IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Джони, какво ти пречеше да купиш по спомен за около 200К онзи в Южният парк с многото общи части ? Не беше за 300....и топ място без първи и последен етаж....Е няма го вече....
    Иначе и аз искам промо, но разликата с вас е че осъзнавам реалността и я приемам макар и да не ми харесва. Въпрос на малко свикване е и да я отразя просто за разлика от вас нямам достатъчно наличен кеш затва дето искам и ще трябва евентуално ипотечка...
    Ако имах 200-300К кеш да съм го похарчил за 2 дни....
    Защото беше некадърно построена нова сграда с криви стени и малки спални. Да не говорим, че като извадя общите части цената ставаше пак над 2000. И без паркомясто. С една дума - боклук.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Какво развитие, какви 5 лева бе човек? Къде го виждаш това развитие? Аз виждам тотална разруха навсякъде, 90те бяха рай в сравнение с това, което предстои тук.
      България загива в момента, ти за развитие и подценени имоти ми говориш.
      България загива защото някои хора са изпуснали фундамента / а той е семейство и деца ПЪРВО и всичко останало след него/ И не ми пиши само, че деца могат да се правят само в жк Южен парк с изглед към него. Айде ти си израснал във Вазов ама баща ти вероятно е расъл в кирпичена къща на село....Събрал си кеш който 3 живота не можеш да изхарчиш и искаш още и още ама семейство не искаш.....С такова мислене загива държавата.
      И ако не разбираш как имотите ще стават все по-скъпи при застаряващо и намаляващо население ще ти обясня само кажи ....

      Коментар


      • Песимисте ти приоритетно в стрелбище ли търсиш?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
          Цените на оферти яко нагоре, очевидно е.

          В същото време как са наемте? Някой има ли наблюдения?

          Става далеч по - изгодно да си под наем. Давам пример с пройзволна обява: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...62429005421230
          Наемите са мега зле. Сменях наемател преди няколко месеца. Отдадох го на около 20% под предният...., но проблема е интереса. Сега беше малък към никакъв , а преди 2-3 години имаше опашки....
          Предполагам че е достигнато дъното като наем и мисля че купилите на нови цени с цел наем ще страдат....
          Трябва да добавиш към това че и ремонти и обзавеждане са много поскъпнали.... Поне на мен калкулацията не ми излиза и ако взема още нещо най-вероятно няма да го довършвам и ще стои тъмно....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Има логика. Сега дали не ти харесва или не искаш да я видиш е друг въпрос.
            И отново ще подесеторя. Имотите от 2014 насам нарастват с НЕДОСТАТЪЧНО темпо на фона на икономиката и други фактори. Последната година това което се случва е наваксване на това недостатъчно поскъпване. А добавя ли и периода 2009-2014 тогава има още поне 20-30% за наваксване....
            Колкото и шокиращо или абсурдно да звучи имотите в София продължават да са много подценени, а това че искам да взема на минус 40% и аз е различен въпрос....
            Какво развитие, какви 5 лева бе човек? Къде го виждаш това развитие? Аз виждам тотална разруха навсякъде, 90те бяха рай в сравнение с това, което предстои тук.
            България загива в момента, ти за развитие и подценени имоти ми говориш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Правилно казваш - Позна!
              Липсва икономическа логика в събитията, всичко се дължи на трилионите. Целият този ръст няма връзка с фундамента. Какво ще стане след година, две, три, когато "спасилите" днес кеша, се окаже, е искат да кешират, но няма кой да им даде днешните цени, както стана след 2009та, та чак до сега, когато някои от цените стигнаха кота 2009та.
              Относно мултиакаунтърите, аз имам един, ако докажеш повече давам хилядарка, ако искаш давай басче. Можеш да питаш инвестора.
              Никога не съм твърдял, че имаш повече от един акаунт. В темата с повече от един съм сигурен за Лорда и купата дето сега е съдия и Пешо.
              Какъв е смисъла да списваш с няколко ника и по цял ден да се заяждаш, щото това се прави? Доводите и в двете посоки от доста време ги няма, а се повтаря едно и също....
              Толкова от мен!
              Има логика. Сега дали не ти харесва или не искаш да я видиш е друг въпрос.
              И отново ще подесеторя. Имотите от 2014 насам нарастват с НЕДОСТАТЪЧНО темпо на фона на икономиката и други фактори. Последната година това което се случва е наваксване на това недостатъчно поскъпване. А добавя ли и периода 2009-2014 тогава има още поне 20-30% за наваксване....
              Колкото и шокиращо или абсурдно да звучи имотите в София продължават да са много подценени, а това че искам да взема на минус 40% и аз е различен въпрос....

              Коментар


              • оф сори объркал съм се знчи, гледах някъде, че се продават апартаменти в хотел берлин на супер ниски цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                  Тва е некъв бахти брутализма, като го пусна го разгледах, освен че е бил на пеевски и затова се продава на пожар се зачудих какво се случва там с общите части като например басейн, лоби, спа и т.н. и т.н. та като си купиш апарт плащаш ли за поддръжка на басейна да речем... ?!
                  Берлин града :-))) не хотела на Пеевски.
                  Него не съм го пускал и нямам идея кое какво е там...И в такива мътни води и без пари да е избягвам да се забърквам....По-добре акции дори:-)))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Отново грешно мислене или абсолютно несвързана логика в дискусията. Никаква полза няма изказване от сорта почни да строиш. Това, че човек не харесва някакви практики или някакъв конкретен продукт, не означава, че трябва да почне да го произвежда, не сме всички Феручо Ламборгини. И това дали аз ще почна да строя или не също не променя факта дали имотиту е надценено или не. Ако си спомняш, разговорът почна кой колко искал за някакъв гараж с ехидна забележка какво съм бил търсил. На това е ясно какво отговорих, а именно, че на определени места се предлагат НИ на огромни суми, които рсзполагащите с тях вероятно няма да ги дадат точно за такъв продукт. И да, няма как да спра да заявявам очевидното, че цялата истерия с имотите е дело на алчини строители и пригласящи брокери за вечен ръст, което е жива проба измама. Да почна ли да изброявам какви лица, откровени мутри са в строителството или сам ще се сетиш или какви практики се ползват от ограничение на достъпа до пазара на нови строители, така неуместния ти пример да съм се захванал да строя? Да не споменавам изобщо наглите практики с общи части по 30% и такси поддръжки по 300-400 лв. Ами точно това си е пълнене на гуши. И ако някой го казва, няма общо с неудовлетворенист. В моя случай знам как съм си изкарал парите, включително и с рискове на финансови пазари, та не виждам логика да хукна да ги раздавам на тарикат-мутростроители, некадърни проектанти, мангало-зидари и неквалифицирани брокери. Това дали ти си много удовлетворен от ръста на пазара слабо ме интересува, няма да промени мнението ми. Само времето ще покаже дали аз ще се окажа прав, че е лудост да се даде 250-300 К за наличните по обяви коптори в споменатите квартали с невероятните недоразумения в строителство, жилищна среда и перспектива. Призовах те вече да покажеш имот в обява, който да си заслужава да се вземе, в моя случай аз гледам тристайни. Ако искаш аз да ти покажа пример за нереално оценен имот в посочените квартали. Един от проблемите е не дали се предлага нещо заслужаващо тези пари, а дали изобщо го има. Изключение от две-три сгради в квартал не е показателно. Нито това дали някой ги е дал тези пари.
                    В заключение, странни са ми повишители, които не купуват, за да се възползват от вечния ръст, ами постоянно се заяждат на тема перонци към тези, които не виждат смисъл да купуват на тези цени. Аз съм казал, че имам НИ точно, за да не се налага да слушам подобни епитети и да обявя, че позицията ми е обективна.
                    Много дълго стана, та може да пропусна нещо . Иначе си прав , че строителите в голяма част са брутални мутри. Поради това не съм купувал някои неща - например как ти звучи 1100 евро на 2-3 линия от Южният парк - тиха пресечка на Нишава - сграда залепена за детската градина.... Като се срещнах с инвеститора / тъмничък с няколко човека охрана преговорите приключиха за 2 минути/ Обаче да ти кажа добре че са мутри и примерно повече ги интересува да си изперат парите като им плащам по банка цялата цена от това да правят печалба....Шипинг компаниите мутри ли са например че вдигнаха 5 пъти навлото за година ? А агентите мутри ли са като има стандартни чарджове по пристанища и тарифи на шипинг компании и в последният момент ти искат двойно или тройно ?
                    Знам за невероятни истории как прецакват кандидат строители и не са за публичен форум, но явно и ти си наясно и затва не искаш да строиш. От там нататък щом мислиш, че цените са неадекватни не купуваш. Какво има да го мислиш ?! Скъпо и тъпо и им пожелаваш успех и чакаш да се наиграят. Когато 95% от потенциалните купувачи почнат да мислят така наистина ще се наиграпт....
                    Наистина не разбирам кое е толкова сложното - не ти харесва цената не купуваш. Това се отнася от химикалки през домати до имоти....Ама кой бил алчен , кой не знам си какъв. Като стоката му не струва колкото иска да си я държи.
                    И последно в София с момента има няколко хиляди апарта на цена между 600-700 евро в строеж и проект. Който му е скъпо мове без проблем да си вземе от тях....

                    ПП. А да и за примерните имоти - нали е ясно че което си заслужава заминава за 1-2 седмици. Какви линкове да пускам ? Ръо този в Южният парк дето вие го пуснахте си го оставих в листа и го няма вече....Освен това въобще не търся толкова детайлно като вас с Джони - вие знаете всички обяви наизуст, а аз си пускам само ценови справки засега....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Полакс, първо кажи дали познах за кризата и последствията от нея....за нас. Какво пишех и ти какво пишеше след като се случи криза надхвърляща и най-смелите ни очаквания....
                      И понеже индеректно и ман ме пишеш при мултиакаунтарите / не съди по себе си/ би ли казал кои са ми другите акаунти ?
                      А това че Купата или Лорда са имали повече от 1 акаунт е продиктувано от слабата модерация - тях ги банват , а провокаторите перонаджии предупреждават....
                      Правилно казваш - Позна!
                      Липсва икономическа логика в събитията, всичко се дължи на трилионите. Целият този ръст няма връзка с фундамента. Какво ще стане след година, две, три, когато "спасилите" днес кеша, се окаже, е искат да кешират, но няма кой да им даде днешните цени, както стана след 2009та, та чак до сега, когато някои от цените стигнаха кота 2009та.
                      Относно мултиакаунтърите, аз имам един, ако докажеш повече давам хилядарка, ако искаш давай басче. Можеш да питаш инвестора.
                      Никога не съм твърдял, че имаш повече от един акаунт. В темата с повече от един съм сигурен за Лорда и купата дето сега е съдия и Пешо.
                      Какъв е смисъла да списваш с няколко ника и по цял ден да се заяждаш, щото това се прави? Доводите и в двете посоки от доста време ги няма, а се повтаря едно и също....
                      Толкова от мен!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Бях пуснал няколко седмици назад за Берлин. четиресе и няколко процента разлика...
                        Ако те интересува го потърси....
                        Тва е некъв бахти брутализма, като го пусна го разгледах, освен че е бил на пеевски и затова се продава на пожар се зачудих какво се случва там с общите части като например басейн, лоби, спа и т.н. и т.н. та като си купиш апарт плащаш ли за поддръжка на басейна да речем... ?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Аз съм го призовавал многократно за същото - да покаже една обява, която да си струва. Винаги се измъква. Твърди как имотите били подценени и леснодостъпни, същевременно предлагането било нулево, нямало нищо добро на пазара, всички коментирани тук обяви са за него надути и само при 40% дискаунт би се замислил.
                          Джони, какво ти пречеше да купиш по спомен за около 200К онзи в Южният парк с многото общи части ? Не беше за 300....и топ място без първи и последен етаж....Е няма го вече....
                          Иначе и аз искам промо, но разликата с вас е че осъзнавам реалността и я приемам макар и да не ми харесва. Въпрос на малко свикване е и да я отразя просто за разлика от вас нямам достатъчно наличен кеш затва дето искам и ще трябва евентуално ипотечка...
                          Ако имах 200-300К кеш да съм го похарчил за 2 дни....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Nomche, безсмислено е да спориш с радио.
                            ​​​​​​От всичките повишители единствено крушката/ако е реален ник, а не част от мултиакаунтър/ и лордя казаха, че са купили. Другите лауреати си дрънкат едно и също вече 8 години.
                            Мисля, че всички участници ще се съгласят, че цялата ситуация е сбъркана и бяга от всяка икономическа логика. Пазара се движи само от напечатаните ковид трилиони. В един момент всички ще страдаме, дори и тези с по десет имота.
                            ​​​​
                            Полакс, първо кажи дали познах за кризата и последствията от нея....за нас. Какво пишех и ти какво пишеше след като се случи криза надхвърляща и най-смелите ни очаквания....
                            И понеже индеректно и ман ме пишеш при мултиакаунтарите / не съди по себе си/ би ли казал кои са ми другите акаунти ?
                            А това че Купата или Лорда са имали повече от 1 акаунт е продиктувано от слабата модерация - тях ги банват , а провокаторите перонаджии предупреждават....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Дай някакъв линк за имоти в чужбина където в две съседни сгради ново и старо строителство за еднакви по квадрати апартаменти цената на новото е 40- 60% по- висока, че ми стана интересно и даже ми звучи невероятно.
                              Бях пуснал няколко седмици назад за Берлин. четиресе и няколко процента разлика...
                              Ако те интересува го потърси....

                              Коментар


                              • Виж са има акци с дивидент и акции без дивидент, но се купуват и от двата вида Освен това имаш лаг, т.е в средносрочен и дългосрочен план ще се регулират и според мен по-вероятното е наемите да се качат отколкото имотите да паднат Относно каките, там ще си на хипер инфлация

                                ПП Децата са най-добрата инвестиция, съвсем сериозно го твърдя.
                                Last edited by pepe1234; 27.06.2021, 12:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X