маминия да дойде Добре е човек да познава и опнентите си, ако, че маминия се има за гоУемата работа. Да видим дали ще си изпълни заканите

        пп. Ако знаеш само как живо ме интересува земята където беше ракетното поделение в Радомир!
        Last edited by Арменския пoп; 03.04.2021, 22:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          нищо не компенсират. тепърва ще става тегаво за системата (банковата)
          мерките,които уж правителството приложи у нас са хаотични и неефективни и като падне мораториума ще започнат фалити и банките ще трябва да измислят откъде да покриват. само с 'таксички' едва ли ще се получи.
          Не, няма да се получи само с таксички, но те предвидливо си покриха част от бъдещите загуби с едни 600 млн лева за периода на Ковида досега само от таксички.
          Утре ще му разсрочат заема на закъсалия ипотекар, даже нова схема и по-ниски лихви ще му извадят, но цел живот ще влачи едни кредити.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

            изразено в % повишението на цените ще бъде по-голямо за малкия град. Мисля, че добре си се ориентирал.

            пп. Онова къще в Радомир продава ли се още?
            Знаеш, че не продавам. Пазя всичко, особено, ако се наложи да се срещна със съмишленик от Бела вода..
            Last edited by 13ADROL; 03.04.2021, 22:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
              Ето за последното, ако маминия си беше признал за грешното МЯУ, нямаше да чуе повече за него, но той НЕ и ме атакува с негови измислени глупости. Затова му се налага да чува истината често. Ти им каза на олимпийците едно време, че езика ми е твърд, но реално ще трябва да ме черпят и споменават с добро. Не те разбраха...
              като тези дето още чакат 149Е2

              напротив бъзика с голямото мяу не ме дразни - нека се знае, че периодично има МЯУ, защото хората сме така устроени, че след всяка криза казваме 'аа това му беше оттук нататък само реки от мед и масло, всичко гадно го видяхме и повече не може да ни изненада живота с нищо' .... така е било и така ще бъде и затова е добре да се гледа на нещата от живота умерно критично що се касе до пазарни цикли и прекомерен оптимизъм.

              икономически може да не сме го усетили всички (със сигурност всеки го е усетил по един или друг начин) ...все още, но не живеем ли вече една година в нова реалност ? не усещаш ли напрежението гепополитическото, което води след себе си и икономически рискове - огромни ?

              в личен план просперира ли в последната година? ако си значи си един от малкото, които са добре в условията на здравната криза и стагнация, която ни налегна. болестта не е само проблема , тя води след себе си много други проблеми, но е дълга темата.

              как точно ще се развият нещате ще разберем идните няколко месеца, когато се размърдат банките и лихварите.

              това, че има риск не значи да си седнем на ръцете и да дращим криза криза по форума.
              просто свалете розовите очила и се захванете за работа ако имате, че после лошо-гошо.




              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Абсолютно!!! И аз си мислех за маломерка в София, но между Люлин и по-малък град, избрах по-малкия град. Ако стане, ще питам и понижители и повишители дали избора ми е правилен , но в нова тема, щото трябва да съдържа и анкета. Надявам се модераторите да ми я разрешат
                изразено в % повишението на цените ще бъде по-голямо за малкия град. Мисля, че добре си се ориентирал.

                пп. Онова къще в Радомир продава ли се още?
                Last edited by Арменския пoп; 03.04.2021, 22:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  На всеки историята и драмата му са различни и е трудно да влезе в обувките на друг.
                  Ако трябва да съм честен можеше да отиграя по-добре периода -не с ипотечка, а ако не бях довършвал / обаче жената щеше да ме изяде/ можех да купя още 2 двустайни примерно....Оказа се че наема не компенсира поскъпването на имотите...., а довършителните разходи кък съвсем потапят схемата....= Очакванията ми бяха , че дори и да има ръст , то той ще е по-малък от дохода от наем..., но греда....:-)
                  Въпроса сега е какво ни чака в бъдещето....?! А чини ми се че не е добро за купувачите туй бъдеще....
                  и това сме го писали многократно: 40% собственици vs. 60% наематели

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    не, няма в какво.
                    плана беше до сега да съм купил 2 с тия пари...а не стигат и за 1 вече.
                    големото кукуригу дойде ама клъвна кеша место имотиту.
                    говорили сме го преди. схема като 2008-ма трудно ще получим и у нас и по света.
                    ластикът се опъва много и гадостта ще е друга този път. ти обаче си в час и съм убеден, че не носиш всички дини под една мишница.

                    основният проблем в България е, че няма много читави места за инвестиране,БФБ е бардак със стари к..ви с малки изключения и като цяло няма желания и инициатива, а приказката наемче да капе се харесва на 95% от хората с някакви спестявания.

                    даже доходността да е ниска новите играчи на пазара се радват, че ще са рентиери и не смятат....уви.

                    след утре очаквам някаква политическа конфигурация тим многопартийните италиянски правителства със съпътстващия ги хаос, компромиси и дефицити.. как и кога ще се отрази на икономиката предстои да видим, но и сега не е особено цветущо положението.

                    интересните времена не са хич лесни за вземане на решение еднозначно.


                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                      приятелю песимист,

                      Ти хубаво си даваш труд да му обясняваш на маминия, но се опасявам, че той няма да те разбере. Първо защото ти винаги си писал, че не обичаш да рискуваш и второ, че той първото и настоящото си жилище ги е получил даром поднесени на тепсия, както и доходите коитому позволяват да има земеделско хоби. Той не знае какво е чувството когато човек за всичко в живота сам да се е преборил. Та с мамините и тативите пари е лесно да се инвестира в по-рискови начинания, защото при загуба идеята е, че има откъде да "компенсира" загубата. Едно единствено отглеждано като цвете в саксия чедо, тук раздава "мъдри" съвети.
                      На всеки историята и драмата му са различни и е трудно да влезе в обувките на друг.
                      Ако трябва да съм честен можеше да отиграя по-добре периода -не с ипотечка, а ако не бях довършвал / обаче жената щеше да ме изяде/ можех да купя още 2 двустайни примерно....Оказа се че наема не компенсира поскъпването на имотите...., а довършителните разходи кък съвсем потапят схемата....= Очакванията ми бяха , че дори и да има ръст , то той ще е по-малък от дохода от наем..., но греда....:-)
                      Въпроса сега е какво ни чака в бъдещето....?! А чини ми се че не е добро за купувачите туй бъдеще....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        :-) Как да ти кажа - аз съм яко максималист и перфекционист. Та по-този повод кешфлоуто досега винаги е било в почти идеален поток..... всичко планирано за по няколко години напред / зеленото помага за целта/... Едва чак сега започна да се посъбира и се оказва, че не мога / ного скъпо/ да приложа същите схеми...., което ме нерви малко.... :-) А не мога защото очакванията ми бяха че ръста ще спре, но явно не съм познал, което разбира се че го признавам.... Признаването и осъзнаването на грешките помага за бъдещето :-)
                        Ето за последното, ако маминия си беше признал за грешното МЯУ, нямаше да чуе повече за него, но той НЕ и ме атакува с негови измислени глупости. Затова му се налага да чува истината често. Ти им каза на олимпийците едно време, че езика ми е твърд, но реално ще трябва да ме черпят и споменават с добро. Не те разбраха...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          не, няма в какво.
                          плана беше до сега да съм купил 2 с тия пари...а не стигат и за 1 вече.
                          големото кукуригу дойде ама клъвна кеша место имотиту.
                          амааа... и ти ли се подведе от лафовете за гоУемото МЯУ? Дали да не заведем съдебен иск срещу измислителя му???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Берти, не споделям мнението ти :-)
                            Първо грешиш за вярата ми - за миналата , а и за тази година очаквах малък спад, Още от 2016-17 писах, че очаквам 2021-24 да има плато и плана беше към края му да купя. Причината за очакванията ми бяха , че строителите ще се унесат и започнат повече неща от потенциала на пазара и че хората ще бойкотират високите цени / най-вече това/ Иначе във всеки момент бях наясно, че чисто икономически цените у нас са невероятно ниски. И в момента вероятно има поне 30% още да са по-високи до нормална равновесна точка / не до балон - той е след това
                            Та така правих си сметка без кръчмар/....язък за келнерстването ми :-) По този повод и дохода ми сега в сравнение с 2018 е около 3 ПЪТИ по-нисък. И без Короната щеше да е надолу, но тя и долара ми разказаха играта Иначе обмислях да взема някои неща с ипотечка / дори бяха конкретни имоти/ - някои знаят че съм обсъждал условията на банки на лични/ обаче тогава се случиха някои неприятни неща с близки хора и живота ми пое в друга посока / не ми е нужно напрежението от висящ кредит/ Най-много съжалявам че можех да купя най-големият апарт в старата ми сграда за около 200К / мястото е топ на топа за моите нужди/... тва 2017-18 Сега няма нищо но ако се продава ще е поне двойно....Жената всяка седмица мрънка че предното място е много по-добро....
                            Последните няколко месеца гледах някои неща които бяха приемливи като за момента как изчезват едно по едно....Вече няма наистина нито едно което да ми хваща окото. Пък било то и скъпо да е.... просто няма нищо....
                            Сега като погледна назад всичко е кристално ясно, но минало бешело... Успокоението по шопски е че можеше и много по-зле да се справя с момента...:-)
                            приятелю песимист,

                            Ти хубаво си даваш труд да му обясняваш на маминия, но се опасявам, че той няма да те разбере. Първо защото ти винаги си писал, че не обичаш да рискуваш и второ, че той първото и настоящото си жилище ги е получил даром поднесени на тепсия, както и доходите коитому позволяват да има земеделско хоби. Той не знае какво е чувството когато човек за всичко в живота сам да се е преборил. Та с мамините и тативите пари е лесно да се инвестира в по-рискови начинания, защото при загуба идеята е, че има откъде да "компенсира" загубата. Едно единствено отглеждано като цвете в саксия чедо, тук раздава "мъдри" съвети.
                            Last edited by Арменския пoп; 03.04.2021, 21:33.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              не, няма в какво.
                              плана беше до сега да съм купил 2 с тия пари...а не стигат и за 1 вече.
                              големото кукуригу дойде ама клъвна кеша место имотиту.
                              Абсолютно!!! И аз си мислех за маломерка в София, но между Люлин и по-малък град, избрах по-малкия град. Ако стане, ще питам и понижители и повишители дали избора ми е правилен , но в нова тема, щото трябва да съдържа и анкета. Надявам се модераторите да ми я разрешат

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Уви, подозирам че си прав....:-(
                                Ти вложи ли маломерката междувременно в нещо по-ново ?
                                не, няма в какво.
                                плана беше до сега да съм купил 2 с тия пари...а не стигат и за 1 вече.
                                големото кукуригу дойде ама клъвна кеша место имотиту.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X