IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Последният месец се разправям с някои дребни неща за довършване в апарта дето живея изостанали и мога да ти кажа, че немаш идея за каква човешка и продуктова оскудация става въпрос.....Това няма как да не избие като цени....

    Отново ти поствам линка с цени за строителство .
    Това тук е БЕЗ фундамента .
    Оправи си сметките ,защото явно много те цакат ,при строителите и ремонтите цената се формира от това как го раздаваш ,като се почне от това как си облечен и ако те пере парата през ръцете не им пука и ти взимат двойно.
    След като с лекота плащаш тези цени и ги поемаш значи си от хората които имат големи възможности и им е все тая че могат и да платят по-малко .
    Това обаче не означава че цените са такива-цените са такива за теб и някой друг процент който лесно дава и плаща без да мисли .

    https://www.facebook.com/groups/8292...er/1198142562/

    Поредния издаден обект.До последно бях скептично настроен към тази “кутия”,но тя пък добре е излезнала на камерата.
    Построена от двама работника за около 5 месеца ,при излети основи.

    11500 лв с ДДС
    Да си пропуснал някоя нула в цената?

    11500 без ДДС е 9600 разделено на 5 месеца е по нема 2000лв на месец - при двама работници са по 1000лв на месец - като им платиш осигуровките явно са работили на минималната

    Каврък къде ги тия квалифицирани строителни работници дето работят на минималната ?????

    Колко струват материалите ?????????

    Колко струват имота и фундамента ???

    Колко струват планове и разрешителни за строеж ???????????

    ПП - сега виждам че и Боби Б те е насолил по същата насока

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ха ха ..ще ме убиеш от смях .
      Наистина си златната кокошка за "майсторите ".
      Апарта в нашия вход беше за ремонт ,хората викнаха 2 момчета ,мисля че не бяха и от София даже и го направиха за една седмица на тънка цена .
      В квартала имаме хора които се занимават с домашни ремонти,не са фирми ,викаш го и се споразумявате ,не взимат скъпо .
      Евго също беше поствал доста случаи как се намират евтини майстори.
      Евтиния майстор не означава че е лош майстор ,и обратното ,скъпия не е гаранция за това че ще ти свърши работа .
      Казваш давай ги тия двамата ????-ти си по -голям от мен ,имаш имоти и то не малко ,ами извинявай но всички живеем в една и съща държава ,ако ти не можеш да си намериш майстори за ремонти които да не ти съдерат кожата след цял живот купуване и ремонтиране ,тогава кой да ти ги намери ??
      Хората ти писаха и аз дори ,има и неща ,хващаш се уикенда и си ги правиш и ти ,не се оправдавай с времето ,и аз съм бачкал като луд до късно и дете ми е било на главата и съм се справял ,най лесно е вадиш и плащаш като поп ,лошо няма плащай но не ни убеждавай ЧЕ ТОВА СА ЦЕНИТЕ .
      Това са цените за теб ,не и за нас .
      Линка беше постнат към профил с контакти на човека ,свързваш се с него,питаш къде е ,в БГ ли е ,може ли да ти помогне .
      Видя какво е направил .

      Относно материалите

      Палиш колата ,буса и отиваш до Турция
      Снощи съм купил лирата на 0,12 стотинки за лира и утре отивам към турско на пазар
      За лирата си се прекарал, днеска вече е 10 стотинки, а утре може и нова промоция да има

      А за ремонти и строежи е видно че никога не си правил дори и най-прост ремонт вкъщи. Нямаш и най-малката идея кое колко струва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Берти в момента има добро търсене на жилиша под наем - Всеки който иска да отдава може да го направи - щом сега прозорците стоят тъмни явно тези хора не желаят да отдават

        Всеки с неговата си причина - Ако тези хора не желаят да отдават реално тези имоти все едно ги няма и те не тежът на пазара

        Това е като да напечатим двойно повече пари ама да не ги пуснем в обръщение

        За да се променят нещата в исканата от вас посока и тези имоти да почнат да имат значение трябва да бъдат рязко повишени техните данъци, към момента такова нещо няма така че не ги мислете
        ще взема да се махна от тая тема!
        тука или цените на имотиту дигате или данъците или и двете
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Нали си завършил УНСС. Кажи сега кое е по-добре от двете неща. Да спестя 1000 лева от ремонт като търся евтини майстори 3 месеца и да пропусна 3000 лева наеми в същото време или да платя кат тъпичък двойната цена ?
          Давай ги тези 2-мата дето ще ми бачкат 5 месеца за 11500 лева . Имам 3-етажна вила + тавански етаж за довършване. Тухлена е и тежката работа е свършена сега са само довършителни работи та може да ми земат само 10К вместо 11500....:-)
          Ха ха ..ще ме убиеш от смях .
          Наистина си златната кокошка за "майсторите ".
          Апарта в нашия вход беше за ремонт ,хората викнаха 2 момчета ,мисля че не бяха и от София даже и го направиха за една седмица на тънка цена .
          В квартала имаме хора които се занимават с домашни ремонти,не са фирми ,викаш го и се споразумявате ,не взимат скъпо .
          Евго също беше поствал доста случаи как се намират евтини майстори.
          Евтиния майстор не означава че е лош майстор ,и обратното ,скъпия не е гаранция за това че ще ти свърши работа .
          Казваш давай ги тия двамата ????-ти си по -голям от мен ,имаш имоти и то не малко ,ами извинявай но всички живеем в една и съща държава ,ако ти не можеш да си намериш майстори за ремонти които да не ти съдерат кожата след цял живот купуване и ремонтиране ,тогава кой да ти ги намери ??
          Хората ти писаха и аз дори ,има и неща ,хващаш се уикенда и си ги правиш и ти ,не се оправдавай с времето ,и аз съм бачкал като луд до късно и дете ми е било на главата и съм се справял ,най лесно е вадиш и плащаш като поп ,лошо няма плащай но не ни убеждавай ЧЕ ТОВА СА ЦЕНИТЕ .
          Това са цените за теб ,не и за нас .
          Линка беше постнат към профил с контакти на човека ,свързваш се с него,питаш къде е ,в БГ ли е ,може ли да ти помогне .
          Видя какво е направил .

          Относно материалите

          Палиш колата ,буса и отиваш до Турция
          Снощи съм купил лирата на 0,12 стотинки за лира и утре отивам към турско на пазар
          Last edited by nkavrakov1982; 17.12.2021, 14:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            по т.4

            има ли тъмни прозорци (не един два , а съществен брой) - приеми че строителството е надминало нуждите на пазара.
            това, че пазарът се движи нагоре е по-скоро инерция и е обвързано с народопсихологията ни, но това е до време.
            Берти в момента има добро търсене на жилиша под наем - Всеки който иска да отдава може да го направи - щом сега прозорците стоят тъмни явно тези хора не желаят да отдават

            Всеки с неговата си причина - Ако тези хора не желаят да отдават реално тези имоти все едно ги няма и те не тежът на пазара

            Това е като да напечатим двойно повече пари ама да не ги пуснем в обръщение

            За да се променят нещата в исканата от вас посока и тези имоти да почнат да имат значение трябва да бъдат рязко повишени техните данъци, към момента такова нещо няма така че не ги мислете

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Нали си завършил УНСС. Кажи сега кое е по-добре от двете неща. Да спестя 1000 лева от ремонт като търся евтини майстори 3 месеца и да пропусна 3000 лева наеми в същото време или да платя кат тъпичък двойната цена ?
              Давай ги тези 2-мата дето ще ми бачкат 5 месеца за 11500 лева . Имам 3-етажна вила + тавански етаж за довършване. Тухлена е и тежката работа е свършена сега са само довършителни работи та може да ми земат само 10К вместо 11500....:-)
              чакай малко на теб последната ти покупка не беше ли преди 3 години.. от тогава само за майстори и довършителни четем.
              то хеопсова пирамида да беше да си я довършил.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Ето сам се издаваш .
                Искаш мрамори,гранити,екзотични паркети ,после се чудиш че те щавят и че ти било скъпо ,ами ти само две думи като им обелиш насреща и те ти правят дубъл на цената .
                Второ действие е да ти изброят поне 10 причини за тия цени ,които ти с лекота ще приемеш,защото си такъв таргет ,с пари ,плащача.
                Това е ,да си жив и здрав но хората с пари обикновенно не ги раздават ей така и също си правят сметката въпреки факта че могат и да искат по хубави материали .
                Явно не си от тях .
                Човека беше постнал сглобяема къща от дърво без фундамента който е скъп ,но дори и с него цената е нормална ,като цяло за това което е направил .
                Гоцето отдавна не е хубава локация ,било е по времето на Т.Живков-сега е презастроено и няма достатъчно свободни площи,няма пространства .

                ПП
                Не веднъж си се издавал че еди си кой строител,майстор ти бил казал еди какво си и затова било скъпо,това било двойно,онова било тройно.
                Ти си този с парите и ти намираш и решаваш къде,какво да купиш и на каква цена ,факта че така лекомислено приемаш и казваш,о да така е ,те са прави,наистина цените са такива защото имало инфлация ,имало недостиг и т.н.
                Извинявай но имам една колежка която прави ремонт на къща в Своге ,бяха я засилили с двойни цени и ги разкара сега си намери читави хора и и работят за съвсем поносима цена .
                Значи една жена може да мисли,да решава ,да си намери добри оферти ,а ти ще приказваш кое било скъпо и как алтернативи нямало .
                Нали си завършил УНСС. Кажи сега кое е по-добре от двете неща. Да спестя 1000 лева от ремонт като търся евтини майстори 3 месеца и да пропусна 3000 лева наеми в същото време или да платя кат тъпичък двойната цена ?
                Давай ги тези 2-мата дето ще ми бачкат 5 месеца за 11500 лева . Имам 3-етажна вила + тавански етаж за довършване. Тухлена е и тежката работа е свършена сега са само довършителни работи та може да ми земат само 10К вместо 11500....:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Ама разбира се. Ти можеш ли да смяташ? Двама работника за 5 месеца трябва да си разделят около 9500 лв без ДДС-то по тая логика, значи на човек се пада по-малко от 1000 лв месечно, като трябва да се платят осигуровки и данъци. И къде ги тия работници за 500 лв нето? А материалите - те без пари ли са? А печалба? Въобще, ти розови слонове припкащи по дъгата ли сънуваш?
                  Човека ти е написал колко струва,той го е работил и знае ,на снимките се вижда какво са направили.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Кат реша да си прая навес на терасата шъ ги викна....
                    Ако искаш мое и теб да те наема. Ще ти платя двойно / 12К евро/ на посочената цена - искам апарт среден етаж, тухла с ТЕЦ в Гоцето за същата квадратура. В завършен вид с екзотичен паркет, мрамор, гранит и всички лъскавини сещаш се нали да не изброявам....:-)
                    Всъщност става и да ми намериш 2-ма майстори или поне общаци да ми бачкат по цел ден за 11500 лева за 5 месеца ? Сделка ?
                    Ето сам се издаваш .
                    Искаш мрамори,гранити,екзотични паркети ,после се чудиш че те щавят и че ти било скъпо ,ами ти само две думи като им обелиш насреща и те ти правят дубъл на цената .
                    Второ действие е да ти изброят поне 10 причини за тия цени ,които ти с лекота ще приемеш,защото си такъв таргет ,с пари ,плащача.
                    Това е ,да си жив и здрав но хората с пари обикновенно не ги раздават ей така и също си правят сметката въпреки факта че могат и да искат по хубави материали .
                    Явно не си от тях .
                    Човека беше постнал сглобяема къща от дърво без фундамента който е скъп ,но дори и с него цената е нормална ,като цяло за това което е направил .
                    Гоцето отдавна не е хубава локация ,било е по времето на Т.Живков-сега е презастроено и няма достатъчно свободни площи,няма пространства .

                    ПП
                    Не веднъж си се издавал че еди си кой строител,майстор ти бил казал еди какво си и затова било скъпо,това било двойно,онова било тройно.
                    Ти си този с парите и ти намираш и решаваш къде,какво да купиш и на каква цена ,факта че така лекомислено приемаш и казваш,о да така е ,те са прави,наистина цените са такива защото имало инфлация ,имало недостиг и т.н.
                    Извинявай но имам една колежка която прави ремонт на къща в Своге ,бяха я засилили с двойни цени и ги разкара сега си намери читави хора и и работят за съвсем поносима цена .
                    Значи една жена може да мисли,да решава ,да си намери добри оферти ,а ти ще приказваш кое било скъпо и как алтернативи нямало .
                    Last edited by nkavrakov1982; 17.12.2021, 13:58.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Последният месец се разправям с някои дребни неща за довършване в апарта дето живея изостанали и мога да ти кажа, че немаш идея за каква човешка и продуктова оскудация става въпрос.....Това няма как да не избие като цени....

                      Отново ти поствам линка с цени за строителство .
                      Това тук е БЕЗ фундамента .
                      Оправи си сметките ,защото явно много те цакат ,при строителите и ремонтите цената се формира от това как го раздаваш ,като се почне от това как си облечен и ако те пере парата през ръцете не им пука и ти взимат двойно.
                      След като с лекота плащаш тези цени и ги поемаш значи си от хората които имат големи възможности и им е все тая че могат и да платят по-малко .
                      Това обаче не означава че цените са такива-цените са такива за теб и някой друг процент който лесно дава и плаща без да мисли .

                      https://www.facebook.com/groups/8292...er/1198142562/

                      Поредния издаден обект.До последно бях скептично настроен към тази “кутия”,но тя пък добре е излезнала на камерата.
                      Построена от двама работника за около 5 месеца ,при излети основи.

                      11500 лв с ДДС
                      Кат реша да си прая навес на терасата шъ ги викна....
                      Ако искаш мое и теб да те наема. Ще ти платя двойно / 12К евро/ на посочената цена - искам апарт среден етаж, тухла с ТЕЦ в Гоцето за същата квадратура. В завършен вид с екзотичен паркет, мрамор, гранит и всички лъскавини сещаш се нали да не изброявам....:-)
                      Всъщност става и да ми намериш 2-ма майстори или поне общаци да ми бачкат по цел ден за 11500 лева за 5 месеца ? Сделка ?

                      ПП Видях че Боби ме е изптрварил....:-)
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.12.2021, 13:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Аз нещо не мога да схвана, кои са точно икономическите фактори, които би следвало да свалят цените на имотите? Щото аз нещо такива не виждам.
                        Ще има.... в даден момент около 2029 или в краен случай 2039.... Когато се направят 5 години подред с по 10К завършени с Акт 16....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          интересно, минаваш във фазата на отричане
                          следва отчаянието
                          Хихихи Ко речи ?! Нема вече тънко за наемателите....Свърши прИмоцията..
                          Иначе винаги могат да са дистанционно касиерки от Лович....:-)..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение

                            Че то това е без пари. Може да се комбинира с тази земя примерно [ATTACH=CONFIG]n3846176[/ATTACH]






                            и за 70 хил. лв човек да заживее в чисто ново бунгало на 35км от София на квадратура далеч надхвърляща квадратурата на една средноголяма детска стая примерно, а не както някои в полусрутени гръцки бунгала на 35км от най-близкия магазин.

                            пп. Може би около Ихтиман или Пазарджик да се намери и по-евтин парцел.

                            Keep Yourself Positive (съкратено ...) ти пожелавам.
                            Наскоро гледах вилите в с. Боснек, вървят над 100 000 евро за 1 бр.

                            Но не са се засили да ги купуват. И Левът не харесва там.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Аха, те брокерките ги сключват тия договори Инак беше ясно че имот има някой друг, а ти само лянкаш...
                              Ти до кога ще обитаваш имота на банката?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dva taraleja Разгледай мнение

                                Могъщи са и още как! Аз знам за един бивш брокер от Явлена който от 2017-та се бори за спад на цените. Той твърдеше, че щом Тръм бил избран за президент с помощта на интернет, то защо той нямало да срути пазара на имотите, чрез интернета. Тръм вече както знаем е в историята, но този бивш брокер все така срива пазара на имотите. Незнайно защо работи срещу собствените си интереси.
                                Купчо както знаем този могъщ брокер от Явлена нищо не можа да срути.Между другото тия наистина са много алчни и нагли

                                Коментар

                                Working...
                                X