IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
    Бъркаш ме със колегата Замаушка, той прави такива чудеса.И като цяло ми е странно защо хората с повече имоти толкова се кефите , че поскъпват?? Искате да продавате ли?Или искате да купите нови, че май освен нещо дребно по морето никой не си е купил последните 2 години от викачите тука.Зашо ли?
    Аз се надявам, да не ми се налага да продавам нишо от НИ, а те са с доста голяма стойност. Тоест, не ме грее че цените са вече х 3500 евро в моя район.Не мога да ви фана логиката, ама карай..
    Да вярно че те обърках със Замаушката, но за да те спомена със сигурност и ти си се изхвърлил някъде яко за нещо, но както и да е може да съм объркал

    Ти къде видя някой да се радва рязкото поскъпване на имотите ???? Дори поста от вчера ми беше че нищо добро не ни чака във връзка с поскъпването

    За мен лично поскъпване от 1-2% на година е идеалното всичко над ръста на инфлацията говори за големи проблеми особено в България с намаляващо и застаряващо население

    Относно покупките - Купил съм в София Февруари миналата година и съм писал тук точно преди Ковид кризата - Тогава всичките се насрахте от кеф как съм си купил фабрика на 9-ти септември за една година и 3 месеца този имот поскъпна с около 20% - Това по никакъв начин не ме радва защото нито ще го продавам нито мога да взема по висок наем на база по високата цена

    В края на миналата година ми пропаднаха три сделки заради проблеми с документи или собственици

    Но за сметка на това тази година до момента ми е най силната от към покупки на НИ

    Купих Януари и писах за това във форума преди да ме баннат от тогава до преди няколко дни не съм влизал и не съм писал, но за това време купих още 3 имота в София (като цифра звучи много но са сравнително евтини жилища)

    Тука се изредиха една камара народ дето продадоха на върха е аз пък за разлика от тях купих на върховете, кой крив кой прав времето ще покаже


    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Миналата година, като обявиха извънредното положение, тотално скъсалия с реалността Бота156 , се изхвърли като ч......я на мокър пЕсък и гордо съобщи, че нито един строеж няма да бъде завършен. Тогавашните проекти на ниво изкоп в квартала, които посочих, вече са на изолация и фасадни бои.
      Най закъснелия проект от късното лято на меналата година на ул. Кобилино бранище с/у N6, в момента достигна и той кота било

      Така, че не вярвайте на разни апокалиптици и нищо не познаващи псевдошамани, като Бота156
      ботчо си пада малко по драматичните крайности.
      според мен, при определени дадености би могъл да стане поет на апокалипсисЪТ
      ма той, пуст математик, освем да стане статистик на бъдещия апокалипсис.

      иначе и аз си мислех, че дойде ли по европата коронаровируса ще го едем с имотиту.
      обаче...не.
      препоръка е

      Коментар


      • Миналата година, като обявиха извънредното положение, тотално скъсалия с реалността Бота156 , се изхвърли като ч......я на мокър пЕсък и гордо съобщи, че нито един строеж няма да бъде завършен. Тогавашните проекти на ниво изкоп в квартала, които посочих, вече са на изолация и фасадни бои.
        Най закъснелия проект от късното лято на меналата година на ул. Кобилино бранище с/у N6, в момента достигна и той кота било

        Така, че не вярвайте на разни апокалиптици и нищо не познаващи псевдошамани, като Бота156

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

          Не ми се влиза в детайли за Мерск, че много специализирана ще стане темата. Но точно те едва ли масово бавят по месец тръгването на стоки на клиенти с дългосрочни договори, защото са единствените, които съвсем спряха работа с клиенти без дългосрочни споразумения и са една от причините така да поолудее пазара. Може нещо, някъде да са забавили, но често хората са склонни да преувеличават и да правят изводи от несвързани неща, пример на един дето му святка лампата по-често от нужното. Имаме един период на увеличено потребление заради отложено търсене и спесяване най-вече на запад от присъщи разходи като ваканции, заведения, услуги. Това гарнирано с банкови ваканции и наливане на пари, което пак на запад е на калпак. Резултатът е срив във веригите на доставка, който трудно се регулира и води до поскъпване, но няма да продължи вечно. Същото важи и за цените на имотите.
          Иначе в момента в един град в Китай, където има основно пристанище се отчита ръст на заразените и това вече води до проблеми в работата на самото пристанище и от там ще има нови забавяния, да не почне някой да ги свързва с други неща.
          Покупката на морето, която обмислям не е ваканционен, а градски имот, който засега смятам за подходящ, но не и нужен задължително. Цената е добра, спрямо други оферти в сградата, което не значи,че те са реални. Възможно е да има и инвестиционно значение за отдаване под наем в букинг.
          Ако обаче купя нещо в Софето примерно в центъра, няма да останат средства без ползване на заем за морската придобивка. Нямам физическото време да се занимавам с банки и ипотеки, не и в момента. За центъра в Софето, където има имоти довършени напълно и то не зле на нива като на зеленото в Гоцето, проблемът ми е, че решава един въпрос от нуждите ми и създава нов - липсата на места за паркиране.
          Предполагам в центъра на София в момента е най-изгодното място / относително/ за покупка в града поради кончината на еърите / към момента, но ще се възстановят Има много предложения при това на хубави имоти изключвайки че са стари / за мен това е директно стоп/. В устроените квартали няма НИЩО , ама нищо което да става. Ако се появи то е на луда цена ... и пак се продава.... Остават ливадните квартали, но и там не е евтино... Витоша например си я спомням че беше по 6-7-800 евро и висеше всичко 2-3 години назад, сега по 1300 ми пишат че било промо....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

            A цената на земята?
            Е тя е променливата, зависи от страшно много фактори, може да си проверите как вървят парцелите по места и да си направите крайната сметка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Това са факти Номче и не го бави посредника или агента, а Маерск - получателя на стоката има директен дългосрочен договор с тях....Предполагам се досещаш че не става въпрос за България и т.н. Ти като работиш с повече шипери си по-гъвкав, но общото не може да е драматично различно. Зависи вероятно и от кое пристанище се шипва ...детайли.....Иначе в кръчмата съм чувал само за мултифрут алкохоли ала шлок :-) Наздраве :-)
              Ами започнал си да свикваш с реалностите.... Уви те много бързо се променят напоследък и няма смогване. Аз лично почти се отчаях . Писах по-рано, че се продаде апарт в една сграда дето имам нещо... за 2 седмици на безумна цена според мен..../ не съм свикнал/... опашки и ръгане с лакти, само не знам дали е имало търг....
              Аз лично харесвам Лагера , макар и да не ми е в списъка с желаните квартали поради това че е от грешната страна на Борис и перспективите след няколко десетилетия да е населен с братчеди .... / дано да е заблуда/. На морето предполагам в момента е изгодно. Едва ли е имало толкова добър момент от много години. Уви не му разбирам кое има смисъл по морето, а и на нашето не съм ходил на почивка сигурно последните 20 години..Ти ги разбираш повече нали си от там....
              Не ми се влиза в детайли за Мерск, че много специализирана ще стане темата. Но точно те едва ли масово бавят по месец тръгването на стоки на клиенти с дългосрочни договори, защото са единствените, които съвсем спряха работа с клиенти без дългосрочни споразумения и са една от причините така да поолудее пазара. Може нещо, някъде да са забавили, но често хората са склонни да преувеличават и да правят изводи от несвързани неща, пример на един дето му святка лампата по-често от нужното. Имаме един период на увеличено потребление заради отложено търсене и спесяване най-вече на запад от присъщи разходи като ваканции, заведения, услуги. Това гарнирано с банкови ваканции и наливане на пари, което пак на запад е на калпак. Резултатът е срив във веригите на доставка, който трудно се регулира и води до поскъпване, но няма да продължи вечно. Същото важи и за цените на имотите.
              Иначе в момента в един град в Китай, където има основно пристанище се отчита ръст на заразените и това вече води до проблеми в работата на самото пристанище и от там ще има нови забавяния, да не почне някой да ги свързва с други неща.
              Покупката на морето, която обмислям не е ваканционен, а градски имот, който засега смятам за подходящ, но не и нужен задължително. Цената е добра, спрямо други оферти в сградата, което не значи,че те са реални. Възможно е да има и инвестиционно значение за отдаване под наем в букинг.
              Ако обаче купя нещо в Софето примерно в центъра, няма да останат средства без ползване на заем за морската придобивка. Нямам физическото време да се занимавам с банки и ипотеки, не и в момента. За центъра в Софето, където има имоти довършени напълно и то не зле на нива като на зеленото в Гоцето, проблемът ми е, че решава един въпрос от нуждите ми и създава нов - липсата на места за паркиране.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Номчето може да се мери само Оскара дето с джобните заведения купува

                Цените на имотите няма да скочат директно от ръста на морското навло, връзката е индиректна - Всичко поскъпва хората преживели вече няколко инфлации са доста чуствителни и решават да си инвестират парите в имоти.

                Резултатът е ръст на имотите и че вече нищо читаво няма на пазара
                Ти верно си някакъв екстрасенс. Че и парите ми вече знаеш по-добре от мен. Верно е много загубена работа да се дискутира каквото и да е било с такъв "специалист".

                Какво стана с предлжението за облога и нотариуса, като опре ножа до кокъла и се почва писането на глупости за джобни и заведения, аматьорска работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение

                  Бил съм в Брюксел и не е лошо, не знам за живот как е. Но пропускаш важното, а то е съотношението себестойност-цена, която ми обявиха, върху нея се замислете.
                  За СФ наистина строителсвото беше под 500 евро, ако не се лъжа проятели имаха оферти от Агрогруп на 470 до ключ. Само парцела даваш и ти строят. Малко рязходи за проекти, за мсркетинг и нвколко лъскави картинки във ФБ и после продсваш на 2000, 2500 евро на балъците да “инвестират”. Добре ли е като бизнес модел?То в наркотиците нема такъв марж ебаси...
                  Сега, с тея нива на металите няма да е 500 . Въпросът е дали Бай Уй ще успее да продсде на 3000-3500, за да си запази маржа или ще го намали..
                  A цената на земята?
                  Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение

                    Бил съм в Брюксел и не е лошо, не знам за живот как е. Но пропускаш важното, а то е съотношението себестойност-цена, която ми обявиха, върху нея се замислете.
                    За СФ наистина строителсвото беше под 500 евро, ако не се лъжа проятели имаха оферти от Агрогруп на 470 до ключ. Само парцела даваш и ти строят. Малко рязходи за проекти, за мсркетинг и нвколко лъскави картинки във ФБ и после продсваш на 2000, 2500 евро на балъците да “инвестират”. Добре ли е като бизнес модел?То в наркотиците нема такъв марж ебаси...
                    Сега, с тея нива на металите няма да е 500 . Въпросът е дали Бай Уй ще успее да продсде на 3000-3500, за да си запази маржа или ще го намали..
                    С бизнес се занимаваш и знаеш прекрасно, че маржовете не са тези които ги пишеш.... 470 на 2000.... По-скоро е 1200-300 на 1700+ДДС ....или при тънките от 600 на 900+ДДС....Иначе по твоята сметка мже някой да я получи в Горно Нанадолнище, но кой ще му го купи..... Не че това е малко за нашата действителност и строителите инвеститори позабогатяха сериозно....От тук имат възможност да намалят маржовете поемайки поскъоването на материалите, но те са в голямата си част / не всички/ с особено мислене - вдига му се коста с 200 евро, а той слага 400 отгоре....Нямат задръжки напоследък виждам....Та ще разберем докъде са възможностите/страха на хората за кеша им...., но ножа е в строителите.... Както се казва ако не сега след 5 години, след 10....нямат финансов зор да бързат....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.05.2021, 10:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                      Бъркаш ме със колегата Замаушка, той прави такива чудеса.И като цяло ми е странно защо хората с повече имоти толкова се кефите , че поскъпват?? Искате да продавате ли?Или искате да купите нови, че май освен нещо дребно по морето никой не си е купил последните 2 години от викачите тука.Зашо ли?
                      Аз се надявам, да не ми се налага да продавам нишо от НИ, а те са с доста голяма стойност. Тоест, не ме грее че цените са вече х 3500 евро в моя район.Не мога да ви фана логиката, ама карай..
                      Въпроса е ако на теб ти се наложи да продаваш на 3500 / т.е. полупринудително, а не че искаш/ кой има възможност да го купи ? Значи някой може....Нали всяка една сделка има 2 страни....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Номчето може да се мери само Оскара дето с джобните заведения купува

                        Цените на имотите няма да скочат директно от ръста на морското навло, връзката е индиректна - Всичко поскъпва хората преживели вече няколко инфлации са доста чуствителни и решават да си инвестират парите в имоти.

                        Резултатът е ръст на имотите и че вече нищо читаво няма на пазара
                        Бъркаш ме със колегата Замаушка, той прави такива чудеса.И като цяло ми е странно защо хората с повече имоти толкова се кефите , че поскъпват?? Искате да продавате ли?Или искате да купите нови, че май освен нещо дребно по морето никой не си е купил последните 2 години от викачите тука.Зашо ли?
                        Аз се надявам, да не ми се налага да продавам нишо от НИ, а те са с доста голяма стойност. Тоест, не ме грее че цените са вече х 3500 евро в моя район.Не мога да ви фана логиката, ама карай..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Бахти брюксела кирлив. Имаш ли идея колко е хубаво в брюксел? Че то в наша монтана е по-добре. И спокойно съобщаваш факта 4К€ все едно каза 4€. Значи си изчислил че на Сф повече от 500€ себестойност е лъжа. Груба грешка.
                          Бил съм в Брюксел и не е лошо, не знам за живот как е. Но пропускаш важното, а то е съотношението себестойност-цена, която ми обявиха, върху нея се замислете.
                          За СФ наистина строителсвото беше под 500 евро, ако не се лъжа проятели имаха оферти от Агрогруп на 470 до ключ. Само парцела даваш и ти строят. Малко рязходи за проекти, за мсркетинг и нвколко лъскави картинки във ФБ и после продсваш на 2000, 2500 евро на балъците да “инвестират”. Добре ли е като бизнес модел?То в наркотиците нема такъв марж ебаси...
                          Сега, с тея нива на металите няма да е 500 . Въпросът е дали Бай Уй ще успее да продсде на 3000-3500, за да си запази маржа или ще го намали..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Ти не осъзнаваш ли какъв си смешник? Тук сме хора с по няколко имота.. Ако не си наясно, значи си жалък клошар, без нито един имот...
                            да да
                            кой с 1/2 панел
                            кой с гараж в банско кой с плетенарка
                            в радомир или обор в дуранкулак

                            знаем знаем
                            имотни инвеститори с 0.20 ст на пост

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Форекса с имоти по тукашните специалисти в тази област е следната

                              Продаваш на връо и после чакаш да купуваш на ниското, звучи добре но на практика не работи

                              Няма значение в какво състояние е бил имота въпроса е защо си го продал - Ако е за да купиш друг имот на по добро място е ОК

                              Проблема е ако си го продал с идеята че това е върха и след една година ще купиш като паднат цените, ако си го направил с тази мисъл още от сега мога да ти кажа какъв ще крайният резултат
                              И аз мога - покупка след 40% спад, свирен мач вече 2008, още не можете да стигнете нивата от 2007. Всеки, продал 2007 бие доходността на тия дето стискате вече 14та година, ей така не работело. Ако пък е купил след спада, даже са му останали пари за живее на ваш депозитен гръб

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Да видим какво ще се случи до края на годината, но духа е излезнал вече от бутилката и нищо добро не ни очаква
                                Ша свършат хахахаха

                                Коментар

                                Working...
                                X