IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/sasht/337/a/...zarite-337127/
    Краят на тандема Фед-ЕЦБ носи нова опасност за пазарите

    Този път двете централни банки започват да оттеглят количественото облекчаване в синхрон

    Изправени пред един същ пандемичен проблем, Федералният резерв и Европейската централна банка стигнаха до едно и също решение: драстично съкращаване на нетните месечни покупки на активи. За съжаление на финансовите пазари, те намаляват количественото облекчаване по едно и също време, като определят 2022 г. за годината на „действия в тандем“ - най-бързото източване на ликвидност от десетилетие, пише за Wall Street Journal Димитрис Валастас, главен икономист на Greenmantle, консултантска компания в областта на макроикономиката и геополитиката.

    С ускоряването на инфлацията централните банки ограничават покупките. ЕЦБ вече започна, обявявайки преминаване към „умерено по-ниски темпове на нетни покупки на активи“. Федералният резерв по същество обеща да направи това през това тримесечие, като предупреди пазарите, че „скоро може да бъде оправдано по-умерен темп на покупките на активи“.

    Няма по-големи или по-предвидими потоци от тези в графика за покупки на голяма централна банка. Тъй като двете големи централни банки в света се подготвят да спрат кранчетата, финансовите пазари са предупредени. Периферни активи като незаменяемите токени вероятно ще спаднат първи, но опитът показва, че нито един клас активи не е защитен от пресъхване на ликвидността. С оглед на този монетарен тандем инвеститорите и мениджърите на активи ще се нуждаят от цялата защита, която могат да си осигурят.
    хихихихихххи

    аз им говоря - обучавам ги - подсказвам им -
    те си знаят едно -
    глупостите на 2-3 ма несретници за 2029

    стадото е закарано вече до ръба на пропаста
    сега остава отзад някой от главните да удари с камшик
    по последните от стадото
    ха познай - какво ще стане
    а сред стадото все още има такива които лъжат и
    заблуждават че до 2029 все ще им дават паша
    хихихихихихих

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За всеки влак си има пътници.
      Мойто 30-годишно Шкоде върши чудна работа в редките случаи когато го ползвам - да карам тъщата насам натам.... т.е. може и по-добра работа да свърши де и да забогатея :-)))
      Иначе гледам и ти не си на опашката за Х5-ци....дори и втора ръка :-) Как ще си купиш в Южен парк без такава ? Нема те приемат :-))) Та не е добре да ме критикуваш докато ти не си купиш . пестейки от нови коли :-)
      За ръна пари не пестим и са бая повече от 1000 лева..., обаче боба си ми е домашен ... За нищо не го давам....:-) Само розАвият домат го бие....:-)
      Аз карам служебно Вoлво XC40 когато съм в София. Имам и други опции ако искам. Покупката в такъв случай се обезсмисля.

      Ако обаче нямах такава възможност и трябваше да избирам между нова кола и половин двустайка в Гоцето, щях да избера колата на 100%. Просто защото двустайката е налълно безполезна за мен (освен ако не реша да живея там, което няма как да стане), докато колата може най-малкото да ме придвижи от А до Б и да ми достави някакво удоволствие.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

        X5-та е must have за прикачане с морските имоти
        :-) С морските имоти нещо се замотах. От има няма 25 години не съм ходил на нашето море и нямах такива планове....Обаче както се развиха нещата с вируса почвам да мисля, че трябваше май да взема нещо.... Ама минало бешело....:-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Слава богу не всички мислят като теб - иначе компании като Даймлер, БМВ и подобни нямаше да ги има и всички пари на земята щяха да се влагат в апартаменти. Дори и за мен нямаше да има хляб и сигурно щях да съм на 800 лева заплата в някоя люлинска баничарница.
          Абе реално, ти не си ли се замислял, че можеш да ядеш само боб и леща например? Ако семейството ти пести по 1000 лева от храни и напитки месечно, за 15-20 години това си е една двустайка. Кой ти я дава?
          За всеки влак си има пътници.
          Мойто 30-годишно Шкоде върши чудна работа в редките случаи когато го ползвам - да карам тъщата насам натам.... т.е. може и по-добра работа да свърши де и да забогатея :-)))
          Иначе гледам и ти не си на опашката за Х5-ци....дори и втора ръка :-) Как ще си купиш в Южен парк без такава ? Нема те приемат :-))) Та не е добре да ме критикуваш докато ти не си купиш . пестейки от нови коли :-)
          За ръна пари не пестим и са бая повече от 1000 лева..., обаче боба си ми е домашен ... За нищо не го давам....:-) Само розАвият домат го бие....:-)
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.10.2021, 12:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.investor.bg/sasht/337/a/...zarite-337127/
            Краят на тандема Фед-ЕЦБ носи нова опасност за пазарите

            Този път двете централни банки започват да оттеглят количественото облекчаване в синхрон

            Изправени пред един същ пандемичен проблем, Федералният резерв и Европейската централна банка стигнаха до едно и също решение: драстично съкращаване на нетните месечни покупки на активи. За съжаление на финансовите пазари, те намаляват количественото облекчаване по едно и също време, като определят 2022 г. за годината на „действия в тандем“ - най-бързото източване на ликвидност от десетилетие, пише за Wall Street Journal Димитрис Валастас, главен икономист на Greenmantle, консултантска компания в областта на макроикономиката и геополитиката.

            С ускоряването на инфлацията централните банки ограничават покупките. ЕЦБ вече започна, обявявайки преминаване към „умерено по-ниски темпове на нетни покупки на активи“. Федералният резерв по същество обеща да направи това през това тримесечие, като предупреди пазарите, че „скоро може да бъде оправдано по-умерен темп на покупките на активи“.

            Няма по-големи или по-предвидими потоци от тези в графика за покупки на голяма централна банка. Тъй като двете големи централни банки в света се подготвят да спрат кранчетата, финансовите пазари са предупредени. Периферни активи като незаменяемите токени вероятно ще спаднат първи, но опитът показва, че нито един клас активи не е защитен от пресъхване на ликвидността. С оглед на този монетарен тандем инвеститорите и мениджърите на активи ще се нуждаят от цялата защита, която могат да си осигурят.
            Опа, килимчето отлита. Който се е надценил и не може да лети ще го хване 9,8г и ще се сблъска челно с Земята. Гълъбчета лопатите ми ръжда хванаха да ви чакам ....
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ай ся шоуруми да гледам. Не съм. Тва е все едно да послушам Джони и да си взема Х5-ца нова дето на втората година струва наполовина, вместо нова тухла дето на втората година струва с половина повече :-))))
              Потреблението ще продължи да се увеличава мерено в пари възможно и поради инфлацията, а тока и горивата , топлото , които поскъпват ще отхапят малко кеш разбира се от ПОВИШЕНИТЕ доходи, но те така или иначе са малък към нищожен процент от разполагаемият доход на КУПУВАЧИТЕ на имоти. Тва че месечните разходи ще ми се увеличат със 100-200 лева поради тези неща не е ок, но няма да ме спре да купя тула.... Този разход би бил сериозен проблем за хората които не могат да бъдат купувачи, за изсилили се кандидат ипотекари и т.н.....
              И продължаваме в посока окрупняване на имотите и по-голяма недостъпност за масовият човек. Вече двупосочно не само като по-високи цени, а като по-малко останал разполагаем доход за покупка....
              Слава богу не всички мислят като теб - иначе компании като Даймлер, БМВ и подобни нямаше да ги има и всички пари на земята щяха да се влагат в апартаменти. Дори и за мен нямаше да има хляб и сигурно щях да съм на 800 лева заплата в някоя люлинска баничарница.
              Абе реално, ти не си ли се замислял, че можеш да ядеш само боб и леща например? Ако семейството ти пести по 1000 лева от храни и напитки месечно, за 15-20 години това си е една двустайка. Кой ти я дава?

              Коментар


              • https://www.investor.bg/sasht/337/a/...zarite-337127/
                Краят на тандема Фед-ЕЦБ носи нова опасност за пазарите

                Този път двете централни банки започват да оттеглят количественото облекчаване в синхрон

                Изправени пред един същ пандемичен проблем, Федералният резерв и Европейската централна банка стигнаха до едно и също решение: драстично съкращаване на нетните месечни покупки на активи. За съжаление на финансовите пазари, те намаляват количественото облекчаване по едно и също време, като определят 2022 г. за годината на „действия в тандем“ - най-бързото източване на ликвидност от десетилетие, пише за Wall Street Journal Димитрис Валастас, главен икономист на Greenmantle, консултантска компания в областта на макроикономиката и геополитиката.

                С ускоряването на инфлацията централните банки ограничават покупките. ЕЦБ вече започна, обявявайки преминаване към „умерено по-ниски темпове на нетни покупки на активи“. Федералният резерв по същество обеща да направи това през това тримесечие, като предупреди пазарите, че „скоро може да бъде оправдано по-умерен темп на покупките на активи“.

                Няма по-големи или по-предвидими потоци от тези в графика за покупки на голяма централна банка. Тъй като двете големи централни банки в света се подготвят да спрат кранчетата, финансовите пазари са предупредени. Периферни активи като незаменяемите токени вероятно ще спаднат първи, но опитът показва, че нито един клас активи не е защитен от пресъхване на ликвидността. С оглед на този монетарен тандем инвеститорите и мениджърите на активи ще се нуждаят от цялата защита, която могат да си осигурят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  Ай ся шоуруми да гледам. Не съм. Тва е все едно да послушам Джони и да си взема Х5-ца нова дето на втората година струва наполовина, вместо нова тухла дето на втората година струва с половина повече :-))))
                  .
                  X5-та е must have за прикачане с морските имоти

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    тоест китайците сами си създават 'проблем" с тока
                    или друг им го създава
                    Не знам каква е причината, но може да разпитам като дойдат да пийнат пак...., знам само че е факт и ще продължи поне няколко месеца.... А това има огромно отражение на цялата верига по доставките. От една страна всички роу материали се бавят / удължен срок на производство/ , идват по-скъпи ВСЯКА седмица с нови цени / това е за фабриките, които правят завършеният продукт//, отделно суровините по света растат, нататък има стремеж от много години в Китай да НЕ се произвеждат вече евтини стоки / търсят по-висока добавена стойност/
                    Сега се замислям дали това да не е било причината да подрежат койнарите....
                    Крайният резултат е че цените се вдигат и в момента е пълно с ''добри'' оправдания.... случайно или не.... не мога да съм сигурен....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                      Гледал ли си какво става с колите? Шоурумите са празни, цените и сроковете за доставка високи. Като ни налегне дефицита ще спрем да се мръщим на цените. С наближаването на празниците и края на финансовата година (догодина се очакват по-високи данъци) истерията със стоките предстои.
                      Ай ся шоуруми да гледам. Не съм. Тва е все едно да послушам Джони и да си взема Х5-ца нова дето на втората година струва наполовина, вместо нова тухла дето на втората година струва с половина повече :-))))
                      Потреблението ще продължи да се увеличава мерено в пари възможно и поради инфлацията, а тока и горивата , топлото , които поскъпват ще отхапят малко кеш разбира се от ПОВИШЕНИТЕ доходи, но те така или иначе са малък към нищожен процент от разполагаемият доход на КУПУВАЧИТЕ на имоти. Тва че месечните разходи ще ми се увеличат със 100-200 лева поради тези неща не е ок, но няма да ме спре да купя тула.... Този разход би бил сериозен проблем за хората които не могат да бъдат купувачи, за изсилили се кандидат ипотекари и т.н.....
                      И продължаваме в посока окрупняване на имотите и по-голяма недостъпност за масовият човек. Вече двупосочно не само като по-високи цени, а като по-малко останал разполагаем доход за покупка....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.10.2021, 11:39.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ратко, пияниците в кръчмата още на втората оризова ракия / алкохола не им понася и ги фаща мноо бързо/ крещяха по-скъпо по-скъпо....Не искам да навлизам в детайли ама туй е посоката на стоките от Китай. Причините са безкрай , но за сметка на това възникват нови всяка седмица :-)
                        Например някой тук като Номчето е чул че има проблеми с токо / Бай Пешето чак до Китай е разпрострял влиянието си в стил айде сега ми произвеждайте химикалки по 10 стинки без токо :-)/ На места е забранено ползването на климатици вече, някои фабрики/сектори работят на схемата 1 ден работи 6 дни почива...., други са по-добре, но като цяло нищо добро не се вижда на хоризонта и какво ще е потреблението по света поради инфлацията ич не ги брига Китайците....
                        тоест китайците сами си създават 'проблем" с тока
                        или друг им го създава
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                          Мерси и вие да сте живи и здрави!
                          Номче, поздравления за зеленото. Това е правилната стъпка особено когато става въпрос за собствено жилище защото иначе е мъка.
                          Ще се радвам ако споделиш повече инфо на лични, че трябва да харча некви пари и мое да станем съседи евентуално :-) Леле жената ЧЕ ме утепа ако се преместим за Н-ти път последните 10 години :-)))

                          Относно транспорта , моля те не се обиждай / наясно съм че си топ про и имаш много вътрешно инфо/ , обаче Ледчо позна нещата / както и за имотите, заедно с Купата..., а Бони е песимистката :-)))/ , освен това взе правилното решение плащайки ''щурата'' цена тогава , която сега е стандартна....:-) Той не е и имал избор иначе остава без стока.... А пък пияниците в кръчмата ги подслушвах още Януари , че цените на транспорта преди Май няма да паднат. Нали разбираш, че качване от 2К на 8К и после 7 или 7.5К не е падане, а дребна корекция ? Освен това хапеш Ледчо, че го скубят като е плащал 10К, пък ти си имал цени по 8К... Проблема най-вероятно е че ти даваш само морската част , а вероятно Ледчо има сухоземни разходи в Китай преди пристанището и те са в тези 10К....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.10.2021, 11:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                            Гледал ли си какво става с колите? Шоурумите са празни, цените и сроковете за доставка високи. Като ни налегне дефицита ще спрем да се мръщим на цените. С наближаването на празниците и края на финансовата година (догодина се очакват по-високи данъци) истерията със стоките предстои.
                            пляскаме с ръце на инфлацията, която при жилищата е по-малка от при суровините, а после ще се чудим.

                            ПП визирам класическите повишители със скромни имоти, но огромни надежди.
                            Last edited by bertram; 11.10.2021, 11:13.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              Ратко, пияниците в кръчмата още на втората оризова ракия / алкохола не им понася и ги фаща мноо бързо/ крещяха по-скъпо по-скъпо....Не искам да навлизам в детайли ама туй е посоката на стоките от Китай...
                              Гледал ли си какво става с колите? Шоурумите са празни, цените и сроковете за доставка високи. Като ни налегне дефицита ще спрем да се мръщим на цените. С наближаването на празниците и края на финансовата година (догодина се очакват по-високи данъци) истерията със стоките предстои.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                има логика. като купувач основно на зелено ти желая завършване на сградата в срок и без усложнения.
                                видях, че дури те е посъветвала нещо, но ако случайно решиш да не я послушаш
                                калкулирай си една френдли цена, съобразена с очаквания спад и ми пиши на лични

                                какво казват твоите клиенти, ще свалят ли китайците цените на продукцията или напротив
                                Ратко, пияниците в кръчмата още на втората оризова ракия / алкохола не им понася и ги фаща мноо бързо/ крещяха по-скъпо по-скъпо....Не искам да навлизам в детайли ама туй е посоката на стоките от Китай. Причините са безкрай , но за сметка на това възникват нови всяка седмица :-)
                                Например някой тук като Номчето е чул че има проблеми с токо / Бай Пешето чак до Китай е разпрострял влиянието си в стил айде сега ми произвеждайте химикалки по 10 стинки без токо :-)/ На места е забранено ползването на климатици вече, някои фабрики/сектори работят на схемата 1 ден работи 6 дни почива...., други са по-добре, но като цяло нищо добро не се вижда на хоризонта и какво ще е потреблението по света поради инфлацията ич не ги брига Китайците....

                                Коментар

                                Working...
                                X