IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Ако имаше поне една нормална сграда при новото строителство, нямаше да има тези проблеми. Последните етажи при новото са обикновено полулегални - имаш рестрикция за кота било и оттам нагоре следват едни тераси, скосявания, чудесии -само и само на хартия да изкара още X квадрата РЗП.

    При старите сгради имаш или таван или въздушна възглавница. А открита тераса над апартамент е абсолютно недопустимо, но го правят, броейки го за "покрив" или нещо от сорта, пък после ти го продават за квадратура.
    В моят случай всичко беше законно без скосявания е сградата от инвеститора с асансьора...
    Сега съжалявам, че не го взех много защото мястото е много по-добро от сегашното ми , а апарта беше 4-стаен югоизток и т.н. Трябваше да поема риска от течове...., но свърши. Сега трябва да дам 400-500К за подобен като вече имам друг.... Нито мога да си го позволя, нито има смисъл след наличието на другият защото за наеми подобни са сложни....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      ама гледай го сега и номчето,
      криза чакал, цените щели да падат а набил на оферта плашеща цена.
      па после, повишителите така казали, брокерите и те по дефолт само пречат /тук 2 мнения няма/
      па не се било продало 2 седмици...

      ном, слагай френдли цена и само гледай.
      Ей, точно за такъв пост си запазих последния коз. Една агенция, рекламираща се, че изкупувала имоти, предложи 11-12 % под "плашещата" цена. Та явно цената не е "плашеща". Освен това е около средната на тази, която Песи посочи. Та на агенцията им казах да ми се махат от главата, да се обадят като мине 2029 година, хохохо.
      И ако 30 % годишен ръст чакаме на цените, защо ни един купувач без брокер не се обади? То до 2029 колко време има, чак подаръци раздавам ми се струва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        За тропането съм съгласен, че е голям бонус и дори обмислях в даден момент такива имоти. Обаче през лятото е АД жега и с климатик не може да се охлади, а през зимата хлуе студ. И разбира се гарантираният проблем с течове към теб и към съседите под теб от терасите.
        Ако е добре направен е горе долу само ако сам си го направиш....Моят любим инвеститор , който не щади пари от материали разбирай всичко най-най и слагаше всичко най-ново в тази посока / топло и хидро/ ми каза сори не мога нищо да ти гарантирам. Казва майстора се напил шибне с теслата 2 пъти прикрият го и в даден момент се покаже проблема.... Ставаше въпрос при това за апарт на предпоследен етаж, но с открити тераси над части от него.... Отказах се....
        Та така голям риск, а за повечето хора има само 1 покупка на имот в живота им....Не си заслужава риска...
        Ако имаше поне една нормална сграда при новото строителство, нямаше да има тези проблеми. Последните етажи при новото са обикновено полулегални - имаш рестрикция за кота било и оттам нагоре следват едни тераси, скосявания, чудесии -само и само на хартия да изкара още X квадрата РЗП.

        При старите сгради имаш или таван или въздушна възглавница. А открита тераса над апартамент е абсолютно недопустимо, но го правят, броейки го за "покрив" или нещо от сорта, пък после ти го продават за квадратура.

        Коментар


        • ама гледай го сега и номчето,
          криза чакал, цените щели да падат а набил на оферта плашеща цена.
          па после, повишителите така казали, брокерите и те по дефолт само пречат /тук 2 мнения няма/
          па не се било продало 2 седмици...

          ном, слагай френдли цена и само гледай.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Никога не съм разбирал това избягване на последен етаж. Аз ако исках апартамент щях да държа да е на последен, стига да е добре направен като топло и хидроизолация разбира се. Поне отгоре няма да има кой да ти тропа.
            За тропането съм съгласен, че е голям бонус и дори обмислях в даден момент такива имоти. Обаче през лятото е АД жега и с климатик не може да се охлади, а през зимата хлуе студ. И разбира се гарантираният проблем с течове към теб и към съседите под теб от терасите.
            Ако е добре направен е горе долу само ако сам си го направиш....Моят любим инвеститор , който не щади пари от материали разбирай всичко най-най и слагаше всичко най-ново в тази посока / топло и хидро/ ми каза сори не мога нищо да ти гарантирам. Казва майстора се напил шибне с теслата 2 пъти прикрият го и в даден момент се покаже проблема.... Ставаше въпрос при това за апарт на предпоследен етаж, но с открити тераси над части от него.... Отказах се....
            Та така голям риск, а за повечето хора има само 1 покупка на имот в живота им....Не си заслужава риска...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Аз казах, че е под 200 К. Сега казвам, че е доста повече от 10 % под 200 К. Дали 200 К са много или малко не знам, в банките обаче имало 100 милиарда.
              А иначе от повече от година твърдя, че няма нищо, което да си заслужава да се разгледа даже под 200 К. Сега в моя случай причината сигурно са брокерите, които не са заинтересовани да представляват купувачите, ако не лапнат комисионна и от продавача. Тогава обаче можем ли да им вярваме на приказките, че пазарът го чака вечен ръст или на други анализи, с които ни заливат управителите на не една или две агенции?
              За мен реално се получава разминаване на терен между това, което масово се твърди от повишители и това, което виждам. Естествено от един макар и реален пример не може да се вади заключение, но явно все пак и повишението на цените си има граници нищо, че парата се обезценява, строителните материали поскъпват, евтино вече било само в Нови хан и т.н. На мен лично този експеримент ми е много забавен.
              Това е в момента:
              Резултат от Вашето търсене на:
              Вид имот: 3-СТАЕН,
              Местоположение: град София

              Особености: Тухла
              Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

              Средна цена на имотите в извадката: 171052 euro
              Средна цена на кв.м: 1542 euro

              И разбира се че брокерите са част от проблема. И искат двойна комисионна. Не ти ли копираха снимките без одобрение ?
              Няма как да се продаде подобен имот за 2 седмици освен ако не е на желано място.
              Обезценката на парите, повишаването на доходите, поскъпването на строителството и т.н. всичко това е така, но не може да намери отражение на момента. Има нужда от време хората да са посъбрали пари и свикнали с тези нови цифри....години.... При имотите бавно се случват нещата и със закъснение.
              И да леко ти завиждам за експеримента който правиш в момента :-)))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                НАМАЛЕНА ЦЕНА!!!
                Привет, група! Предлагаме под наем много светъл и слънчев апартамент в Бели Брези на ул. Ворино. Апартаментът е 65 кв.м. С голям хол с дневна, тераса с гледка към Витоша по цялата дължина на апартамента. Южно изложение. Една просторна спалня, кухненски бокс, коридор с допълнителен гардероб, много стелажи за обувки 600Лв
                Дай тая обява да я видим защо е толкова евтино?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  За двустаен с голяма тераса в Овча Купел на последен етаж 120К са бая доста пари.....
                  Никога не съм разбирал това избягване на последен етаж. Аз ако исках апартамент щях да държа да е на последен, стига да е добре направен като топло и хидроизолация разбира се. Поне отгоре няма да има кой да ти тропа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Има кусури,преустроен двустаен е на последен етаж,таваните са с една идея малко по ниски,усеща се,но е направен с две малки спални,голям хол,с гледка към Витоша с голяма тераса,и отделна малка кухня,като бокс,банята е голяма също така,ремонтиран е,звъняха цял месец само брокери ,и не се продаде.
                    За двустаен с голяма тераса в Овча Купел на последен етаж 120К са бая доста пари.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Не знам какъв ти е старият апарт, но 200К за тристаен не са малко пари, ако не е в желаните места дори и да е добре направен / това не се оценява/
                      Широк център е сложно понятие - има добро и лошо в това.... То и Красна Поляна и Света Троица са сигурно широк център.....:-))))
                      А 2 седмици срок за продажба не са чакане. Зависи и исканата цена каква е / 200К е доста над средната следователно с имитирани купувачи и не подходяща за наеми/. Има апрти се продават и по година.... или повече дори.....
                      Аз казах, че е под 200 К. Сега казвам, че е доста повече от 10 % под 200 К. Дали 200 К са много или малко не знам, в банките обаче имало 100 милиарда.
                      А иначе от повече от година твърдя, че няма нищо, което да си заслужава да се разгледа даже под 200 К. Сега в моя случай причината сигурно са брокерите, които не са заинтересовани да представляват купувачите, ако не лапнат комисионна и от продавача. Тогава обаче можем ли да им вярваме на приказките, че пазарът го чака вечен ръст или на други анализи, с които ни заливат управителите на не една или две агенции?
                      За мен реално се получава разминаване на терен между това, което масово се твърди от повишители и това, което виждам. Естествено от един макар и реален пример не може да се вади заключение, но явно все пак и повишението на цените си има граници нищо, че парата се обезценява, строителните материали поскъпват, евтино вече било само в Нови хан и т.н. На мен лично този експеримент ми е много забавен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                        Пак си поел брокерското поприще. Дано този път устискаш докато си намериш за себе си.
                        Не съм ,това е от една група,иначе другото е от моя позната която се опита да продаде иначе дава под наем .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          И какви са му параметрите ? Да не са го надценили нещо ?
                          Много разлика от 120 до 90К....
                          Има кусури,преустроен двустаен е на последен етаж,таваните са с една идея малко по ниски,усеща се,но е направен с две малки спални,голям хол,с гледка към Витоша с голяма тераса,и отделна малка кухня,като бокс,банята е голяма също така,ремонтиран е,звъняха цял месец само брокери ,и не се продаде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            НАМАЛЕНА ЦЕНА!!!
                            Привет, група! Предлагаме под наем много светъл и слънчев апартамент в Бели Брези на ул. Ворино. Апартаментът е 65 кв.м. С голям хол с дневна, тераса с гледка към Витоша по цялата дължина на апартамента. Южно изложение. Една просторна спалня, кухненски бокс, коридор с допълнителен гардероб, много стелажи за обувки 600Лв
                            Пак си поел брокерското поприще. Дано този път устискаш докато си намериш за себе си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              И аз съм в квартал с метро. Едното е на 8 мин пеш, другото е малко по-далеч.
                              Не знам какъв ти е старият апарт, но 200К за тристаен не са малко пари, ако не е в желаните места дори и да е добре направен / това не се оценява/
                              Широк център е сложно понятие - има добро и лошо в това.... То и Красна Поляна, Женският пазар и Света Троица са сигурно широк център.....:-))))
                              А 2 седмици срок за продажба не са чакане. Зависи и исканата цена каква е / 200К е доста над средната следователно с имитирани купувачи и не подходяща за наеми/. Има апрти се продават и по година.... или повече дори.....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.10.2021, 19:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Сценария 1:1, с тристаен овча купел между две метростанции,1 месец офертна 120000 евра ,само едно предложение за 90 000 евра.В момента пак мина на наем със зор,и е с риск пак да е празен заради локдауна.
                                И какви са му параметрите ? Да не са го надценили нещо ?
                                Много разлика от 120 до 90К....

                                Коментар

                                Working...
                                X