IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Горе долу така е по целия Запад в момента. Със смешните нищонезначещи, раздавани на килограм, парички се изкупува се ВСИЧКО. В България е още по-диво заради данъците, които толерират трупане на имане, а не на капитал и заради подкупите, които ЕС канализира с цел създаване на послушна проевропейска олигархия. В София минимум 1/3 от жилфонда пустее. Не се дава под наем, защото собствениците имат предостатъчно пари и не им се занимава. Не се и продават, защото данъците са смешни. Пълно е със сгради, строени 2010-та, в които апартаменти си седят на шпакловка и тапи. Като цяло тези "инвеститори" губят пари от това, но в общи случай не им дреме, защото и без това не знаят какво да си правят парите. Ако имаше младо население, това би било неустойчиво. Такова обаче няма и положението ще векува. Като вече съвсем не останат наематели, рентиерите ще почнат да надават вой за улесняване на имиграцията. Точно както сега го правят хотелиерите.
    Именно заради това НЕ може да има дискаунти - купувачите на имоти в София не ги бъркат и 5000 еврака на квадрат - те тия пари не са ги изкарали, за да мислят как да ги влагат.

    За съжаление, справящите се честно и с собствени сили са прецакани жестоко, ама то кога не е било така по тая клета територия?!?

    Сега ще има нови Ковид пари, нов програмен период, програми по линия на приемане на еврото ... голямо пазаруване на имоти "да има" ще пада.

    Та 50 имота на един човек може да си стане нещо нормално за смучещата прослойка от населението. Горкия ЦвЦв с неговите 6 ...

    На фона на това, което ни чака цялото ни обсъждане на цени, съотношение наеми/покупки и претегляне на плюсове и минуси на имоти и райони е толкова наивно ... пичове, какви инвестиции в имоти, какви хазяинства, какви 5 стинки?

    Точете еврофондове и обществени поръчки и живейте като Вълкът от Уолстрийт ...

    Коментар


    • https://www.investor.bg/bylgariia/45...lishta-333189/
      Варна и Бургас изпреварват Пловдив по брой въведени в експлоатация жилища

      София е лидер в страната с 1175 нови жилища през второто тримесечие

      ===========================

      За тримесечие въведени в експлоатация само 1175 жилища. Ако за същото тримесечие видим колко са сключените сдели ще можем да си извадим извод колко оскъдно е предлагането. А когато предлагането е никакво, цените отиват накъде…???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Купи един и за съседите, не може само за приятелите да купуваш имот
        хихихихи
        сега го прочетох по внимателно...

        значи купил си е набързо за него докато е
        ходил за хляб и салам
        но понеже приятелите са го налазили и са дощли да ми
        ползват новозакупеното апартче
        за да се отърве от тях
        закупил още един да му се махнат от главата
        хихихиххихихихиххи

        Last edited by RUBLA; 09.08.2021, 09:03. Причина: Спазвайте добрия тон!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
          Споко пичове! Купих имот за лично ползване, но приятелите разбраха и започнах да го отдавам.След това реших да купя още един за тях за да ми е мирна главата, но цените изхвърчаха и сега не мога да се докопам до него и аз да си почина в Пирин планина.
          п.п. Синът и снахата бяха 20 дни на почивка. Днес напуснаха и довечера имам гости.
          Купи един и за съседите, не може само за приятелите да купуваш имот

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

            Да ето в този пример падането на цените е започнало“ Тюх язък, влакогонците-олимпийци пак си остават на гарата.

            [ATTACH=CONFIG]n3790638[/ATTACH]

            цитираш 'dumb' -a като някакво гуру
            възможно е и да се самоцитираш
            и в двата случая играеш ролята на 'dumber' - a

            как бе как ви избират

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
              Споко пичове! Купих имот за лично ползване, но приятелите разбраха и започнах да го отдавам.След това реших да купя още един за тях за да ми е мирна главата, но цените изхвърчаха и сега не мога да се докопам до него и аз да си почина в Пирин планина.
              п.п. Синът и снахата бяха 20 дни на почивка. Днес напуснаха и довечера имам гости.
              хихихихиххи
              е не
              как ви избират бе
              няма ли кой да ви сезира че сте
              главни герои в 'dumb end dumber''

              не знам точно на кой е
              но този, който цитирам е много смешен
              в която и тема да го срещна - купува по много
              злато - купува силно
              имоти - купува яко
              изтърбушеняци на бфб - с двете ръце граби
              биткойни - купува но умерено и на дъна
              хихиххихихихи
              Last edited by RUBLA; 09.08.2021, 09:02. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the Judge

                ти разбра ли каква стана тя? Мамин берджо си бил знаел че имотите ще скочат, ама не толкова много, та затова 2018, 2019 и 2020-та ни карал да купуваме.
                И аз ги чаках да паднат миналата година по това време, но малко по-различно се получиха нещата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Радостни, особено като излиза на загуба При НИ хич не е трудно, още с покупката си 15% назад МИНИМУМ.
                  Забравих те, че си БФБ вечен инвеститор, от ония дългосрочните. Ами като няма вече и дивидент... ? Тогава е късно да четеш , късно е...
                  Бръщолевиш несвързани неща. Явно живота в немското село те дърпа здраво надолу.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                    Червен..., за всеки успешен инвеститор това са двата радостни момента. Но не си чел нищо свързано с икономиката и сега се излагаш с детски коментари.
                    Трябва да четеш, трябва!
                    Радостни, особено като излиза на загуба При НИ хич не е трудно, още с покупката си 15% назад МИНИМУМ.
                    Забравих те, че си БФБ вечен инвеститор, от ония дългосрочните. Ами като няма вече и дивидент... ? Тогава е късно да четеш , късно е...
                    Last edited by RUBLA; 09.08.2021, 09:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Таман се изказа неподготвен пред всички, сефте хахахаха Казват, че в живота на пишман-инвеститора има 2 момента на радост - когато купи и когато се отърве.
                      Червен..., за всеки успешен инвеститор това са двата радостни момента. Но не си чел нищо свързано с икономиката и сега се излагаш с детски коментари.
                      Трябва да четеш, трябва!
                      Last edited by RUBLA; 09.08.2021, 09:00. Причина: Спазвайте добрия тон!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Много добре си направил, ако си отпрал 150€ повече. Със съдията коментирахме един за мен, но преди мен имаше мараклии и го отнесоха.
                        Сори, сега разбрах. Втори е бил, отказала те е цената.
                        Таман се изказа неподготвен пред всички, сефте хахахаха Казват, че в живота на пишман-инвеститора има 2 момента на радост - когато купи и когато се отърве.

                        ПП: даваш ли си сметка какви са жалки тия радости? 150 да отпереш. че ти разходите по придобиване не мож покри

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          Чудо с имотите по Черноморието!! Чудо става с имотите по Черноморието

                          Купувачите са основно българи, в редки случаи има и чужденци от Европейския съюз / блиц

                          Някои май сме повлекли крак ​​​​​​
                          Не е новина, чужденците не са глупави като вас и се изтеглят навреме

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Цитирай такова мое мнение . Предполагам няма да можеш ,затова стига си се чешал където не те сърби .
                            За лично ползване е друго бре , тия пишман инвеститорите са таргета на смешката ала "диалог" в тоя форум.
                            Не помниш какво си писал преди 1 час велики инвеститоре в лично ползване

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                              според мен
                              имотите другата седмица ще падат
                              особенно тия в банско
                              лято е все пак и не се търсят много
                              Да ето в този пример падането на цените е започнало“ Тюх язък, влакогонците-олимпийци пак си остават на гарата.


                              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-08-08 230302.jpg
Views:	1
Size:	49.6 КБ
ID:	3790638


                              Коментар


                              • Споко пичове! Купих имот за лично ползване, но приятелите разбраха и започнах да го отдавам.След това реших да купя още един за тях за да ми е мирна главата, но цените изхвърчаха и сега не мога да се докопам до него и аз да си почина в Пирин планина.
                                п.п. Синът и снахата бяха 20 дни на почивка. Днес напуснаха и довечера имам гости.
                                Last edited by blackaquarius; 08.08.2021, 22:38.
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X