IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    няма нищо да купи, защото само виртуално ги харчи тия пари.
    профила на преуспелия наемател е такъв, един от друг гледат и го копират.
    Тук няма да се съглася с теб. За мен перфектният наемател е "само за малко, докато спести за жилище". Плаща си като поп, има финансови резерви, не смее да мръдне за да не му поскъпне наема. Трупа десетина хиляди годишно в сметката (ако има късмет), а мечтаното жилище поскъпва почти с толкова. И така 10 години, докато се усети че гони хоризонта и е по-добре да изплаща собствено. Някои се усещат след 40-така даже.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      При условие, че се храните вкъщи и се следят промоции, може би отиват 1500 лв за 4 човека за храна.

      Но ако си фитнес маняк и ядеш здраво заради тренировките, тогава може и над 2000 лв.

      А помните ли 90-те години хората с какви бюджети караха?
      ако наблегнеш на храната дето я пускат на примоция веригите... в един момент ще изравниш през лекарства разхода...
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Бъзикаш се предполагам. Ако не се храня навън дневните ми разходи за храна са 5-6 лв месо и яйца, 5-6 лв скир, 2-3 лв плодове, 3-4 лв зеленчуци, 3 лв ядки, значи 20 лв само за мен. Хайде жена ми изяжда сигурно 1/3 от това, но ако добавиш и две деца няма как да паднете под 50 лв на ден. Ако се сложат и неизбежните за 90% хранения навън, всичко под 2000 лв на месец за храна е абсурд.
        При условие, че се храните вкъщи и се следят промоции, може би отиват 1500 лв за 4 човека за храна.

        Но ако си фитнес маняк и ядеш здраво заради тренировките, тогава може и над 2000 лв.

        А помните ли 90-те години хората с какви бюджети караха?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

          Някои предпочитаме да ядем много плодове, салати и читава храна вместо боклуци тъпкани с всякакви странни съставки. Със сигурност си правя сметка на парите значително по-добре от теб.
          Никой не пише да ядеш боклуци ,но ще ме извиниш да харчиш 60 лв. за храна на ден и да ми пишеш ,че си правиш сметка на парите. Не се тъпчеш ,нали ?!
          Last edited by X_Y; 21.04.2021, 11:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Шокирана съм да си призная. Явно много хора не могат да си правят сметка на парите ! В България, все още е много евтина храната и не знам какво купувате за тези пари, че и всеки ден !
            Бъзикаш се предполагам. Ако не се храня навън дневните ми разходи за храна са 5-6 лв месо и яйца, 5-6 лв скир, 2-3 лв плодове, 3-4 лв зеленчуци, 3 лв ядки, значи 20 лв само за мен. Хайде жена ми изяжда сигурно 1/3 от това, но ако добавиш и две деца няма как да паднете под 50 лв на ден. Ако се сложат и неизбежните за 90% хранения навън, всичко под 2000 лв на месец за храна е абсурд.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Много са смешни хората, дето пръскат луди пари за почивки, а мрънкат че не могат да съберат 1000 лева на месец за жилище. После се чудят що техния влак е от Гара Бов, а не от гара Пионер. Ако заделяш по 5 стотинки от всяка изпушена цигара, от всяка чаша бира или ракия, от всеки километър шляене, от всеки лев по кръчмите, ще събереш достатъчно.
              Брокитата продължавате да не разбирате защо хората имащи пари не ги дават за ту'ли. Аз проблем да дам 1к или дори 2к лева за апартамент нямам - просто НЕ ИСКАМ, защото в софия НЯМА жилище което да струва толкова на фона на лайната, пияниците и олигофрените за съседи. Продължавай да правиш сметка на чуждите пари като циганче пред баничарница

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BlackRock Разгледай мнение
                Едно четиричленно семейство (двама възрастни и две деца) би могло при необходиост да живее съвсем нормално с 2000 лв. месечно (без да включвам екскурзиите и наем/изплащана на жилище или кола).
                Храна - 600 лв.
                Транспорт - 200 лв.
                Сметки - 350 лв.
                Лични средства - 400 лв.
                Други разходи - 450 лв (поддръжка на жилище/автомобил, медицински, дрехи и т.н.).

                Всяко семейство на база наличния ресурс и доходи определя какви приоритети има и в каква посока и в каква степен да насочи своя ресурс. Най-важното е да може да си прави правилна СМЕТКА кое колко му струва и от какво би се лишил, ако го купи. Защото ако няма приоритети, шансът парите да отидат за по-маловажни неща е много голям. Затова според мен най-важното нещо е да се съставят и подредят приоритетите.

                Моите приоритети са да отгледам здрави и образовани деца, да пътуваме много и след около 10 години да мога да се пенсионирам (на 50 г. възраст). В листата на приоритетите ми притежанието на скъпа копа/предмети на лукса и честото ходене по барове и ресторанти са по-надолу.

                И за да отговоря на потребителя, който питаше за ипотеката - ЕДжони го е описал доста добре. Съветът ми е да седнеш за 10 мин пред компютъра си, да отвориш един ексел и да сметнеш колко би ти излязло всичко в рамките на въпросните 35 години. Напарави същата сметка и в случай, че решиш да живееш под наем. Аз тази сметка съм я правил и единият вариант печели с много....
                С всичко друго съм съгласен с две ръце, особено с пътуването защото виждането на свят те превръща в човек, само за храната за 600 лева за 4ма човека не мога да се съглася. Навремето брат ми изяде на едно сядане 17 кюфтета и половин хляб щото беше като гардероб (бяхме на по 20-25 години), има хора дето не могат да се наядат с порцията стигаща на други хора

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Шокирана съм да си призная. Явно много хора не могат да си правят сметка на парите ! В България, все още е много евтина храната и не знам какво купувате за тези пари, че и всеки ден !
                  Някои предпочитаме да ядем много плодове, салати и читава храна вместо боклуци тъпкани с всякакви странни съставки. Със сигурност си правя сметка на парите значително по-добре от теб.
                  Last edited by X_Y; 21.04.2021, 11:06.

                  Коментар


                  • заплатка, ти кола имаш ли?
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Много са смешни хората, дето пръскат луди пари за почивки, а мрънкат че не могат да съберат 1000 лева на месец за жилище. После се чудят що техния влак е от Гара Бов, а не от гара Пионер. Ако заделяш по 5 стотинки от всяка изпушена цигара, от всяка чаша бира или ракия, от всеки километър шляене, от всеки лев по кръчмите, ще събереш достатъчно.
                      няма нищо да купи, защото само виртуално ги харчи тия пари.
                      профила на преуспелия наемател е такъв, един от друг гледат и го копират.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Шокирана съм да си призная. Явно много хора не могат да си правят сметка на парите ! В България, все още е много евтина храната и не знам какво купувате за тези пари, че и всеки ден !
                        просто има форумно изхвърляне.
                        та тук едни 30% парите ги немат за нищо.
                        всеки тука прескача с бизнес клас до залцбург, когато жена му му намигне
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

                          BONI - вие може да сте способни да живеете в мизерия от заплата до заплата на буркани и препечен хляб с маргарин, но някои от нас предпочитат като каже жената "хайде да идем до Залцбург" аз да отговоря - "Добре, паля колата!" вместо "оф, трябва да теглим заем..." За всеки влак си има пътници
                          Много са смешни хората, дето пръскат луди пари за почивки, а мрънкат че не могат да съберат 1000 лева на месец за жилище. После се чудят що техния влак е от Гара Бов, а не от гара Пионер. Ако заделяш по 5 стотинки от всяка изпушена цигара, от всяка чаша бира или ракия, от всеки километър шляене, от всеки лев по кръчмите, ще събереш достатъчно.

                          Коментар


                          • На Есте-то още едно ДДС му свалят днеска https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61253859673317

                            Коментар


                            • Едно четиричленно семейство (двама възрастни и две деца) би могло при необходиост да живее съвсем нормално с 2000 лв. месечно (без да включвам екскурзиите и наем/изплащана на жилище или кола).
                              Храна - 600 лв.
                              Транспорт - 200 лв.
                              Сметки - 350 лв.
                              Лични средства - 400 лв.
                              Други разходи - 450 лв (поддръжка на жилище/автомобил, медицински, дрехи и т.н.).

                              Всяко семейство на база наличния ресурс и доходи определя какви приоритети има и в каква посока и в каква степен да насочи своя ресурс. Най-важното е да може да си прави правилна СМЕТКА кое колко му струва и от какво би се лишил, ако го купи. Защото ако няма приоритети, шансът парите да отидат за по-маловажни неща е много голям. Затова според мен най-важното нещо е да се съставят и подредят приоритетите.

                              Моите приоритети са да отгледам здрави и образовани деца, да пътуваме много и след около 10 години да мога да се пенсионирам (на 50 г. възраст). В листата на приоритетите ми притежанието на скъпа копа/предмети на лукса и честото ходене по барове и ресторанти са по-надолу.

                              И за да отговоря на потребителя, който питаше за ипотеката - ЕДжони го е описал доста добре. Съветът ми е да седнеш за 10 мин пред компютъра си, да отвориш един ексел и да сметнеш колко би ти излязло всичко в рамките на въпросните 35 години. Напарави същата сметка и в случай, че решиш да живееш под наем. Аз тази сметка съм я правил и единият вариант печели с много....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Прав си, аз живея на 10 мин от Софийския университет, до спирка на метрото, но и в моя блок и в блока на родителите ми също няма хубави отношения, както имаше преди промените. Просто светът е различен и при капитализма "човек за човека е вълк",
                                Евго, тогава нямаше хубави отношения не се лъжи ! Имаше страх и лицемерие !

                                Коментар

                                Working...
                                X